ecomonitor.cz
verze pro tisk
Jak zachránit planetu? Je potřeba nechat zdivočet krajinu. A začít jíst koninu
12. září 2019 01:55

PRAHA (Ekolist) - Je prý zapotřebí celosystémových změn, radikálních kroků, odříkání. Stojí totiž před námi úkol: zachránit budoucnost a nepromarnit přitom jedinou planetu, kde žijeme. Naším protivníkem jsou klimatické změny, a trochu nás trestá příroda, ke které jsme se posledních pár století chovali nehezky. Pomoci nám může rewilding a konina k obědu.
(Celý text)

Čistota evropských moří: změny k lepšímu jsou vidět, chce to ale vytrvat
12. září 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Baltské, Černé a Středozemní moře můžeme s jistou nadsázkou nazvat evropskými, stejně jako severovýchodní region atlantského oceánu. Jak si tyto vodní masy stojí z hlediska čistoty? Evropská komise pro životní prostředí nepřináší úplně pozitivní zprávy. Byť lokálních bodových zdrojů znečištění v posledních letech ubývá, rozhodně nejsou tato „evropská“ moře úplně čistá. Píše o tom portál EEA.europa.eu.
(Celý text)

Vědci díky lidem mapují výskyt exotických klíšťat v Česku
12. září 2019 00:30

BRNO (ČTK) - Stovky nálezů exotických druhů klíšťat zaznamenali vědci z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Umožnil jim to projekt Najdipijaka.cz, který mapuje šíření pijáka lužního v Česku. Univerzita to uvedla v tiskové zprávě.
(Celý text)

Schvalování pravidel pro boj s kůrovcem zbrzdil spor s myslivci
12. září 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Sněmovna o pravidlech pro snazší boj s kůrovcem rozhodne asi nejdříve v pátek. Důvodem, proč včera schvalování novely lesního zákona nedokončila, byl hlavně spor o roli státu při regulaci přemnožené zvěře. Tuto poslaneckou úpravu již dříve podpořili akademici a ekologové, proti byly Českomoravská myslivecká jednota nebo Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR.
(Celý text)

V Praze by se měl přestat plevel likvidovat chemicky
12. září 2019 00:22

PRAHA (ČTK) - Na městských pozemcích v Praze by se měl přestat k likvidaci plevele přestat používat glyfosát. Městským společnostem a radnicím to chce doporučit výbor pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí pražského zastupitelstva. Členové výboru to odhlasovali na včerejším jednání.
(Celý text)

Pravidla pro chov psů se asi opět zpřísní
12. září 2019 00:19

PRAHA (ČTK) - Pravidla pro chov psů se asi opět zpřísní, hlásit veterinární správě bude třeba chovy od tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude možná třeba podle včerejších poslaneckých úprav očipovat do tří měsíců jejich věku. Zpřísnění zřejmě Sněmovna zavede kvůli takzvaným množírnám, tedy místům, kde jsou chováni psi nebo další zvířata kvůli zisku z jejich prodeje.
(Celý text)

Skauti v Krkonoších odkornili přes 200 kubíků kůrovcového dřeva
12. září 2019 00:15

VRCHLABÍ (ČTK) - Skauti a skautky za tři měsíce pomohli v Krkonoších odkornit více než 200 metrů krychlových stromů napadených kůrovcem. To odpovídá přibližně dvěma stovkám vzrostlých stromů. V Krkonošském národním parku (KRNAP) se od června vystřídalo přes 100 různě početných skautských skupin. Včera to novinářům sdělili zástupci Správy KRNAP. Krkonoše se kvůli přemnožení lýkožrouta smrkového neboli kůrovce nacházejí ve vážné situaci. Správa KRNAP na odkorňování pokácených stromů nemá dost sil, proto letos požádala skauty o pomoc.
(Celý text)

Slovensko zavede od roku 2022 zálohování PET lahví a plechovek
12. září 2019 00:13

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko zavede od roku 2022 zálohování plastových lahví a plechovek s nápoji. Velkou většinou hlasů o tom včera rozhodl parlament. Podle slovenského ministerstva životního prostředí spustí Slovensko systém zálohování jako první země ve střední Evropě. Opatřením chce zvýšit podíl recyklovaných nápojových obalů.
(Celý text)

Vsetínští zastupitelé vzali na vědomí petici proti spalovně
12. září 2019 00:12

VSETÍN (ČTK) - Vsetínští zastupitelé včera oficiálně vzali na vědomí petici proti záměru soukromého investora, postavit ve městě spalovnu. Podepsalo ji téměř 5000 lidí, z toho asi 3800 ze Vsetína, řekl zastupitelům starosta Vsetína Jiří Růžička (KDU-ČSL). Ve městě žije asi 26.000 lidí. Zastupitelé také odsouhlasili, že se spalovnou budou zabývat na svém nejbližším plánovaném zasedání.
(Celý text)

Z Mariánského náměstí zmizí 21. září auta a už se tam nevrátí
12. září 2019 00:10

PRAHA (ČTK) - Z pražského Mariánského náměstí zmizí 21. září v rámci Evropského týdne mobility všechna zaparkovaná auta a už se tam nevrátí. Magistrát zároveň připraví koncepci kompletní proměny náměstí, která se má uskutečnit v následujících několika letech. Na dotaz novinářů to včera řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Na Mariánském náměstí sídlí kromě magistrátu i Národní a Městská knihovna.
(Celý text)

Firmy a odborníci v Ústeckém kraji spolupracují na využití vodíku
12. září 2019 00:07

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Odborníci a firmy v Ústeckém kraji chtějí spolupracovat na rozvoji využití vodíku jako zdroje čisté energie. Desítky subjektů sdružených ve vodíkové platformě připravily memorandum. Záměrem je přeměnit původně uhelný region v centrum vodíkové ekonomiky. Novináře o setkání členů platformy informovala předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Gabriela Nekolová.
(Celý text)

Vědcům se podařilo vytvořit embrya nosorožců bílých severních. Může to pomoci zachránit vyhynulý druh
11. září 2019 11:16

PRAHA (Ekolist) - Během posledních několika desítek let se zdálo, že příběh nosorožců bílých severních, kteří byli dlouhá léta pytlačeni kvůli rohovině, nebude mít dobrý konec. Jejich počet v roce 2018 klesl na pouhá dvě zvířata a za normálních okolností by tak byli odsouzeni k vyhynutí. Před několika lety se pod vedením Safari Parku Dvůr Králové spojili vědci a ochranáři z různých kontinentů a jejich snaha nyní přinesla úspěch, který se pro přežití nosorožců může ukázat jako klíčový. Z vajíček odebraných posledním dvěma samicím se za použití zmrazeného semene uhynulých samců podařilo v laboratoři vytvořit dvě životaschopná embrya nosorožce bílého severního. Obě embrya jsou nyní zamrazena a připravena na vložení do náhradní matky. Informuje o tom Safari Park Dvůr Králové.
(Celý text)

Jak se města mohou vypořádat s klimatickými změnami? Pomohou mobilní lesy
11. září 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Stromy a keře se zdají být skoro univerzálním řešením problémů života ve městech. Ochlazují okolní prostředí a snižují efekt tepelných ostrovů, čistí vzduch, lapají oxid uhličitý, regulují vsak dešťové vody a chrání před povodněmi, pomáhají lidské psychice. Problém je, že velké metropole na ně mají jen velmi málo místa a jejich „pořízení“ chce čas. Co s tím? O možném řešení píše Horizon.
(Celý text)

Orli královští na jihu Moravy letos vyvedli šest mláďat
11. září 2019 00:30

BRNO (ČTK) - Kriticky ohrožení orli královští letos na jihu Moravy vyvedli šest mláďat, jih Moravy je v tuzemsku jediným územím, kde hnízdí. Ornitologové v lokalitě letos napočítali devět párů. Česká společnost ornitologická to dnes uvedla v tiskové zprávě.
(Celý text)

MŽP dá 40 milionů na pobyty pro děti kvůli znečištěnému ovzduší
11. září 2019 00:26

(ČTK) - Školy a školky z oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším mohou žádat o dotace na ozdravné pobyty dětí. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) na to v nové výzvě vyčlenilo 40 milionů korun. Úřad o tom informoval v dnešní tiskové zprávě. Resort chce podle ministra Richarda Brabce (ANO) přispět nejen ke zmírnění negativního dopadu znečištěného ovzduší na zdraví dětí, ale i k rozvoji jejich environmentálního povědomí. O dotaci lze žádat od 1. října do konce letošního roku nebo do vyčerpání peněz.
(Celý text)

Psi v Norsku hynou na záhadnou nemoc
11. září 2019 00:23

(ČTK) - Desítky psů v Norsku onemocněly v uplynulých týdnech neznámou chorobou a nejméně 23 z nich za krátkou dobu uhynulo. Informovala o tom v pondělí agentura AFP, podle níž veterináři zatím nevědí, zda psy postihl nakažlivý virus, bakterie nebo hynou například v důsledku otravy. Většina případů se vyskytla v oblasti metropole Oslo.
(Celý text)

Inspekce varuje spotřebitele před hračkou Penguin Race
11. září 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Česká obchodní inspekce včera vydala varování před čínskou hračkou Penguin Race. Pájené spoje uvnitř hračky obsahují víc olova a kadmia než povolují normy. Výrobek je proto nebezpečný pro životní prostředí a inspekce zakázala jeho prodej.
(Celý text)

Kvůli jmelí pokácí ve Frýdku-Místku dvě desítky stromů
11. září 2019 00:16

FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK) - Státní podnik Povodí Odry do konce září vykácí dvě desítky stromů podél cyklostezky kolem řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Stromy napadlo jmelí a jsou ve velmi špatném stavu, řekla včera mluvčí magistrátu Jana Matějíková. V Moravskoslezském kraji je výskyt jmelí nejvyšší v zemi, dřeviny jsou napadeny na téměř 70 procentech území.
(Celý text)

Město Dačice přišlo o vzrostlé smrkové lesy, obnova potrvá 20 let
11. září 2019 00:15

DAČICE (ČTK) - Dačice ztratily kvůli suchu a kůrovcové kalamitě vzrostlé smrkové lesy. Ze skoro 380 hektarů městského lesa tvořily 60 procent. Obnova potrvá dvě desetiletí. Náklady na zalesnění vzniklých holin a s tím spojené práce se podle dnešních cen odhadují na zhruba 50 milionů korun. Řekl to odborný lesní hospodář města Kamil Kupec při pondělním setkání s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou (ČSSD).
(Celý text)

Pardubice začnou sázet stromy, připojit se může i veřejnost
11. září 2019 00:13

PARDUBICE (ČTK) - Pardubice zahájí na přelomu září a října projekt sázení stromů, připojí se k aktivitě Milion stromů pro republiku. Nejprve vysadí sedm stromů, další budou následovat. Připojit se může i veřejnost a městské obvody. Řekla to náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).
(Celý text)

Pardubice začnou sázet stromy, připojit se může i veřejnost
11. září 2019 00:13

PARDUBICE (ČTK) - Pardubice zahájí na přelomu září a října projekt sázení stromů, připojí se k aktivitě Milion stromů pro republiku. Nejprve vysadí sedm stromů, další budou následovat. Připojit se může i veřejnost a městské obvody. Řekla to náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 957 | 958 | 959 | 960 | 961 | .. | 2144 | Další

Online diskuse
Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla muže, který pašoval 1500 štírů a jedovatých pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další