titulní strana > co píší jiní
EurActiv: Vznikla agentura pro obnovitelné energie, má být protiváhou IEA
30. ledna 2009 09:30

PRAHA/BONN (Ecomonitor) - V pondělí v Bonnu vznikla nová mezinárodní agentura, která chce podporovat využívání obnovitelných zdrojů energie na celém světě. Nakonec však dohodu podepsalo méně zemí světa, než se očekávalo. Svůj podpis odvolala Velká Británie a USA, píše server EurActiv.
(Celý text)

MMR poslalo vládě politiku územního rozvoje, podle MŽP by se měla přepracovat
28. ledna 2009 16:23

PRAHA (Ekolist) - Těsně před koncem loňského roku předložilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vládě Politiku územního rozvoje České republiky 2008 (PÚR). Materiál MMR odevzdalo včetně vypořádání připomínek ostatních resortů, krajů, veřejnosti a vyjádření sousedních států, ovšem bez stanoviska ministerstva životního prostředí (MŽP) k posouzení jeho vlivů na životní prostředí (SEA). To ho vydalo až 23. ledna – a doporučilo v něm celou politiku územního rozvoje přepracovat.
(Celý text)

BBC: Změna klimatu je neodvratná, říkají američtí vědci
28. ledna 2009 10:34

LONDÝN/PRAHA (Ecomonitor) - Američtí vědci přišli s varováním, že mnoho z dopadů klimatických změn je neodvratných. Podle výzkumu placeného ministerstvem energetiky může zůstat teplota vysoká po dalších tisíc let, i kdyby se nějakým způsobem podařilo zcela zastavit produkci skleníkových plynů, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Právo bude lépe chránit stromy mimo les
27. ledna 2009 16:11

PRAHA (Ekolist) - „Teď je právě tzv. období vegetačního klidu, kdy se povoluje kácení stromů rostoucích mimo les. V mnoha případech ale dochází ke kácení stromů, které by pokáceny být nemusely,“ pronesla na dnešní tiskové konferenci Eva Tylová, ředitelka České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Podle ní jsou některé malé obce odborně málo způsobilé posoudit zdravotní stav a hodnotu stromu, a kácení zpravidla povolí. Některá velká kácení stromů ale povolily i úřady větších měst, které by již měly být schopny posoudit nezbytnost zásahu.
(Celý text)

Recyklace vyřazených spotřebičů se daří, plníme normu
27. ledna 2009 15:42

PRAHA (Ekolist) - Obyvatelé České republiky se naučili třídit odpady a kolektivní systémy se jim učí vycházet vstříc. I tak by se dalo číst dnešní oznámení, že se systémům, které odpovídají za kolektivní sběr vyřazených elektrických spotřebičů, podařilo splnit cíl čtyř kilogramů sesbíraných elektroodpadů na jednoho obyvatele. Právě rok 2008 byl hranicí, ke které se Česká republika zavázala splnit společnou direktivu při vstupu do Evropské unie.
(Celý text)

Guardian: Vlaky mohou být méně ekologické než letadla
27. ledna 2009 07:00

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Cestování vlakem je ekologické, létání letadlem ne. To je obecně uznávané tvrzení a dopravní společnosti na toto tvrzení lákají zákazníky. Podle Freda Pearce z deníku Guardian je to ale jen otázka teorie, postavená na propočtu průměrných emisí skleníkových plynů  na jednoho cestujícího na jeden kilometr. Jenže ne všechny vlaky jezdí plné a například lůžkové  vozy ani nemohou převážet tolik cestujících najednou, píše The Guardian.
(Celý text)

Španělsko a Portugalsko se chystají založit Centrum pro výzkum obnovitelné energie
24. ledna 2009 01:22

BADAJOZ/PRAHA (Ecomonitor) - Ve městě Badojoz na jihu Španělska, které leží blízko hranic s Portugalskem, má vyrůst Iberské centrum obnovitelné energie, napsal deník Solar Daily. Centrum má sloužit ke vzdělávání a výchově odborníků v oboru obnovitelných energií, informoval o tom portugalský předseda vlády José Socrates.
(Celý text)

Pasti na našich zahradách
22. ledna 2009 14:16

BARTOŠOVICE (Ekolist) - Ze zkušenosti práce v záchranných stanicích víme, že za většinou příčin, pro které se zvířata do stanic dostávají, je přímo nebo nepřímo člověk. Odečteme-li tzv. „velké“ nebo hlavní důvody, tj. střety s dopravními prostředky a u ptáků úrazy na elektrovodech, zůstává velmi pestrá paleta případů, kterým lze mnohdy snadno předejít. Stačí být „jen“ ohleduplný a trochu předvídat. Samozřejmě je potřeba rizika znát.
(Celý text)

BBC: Čistší ovzduší ohřívá evropské klima
22. ledna 2009 10:58

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Čisté ovzduší prý ničí scenérie romantických básníků. V Evropě totiž ubývá dní, kdy panují mlhy, mrholení nebo opar, říkají vědci, kteří zkoumali záznamy za posledních třicet let. Podle nich vyjasňování oblohy vede k rychlejšímu postupu klimatických změn, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Dokumentární snímek o stavu světových oceánů se představil na filmovém festivalu Sundance
21. ledna 2009 07:00

PRAHA/UTAH (Ecomonitor) - Diváci slavného filmového festivalu Sundance mohli toto pondělí v Utahu vidět premiéru nového filmu, který upozorňuje na neblahý stav světových oceánů. Dokumentární snímek jménem The End of the Line v režii Ruperta Murraye byl natočen s podporou WWF a poprvé se představil na mezinárodní soutěži dokumentárních filmů (World Cinema Documentary), napsal WWF.
(Celý text)

Observer: Obama má čtyři roky na záchranu Země, říká Hansen
20. ledna 2009 07:00

NEW YORK/PRAHA (Ecomonitor) - Barrack Obama má pouhé čtyři roky na to, aby zachránil svět. Prohlásil to Jim Hansen, odborník na klima a vědec NASA, v rozhovoru pro týdeník The Observer. Hansen varuje, že jedině okamžitá akce nového prezidenta může zastavit zničující změny klimatu, které ohrožují Zemi.
(Celý text)

Hlubokomořská ponorka v Austrálii objevila nové druhy
19. ledna 2009 07:00

SYDNEY/PRAHA (Ecomonitor) - Hlubokomořská ponorka prozkoumala australské jižní pobřeží. Ponorka objevila nové druhy a nové důkazy o ničivém dopadu skleníkových plynů na mořské korály, napsala agentura Reuters.
(Celý text)

Berlingerová: Jde to i bez plen
17. ledna 2009 05:55

PRAHA (Ekolist) - Klasické jednorázové pleny představují nemalou zátěž pro životní prostředí. Například ekoporadna Rosa v roce 2007 uváděla, že odpad z plen činí celkem až jednu tunu na dítě a je nerecyklovatelný. Použité pleny jsou spalovány nebo ukládány na skládky, kde se za 200–400 let rozpadnou. Ekologické poradny proto místo nich často doporučují pratelné pleny látkové. Existují ale rodiče, kteří na to jdou ještě jinak – nepoužívají pleny žádné.
(Celý text)

BBC: Vědci se dohadují, zda jsou rostliny zdrojem metanu
16. ledna 2009 07:00

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Závěry nové studie ukazují, že by rostliny nemusely být hlavním zdrojem metanu v atmosféře, jak předpokládala studie z roku 2006. Podle ní jsou rostliny zodpovědné za více než polovinu celosvětové produkce skleníkových plynů. Závěry britského vědeckého týmu však tvrdí, že rostliny za normálních podmínek pouze uvolňují metan z půdy, ale žádný samy nevytvářejí, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Le Monde: Noemova archa 21. století
15. ledna 2009 07:00

PRAHA/PAŘÍŽ (Ecomonitor) - Od Malediv k Bengálskému zálivu představuje stoupání hladiny moře v průběhu 21. století pro 250 miliónů lidí riziko ztráty domovů a půdy. Poslední znepokojující předpověď tvrdila, že zvednutí hladiny moře o jeden metr povede ke ztrátě 6 % pevniny v Nizozemí, 17,5 % v Bangladéši a 80 % atolu Majuro v Oceánii.
(Celý text)

Národní divadlo uspoří na energiích miliony
14. ledna 2009 16:17

PRAHA (Ekolist) - „Národní divadlo je vlajková loď co se týče kultury. Teď i co se týče ekologie,“ řekl Ondřej Černý, ředitel Národního divadla (ND). Národní divadlo minulý týden získalo ocenění evropského programu pro úsporné osvětlení GreenLight. Dnes byl představen systém energetických úsporných zařízení a obnovitelných zdrojů energie historické budovy, Nové scény, provozní budovy i budovy restaurace, které mají přinést úspory milionů korun ročně.
(Celý text)

Guardian: Ředitel Exxonu podporuje uhlíkovou daň
14. ledna 2009 10:53

PRAHA/WASHINGTON (Ecomonitor) - Největší ropná společnost světa, Exxon Mobil, změkčuje svůj postoj vůči boji proti změnám klimatu. Její výkonný ředitel Rex Tillerson prohlásil, že jeho společnost podporuje zavedení systému uhlíkové daně, napsal deník The Guardian.
(Celý text)

Klimaticko-energetický balíček EU: Co vlastně obsahuje? A jak o něm hlasovali Češi?
13. ledna 2009 13:50

HARRACHOV/BRUSEL (Ekolist) - Referování o tzv. klimaticko-energetickém balíčku EU se ve většině českých médií smrsklo na to, zda ČEZ dostane zdarma část povolenek na vypouštění emisí oxidu uhličitého (CO2) po roce 2013. Celá legislativa je ovšem nepoměrně rozsáhlejší, a dokonce ani s těmi povolenkami zdarma to není tak jednoduché. Co tedy balíček vlastně obsahuje? A jak při jeho schvalování hlasovali čeští europoslanci?
(Celý text)

National Geographic: Permafrost a metan na Sibiři
13. ledna 2009 09:44

Praha/San Francisco (Ecomonitor) - Z poznatků nedávno uskutečněné expedice v polární oblasti vyplývá, že se ve vodách Výchosibiřského moře nacházejí zdroje metanu, napsal magazín National Geografic. Metan je silný skleníkový plyn. Pravděpodobně se jedná o jedno ze znamení globálního oteplování, které působí na podvodní permafrost a z něhož se uvolňuje metan.
(Celý text)

Times of India: Hledání na internetu ničí životní prostředí
12. ledna 2009 11:34

PRAHA/DILLÍ (Ecomonitor) - Kvůli dvěma hledání v internetovém programu Google vznikne stejné množství oxidu uhličitého, jako když si uvaříte konvici čaje, tvrdí nová studie univerzity Harvard. Podle ní jedno typické hledání na Googlu „stojí“ 7 gramů CO2, zatímco uvařit konvici čaje 15 g oxidu uhličitého, píše deník The Times of India.
(Celý text)

Times of India: Hledání na internetu ničí životní prostředí
12. ledna 2009 11:34

PRAHA/DILLÍ (Ecomonitor) - Kvůli dvěma hledání v internetovém programu Google vznikne stejné množství oxidu uhličitého, jako když si uvaříte konvici čaje, tvrdí nová studie univerzity Harvard. Podle ní jedno typické hledání na Googlu „stojí“ 7 gramů CO2, zatímco uvařit konvici čaje 15 g oxidu uhličitého, píše deník The Times of India.
(Celý text)

Další články:
13. května 2025 16:10
13. května 2025 06:00
12. května 2025 06:00
11. května 2025 06:00
10. května 2025 12:30

Online diskuse
Průtoky v řekách v povodí Moravy se někde pohybují na hranici sucha
13. května 2025 18:29

(ČTK) - Průtoky v řekách v povodí Moravy jsou na řadě míst pod normálem, pohybují se nejčastěji mezi deseti až 50 procenty obvyklého květnového stavu. Někde je nadlepšují vodní nádrže. Na webu Povodí Moravy o tom informovala mluvčí státního podniku Jana Kučerová.
(Celý text)

Sněmovní zemědělský výbor podpořil uzákonění rodinných zemědělských hospodářství
13. května 2025 18:28

PRAHA (ČTK) - Sněmovní zemědělský výbor dnes podpořil navrhované uzákonění rodinných zemědělských hospodářství. Pro poslaneckou novelu o zemědělství hlasovali koaliční zástupci, opoziční byli proti. Předloha stanoví zejména podmínky pro získání tohoto postavení a zavádí evidenci rodinných farem. Podle předkladatelů v čele s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) jde o první krok, po němž budou muset následovat další opatření odpovídající potřebám tohoto druhu podnikání.
(Celý text)

Studie: Rychlejší rozvoj OZE sníží ceny elektřiny a zvýší konkurenceschopnost ČR
13. května 2025 15:43

PRAHA (ČTK) - Větší rozvoj obnovitelných zdrojů energie (OZE) může přinést snížení ceny silové elektřiny a zvýšení konkurenceschopnosti Česka. Také přinese omezení závislosti na dovozu elektřiny a plynu a snížení škodlivých emisí. Při rozvoji flexibility lze elektřinu dobře uplatnit, plynové zdroje pokryjí potřebu v době nízké produkce. Vyplývá to z nové studie Svazu moderní energetiky a projektu Fakta o klimatu.
(Celý text)

Výzkumníci hledají přírodní zbraň proti přemnoženým hrabošům
13. května 2025 15:30

(ČTK) - Ekologicky šetrnou alternativu k chemickému hubení přemnožených hrabošů polních vyvíjejí čeští vědci. Cílem je najít rostliny a přírodní látky, které by škůdce odpuzovaly, aniž ohrozí jiné živočichy. Slibně zatím vypadá levandule či anýz. Výzkum, na němž spolupracují vědecké instituce i zemědělské firmy, vede od roku 2023 tým Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU). Své snažení mají završit v letošním roce, informovala Technologická agentura (TA) ČR, která projekt finančně podpořila částkou přibližně 11,3 milionu korun.
(Celý text)

Čeští vědci představili světovou sbírku geneticky různorodých myší
13. května 2025 15:24

(ČTK) - Čeští vědci vytvořili sbírku geneticky různorodých myší z celého světa. Kolekce čítá více než 90 linií myší domácích a přináší alternativu k tradičním laboratorním modelům. Sbírka myší je geneticky rozmanitá a lépe odpovídá variabilitě lidské populace, díky čemuž tomu může přispět k pokroku v evoluční biologii i biomedicíně, informoval Ústav biologie obratlovců Akademie věd ČR. Studii publikoval vědecký časopis Scientific Reports.
(Celý text)

Stavby na ochranu před povodněmi by mohly vznikat ve veřejném zájmu
13. května 2025 10:47

PRAHA (ČTK) - Stavby na ochranu před povodněmi by se mohly podle zákona zřizovat ve veřejném zájmu, což by přispělo zejména k urychlení vyvlastňovacího řízení pro jejich výstavbu. Vyplývá to z novely vodního zákona, kterou minulý týden podle výsledků zasedání schválila vláda. Návrh ministerstva životního prostředí (MŽP) je reakcí na zkušenosti z loňských povodní, které v září zasáhly především Moravskoslezský a Olomoucký kraj.
(Celý text)

Vědci studují opomíjenou zeleň ve městech a její potenciál pro adaptaci na klimatické změny
13. května 2025 05:04

PRAHA (Ekolist) - Jsou to jakési „popelky“ české krajiny. Neudržované plochy městské zeleně jsou vnímány jako zapomenuté, zanedbané, leckdy i nežádoucí. Přesto jsou významné pro zachování biologické diverzity a mohou sehrát klíčovou roli i v adaptaci měst na klimatické změny. Jejich potenciál nyní zkoumají vědci a vědkyně hned z několika českých institucí v projektu MAGDES.
(Celý text)

Těla uhynulých vyder pomáhají vědcům mapovat znečištění vod. Nález mrtvých zvířat může ohlásit i veřejnost
13. května 2025 01:09

(ČTK) - Těla uhynulých vyder říčních pomáhají českým vědcům odhalovat přítomnost toxických látek ve vodních tocích. Výzkumníci z organizace ALKA Wildlife spolu s Univerzitou Karlovou a Univerzitou Pardubice zjistili, že se v tělech těchto vrcholových predátorů hromadí škodliviny jako rtuť, kadmium, olovo i takzvané věčné chemikálie (PFAS). Zároveň vyzývají veřejnost, aby v případě, že lidé najdou mrtvou vydru, nález nahlašovali podle návodu na webových stránkách.
(Celý text)

Nestátní lesníci ze SVOL nesouhlasí s vyhlášením národního parku Křivoklátsko
13. května 2025 00:58

PELHŘIMOV (ČTK) - Nestátní lesníci nesouhlasí s vyhlášením národního parku Křivoklátsko. Proti jeho vzniku se Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) vyjadřuje opakovaně. Předseda Jiří Svoboda uvedl, že návrh novely upouští od aktivní a dlouhodobé péče o lesy a nahrazuje ji "nepéčí" s rizikem pro existenci lesních ekosystémů a nemalými finančními nároky na státní rozpočet. Sněmovna posunula ke schválení vznik národního parku minulý týden. Je součástí novely zákona o ochraně přírody a krajiny.
(Celý text)

Intersucho: Půdní sucho v ČR nabírá na intenzitě, předpověď je nadále nepříznivá
13. května 2025 00:23

(ČTK) - Půdní sucho v Česku nabírá na intenzitě a podle odborníků už lze přirovnat k tomu, jaké panovalo v Česku například od začátku roku 2018. Čtvrtina území republiky je nyní zasažena extrémním suchem, tedy nejvyšším stupněm sucha. Deficit srážek je od začátku letošního roku výrazný, uvádí odborníci z projektu Intersucho. Třetina území trpí druhým a třetím nejhorším stupněm sucha. Předpověď pro dalších devět dnů šanci na zásadní zlepšení nedává.
(Celý text)

Hladík: Klimatický fond má motivovat k nižší energetické náročnosti bydlení
12. května 2025 18:30

PRAHA (ČTK) - Peníze ze Sociálního klimatického fondu by měly podpořit snahu lidí mít nižší energetickou náročnost bydlení, uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) po schůzce s výkonnou místopředsedkyní Evropské komise zodpovědné za čistou, spravedlivou a konkurenceschopnou transformaci Teresou Riberaovou. Podle Hladíka může být motivace pro lidi klíčová při zavádění dalších opatření zelené transformace v Evropské unii. S Riberaovou diskutoval o systému emisních povolenek na vytápění budov a dopravu (EU ETS II), biodiverzitě a klimatu. Konkrétní mechanismy fondu zatím ministr sdělit nechtěl.
(Celý text)

Havárie v v Hustopečích: Policie vyslechla oba strojvůdce. Obvinění zatím nepadlo
12. května 2025 18:25

OLOMOUC (ČTK) - Policisté již kvůli nehodě cisteren s toxickým benzenem v Hustopečích nad Bečvou vyslechla strojvůdce i instruktora, kteří v osudnou chvíli byli v kabině lokomotivy jedoucího vlaku. Žádné obvinění však zatím nepadlo, řekl krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld. Případ policie nadále prověřuje pro podezření z poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti a kvůli podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Spis dozoruje přerovské státní zastupitelství.
(Celý text)

Na Farmě Blatnička si mohou lidé sami nastříhat kosatce v "květinové samoobsluze"
12. května 2025 18:21

(ČTK) - Lidé z Veselí nad Moravou a okolí mají letos poprvé možnost využít samosběru kosatců, které vedle cyklostezky mezi Veselím a Uherským Ostrohem u místní části Milokošť pěstuje Farma Blatnička. Lidé si vyberou, jaké květiny chtějí a kolik, vlastními či zapůjčenými nůžkami je nastříhají a posléze zaplatí převodem na účet či pomocí QR kódu, řekl ČTK Martin Smetana, který hospodaří jako soukromý zemědělec pod Bílými Karpaty.
(Celý text)

Odbornici zahájili odvoz 1250 tun kadmiových kalů ze skladu ve Vikanticích
12. května 2025 18:01

VIKANTICE (ČTK) - Specializovaná firma zahájila odvoz 1250 tun kadmiových kalů ze skladu ve Vikanticích na Šumpersku, které tam od roku 1984 ukládaly Rudné doly Jeseník. Odborníci postupně odvezou 178 kovových kontejnerů s tímto nebezpečným odpadem. Likvidace skladu zabere tři měsíce, stát má až 35 milionů korun. Projekt sanace skladu s kadmiovými kaly financuje ministerstvo průmyslu a obchodu, řekl ředitel odštěpného závodu Příbram státního podniku Diamo Šimon Mrázek. Kadmium je vysoce toxický prvek, který se hromadí v těle, poškozuje ledviny a může způsobovat rakovinu plic a prostaty.
(Celý text)

Jarní sezóna péče o krkonošské louky začíná
12. května 2025 13:34

PRAHA (Ekolist) - S příchodem jara a probouzením luk ze zimního spánku se na krkonošských loukách opět můžete potkávat s terénními pracovníky Správy Krkonošského národního parku, s tzv. pracovní skupinou. Jejich nepostradatelná činnost je klíčová pro podporu hospodaření a vede k zachování biodiverzity a charakteristického rázu našich luk.
(Celý text)

Těžba v hnědouhelném lomu Bílina skončí dříve, MŽP a ČEZ se dohodly na roku 2033
12. května 2025 10:38

(ČTK) - Těžba v hnědouhelném lomu Bílina na severu Čech skončí dříve, a to v roce 2033 namísto původně plánovaného roku 2035. Vyplynulo to z jednání ministerstva životního prostředí (MŽP) s polostátní společností ČEZ, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše by tím měla skončit i uhelná energetika v ČR. Předpokládá, že se bude jednat o poslední uhelný lom či důl, který se bude zavírat.
(Celý text)

Zřejmě nejstaršímu stromu světa je 5400 let. Nyní ho ohrožuje plán stavby dálnice
12. května 2025 10:37

SANTIAGO DE CHILE (ČTK) - V národním parku Alerce Costero na jihu Chile stojí strom přezdívaný kvůli svému neuvěřitelnému věku Pradědeček. Podle vědců je starý asi 5400 let, což z něj dělá zřejmě nejstarší strom světa. Tuto přírodní památku i celý okolní ekosystém ale ohrožuje projekt výstavby dálnice, informoval server německé televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

Proč většina těžebních projektů v Grónsku skončila fiaskem? A co dalšího by měl Donald Trump o Grónsku vědět?
12. května 2025 06:30

PRAHA (Ekolist) - Donald Trump znovu prohlásil, že Spojené státy musí získat Grónsko – tak či onak. Pár týdnů nato dorazila na ostrov americká delegace vedená viceprezidentem J. D. Vancem, jeho manželkou a národním bezpečnostním poradcem. Původně třídenní „diplomatická mise“ se smrskla na tříhodinovou zastávku na základně Pituffik. Grónská vláda označila návštěvu za „vysoce agresivní“ a popřela, že by ji kdy oficiálně pozvala. Místní politici i podniky odmítli spolupráci a protesty nakonec přiměly delegaci zrušit i plánované výlety do terénu.
(Celý text)

Klimatická změna ohrožuje potravinovou bezpečnost, shodují se experti
12. května 2025 01:20

(ČTK) - Klimatická změna zásadně proměňuje podmínky pro zemědělskou produkci v Česku a globálně bude mít vliv na potravinovou bezpečnost. Podle odborníků, které oslovila ČTK, se zemědělství musí připravit na největší transformaci v novodobé historii. Experti se shodují v tom, že bez adaptačních opatření mohou výrazně klesnout výnosy.
(Celý text)

Pracovní skupina se zabývá trampingem v CHKO Kokořínsko, jasno zatím není
12. května 2025 01:10

(ČTK) - Pracovní skupina se zabývá trampingem v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, jasno ohledně režimu nocovišť, likvidace některých z nich a dalších podmínek zatím není. Odborníci pracují i v terénu a platí, že oficiální stanovisko bude na konci letošního června. Materiál projedná vedení Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) s ministerstvem životního prostředí, řekl ČTK a Českému rozhlasu vedoucí pracovní skupiny Jiří Hušek z AOPK. Správy CHKO spadají pod AOPK.
(Celý text)

Pracovní skupina se zabývá trampingem v CHKO Kokořínsko, jasno zatím není
12. května 2025 01:10

(ČTK) - Pracovní skupina se zabývá trampingem v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj, jasno ohledně režimu nocovišť, likvidace některých z nich a dalších podmínek zatím není. Odborníci pracují i v terénu a platí, že oficiální stanovisko bude na konci letošního června. Materiál projedná vedení Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) s ministerstvem životního prostředí, řekl ČTK a Českému rozhlasu vedoucí pracovní skupiny Jiří Hušek z AOPK. Správy CHKO spadají pod AOPK.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama