titulní strana > co píší jiní
Skotská firma vyrábí biopalivo z odpadu po výrobě whisky
10. července 2017 05:00

LONDÝN (ČTK) - Je známo, že alkohol a auta nejdou dohromady. Jeden skotský vědec se ale rozhodl tuto zásadu vyvrátit a předvedl jízdu automobilem na biopalivo, které bylo vyrobeno z odpadu po výrobě whisky. Celý proces výroby biopaliva biobutanol vyvinula firma Celtic Renewables, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

Turecko kvůli USA zvažuje, zda ratifikovat dohodu o klimatu
10. července 2017 04:30

HAMBURK (ČTK) - Rozhodnutí Spojených států odstoupit od pařížské dohody o ochraně klimatu ohrožuje kompenzace slíbené rozvíjejícím se zemím. Turecko je tak nyní méně nakloněno ratifikaci této dohody. Na summitu skupiny velkých světových ekonomik G20 v Hamburku to v sobotu řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
(Celý text)

V Norsku opět vztyčili poničenou skálu ve tvaru penisu
10. července 2017 04:00

(ČTK) - Skalní útvar ve tvaru pánského přirození, který nedaleko norského města Stavangeru na konci června odlomili neznámí vandalové, je opět na svém místě. Na obnovu poničené skály přezdívané Trollpikken (Trolí penis) Norové poslali v přepočtu téměř 630.000 Kč, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo odchovává vzácného tamarína pinčího
10. července 2017 03:30

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada odchovává mládě kriticky ohroženého tamarína pinčího. Vzácnou drápkatou opičku mohou nyní návštěvníci pozorovat, jak se nosí na zádech svého otce, řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Adoptivní orlí rodiče z Liberce se starají o mládě hadilova
10. července 2017 02:30

LIBEREC (ČTK) - Netradiční odchov se podařil liberecké zoo, orlí rodiče se starají o mládě hadilova písaře. Adopce mláďat rodiči jiného druhu bývá velmi riziková, sdělila mluvčí zoo Barbara Tesařová.


(Celý text)

V rezervaci Bělá na Prostějovsku žijí vzácné druhy motýlů
9. července 2017 02:00

PRAHA (Ekolist) - V soukromé rezervaci Bělá u Konice na Prostějovsku mohou lidé spatřit vzácné druhy motýlů. Například pestrobarvec petrklíčový se nachází jen na několika lokalitách na severní Moravě, informovala Martina Kišelová z Českého svazu ochránců přírody.
(Celý text)

Zelené město plánované na jihu Číny pohltí ročně 10.000 tun CO2
8. července 2017 01:00

(ČTK) - Poblíž jihočínského města Liou-čou vyroste do tří let podle návrhu italského architekta Stefana Boeriho "lesní město". Mezi 40.000 stromy a takřka milionem rostlin bude žít 30.000 lidí. Díky stromům a rostlinám město pohltí ročně 10.000 tun oxidu uhličitého (CO2), 57 tun znečišťujících látek a vyprodukuje 900 tun kyslíku, uvádí web architektova studia.
(Celý text)

Ostravská zoo se zapojila do výzkumu jeřábů popelavých
7. července 2017 07:00

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada se zapojila do výzkumu jeřábů popelavých na území České republiky. Tito velcí ptáci byli v minulosti kvůli lovu a vysoušení mokřadů vyhubeni v celé jižní, západní a částečně i střední Evropě. Do Česka se začali vracet až ve druhé polovině minulého století a od konce 80. let v tuzemsku i pravidelně hnízdí. Ostravská zahrada chce nyní jako první v zemi využít novou metodu sledování těchto ptáků, řekla včera mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Olomoucká zoo vybudovala novou expozici pro velké papoušky
7. července 2017 06:00

OLOMOUC (ČTK) - Krásu i řečnické umění čtyř urostlých papoušků ara můžou po více než třicetileté pauze opět obdivovat návštěvníci Zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce. Vedení zoo totiž pro tyto papoušky chované dosud v ústranní vybudovalo novou expozici u hlavní návštěvnické trasy. Jedna ze samiček je hodně upovídaná, řekla v úterý mluvčí zoo Karla Břečková.
(Celý text)

Pavouci ročně zkonzumují až 800 milionů tun hmyzu. To je víc, než kolik váží všichni lidé dohromady
7. července 2017 06:00

PRAHA (Ekolist) - Buďme rádi, že pavouci kolem nás se převážně živí jen hmyzem. Pokud by totiž dostali chuť na nás, nečinilo by jim sebemenší problém zkonzumovat celé lidstvo takříkajíc na posezení. Alespoň teoreticky. Jak uvádí studie uveřejněná v žurnálu The Science of Nature, pavouci po celém světě globálně ročně zlikvidují 400-800 milionů tun živé váhy hmyzu. A to přes to, že váha všech živých pavouků dohromady představuje jen asi 25 milionů tun. Informuje o tom server BussinesInsider.
(Celý text)

Francie hodlá do roku 2040 ukončit prodej aut na benzin i naftu
7. července 2017 05:30

PAŘÍŽ (ČTK) - Ve Francii by se do roku 2040 měly přestat prodávat benzinové i naftové automobily. Tento ambiciózní cíl včera představil francouzský ministr životního prostředí Nicolas Hulot. Podle agentury DPA nicméně zatím není příliš jasné, jakým způsobem chce francouzská vláda stanoveného cíle dosáhnout.
(Celý text)

Medvěd v USA vlezl do domu, vyjedl a zdemoloval kuchyň
7. července 2017 05:00

(ČTK) - Dlouhých šest hodin strávil medvěd v jednom domě v americkém městě Colorado Springs. Dovnitř vlezl oknem poškozeným při bouři, vyjedl a zdemoloval kuchyň a pobyl v obývacím pokoji. Poté dům opustil hlavním vchodem. Úřady ale usoudily, že šelma pro veřejnost představuje příliš velké nebezpečí, a nechaly ji usmrtit, informují americká média.
(Celý text)

Sobotka žádá Brabce o možnost přezkumu EIA pro těžbu štěrkopísku
7. července 2017 04:00

PRAHA (ČTK) - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádal dopisem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) o posouzení možnosti přezkumu kladného stanoviska k posouzení vlivů na životní prostředí (EIA) pro těžbu štěrkopísku na území Uherského Ostrohu na Uherskohradišťsku. Důvodem jsou dva nové hydrogeologické podklady, podle nichž hrozí narušení zdrojů pitné vody. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle ministerstva životního prostředí však přezkumy ukázaly, že zdroje vody ohroženy nebudou.
(Celý text)

Mercandinovy sady v Klatovech se otevřely po dokončené obnově
7. července 2017 03:30

KLATOVY (ČTK) - Mercandinovy sady, největší a nejstarší park v Klatovech, byly v úterý slavnostně otevřeny po druhé etapě revitalizace. Výstavba nových a obnova původních cest, fontány, mobiliáře nebo třeba vznik dětského hřiště stály přes 17 milionů korun. Město na část prací získalo dotaci z evropských fondů, řekl Jiří Tománek z kanceláře starosty Klatov.
(Celý text)

Merkelová a Si otevřeli v Berlíně nový pavilon zoo pro pandy
7. července 2017 02:30

BERLÍN (ČTK) - Německá kancléřka Angela Merkelová a čínský prezident Si Ťin-pching ve středu v Berlíně slavnostně otevřeli nový pavilon zdejší zoologické zahrady pro pár pand velkých z Číny. Jeho vybudování přišlo na deset milionů eur (261 milionů korun) a neobešlo se bez kritiky ochránců zvířat.
(Celý text)

Volvo chce od roku 2019 vyrábět pouze elektrická či hybridní auta
7. července 2017 02:00

STOCKHOLM (ČTK) - Švédský výrobce osobních aut Volvo Car Group nyní přesouvá zájem od vozů s čistě spalovacím motorem směrem k elektrickým a hybridním automobilům. Firma ve středu oznámila, že všechny nové modely uvedené na trh od roku 2019 budou plně elektrické nebo hybridní. Volvo se tak stává první velkou tradiční automobilkou, která určila datum, od kterého plánuje ukončit výrobu aut pouze se spalovacím motorem, i když elektrické vozy jsou už v odvětví dlouho trendem. Existují i výrobci čistě elektrických aut, například americká Tesla Motors.
(Celý text)

MŽP rozdělí pět miliard na zajištění pitné vody a ochranu přírody
7. července 2017 01:00

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) schválilo 214 projektů z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020. Rozdělí na ně téměř pět miliard korun. Většinu tvoří vodohospodářské projekty, některé záměry se ale týkají například i ochrany přírody a krajiny. V úterý o tom informovala Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva.
(Celý text)

Slovensko podle analýzy zaostává v kvalitě ovzduší i v recyklaci
7. července 2017 00:40

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko vykazuje v mezinárodním srovnání nadprůměrné výsledky při snižování skleníkových plynů, nadále však zaostává v oblasti odpadového hospodářství, odpadních vod a v kvalitě ovzduší. Vyplývá to z analýzy odborníků, kterou v úterý poskytlo ministerstvo financí.
(Celý text)

Líné pouštní želvy - příklad, že někdy nepomůže ani záchrana za všechny peníze
6. července 2017 02:00

PRAHA (Ekolist) - Osudy americké pouštní želvy Gopherus agassizi jsou poměrně názorným příkladem toho, že pokud už jednou dojde k narušení prostředí nějakého živočicha, je pak celkem jedno kolik peněz vynaložíte na jeho záchranu. Populace zranitelné želvy z pustin amerického středozápadu dnes zažívají setrvalý pokles početnosti, bez ohledu na množství vlivných sponzorů hájících jejich přežití. Podrobněji o tom referuje žurnál PE.com.
(Celý text)

Včera začala oprava Negrelliho viaduktu, vlaky pojedou jinak
5. července 2017 02:30

PRAHA (ČTK) - Pražský Negrelliho viadukt je od včerejška kvůli rozsáhlým opravám na zhruba dva roky zavřený. V souvislosti s tím začíná platit výlukový jízdní řád pro dvojici tratí z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou a dále do Děčína a rovněž do Kladna a Rakovníka. Rozsáhlá rekonstrukce mostu vyjde na 1,44 miliardy korun, po jejím dokončení se zvýší kapacita trati tak, aby po ní mohly projíždět i vlaky spojující centrum prahy s pražským letištěm.
(Celý text)

Včera začala oprava Negrelliho viaduktu, vlaky pojedou jinak
5. července 2017 02:30

PRAHA (ČTK) - Pražský Negrelliho viadukt je od včerejška kvůli rozsáhlým opravám na zhruba dva roky zavřený. V souvislosti s tím začíná platit výlukový jízdní řád pro dvojici tratí z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou a dále do Děčína a rovněž do Kladna a Rakovníka. Rozsáhlá rekonstrukce mostu vyjde na 1,44 miliardy korun, po jejím dokončení se zvýší kapacita trati tak, aby po ní mohly projíždět i vlaky spojující centrum prahy s pražským letištěm.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1272 | 1273 | 1274 | 1275 | 1276 | .. | 2137 | Další
Další články:
1. května 2024 06:00
30. dubna 2024 06:01
29. dubna 2024 06:00
27. dubna 2024 06:00
26. dubna 2024 15:11

Online diskuse
Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

CHKO Slavkovský les oslaví s veřejností 50 let své existence
1. května 2024 01:01

CHEB (ČTK) - Akcemi pro veřejnost bude Chráněná krajinná oblast (CHKO) Slavkovský les slavit po celý letošní rok 50 let od svého založení. Ředitel CHKO Jindřich Horáček řekl ČTK, že Slavkovský les je jediná chráněná krajinná oblast v Česku, která vznikla kvůli ochraně přírodních léčebných zdrojů. Dodal, že za půlstoletí existence zabránili ochranáři možným škodám v unikátní přírodní krajině a pomohli zachovat výjimečné lokality v CHKO. Ocenění v podobě zápisu na seznam UNESCO z roku 2021 nebo získání statusu klimatických lázní to podle něj potvrzují.
(Celý text)

V centru Českých Budějovic je první ovocný sad, tvoří jej 113 stromů a 177 keřů
1. května 2024 00:56

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - V centru Českých Budějovic vznikl první ovocný sad. Tvoří jej více než stovka stromů a téměř dvě stovky keřů. Projekt sadu, který je poblíž sportovní haly na ploše půl hektaru, zaplatila energetická společnost ČEZ v souvislosti s výstavbou horkovodu z Jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic. Sad má vynahradit stromy pokácené kvůli stavbě, řekli zástupci města, kraje i společnosti ČEZ.
(Celý text)

NP Šumava otevře soví voliéry v Borových Ladách kvůli počasí až 14. května
1. května 2024 00:44

(ČTK) - Šumavský národní park otevře soví voliéry v Borových Ladách na Prachaticku kvůli počasí až 14. května. Standardně je přitom mohou turisté navštěvovat od 1. května. Přípravy voliéry na zahájení provozu ale minulý týden zkomplikoval napadaný sníh. ČTK to řekl mluvčí šumavského parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Zoo Ostrava ve speciálním programu představí přírodu Vietnamu
1. května 2024 00:28

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada dnes ve speciálním programu představí návštěvníkům přírodu Vietnamu. Blíže je chce seznámit hlavně s kampaní Vietnamazing. Jedná se o novou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií zaměřenou právě na ochranu přírody ve Vietnamu, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková. Do projektu jsou zapojeny české a slovenské zahrady včetně ostravské zoo.
(Celý text)

Liberecké zoo má poprvé mláďata nosálů bělohubých, jsou i další přírůstky
1. května 2024 00:15

LIBEREC (ČTK) - Liberecké zoo má poprvé mláďata nosálů bělohubých. Za úspěch považuje i narození vzácného a silně ohroženého kopytníka uriala bucharského. Přírůstky má také u margayů (ocelotů dlouhoocasých), osináků afrických, surikat či orlosupů bradatých. Od začátku roku přišlo v liberecké zoo na svět zatím 38 mláďat, informovala mluvčí zoo Barbara Tesařová.
(Celý text)

Češi konzumují méně ovoce a zeleniny, než je doporučená denní dávka
1. května 2024 00:07

PRAHA (ČTK) - Průměrný Čech konzumuje méně než 600 gramů ovoce a zeleniny denně, tedy méně, než doporučuje Společnost pro výživu ČR. Příjem ovoce a zeleniny v posledních letech podle údajů Českého statistického ústavu (ČSÚ) klesá, lidé omezují také jejich nákup. Motivovat lidi, aby alespoň polovinu talíře naplnili ovocem a zeleninou, má nová kampaň Půl talíře, kterou v polovině dubna představil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) spolu s lékařem Petrem Smejkalem a dalšími zástupci projektu.
(Celý text)

Ochranná pásma kvůli africkému moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila
30. dubna 2024 23:20

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vyhlášená Státní veterinární správou ČR (SVS) v souvislosti s výskytem afrického moru prasat na Liberecku se znovu rozšířila. Důvodem jsou dva případy nákazy potvrzené v dubnu u divočáků ulovených a nalezených u Hrádku nad Nisou na Liberecku mimo takzvané uzavřené pásmo II. O další území se rozšířilo nejen hlavní pásmo II vytyčené kolem míst výskytu nákazy, ale i takzvané nárazníkové pásmo, řekl dnes ČTK mluvčí SVS Petr Vorlíček.
(Celý text)

Bulovka chystá anketu k větrným elektrárnám. Část místních je proti
30. dubna 2024 21:10

BULOVKA (ČTK) - Část obyvatel Bulovky z Frýdlantského výběžku na Liberecku se obává možné výstavby větrných elektráren. Pod nesouhlasnou petici se podepsalo skoro 200 místních obyvatel a chalupářů a žádají vypsání místního referenda. ČTK o tom informovala jedna z organizátorek petice Šárka Nemešová. Starostka Bulovky Romana Šidlová (Za obec krásnější a živější) dnes ČTK řekla, že teprve zjišťují, jak se místní staví k možné výstavbě větrných elektráren, a do konce května na toto téma připraví anketu.
(Celý text)

United Energy podepsala smlouvu na stavbu na zařízení pro využití odpadu u Mostu
30. dubna 2024 21:08

MOST (ČTK) - Společnost United Energy podepsala smlouvu se zhotovitelem na výstavbu zařízení pro energetické využití odpadu. Náklady na stavbu v Komořanech u Mostu jsou přes pět miliard korun. ČTK o tom informovala mluvčí společnosti Michaela Koudelková. Kapacita bude 150 000 tun směsného komunálního odpadu za rok, počítá se primárně s odběrem odpadu z regionu. Spuštění zkušebního provozu se předpokládá na jaře 2027.
(Celý text)

Krajina je plná svěží zeleně. Přesto je podle odborníků riziko šíření požáru extrémní. Jak to?
30. dubna 2024 13:14

PRAHA (Ekolist) - Riziko šíření požárů při pálení čarodějnic bude v úterý v některých částech republiky až extrémní, varují odborníci, kteří provozují web FireRisk a vyhodnocují požární riziko. Jedná se o jihozápadní Moravu, centrální a severní část jižních Čech a také pás, který se táhne od Kolínska a Nymburska na severozápad přes Prahu a Mělnicko až na Litoměřicko a do Dolního Poohří. Informuje o tom Ústav výzkumu globální změny AV ČR - CzechGlobe.
(Celý text)

Krajina je plná svěží zeleně. Přesto je podle odborníků riziko šíření požáru extrémní. Jak to?
30. dubna 2024 13:14

PRAHA (Ekolist) - Riziko šíření požárů při pálení čarodějnic bude v úterý v některých částech republiky až extrémní, varují odborníci, kteří provozují web FireRisk a vyhodnocují požární riziko. Jedná se o jihozápadní Moravu, centrální a severní část jižních Čech a také pás, který se táhne od Kolínska a Nymburska na severozápad přes Prahu a Mělnicko až na Litoměřicko a do Dolního Poohří. Informuje o tom Ústav výzkumu globální změny AV ČR - CzechGlobe.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2137 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama