titulní strana > co píší jiní
Pšenice v Evropě není odolná vůči změnám klimatu, tvrdí vědci
7. ledna 2019 09:52

PRAHA (ČTK) - Tým evropských vědců včetně dvou českých z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR (CzechGlobe) zjistil, že pšenice na starém kontinentu není odolná vůči změnám klimatu. V posledních pěti až 15 letech se pak podle nich na polích ve většině evropských zemí snížily rozdíly v reakcích pšenice na počasí. Ústav to uvedl na svém webu, výsledky výzkumu publikoval americký časopis Proceedings of the National Academy of Sciences.
(Celý text)

3595 lidí požaháno. Na severovýchodě Austrálie uzavřeli kvůli žahavcům některé pláže
7. ledna 2019 09:12

PRAHA (ČTK) - Úřady v australském státě Queensland na severovýchodě země byly nuceny uzavřít několik pláží. V předchozím týdnu se tam objevilo velké množství měchýřovek portugalských, které o víkendu požahaly přes 3500 lidí. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Žahnutí tohoto živočicha, který vypadá jako medúza, je jedovaté a slabším jedincům může způsobit vážné problémy.
(Celý text)

Česká zbrojovka je v Mosambiku jedničkou. Pytláci nosorožců ji zbožňují
7. ledna 2019 01:15

PRAHA (Ekolist) - Na to, abyste jednou ranou sundali dvoutunového nosorožce tuponosého, potřebujete víc než jen přesnou mušku. Chce to opravdu profesionální loveckou zbraň. Akciová společnost Česká zbrojovka přesně takový artikl vyrábí a dodává do světa. Podivným řízením osudu se tyto zbraně dostávají do rukou pytláků a tím vydatně přispívají k masakrování tlustokožců kvůli jejich rohům. O podrobnostech píše The New York Times.
(Celý text)

Právní odpovědnost za pastevecké psy
7. ledna 2019 01:11

PRAHA (Ochrana přírody) - Ve svém stručném článku bych se rád zabýval třemi úseky právní odpovědnosti, a to trestní, přestupkové a občanskoprávní, pokud jde o možnou odpovědnost vlastníka pasteveckého psa, sloužícího k ochraně stád, zejména před vlkem obecným.
(Celý text)

Do sčítání na krmítkách se zapojilo na 10.000 lidí, vede sýkorka
6. ledna 2019 19:45

PRAHA (ČTK) - Víkendové sčítání ptáků na krmítkách v Česku se setkalo s velkým zájmem veřejnosti, do dnešního večera poslalo výsledky už víc než 10.000 dobrovolníků. Svá pozorování mohou účastníci akce posílat ještě do poloviny ledna. Podle průběžných výsledků lidé nejčastěji na krmítkách pozorovali sýkoru koňadru, s odstupem následují vrabec polní a vrabec domácí, informovala koordinátorka sčítání Dita Hořáková z České společnosti ornitologické. Výsledky mohou lidé sledovat na webu sčítání.


(Celý text)

Dánský deník Politiken chce přispět k ochraně klimatu omezením cest letadly
6. ledna 2019 11:10

PRAHA (ČTK) - Dánský deník Politiken chce v budoucnu pro cesty svých reportérů méně využívat letadel, která jsou zdrojem emisí oxidu uhličitého, a tím přispět k omezení klimatických změn. V rámci Dánska budou pracovníci Politikenu létat jen v naléhavých případech, napsal v dnešním vydání listu jeho šéfredaktor Christian Jensen. Místo toho "přesedne" deník na vlaky a autobusy a všechny zahraniční letecké cesty, například za reportážemi nebo na konference, budou kompenzovány příspěvky ke klimatickým iniciativám.
(Celý text)

Nizozemské květiny tváří v tvář brexitu vadnou
6. ledna 2019 01:14

AALSMEER (ČTK) - Od svítání popojíždějí stovky lidí na elektrických vozících v srdci obrovského skladiště v Aalsmeeru nedaleko Amsterodamu. Zde se nachází největší trh s květinami na světě, úplné logistické centrum pro obchod s květinami v Evropě, píše agentura AFP.
(Celý text)

V Hlučíně se objevil v Česku vzácný pták lyskonoh ploskozobý
6. ledna 2019 00:40

(ČTK) - Na hladině Hlučínského jezera v Hlučíně na Opavsku se objevil v Česku vzácný pták lyskonoh ploskozobý. S ohledem na roční období jde podle odborníků o raritu. I v době jarních či podzimních tahů se v Česku vyskytuje minimálně. V zimě vůbec. Naposledy jej zde ornitologové zaznamenali koncem 70. let minulého století. Řekla to ornitoložka a ekoložka Marie Slabejová, která ptáka dokonce vyfotografovala.
(Celý text)

Sviňucha z čínské Žluté řeky bojuje o přežití
5. ledna 2019 01:14

(ČTK) - Černé lesknoucí se tělo se nesměle vynoří z vody a pak se zase potopí do hloubky: sviňucha ze Žluté řeky, jeden z nejvíce ohrožených druhů v Číně, se v zimní mlze objeví nad hladinou jen velmi zřídka, píše agentura AFP.
(Celý text)

Dvěma druhům lemurů hrozí vyhynutí kvůli odlesňování a klimatu
5. ledna 2019 00:48

(ČTK) - Nejméně dvěma druhům madagaskarských lemurů hrozí podle odborníků vyhynutí, důvodem je odlesňování jejich přirozeného prostředí a změna klimatu. K závěru dospěli vědci, o jejichž výzkumu zveřejněném v odborném časopise Nature Climate Change informovala agentura AFP.
(Celý text)

Bouřlivý Balt přilákal na pláže desítky hledačů jantaru
5. ledna 2019 00:36

VARŠAVA (ČTK) - Po dvoudenní bouři, kterou na Baltu provázely až sedm metrů vysoké vlny, vyrazili na polské pobřeží hledači jantaru, pátrajících mezi vyplaveným smetím po úlovcích, ceněných klenotníky v řádu stovek až tisíců zlotých. Od včerejšího časného rána na ostrově v ústí Visly, který je součástí Gdaňsku, po jantaru pátrají desítky lidí. Zkušení lovci pokladů tu už našli kousky o velikosti až lidské pěsti, uvedla televize TVN 24 na svém webu. Nejcennější úlovky bývají ceněny až na 10.000 zlotých (asi 60.000 Kč) za kilogram. Televizní štáb ale na pláži našel jen několik drobných kousků.
(Celý text)

Obnovitelné zdroje předstihly v Německu uhlí ve výrobě elektřiny
4. ledna 2019 20:56

FRANKFURT NAD MOHANEM (ČTK) - V Německu se loni poprvé vyrobilo více elektřiny z obnovitelných zdrojů energie než z uhlí. Vítr, slunce, biomasa a voda se tak loni staly největším zdrojem výroby elektřiny v Německu s podílem na celkové výrobě elektřiny 40 procent, hlavně díky růstu instalace solárních panelů a uzavírání elektráren na uhlí. Podíl uhlí na výrobě elektřiny naopak klesl na 39 procent. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na údaje od Fraunhofer Institute.
(Celý text)

Jaká nákupní taška je nejvíc eko? Látková z biobavlny to není, ukázala studie
4. ledna 2019 01:19

PRAHA (Ekolist) - Nákupní taška může představovat docela velkou zátěž pro životní prostředí. Pokud rodina sází na jednorázové plastové tašky, může za rok nastřádat úctyhodných 143 kusů. Jaká je tedy taška na nákup z pohledu životního prostředí nejlepší? Podle studie Vysoké školy chemicko-technologické, kterou si zadalo MŽP, je to opakovaně použitelná taška z polyesteru. Nicméně každá taška, která vydrží co nejdéle, je lepší než jednorázová verze, a to bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobená.
(Celý text)

S marockými makaky se turisté fotit nechtějí. Ale trhovcům to ještě nikdo neřekl
4. ledna 2019 01:15

PRAHA (Ekolist) - Využívat makaky jako fotografickou proprietu přestává zahraniční turisty v Maroku bavit. Už to není vnímáno jako setkání s exotikou, ale čím dál víc jako kontakt se zuboženým zvířetem. Výsledný špatný dojem pak vede ke snižování zisku trhovců. Píše o tom Phys.org.
(Celý text)

Gazané jsou chudí, ale rybí pedikúru rádi zaplatí
4. ledna 2019 00:57

(ČTK) - Rybí pedikúra se ujala v palestinské Gaze, i když je za půlhodinovou seanci nutno zaplatit v přepočtu 180 korun, a to je pro řadu obyvatel Gazy mnoho. Jak napsala agentura AP, službu začal nabízet Mahmúd Usmán ve snaze zachránit svou skomírající kavárnu. Pásmo Gazy je 11 let pod izraelskou blokádou, která přispívá k chudobě obyvatel.
(Celý text)

Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky
4. ledna 2019 00:55

(ČTK) - Z velkých obchodních řetězců postupně mizí plastové tašky. S koncem roku některé z obchodů nahradily plastové tašky papírovými a taškami určenými na opakované použití a vyrobenými z přírodních materiálů. Vyplývá to z informací obchodníků.
(Celý text)

Němci zvažují, že se usnadní odstřel vlků
4. ledna 2019 00:52

(ČTK) - Německá vláda zvažuje, že částečně povolí odstřel vlků v zájmu ochrany užitkových zvířat. Ministryně zemědělství Julia Klöcknerová a životního prostředí Svenja Schulzeová chtějí v polovině ledna objasnit, zda má být odstřel vlků usnadněn. S odvoláním na mluvčí obou ministerstev o tom informovala agentura DPA. Rostoucí populace vlků ohrožuje zejména ovce a kozy.
(Celý text)

Začíná sčítání ptáků v krmítkách, zapojit se může každý
4. ledna 2019 00:50

(ČTK) - V Česku dnes začíná vůbec první sčítání ptáků na krmítkách. Zapojit se může až do neděle každý, pozorovat může u v krmítku na okně či balkoně, na zahradě, v parku či na jiných místech. Na webu pořádající České společnosti ornitologické najdou zájemci bližší informace a také si tam mohou stáhnout sčítací arch, který jim při sčítání pomůže. Ornitologové díky akci získají informace o tom, jací ptáci v Česku zimují.
(Celý text)

Ohňostroje podle ČHMÚ krátkodobě zhoršují ovzduší
4. ledna 2019 00:43

PRAHA (ČTK) - Odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky podle meteorologů zhoršuje ovzduší, i když jen krátkodobě se při tom ve vzduchu zvyšují koncentrace znečišťujících látek. O silvestrovské noci má v tomto ohledu přitom horší vliv na kvalitu ovzduší pyrotechnika, kterou odpalují jednotlivci, než jeden velký ohňostroj. Vyplývá to z analýzy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který ji včera poskytl ČTK.
(Celý text)

Veterináři v pražské zoo uměle oplodnili samici lva indického
4. ledna 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Veterináři v pražské zoo ve středu uměle oplodnili samici lva indického Ginni. Je to jediný způsob, jak tyto vzácné lvy v Praze rozmnožit. Použili sperma samce Jamvana, který pochází stejně jako Ginni z indického Gudžarátu. Včera o tom informovala mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.
(Celý text)

Veterináři v pražské zoo uměle oplodnili samici lva indického
4. ledna 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Veterináři v pražské zoo ve středu uměle oplodnili samici lva indického Ginni. Je to jediný způsob, jak tyto vzácné lvy v Praze rozmnožit. Použili sperma samce Jamvana, který pochází stejně jako Ginni z indického Gudžarátu. Včera o tom informovala mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1062 | 1063 | 1064 | 1065 | 1066 | .. | 2140 | Další
Další články:
6. května 2024 06:00
6. května 2024 05:59
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08

Online diskuse
O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama