ecomonitor.cz
verze pro tisk
Bošovická papouščí zoo chce návštěvníky lákat na nové druhy
28. února 2017 14:00

BOŠOVICE (ČTK) - Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku chce letos návštěvníky lákat mimo jiné na nové druhy, na přelomu minulé a této sezony jich přibylo dalších 15. Přes zimu přišlo na svět i 15 mláďat. ČTK to včera řekla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Zoo zahajuje svoji šestou sezonu 1. března. Loni ji navštívilo téměř 25.000 lidí.
(Celý text)

Praha upravila hranice přírodní památky Komořanské tůně
28. února 2017 13:00

PRAHA (ČTK) - Pražští radní dnes upravili hranice přírodní památky Komořanské a modřanské tůně. Důvodem byla chyba, kvůli níž vznikl nesoulad mezi vymezením památky pomocí souřadnic a vymezení pomocí jednotlivých parcel. Pro vlastníky nemovitostí uvnitř hranic památky se nic nemění. O vyhlášení lokality přírodní památkou rozhodlo vedení města v září 2014.
(Celý text)

Před rokem uletělo z pražské zoo 18 ibisů skalních
28. února 2017 11:00

PRAHA (ČTK) - Před rokem, 1. března 2016, z pražské zoo uletělo osmnáct ibisů skalních. Z voliéry se dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela nánosy těžkého mokrého sněhu. Pracovníci zahrady začali opeřené uprchlíky hledat s pomocí lidí, kteří informace o nich hlásili na zveřejněné telefonní číslo nebo na sociálních sítích. Během 13 dnů byli ibisové znovu pochytáni v různých částech Prahy a středních Čech.
(Celý text)

Zpráva: Česko zaostává v plnění cílů úspor energií
28. února 2017 10:00

PRAHA (ČTK) - Česko zaostává v plnění cílů úspor energií. Vyplývá to ze zprávy o stavu cílů v oblasti energetické účinnosti, kterou včera pro informaci dostala vláda. Podle dokumentu je ohrožen mimo jiné závazek na každoroční dosažení nových úspor ve výši 1,5 procenta objemu ročního prodeje energie konečným zákazníkům.
(Celý text)

Pytláci v JAR zabili méně nosorožců než v předchozích letech
28. února 2017 09:00

(ČTK) - Pytláci v Jihoafrické republice v loňském roce zabili 1054 nosorožců, tedy o 10,3 procenta méně než v roce 2015. S odvoláním na jihoafrické ministerstvo životního prostředí o tom včera informovala agentura AP. Úřady pokles přičítají zvýšeným bezpečnostním opatřením, která mají za úkol pytláky odradit.
(Celý text)

Vytříděných baterií přibývá, Moravskoslezský kraj je dál nejhorší
28. února 2017 08:00

OSTRAVA (ČTK) - Obyvatelé Moravskoslezského kraje jsou v třídění použitých baterií stále nejhorší v České republice. Na jednoho obyvatele kraje loni připadlo pouze 73 gramů vytříděných baterií. Přesto se lidé ve sběru baterií výrazně zlepšili: oproti roku 2015 stouplo v kraji množství vytříděných baterií o 45 procent na 88,7 tuny. Za společnost Ecobat, která zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií, to včera ČTK sdělila Jana Čechová. V roce 2015 připadalo na jednoho obyvatele kraje jen 50 gramů vytříděných baterií.
(Celý text)

Ptákem roku je "lékař stromů" datel černý
28. února 2017 05:00

PRAHA (ČTK) - Ptákem roku vyhlásili ornitologové datla černého. Tento velký opeřenec se s oblibou živí hmyzem žijícím ve dřevě, za což si vysloužil přezdívku "lékař stromů." O výsledku ankety včera v tiskové zprávě informovala Česká společnost ornitologická (ČSO). Volbou datla chtějí přírodovědci upozornit na potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů v lesích a zahradách.
(Celý text)

Jak se dá zkoumat život ptáků hluboko v lese? Pomocí dronu, rybářského vlasce a rekordéru
28. února 2017 01:14

PRAHA (Ekolist) - Ten nápad přišel, když ornitolog Andrew Wilson z Gettysburg College zkoumal v Apalačském pohoří život malých lesňáčků modropláštíkových. Většina výzkumu probíhala z logistických důvodů nedaleko lesních cest a stezek. Wilson věděl, že toto prostorové vymezení bude ovlivňovat výsledky výzkumu. „Jak to asi vypadá u lesňáčků žijících na stromech skrytých hluboko v lese?“ kladl si otázku. A hledal cestu, jak se k nim dostat. O tématu informovala Americká ornitologická společnost.
(Celý text)

V Českém ráji kácejí nebezpečné stromy, padnout jich má až 200
27. února 2017 16:00

HRUBÁ SKÁLA (ČTK) - V Českém ráji kácejí lesníci nebezpečné stromy, padnout by jich do konce března mělo 150 až 200. Jde o stromy, které jsou napadené škůdci nebo jinak poškozené, a mohou ohrozit bezpečnost návštěvníků lesa. Kácí se v chráněné oblasti mezi hradem Valdštejn, Hrubou Skálou a kempem Sedmihorky. První etapa kácení by měla skončit ještě v březnu, před začátkem letní turistické sezony. Pak začne obnova arboreta Bukovina, řekla dnes ČTK Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR, které lesy v oblasti spravují.
(Celý text)

Ludvík: Zdraví lidí není nijak ohroženo výskytem izotopu jodu
27. února 2017 15:00

(ČTK) - Zdraví lidí v Česku není nijak ohroženo výskytem nepatrného množství radioaktivního izotopu jodu 131 v ovzduší několika zemí Evropy, včetně ČR. V tiskové zprávě to dnes uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Některé zdroje podle něj v této souvislosti nabádají k nákupu dozimetrů a jodových tablet. Ludvík upozornil, že nadměrné užívání jodu může naopak některým lidem zdraví poškodit.
(Celý text)

Ivanka Trumpová prý přemluvila otce, aby zmírnil kritiku ekologie
27. února 2017 13:00

WASHINGTON (ČTK) - Dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová a její manžel Jared Kushner přemluvili Donalda Trumpa, aby zmírnil svůj kritický vztah k ochraně životního prostředí. Napsal to v pátek list The Wall Street Journal s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Trump během volební kampaně vyhrožoval, že USA pod jeho vedením ustoupí od pařížské klimatické dohody, která signatářské státy zavazuje výrazně omezit škodlivé emise.
(Celý text)

Odchov trojčat rosomáka v brněnské zoo se daří, vyhráno ale není
27. února 2017 12:00

BRNO (ČTK) - Tři mláďata rosomáka sibiřského, která se v brněnské zoo narodila na přelomu ledna a února, se mají čile k světu. Z nory ještě nevylezla. Návštěvníci je, když se odchov vydaří, uvidí za měsíc až dva. ČTK to řekla mluvčí zahrady Gabriela Tomíčková.
(Celý text)

Ruské turistce v Thajsku hrozí rok vězení za krmení ryb
27. února 2017 11:15

(ČTK) - Rok vězení, pokuta ve výši 3700 dolarů (asi 95.000 korun), anebo obojí hrozí ruské turistce v Thajsku za to, že krmila chlebem rybky v blízkosti ekologicky citlivého korálového útesu. Informoval o tom v sobotu zpravodajský server news.com.au.
(Celý text)

Počet odlovených divočáků loni klesl na 163.552
27. února 2017 10:45

(ČTK) - Počet divočáků, které loni myslivci ulovili, meziročně klesl o téměř 22.000 na 163.552. Vyplývá to ze statistik divokých prasat zkontrolovaných na parazitickou hlístici svalovce. Kontrola by se měla dělat u všech odstřelených kusů, sdělil ve čtvrtek ČTK za veterinární správu Petr Majer.


(Celý text)

V Británii chtějí snížit počet nepůvodních veverek sterilizací
27. února 2017 10:00

(ČTK) - Britská vláda připravuje ve snaze ochránit domácí veverku obecnou před nepůvodní veverkou popelavou rozsáhlý program, jehož součástí bude sterilizace samiček invazivního druhu malých hlodavců. Nevládní organizace se mezitím chystají vytvořit "armádu", v níž by mělo ve prospěch zrzavých veverek působit až 5000 dobrovolníků, informovala britská média.
(Celý text)

Olomoučtí vědci pomáhají v JAR zachraňovat ohrožené druhy rostlin
27. února 2017 09:30

OLOMOUC (ČTK) - Olomoučtí vědci se podílejí na záchraně ohrožených druhů léčivých rostlin v Jihoafrické republice. Pro tamní partnery vyvíjejí speciální deriváty rostlinných hormonů, díky nimž rostliny ve sterilním prostředí nejen rychle vyrostou, ale následně nemají problémy ani s aklimatizací ve skleníku a volné přírodě. S partnery z JAR zástupci Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) spolupracují již dlouhodobě. Na kontě mají záchranu nejméně deseti druhů rostlin i řadu patentů, informovali ČTK zástupci Univerzity Palackého.
(Celý text)

Právě probíhající porod žirafy můžete sledovat online
27. února 2017 09:16

PRAHA (Ekolist) - Žirafa April čeká mládě. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jenže žirafa April žije v newyorském Animal Adventure Parku, je pod dohledem veterinářů a celého světa. Snímá jí totiž online kamera.
(Celý text)

Indy šokovala učebnice nabádající k udušení koťat v krabici
27. února 2017 08:00

(ČTK) - V Indii vyšla nová sada učebnic, které v rámci raně vědeckého experimentování nabádají děti k udušení koťat v krabici. V zemi se již vzedmula vlna kritiky zejména ze strany ochránců zvířat, která přiměla už několik škol je stáhnout z výuky. Vydavatel učebnic mezitím slíbil, že návod z příštího vydání smaže.
(Celý text)

Není sýček jako sýček
27. února 2017 01:00

PRAHA (Naše příroda) - Byl tehdy právě konec března, když jsem se před lety vracel již za tmy z menšího výletu do krásných a hlubokých lesů v podhůří Šumavy. Zvolna jsem sjížděl úzkou, dosud zasněženou lesní silničkou. Ve světlech reflektorů se vynořovaly a opět mizely ve tmě za mnou silné kmeny starých jedlí a buků, občas přeběhl kužel světla i po osamělém skalisku nebo skupině mohutných balvanů.
(Celý text)

Dnešek je Mezinárodní den ledních medvědů. Věděli jste, že jejich kůže je černá?
27. února 2017 00:50

PRAHA (Ekolist) - Dnes je mezinárodní den medvědů. Lední medvědi se vyskytují především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. Na všech územích je chráněn a jeho lov podléhá kontrole. Odhaduje se, že v současnosti žije 20-25.000 ledních medvědů.
(Celý text)

Dnešek je Mezinárodní den ledních medvědů. Věděli jste, že jejich kůže je černá?
27. února 2017 00:50

PRAHA (Ekolist) - Dnes je mezinárodní den medvědů. Lední medvědi se vyskytují především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. Na všech územích je chráněn a jeho lov podléhá kontrole. Odhaduje se, že v současnosti žije 20-25.000 ledních medvědů.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1332 | 1333 | 1334 | 1335 | 1336 | .. | 2147 | Další

Online diskuse
O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

Ekologické organizace: Farmy podle návrhu ministerstva dostanou dotace i bez zlepšení stavu krajiny
17. května 2024 20:19

(ČTK) - Ekologické organizace kritizují návrh ministerstva zemědělství, podle kterého by se ekologické dotace vyplácely také zemědělcům, kteří nesplní některé podmínky ke zlepšení stavu krajiny, například požadavek na pěstování více než jedné plodiny na větších farmách nebo vyčlenění části půdy na podporu přírody. Ve společné tiskové zprávě to uvedly Hnutí Duha, Česká společnost ornitologická a Světový fond na ochranu přírody (WWF) v Česku. Ministerstvo zemědělství v reakci pro ČTK uvedlo, že chce sazbu ekologické platby zachovat, protože vypuštěný požadavek na diverzifikaci plodin je pouze jedním z mnoha a většina ostatních podmínek pro výplatu dotace se nezmění.
(Celý text)

Město Zlín začalo ve spolupráci s firmou odchytávat přemnožené nutrie
17. května 2024 20:15

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt se uskutečnil na sídlišti Bartošova čtvrť, kde je výskyt hlodavců nejvyšší, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer. Ve středu se za tři hodiny podařilo chytit 17 dospělých a odrostlých nutrií.
(Celý text)

Protest zemědělců příští týden nebude, nový termín zatím není znám
17. května 2024 20:12

PRAHA (ČTK) - Čeští zemědělci odložili protest, který se měl konat příští týden ve středu v Praze. Chtějí tak uklidnit situaci a snížit riziko, že by se při protestu mohlo něco stát, řekl dnes ČTK prezident Agrární komory (AK ČR) Jan Doležal. Vedení Zemědělského svazu ČR (ZS) se rozhodlo protest přesunout na 4. června. Odklad zdůvodnilo rozjitřenou atmosférou po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) rozhodnutí odvolat středeční protest ocenil, považuje ho za logické a odpovědné.
(Celý text)

Ombudsman připravuje pro stavebníky přehled povinností při výměně střechy s azbestem
17. května 2024 14:40

PRAHA (Ekolist) - Střechu s rakovinotvorným azbestem u nás mají tisíce rodinných domů. Ombudsman připravuje návod, jak její výměnu lidé zvládnou bezpečně a podle předpisů.
(Celý text)

Výsadba stromů kolem silnic a cest dostane zelenou
17. května 2024 13:40

PRAHA (Ekolist) - Stromy, stromořadí i ostatní dřeviny podél silnic jsou fenoménem a typickým prvkem naší krajiny, které navíc významně pomáhají adaptaci krajiny na změnu klimatu. Stará výsadba se ale kácí a novou často komplikuje povinnost dodržovat tří metrový odstup u vzrostlých stromů od pozemků, které sousedí s těmi silničními. To nyní změní novela zákona o zemědělském půdním fondu, kterou brzy projedná Senát. Platit by měla od 1. července. Novinky představil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na třetím ročníku semináře Udržitelnost silniční doprovodné zeleně, který se konal v Pardubicích. Informuje o tom MŽP.
(Celý text)

Soud chce psychiatrický posudek obžalovaného ze založení požáru v Českém Švýcarsku
17. května 2024 11:13

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes opět odročil hlavní líčení s Jiřím Lobotkou, který je obžalován ze založení požáru v Národním parku České Švýcarsko. Stále není jasné, zda hlavní líčení chápe. Soud si proto vyžádá znalecké psychiatrické posouzení. Jednání bude pokračovat 27. května. Obžalovaný ve čtvrtek přiznal založení menších požárů na Děčínsku, způsobení největšího požáru v historii ČR odmítá. Soudce Roman Felzmann zatím o jeho přiznání viny v případě jiných požárů nerozhodl, protože obžalovaný působí zmateně. Za obecné ohrožení a poškození cizí věci mu hrozí až 15 let vězení.
(Celý text)

Soud vyhověl Dětem Země, termín dokončení D49 Hulín-Fryšták je ohrožen
17. května 2024 11:05

(ČTK) - Právní bitva o stavební povolení pro dálnici D49 v rozestavěném úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji bude pokračovat, letošní termín dokončení je tak ohrožen. Nejvyšší správní soud (NSS) na podnět spolku Děti Země zrušil rozsudek Městského soudu v Praze z roku 2022 a rozhodnutí ministra dopravy z roku 2021, kterým byla potvrzena právní moc stavebního povolení. Že je zprovoznění stavby v letošním roce ohrožené, uvedl na síti X generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Ministerstvo musí znovu vypořádat námitky Dětí Země, NSS upozornil na více pochybení.
(Celý text)

Dobrovolníci budou v Krkonoších od pátku do neděle uklízet odpadky po turistech
17. května 2024 11:00

ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK) - Dobrovolníci budou od pátku do neděle při akci Čisté Krkonoše a Zelený Špindl uklízet odpadky, které v zimě lidé odhodili na sjezdovkách a turistických trasách. Centrem dění bude dolní stanice lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Na organizaci tradiční úklidové akce, při níž se sebere několik tun odpadu, se letos domluvily Správa Krkonošského národního parku, město Špindlerův Mlýn a Skiareál Špindlerův Mlýn.
(Celý text)

Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další