titulní strana > co píší jiní
V pražské zoo se narodila 2 mláďata dvojzoborožce nosorožčího
20. července 2017 01:50

PRAHA (ČTK) - Pražská zoologická zahrada odchovala ptáčata dvojzoborožce nosorožčího a kakadua palmového. Narozená dvojčata dvojzoborožců jsou současně prvními mláďaty tohoto vzácného ptáka v Evropě od roku 2015 a mládě kakadua palmového je prvním přirozeně odchovaných v rámci Unie českých a slovenských zoo. Sdělili zástupci zoo.
(Celý text)

Evropské úřady zajistily 122 tun nelegálních pesticidů
20. července 2017 01:15

(ČTK) - Evropské policejní organizaci Europol se v součinnosti s Evropským úřadem pro boj proti podvodům (OLAF) podařilo zajistit 122 tun zakázaných pesticidů. Akce pod názvem Silver Axe II se odehrála v 16 členských zemích EU a byla rozšířeným pokračováním akce Silver Axe I, která se ve spolupráci sedmi členských zemí EU konala v roce 2015. Informovala o tom včera Česká asociace ochrany rostlin.
(Celý text)

Desetiletou dívku v Zimbabwe zabil lev
20. července 2017 01:00

(ČTK) - Desetiletou dívku v zimbabwské vesnici při vykonávání potřeby zabil lev. S odkazem na místní policii a noviny o tom včera informoval zpravodajský web BBC. Dívčina teta policistům popsala, jak lev v zubech dítě odnesl do buše. Tělo bylo později nalezeno asi 300 metrů od chatrče.
(Celý text)

Uvízlý pes se v Českém ráji dostal po 16 dnech z nory, je v pořádku
20. července 2017 00:30

VYSKEŘ (ČTK) - V Českém ráji se dokázal dostat ven z nory pes, které tam uvízl před 16 dny s liškou. Pes byl unavený, zesláblý a má ulomený jeden zub, jinak je ale v pořádku. Řekla to včera krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.
(Celý text)

Vědci za 20 let zkoumání biodiverzity zabili a umístili do sbírek 7482 netopýrů
19. července 2017 13:30

PRAHA (Ekolist) - Ochrana biodiverzity by byla nemyslitelná bez vědeckého výzkumu. Studie, zveřejněná v odborném časopisu Mammal Review, však poukazuje na to, že vědci kvůli svému zkoumání přírody už zabili velmi mnoho netopýrů - a to i ohrožených druhů.
(Celý text)

Plnění Cílů udržitelného rozvoje: Podle MŽP jsme zemí se skvělou budoucností. Podle kritiků lpíme na jádru a uhlí
19. července 2017 11:07

PRAHA (Ekolist) - Jsou to téměř dva roky, co všechny členské státy OSN přijaly takzvané Cíle udržitelného rozvoje (SDGs = Sustainable Development Goals). V těchto dnech 44 zemí světa v newyorském sídle OSN prezentuje aktuální pokrok v naplňování SDGs na zasedání Politického fóra na vysoké úrovni o udržitelném rozvoji. Ministr životního prostředí Richard Brabec o plnění ze strany Česka hovořil včera. Během setkání byla také zveřejněna celosvětová studie SDG Index, která posuzuje pokrok jednotlivých zemích s ohledem na dosažení Cílů udržitelného rozvoje. Česko je ze 157 hodnocených zemí na 5. místě, hned za skandinávskými zeměmi. Podle organizace Social Watch, které zveřejnilo stínovou zprávu o plnění Cílů, má však Česko stále své rezervy.
(Celý text)

V botanické zahradě v Troji přišel na svět vzácný kometový motýl
19. července 2017 10:00

PRAHA (ČTK) - V trojské botanické zahradě se vylíhl vzácný madagaskarský motýl. Patří k druhu, kterému se kvůli nápadně protaženým koncům křídel přezdívá kometový motýl. V dospělosti může mít rozpětí křídel až 18 centimetrů. Naposledy se jedinec druhu Argema mittrei vylíhl v botanické zahradě v Troji před 13 lety. Informovala o tom mediální zástupkyně zahrady Darina Miklovičová.
(Celý text)

Filmař Václav Chaloupek natočí tři cestopisné dokumenty s jezevci
19. července 2017 08:00

PLZEŇ (ČTK) - Tři cestopisné dokumenty s jezevci začne příští týden natáčet plzeňský režisér, scénárista a hlavně milovník přírody a zvířat Václav Chaloupek. Už má na své chalupě dva zhruba půlroční jezevce Kvída a Huga. První přijde na řadu Toulání po Šumavě, poté Toulání po Brdech a pak Toulání po staré Praze aneb ze Senátu na Hrad, řekl Chaloupek, který je od loňska senátorem za část Plzně, Plzeň-jih a Horažďovicko. Jednotlivé dokumenty budou trvat 26 až 30 minut.
(Celý text)

Rusko musí Nizozemsku za zadržení lodě Greenpeace zaplatit miliony
19. července 2017 05:00

(ČTK) - Rusko musí Nizozemsku za zadržení lodi Greenpeace pod nizozemskou vlajkou v Barentsově moři v roce 2013 zaplatit přibližně 5,5 milionu eur (přes 143 milionů korun). Oznámil to včera stálý rozhodčí soud (PCA) v Haagu, který už v roce 2015 rozhodl, že Rusko musí Nizozemsko za zabavení lodi při protestu ekologických aktivistů u ruské těžební plošiny odškodnit, protože porušilo Úmluvu OSN o mořském právu. Moskva se odmítla procesu účastnit; tvrdí, že využila svých práv, když zadržela loď v oblasti, v níž má exkluzivní hospodářská práva.
(Celý text)

Britští biologové přivádí k životu rostliny, pohřbené zaživa před 150 lety
19. července 2017 05:00

PRAHA (Ekolist) - Lehce bulvární titulek v ničem nelže: Tým z University College London (UCL) skutečně hloubí na území Norfolku podivné jámy, a podle starých map na často dost strašidelných místech. Z těchto výkopů pak vyzvedává desítky až stovky let pohřbené druhy, kteří mají ještě dost vůle k životu. Ve hře není černá magie, ale neobvyklý projekt revitalizace krajiny. Inspirovat se studií uveřejněnou v žurnálu Biological Conservation se ostatně můžeme i u nás. Informuje o tom server New Scientist.
(Celý text)

Ryby vystavené znečištění ropou dělají nebezpečná rozhodnutí
19. července 2017 04:00

(ČTK) - Už velmi malé množství ropy v moři dokáže negativně ovlivnit chování korálových rybek a ohrozit tak jejich přežití. Zjistila to nová vědecká studie, o níž dnes informoval zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Čína zakáže dovoz řady druhů pevného odpadu
19. července 2017 03:30

(ČTK) - Čína v rámci kampaně proti zahraničnímu odpadu a znečišťování prostředí zakáže do konce tohoto roku dovoz 24 druhů pevného odpadu. Peking včera o tomto rozhodnutí uvědomil Světovou obchodní organizaci (WTO), sdělila čínská vláda.
(Celý text)

Zákaz spalovacích motorů v Německu by ohrozil 600.000 míst
19. července 2017 03:00

(ČTK) - Případný zákaz automobilů se spalovacím motorem by v Německu ohrozil existenci více než 600.000 pracovních míst. Odhadl to včera mnichovský institut Ifo, který k této problematice vypracoval studii. Loni na podzim se v německých médiích na základě nezávazné rezoluce Spolkové rady objevily zprávy, že spolkové země nebudou od roku 2030 schvalovat auta s benzinovým ani naftovým motorem.
(Celý text)

Přerov musel zrušit soutěž na opravu náměstí, přesto ho obnoví
19. července 2017 02:00

PŘEROV (ČTK) - Přerovská radnice musela zrušit soutěž na opravu náměstí nesoucí jméno po revolucionáři a námořníkovi rakouského válečného loďstva Františkovi Raschemu. O zakázku totiž neměl nikdo zájem. Město se jej rozhodlo i přesto zrevitalizovat. Důvodem je blížící se sté výročí popravy tohoto přerovského rodáka. Radnice si rekonstrukci objedná přímo od firmy Strabag. Její dělníci by se měli do úprav pustit už na konci léta, opravy potrvají do podzimu, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Do oprav parku vloží město 2,3 milionu korun.
(Celý text)

Lidé v některých středočeských městech kradou květinovou výzdobu
19. července 2017 01:30

KOLÍN (ČTK) - Lidé v některých středočeských městech kradou květinovou výzdobu, kterou radnice nechávají v letních měsících instalovat do ulic. S krádežemi se setkali například v Kolíně nebo Mladé Boleslavi. Podle zástupců radnic nezpůsobují krádeže větší škody, i tak se ale na kontrolu výzdoby soustředí strážníci.
(Celý text)

Ústí chce změnit poplatky za odpad, neplatili by senioři a děti
19. července 2017 01:00

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Senioři a děti do 18 let by nemuseli od příštího roku platit v Ústí nad Labem poplatek za komunální odpad. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, kterou má ČTK k dispozici. Výše poplatku, tedy 500 korun ročně, by se měnit neměla. Vyhláška ale opomíjí ty, kteří sice mají trvalý pobyt v krajském městě, ale dlouhodobě zde nežijí, řekl opoziční zastupitel Martin Krsek (PRO!Ústí).
(Celý text)

Vlci na Šumavě napadli 29 ovcí. Chovatelé s vlky prostě musí počítat, zní z parku
18. července 2017 16:16

PRAHA (Ekolist) - Přítomnost divokých vlků na Šumavě je podle pracovníků Národního parku Šumava stále viditelnější. Naposledy tyto velké šelmy o sobě daly vědět v uplynulém víkendu na Knížecích Pláních na Borovoladsku, kde za sebou nechaly 29 napadených ovcí. S největší pravděpodobností pár vlků v noci ze soboty na neděli vběhl do ohrady zabezpečené elektrickým ohradníkem, kde se pásly desítky ovcí. K šestnácti zabitým ovcím přibyly v pondělí ještě tři další, které kvůli povaze zranění musely být veterinářem utraceny. Informoval o tom tiskový mluvčí Národního parku Šumava.
(Celý text)

Vídeň podporuje vznik parkletů - zelených oáz v ulicích
18. července 2017 14:00

PRAHA (Ekolist) - Lidé ve Vídni mohou spatřit tzv. parklety, tj. malé zelené oázy v ulicích města. Obyvatelé v nich mohou přímo před domovními dveřmi nalézt místo k odpočinku nebo setkávání s přáteli. Informuje o tom Zahraniční kanceláři města Vídně.
(Celý text)

Více zeleně a vodních ploch. Tak se Praha adaptuje na změnu klimatu
18. července 2017 13:45

PRAHA (ČTK / Ekolist) - Pražští radní dnes schválili strategii adaptace města na klimatickou změnu. Cílem je ochlazení města a snížení extrémních projevů této změny na život v Praze. Informovala o tom dnes po jednání rady města radní pro životní prostřední Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Následovat bude vypracování implementačního plánu.
(Celý text)

Kdosi vypustil z americké farmy 35.000 norků, zvířata zřejmě nepřežijí
18. července 2017 13:30

(ČTK) - Neznámí pachatelé vypustili v americkém státě Minnesota na svobodu 35.000 norků chovaných na kožešinové farmě. Oznámil to dnes šerif okresu Stearns, který leží severozápadně od Minneapolis. Zvířata nejsou schopna ve volné přírodě přežít.
(Celý text)

Kdosi vypustil z americké farmy 35.000 norků, zvířata zřejmě nepřežijí
18. července 2017 13:30

(ČTK) - Neznámí pachatelé vypustili v americkém státě Minnesota na svobodu 35.000 norků chovaných na kožešinové farmě. Oznámil to dnes šerif okresu Stearns, který leží severozápadně od Minneapolis. Zvířata nejsou schopna ve volné přírodě přežít.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1275 | 1276 | 1277 | 1278 | 1279 | .. | 2146 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama