titulní strana > co píší jiní
Komise Akademie věd nesouhlasí se stavbou jezu na Labi u Děčína
11. února 2019 07:47

PRAHA (ČTK) - Komise pro životní prostředí Akademie věd ČR nesouhlasí se stavbou jezu na Labi u Děčína. Podle komise stavba poškodí životní prostředí a investice se státu nevrátí. V tiskové zprávě to oznámil předseda komise Radim Šrám. Podle ministerstva dopravy jez posílí nákladní lodní dopravu, a proto převažuje veřejný zájem nad zásahy do krajiny. Jez je na seznamu staveb, u kterých má být ze zákona zjednodušeno povolování. Podle komise je to protiústavní. Loni skupina senátorů navrhla Ústavnímu soudu zrušit část zákona týkající se urychlení staveb.
(Celý text)

Energetici vydají ročně stovky milionů korun na úpravu zeleně
10. února 2019 23:00

PRAHA (ČTK) - Energetici vydají ročně stovky milionů korun na úpravu zeleně, která zasahuje do vedení. Vyplývá to z vyjádření distribučních společností. Firmy připomínají, že povinnost odstraňovat větve a další porosty kolem energetické sítě mají primárně vlastníci pozemků. V případě, kdy však lidé nejsou schopni zajistit úpravu vegetace vlastními silami, provedou ořezy na vlastní náklady energetické společnosti. Úprava dřevin se provádí zpravidla v období vegetačního klidu, tj. mezi listopadem a březnem.
(Celý text)

Na ruském souostroví Nová země platí stav nouze kvůli medvědům
10. února 2019 04:57

MOSKVA (ČTK) - Úřady na ruském souostroví Nová země v Severním ledovém oceánu v sobotu vyhlásily stav nouze poté, co se k lidským sídlům stáhl velký počet ledních medvědů. Úřad gubernátora podle agentury TASS hovoří dokonce o medvědí invazi.
(Celý text)

Mamuti na Sibiři - honba za ledovou slonovinou nabírá na rychlosti
10. února 2019 02:30

JAKUTSK (ČTK) - Prokopij Novogovicyn ukrývá na své zasněžené zahradě pod plachtou kost o rozměru malého talíře. Je to obratel mamuta - zvířete, které rozpoutalo na Sibiři úplnou zlatou horečku a honbu za slonovinou z jeho klů. V tomto obrovském ruském regionu, jehož severní břehy omývá Severní ledový oceán, působí permafrost jako lednička uchovávající prehistorická zvířata, především mamuty.
(Celý text)

Orangutani v basilejské zoo nehleděli na plány chovatelů a spářili se i přes plot
9. února 2019 05:10

PRAHA (ČTK) - O tom, že příroda je leckdy mocnější než člověk a jeho plány, svědčí případ orangutanů sumaterských ze zoologické zahrady ve švýcarské Basileji. Tamní chovatele zaskočil výsledek testů DNA u samičky narozené loni v létě, protože se ukázalo, že jejím otcem je jiný samec, než předpokládali. O případu informuje zoo na svých internetových stránkách.
(Celý text)

Liberecká zoo se chce výrazně rozšířit, skoro o dvojnásobek
9. února 2019 04:40

LIBEREC (ČTK) - Plocha liberecké zoo by za několik let mohla být oproti dnešku skoro dvojnásobná a návštěvníci by mohli vidět třeba i tygry ussurijské, medvědy či vlky. Zatím jde ale jen o záměr, který bude zrealizován nejdřív za dva roky. Zatím se ani neví, kolik rozšíření bude stát a z čeho se zaplatí. "V tuto dobu se pohybujeme ve fázi přípravy dokumentů, iniciace strategické změny územního plánu a souvisejících věcí," řekl dnes novinářům náměstek primátora Ivan Langr (SLK). Liberec je vlastníkem zoo, vedení města záměr na rozšíření zatím podporuje.


(Celý text)

Proč ptáci ve městech strádají? Kvůli sázení exotických dřevin v parcích
8. února 2019 09:14

PRAHA (Ekolist) - Ještě před několika staletími měly exotické druhy dřevin punc něčeho originálního a jedinečného. Bývaly ozdobou zámeckých parků a podobnou roli později hrály také u parků městských a v městské zeleni obecně.
(Celý text)

Změna klimatu mění sýkorky. Roztomilí ptáčci umí uklovat lejsky a vyzobat jim mozek
8. února 2019 07:14

PRAHA (Ekolist) - V holandských ptačích budkách a hnízdech se začíná odehrávat drama, které není pro slabé nátury. Dva druhy, které se dosud míjely v čase a prostoru, se teď v důsledku oteplení klimatu začínají potkávat. S dost drastickými důsledky. Píše o tom ScienceAlert.
(Celý text)

Vědci NASA zkoumají záhadné bahno na novém ostrově
8. února 2019 04:30

PRAHA (ČTK) - Vědci amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se poprvé vylodili na jednom z nejnovějších ostrovů na světě. Zjistili, že jeho povrch, který se nad mořskou hladinu zvedl teprve před třemi lety, je nyní pokrytý lepkavým, záhadným bahnem, ale také osídlený vegetací a ptáky, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Zástupci zemí EU rozhodnou o zpřísnění pravidel pro Nord Stream 2
8. února 2019 01:29

BRUSEL (ČTK) - Zástupci členských zemí Evropské unie dnes rozhodnou o změnách energetické legislativy, které mohou dalekosáhle ovlivnit provoz plynovodů ze zemí mimo unii včetně dokončovaného obřího projektu plynovodu Nord Stream 2 z Ruska do Německa. Právě Německo je přitom ostře proti tomu, aby se unijní pravidla pro vnitřní trh se zemním plynem na Nord Stream 2 nově vztahovala. Kvůli změně v postoji Francie ale Berlín své stanovisko možná neprosadí.
(Celý text)

V Záhřebu zadrželi Korejce pašující 200.000 malých úhořů
7. února 2019 22:02

PRAHA (ČTK) - V Chorvatsku zadrželi dva Jihokorejce, kteří se chystali ze země propašovat 252.000 chráněných malých úhořů říčních. Podle deníku Večernji list o tom dnes na svých internetových stránkách informovala policie chorvatské metropole.
(Celý text)

Při stavbě největší elektrárny v Kolumbii zemřelo na 35.000 ryb
7. února 2019 21:21

BOGOTÁ (ČTK) - Za nejvážnější ekologickou krizi v historii Kolumbie označil místní ministr životního prostředí Ricardo Lozano současnou situaci na řece Cauca, kde se už několik let staví největší elektrárna v zemi. Kvůli uzavření vrat budované přehrady tam výrazně klesla hladina druhé největší řeky Kolumbie a v důsledku toho zemřelo nejméně 35.000 ryb, jejichž rozklad v teplém počasí znečišťuje vodu nutnou pro život místních obyvatel. Informoval o tom deník El Tiempo.
(Celý text)

Za zneužití pravomoci dostal úředník tříletý podmíněný trest
7. února 2019 17:09

PRAHA (ČTK) - Soud dnes uložil hostivickému vedoucímu stavebního úřadu Vojtěchu Budilovi za zneužití pravomoci tříletý trest s podmínkou na čtyři roky. Další součástí trestu je i sedmiletý zákaz činnosti. Kauza se týká skládky v Chrášťanech u Prahy. Úředník podle soudu prodloužil povolení k navážení odpadu na pozemky, čímž vydal nezákonné rozhodnutí. Verdikt není pravomocný. "Proti rozsudku jsme na místě podali odvolání," řekl dnes Budilův právní zástupce Miroslav Kučerka.
(Celý text)

U Ostravice se potlouká medvěd, lesníci ho chtějí přemístit
7. února 2019 11:20

(ČTK) - Mladý, asi tříletý medvěd hnědý se pohybuje kolem Ostravice a Starých Hamrů v Beskydech. Není plachý, už jej zahlédlo několik turistů či lesníků. Ti na něj upozorňují veřejnost a žádají kvůli bezpečnosti správu CHKO Beskydy o jeho přestěhování. Informovala o tom mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Ředitel CHKO František Jaskula řekl, že přemístění zatím není možné. Zvíře podle něj není nebezpečné.


(Celý text)

Kolik vzácných luskounů je potřeba ulovit, abyste z nich dostali osm tun cenných šupin?
7. února 2019 09:30

PRAHA (Ekolist) - Z Nigérie do Vietnamu putovala zásilka luskouních šupin v kontejnerech, které v Hongkongu upoutaly pozornost celníků. Při kontrole pod balíky mraženého masa nalezli objemem dosud největší pašerácký kontraband: přes osm tun luskouních šupin a zhruba tisícovku sloních klů. Píše o tom NYTimes.
(Celý text)

Pod hladinou západoněmeckého jezera Laacher See dřímá vulkán
7. února 2019 04:17

PRAHA (ČTK) - Pod hladinou západoněmeckého jezera Laacher See dřímá vulkán, z něhož stále ještě stoupá magma. Podle německých vědců to dokazuje i krátká série zemětřesení, kterou v nedávné době zaregistrovali. Sopka je podle nich stále aktivní, projevuje se to ale pouze bubláním ve vodách jezera. Podle studie zveřejněné v odborném tisku bezprostřední nebezpečí výbuchu nehrozí, uvádí agentura DPA.
(Celý text)

Koalice pro boj se suchem dnes neřešila výstavbu jezu u Děčína
6. února 2019 17:30

PRAHA (ČTK) - Výstavbou vodního jezu u Děčína se Národní koalice pro boj se suchem na dnešním jednání nezabývala. Stát stále čeká na stanovisko Evropské komise ohledně mezistátní kompenzace negativních dopadů stavby na krajinu. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) na tiskové konferenci řekl, že schůzka k tématu se ještě uskuteční. Se stavbou jezu, který je podle ministerstva dopravy klíčový pro další rozvoj tuzemské vodní dopravy, počítá Koncepce vodní dopravy do roku 2023. Její projednání vláda odložila na 18. února.
(Celý text)

Nové dělení KRNAP vzbuzuje u některých starostů obavy
6. února 2019 15:39

VRCHLABÍ (ČTK) - Připravované nové dělení Krkonošského národního parku (KRNAP) na zóny a vymezení klidového území vzbuzuje u některých starostů měst a obcí v regionu obavy. Obávají se například útlumu turistického ruchu nebo omezení rozvoje obcí, vyplynulo z ankety ČTK. Ministerstvem životního prostředí v lednu schválený návrh nové zonace KRNAP a návrh vymezení klidových území, kde bude možný pohyb jen po značených trasách, začala správa národního parku předjednávat s jednotlivými členy Rady KRNAP.
(Celý text)

Jaký je přístup k pitné vodě v různých oblastech světa?
6. února 2019 14:54

() - Kolik lidí má přístup k čistému a bezpečnému zdroji pitné vody? Odkud jí berou a kolik za ní platí? Nová studie UNICEF získala k této celosvětové otázce zajímavá data za posledních 17 let. Také nám nabízí pohled na současnou situaci v kontrastu k vizi, kterou světové organizace podporují.
(Celý text)

Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků
6. února 2019 14:03

PŘÍBRAM (ČTK) - Turisté ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se loni dopustili méně přestupků. Policisté jim uložili 451 pokut za vjezd do rezervace, ve 126 případech řešili neoprávněné parkování. Předloni bylo těchto přestupků 458, respektive 343. Zatímco v roce 2017 policie v Brdech řešila šest trestných činů, loni nezaznamenala ani jeden, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Monika Schindlová.
(Celý text)

Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků
6. února 2019 14:03

PŘÍBRAM (ČTK) - Turisté ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se loni dopustili méně přestupků. Policisté jim uložili 451 pokut za vjezd do rezervace, ve 126 případech řešili neoprávněné parkování. Předloni bylo těchto přestupků 458, respektive 343. Zatímco v roce 2017 policie v Brdech řešila šest trestných činů, loni nezaznamenala ani jeden, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Monika Schindlová.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1056 | 1057 | 1058 | 1059 | 1060 | .. | 2147 | Další
Další články:
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama