ecomonitor.cz
verze pro tisk
ČIŽP uložila pokutu provozovateli litvínovské skládky za azbest
15. října 2019 00:08

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 100.000 korun provozovateli skládky Celio v Litvínově. Nepřekryl nebezpečný azbest a překročil kapacitu překladiště. Firma se proti pokutě neodvolala, pokuta je platná, řekla včera novinářům zástupkyně tiskové mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Vyjádření provozovatele skládky se zjišťuje.
(Celý text)

Řeky Úhlava a Berounka jsou znečištěné látkou na impregnaci dřeva
14. října 2019 14:58

PRAHA (Ekolist) - Lidé by neměli jíst ryby ulovené v řece Úhlavě a Berounce, neměli by vodu z řek používat k zalévání zahrad a otužilci by se neměli v řekách koupat, varuje město Rokycany.
(Celý text)

Na lepší využití sluneční energie získal český vědec z Akademie věd 2 500 000 eur
14. října 2019 14:44

PRAHA (Ekolist) - Jak účinněji využívat sluneční energii a zvýšit pohlcování oxidu uhličitého na Zemi? S projektem PhotoRedesign přišel Josef Komenda z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Na pracovišti v Třeboni pracuje se sinicemi, které využívá jako modelový organismus při zkoumání zásadního přírodního procesu – fotosyntézy. V prestižní soutěži o granty ERC Synergy získal pro své pracoviště jednu z nejštědřejších podpor, které kdy český vědec získal: 2 500 000 eur. Informuje o tom Akademie věd ČR.
(Celý text)

Červenohorské sedlo: historie a současnost sledování (nejen) ptačí migrace na našich horách
14. října 2019 01:40

PRAHA (Ochrana přírody) - Západovýchodně orientovaný hlavní hřeben Jeseníků představuje významnou migrační bariéru pro létající živočichy. Zdálky viditelná výrazná sníženina Červenohorského sedla jim umožňuje tuto bariéru překonat s menším úsilím, než kdyby letěli přes výše položené jesenické hřebeny, a není tedy divu, že zejména v období podzimní migrace je do poměrně úzkého koridoru sedla kanalizováno obrovské množství táhnoucích ptáků, netopýrů i různých skupin tažného hmyzu. Toho je od roku 2010 využíváno k monitoringu táhnoucích ptáků, ke kterému se v posledních letech postupně přidalo i sledování průtahu netopýrů a vybraných skupin tažného hmyzu. Zejména v souvislosti s ptačí migrací jde v současnosti o největší takto zaměřený výzkumný projekt na území České republiky a zároveň o jedinou lokalitu, kde lze za vhodných podmínek táhnoucí ptáky sledovat přímo v průběhu nejen denní, ale i noční migrace.
(Celý text)

Student z Irska má nápad, jak z odpadních vod dostat mikroplasty
14. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Irský student během své studijní odborné práce navrhl a v praxi otestoval způsob, jak zbavit odpadní vodu znečištění mikroplasty, předtím, než je z jímek kanalizací a čističek odpadních vod vypuštěna do moře. V jeho neotřelém nápadu se snoubí technická nenáročnost a ryzí praktičnost. Referuje o tom MaterialDistrict.
(Celý text)

Ekologického oskara letos získala aplikace Nesnězeno.cz
14. října 2019 00:30

(ČTK) - Ekologického oskara letos získala aplikace Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací. Pomocí mobilní aplikace mohou lidé koupit neprodané jídlo, které by jinak bylo vyhozeno do odpadkových košů. Výsledky soutěže Energy Globe ČR v sobotu oznámili její organizátoři.
(Celý text)

Carlsberg vyvíjí papírovou lahev na pivo
14. října 2019 00:21

KODAŇ (ČTK) - Dánský pivovar Carlsberg vyvíjí papírovou lahev na pivo vyrobenou z udržitelných zdrojů dřevoviny. Společnost představila dva prototypy, které jsou plně recyklovatelné a mají vnitřní bariéru, která umožňuje, aby pivo zůstalo v lahvi, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Senát bude řešit spor o petici kvůli kůrovci a zónám na Šumavě
14. října 2019 00:17

(ČTK) - Senát bude muset rozřešit spor svých výborů o petici, která kvůli šíření kůrovce žádá omezení plánovaných bezzásahových zón v Národním parku Šumava. Zatímco petiční výbor doporučil horní komoře požadavek odmítnout, výbory zemědělský a pro životní prostředí doporučily záměru petice vyhovět. Senát se bude záležitostí zabývat koncem října.
(Celý text)

Na farmě vyrábějící biopotravinu roku začínala majitelka sama
14. října 2019 00:16

ŽELEŠICE (ČTK) - Na farmě U mlsné kozy v Želešicích na Brněnsku začínala Barbora Filípek Spitzová před pěti lety sama. Starala se o zvířata, vyráběla mléčné výrobky a do toho se ještě starala o malého syna, manžel měl práci se svoji firmou. Dnes si práci dělí s kolegy a Kaštánkovo sušené maso letos zvítězilo v celorepublikové soutěži Česká biopotravina roku. Majitelka od začátku hospodařila ekologicky, vidí v tom smysl zemědělství. Řekla to v rozhovoru. Po několika letech získala i certifikát.
(Celý text)

Přes 40 ekologických aktivistů blokovalo pražskou magistrálu
14. října 2019 00:14

PRAHA (ČTK) - Ekologičtí aktivisté z hnutí Extinction Rebellion zablokovali v sobotu před 16:00 téměř na 40 minut magistrálu v centru Prahy. Přes 40 lidí si lehlo na přechod pro chodce u Národního muzea. Všechny protestující z místa odnesla policie, jsou podezřelí z přestupku. Akce byla součástí protestní akce Velká rebelie za život, kterou v sobotu uspořádali aktivisté na Václavském náměstí. Organizátoři připravili hudební program, přednášky a workshopy.
(Celý text)

Fotovoltaické panely na Teplu Zlín pokryly třetinu spotřeby
14. října 2019 00:12

ZLÍN (ČTK) - Fotovoltaické panely na střeše správní budovy městské společnosti Teplo Zlín se osvědčily, pokrývají třetinu spotřeby. Společnost proto do své rozvojové koncepce zapracovala další využití obnovitelných zdrojů, sdělil v pátek v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.
(Celý text)

První vodíková čerpací stanice vznikne v ČR do pololetí 2020
14. října 2019 00:10

(ČTK) - První veřejná čerpací stanice na vodík vznikne v Česku do pololetí příštího roku. Vybuduje jí společnost Unipetrol v rámci své sítě Benzina. V rámci pilotního projektu by měly následovat další dvě čerpací stanice. V pátek to řekl mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl. Další veřejná stanice na vodík vznikne v ÚJV Řež u Prahy.
(Celý text)

Stavbě nádrže ve Vlachovicích předejde revitalizace krajiny
14. října 2019 00:08

ZLÍN (ČTK) - Stavbě vodního díla Vlachovice na Zlínsku bude předcházet revitalizace krajiny, aby ta byla lépe schopna zadržovat vodu. V pátek to sdělil Petr Chmelař, mluvčí státního podniku Povodí Moravy, investora nádrže. Stavba vodního díla by podle předpokladů měla začít v roce 2026, dokončení je plánováno na rok 2030. Náklady na výstavbu vodního díla Vlachovice se odhadují na 5,36 miliardy korun.
(Celý text)

Firma z Chomutova dostala pokutu za špatné nakládání s odpady
14. října 2019 00:06

CHOMUTOV (ČTK) - Provozovatel třídírny druhotných surovin dostal pokutu 220.000 korun od České inspekce životního prostředí. Podle inspektorů nenakládala firma Ekoselect s odpady v souladu s provozním řádem. Minulý týden o tom informovala mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Vyjádření společnosti, která odpad vozila i ze zahraničí, novináři zjišťuje.
(Celý text)

Vídeň investuje do zelených fasád
13. října 2019 01:10

PRAHA (Ekolist) - Ozeleňování fasád nese celou řadu pozitivních efektů na okolí a zvyšuje kvalitu života a spokojenost s bydlením. Zelené fasády váží polétavý prach a mění CO2 na kyslík. Město Vídeň si je pozitiv zelených fasád vědomo, a tak navýšilo dotace na zelené fasády pro rok 2019 na rekordních 500 000 eur.
(Celý text)

Český vynález přináší revoluci do stavebnictví. Skanska začala používat recyklovaný beton
13. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zbytky ze zdemolovaných staveb představují až polovinu všech odpadů vyprodukovaných v České republice. Kameniva, které je potřeba pro výrobu betonu, přitom rychle ubývá. Společnost Skanska právě přichází s unikátním materiálem, který by oba tyto problémy mohl vyřešit. Začala totiž používat takzvaný recyklovaný beton, vyvinutý ve spolupráci s českou firmou ERC-TECH a vyráběný až ze 100% recyklované stavební suti.
(Celý text)

Studie: Středomoří se otepluje rychleji, než je světový průměr
13. října 2019 00:55

BARCELONA (ČTK) - V oblasti Středomoří roste průměrná teplota o 20 procent rychleji, než je světový průměr. Pokud nebudou přijata opatření na snížení emisí skleníkových plynů, bude 250 milionů lidí v regionu do dvaceti let čelit suchu a nedostatku vody. S odkazem na studii Středomořského institutu pro biodiverzitu a ekologii to píše španělský list El País. Výsledky vědecké zprávy dnes představil její koordinátor Wolfgang Cramer v Barceloně na setkání mezinárodní organizace Unie pro Středomoří.
(Celý text)

Původní obyvatelé brazilské Amazonie se bojí budoucnosti
13. října 2019 00:20

(ČTK) - V brazilské Amazonii, regionu, k němuž dramatické požáry a rychlé odlesňování přitáhly pozornost celého světa, žije 20 milionů lidí. Claudeth Gabriel Sau Mundurukuová má ale o své žáky starost. Tato domorodá učitelka ve škole původní komunity v Praia do Mangue v severobrazilském státě Pará si klade otázku, zda tu amazonský prales ještě bude, až nynější děti vyrostou, píše agentura AFP.
(Celý text)

Nejezděte nám po lese, vzkazují Lesy ČR řidičům
12. října 2019 01:10

PRAHA (Ekolist) - Krajina obnažená po kalamitní těžbě láká mnohem víc než dřív příznivce terénní jízdy na motorkách, čtyřkolkách a terénních autech. Často nevědí, že už začala obnova ploch. Do porostů vjíždějí obvykle v početných skupinách a způsobují velké škody. Podnik Lesy České republiky proto s Autoklubem České republiky připravily program #NEpolese.
(Celý text)

Zelenou oázu vyhrál projekt ze Spáleného Poříčí. O další grant můžete žádat do konce října
12. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. "V květnu v květu" je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku. S oceněním přeměny mrtvých trávníků na pestré záhony, které lákají hmyz i lidské oko, dobře zasakují vodu a nevyžadují mnoho údržby, se pojí i finanční odměna 1 000 EUR od společnosti MOL ČR, která pomůže projektu s dalším rozvojem.
(Celý text)

Zelenou oázu vyhrál projekt ze Spáleného Poříčí. O další grant můžete žádat do konce října
12. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zelená oáza roku putuje do Spáleného Poříčí. "V květnu v květu" je název sousedského projektu ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku, který získal cenu za Zelenou oázu roku. S oceněním přeměny mrtvých trávníků na pestré záhony, které lákají hmyz i lidské oko, dobře zasakují vodu a nevyžadují mnoho údržby, se pojí i finanční odměna 1 000 EUR od společnosti MOL ČR, která pomůže projektu s dalším rozvojem.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 945 | 946 | 947 | 948 | 949 | .. | 2145 | Další

Online diskuse
Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další