ecomonitor.cz
verze pro tisk
Bojovní mravenci Matabele své raněné druhy zachraňují. Potřebují je pro další boj
12. května 2017 03:33

PRAHA (Ekolist) - To, že zájem celého společenstva je nadřazený zájmu jednotlivce, je zatím platné pro drtivou většinu sociálně žijícího hmyzu. V případě subsaharských mravenců Matabele je ale nutné toto tvrzení poněkud poupravit. Jak upozorňují entomologové z Univerzity ve Würzburgu, i v boji zranění jednotlivci mají pro kolonii svou cenu. A proto je jejich druhové zachraňují. Podrobněji o tom referuje například žurnál LiveScience.
(Celý text)

Homo Ecologicus - výstava o běžném (ekologickém) životě
11. května 2017 17:06

(Respekt k porodu) - Součástí pražského Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství, který se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu je výstava Homo Ecologicus, kde jsou prezentovány některé oblasti běžného života, které je možné pojmout ekologičtěji. Výstava si klade za cíl být zdrojem informací pro všechny, kteří si uvědomují, že ekologická volba má smysl a chtějí vědět víc.
(Celý text)

Úprava toku Rokytky v Nedvězí by měla pomoci při povodních
11. května 2017 16:27

PRAHA (Ekolist) - Říčka Rokytka představuje pro Prahu z hlediska protipovodňové ochrany významný tok. Hlavní město proto Rokytku zahrnulo do systému výstavby protipovodňových opatření. Loni se na úpravu toku Rokytky v městské části Praha-Nedvězí vynaložilo 18 855 202 korun. V případě výskytu povodňové situace bude díky provedeným opatřením zajištěn příznivější průběh odtoku velké vody. Revitalizace pak z pohledu ochrany přírody a krajiny přispěje k posílení ekologické stability oblasti toku Rokytky, jež je součástí zvláště chráněného území. Informuje o tom pražský magistrát.
(Celý text)

Nové odpadové zákony by mohly začít platit v roce 2019, tvrdí MŽP
11. května 2017 15:54

OLOMOUC (ČTK) - Nové odpadové zákony, které ministerstvo životního prostředí nedávno kvůli připomínkám stáhlo z legislativního procesu, by po projednání novou vládou vzešlou z podzimních voleb mohly v optimálním případě začít platit v roce 2019. Novinářům to dnes na konferenci Odpady 21 v Olomouci řekl ředitel odboru odpadů ministerstva životního prostředí Jaromír Manhart.
(Celý text)

Norský řetězec poskytuje slevy na nové baterie výměnou za staré
11. května 2017 15:18

PRAHA (ČTK) - Druhý největší norský maloobchodní řetězec Coop začal poskytovat slevy na nové baterie výměnou za vrácení vybitých. Opotřebované monočlánky mohou zákazníci vhazovat do automatů, které vygenerují slevové kupóny podobně, jako to činí automaty na vracení zálohovaných lahví.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 44,8 kg odpadů, Česko je druhé v EU
11. května 2017 14:51

PRAHA (ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 44,8 kilogramu papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. V porovnání s rokem 2015 je to o 2,5 kilogramu více. Množství vytříděných odpadů rok od roku stoupá a pravidelně třídí odpad 72 procent obyvatel. V evropském srovnání patří Česko v celkové recyklaci obalů ke špičce. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost EKO-KOM, která zajišťuje sběr a recyklaci po celé zemi.
(Celý text)

NP Šumava vypsal výběrové řízení na práce v lesích za 273 milionů
11. května 2017 13:41

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Správa Národního parku (NP) Šumava vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 273,2 milionu korun. Jde o období od 1. října 2017 do konce září 2019. Nabídky lze podávat do 12. června. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák. Roční objem těžby v parku je kolem 135 kubíků dřeva.
(Celý text)

Na Vyškovsku začali třídit i použitý olej, vybralo se ho 720 kg
11. května 2017 12:42

VYŠKOV (ČTK) - Lidé ve 44 obcích na Vyškovsku začali třídit i použitý fritovací olej. Pro tento účel je rozmístěno 122 nádob. Při prvním svozu odpadová firma odvezla přes 720 kilogramů použitého oleje. Informovala o tom Barbora Szilvayová z firmy Eko-PF, která projekt zajišťuje.
(Celý text)

Nekvalitní orná půda by se měla přeměnit na louky, lesy a mokřady, říká vládní odborník
11. května 2017 11:20

PRAHA (ČTK) - Strategický rámec Česka do roku 2030 nepřímo podporuje celkový úbytek orné půdy. Mělo by jít o nekvalitní ornici, která nepřináší vysoké výnosy. Na dotaz ČTK to řekl pracovník odboru udržitelného rozvoje úřadu vlády Aleš Kuták, který je za danou část rámce odpovědný. Naopak by podle něho mělo přibýt lesů, luk a půdy v ekologickém režimu. Materiál už v dubnu schválila vláda. Měly by se jím řídit veškeré státní organizace i samosprávné celky.
(Celý text)

V safari ostravské zoo se zabydlují vzácné vodušky
11. května 2017 09:00

OSTRAVA (ČTK) - V africké části safari v ostravské zoologické zahradě se zabydluje stádo vzácných antilop vodušek abok, které ve volné přírodě patří k ohroženým druhům. Osm jedinců bude obývat výběh společně s antilopami losími a žirafami Rothschildovými, řekla v úterý ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Firma, jež nezákonně kácela v Beskydech, pokutu dosud nezaplatila
11. května 2017 08:30

OSTRAVA (ČTK) - Společnost Capital group Service, která podle České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v beskydské Dolní Lomné kvůli sjezdovce nezákonně vykácela 1,5 hektaru lesa, dosud nezaplatila pokutu 3,2 milionu korun. Spor se táhne šest let a nyní ho řeší soud. Další pokuta až deset milionů korun společnosti hrozí, pokud do konce roku nezačne vzniklé holiny zalesňovat, řekl včera ČTK ředitel ostravského inspektorátu ČIŽP Karel Kozubek.
(Celý text)

Ekologická kvalita českých jezer patří v Evropě k nejhorším, zjistili čeští vědci
11. května 2017 06:30

PRAHA (Ekolist) - Co nejvíce ovlivňuje ekologickou kvalitu evropských jezer? Například nadměrný přísun živin, který je způsoben zejména intenzivní zemědělskou výrobou a odpadními vodami ze sídel. Nebo třeba úpravy pobřeží či kolísání hladiny a také intenzita využívání jezer, především rekreační. Nejlépe si přitom stojí jezera v Německu a Estonsku. Ta Česká patří naopak mezi ty s nejhorší kvalitou. Zjistili to vědci z Biologického centra Akademie věd, kteří během tří let prozkoumali 556 jezer v 10 evropských státech. Kromě jiného vytvořili i nástroj, který umožňuje srovnávat zatížení jezer po celé Evropě. Informuje o tom Biologické centrum Akademie věd.
(Celý text)

Trump stále váhá se stanoviskem vůči pařížské dohodě o klimatu
11. května 2017 05:00

(ČTK) - Americký prezident Donald Trump stále váhá s rozhodnutím ohledně pařížské dohody o klimatu, kterou během volební kampaně sliboval zavrhnout. Smlouva, která má udržet pod kontrolou globální oteplování, je podle mluvčího Bílého domu Seana Spicera stále předmětem zkoumání z hlediska ekonomiky a ochrany životního prostředí.
(Celý text)

Proč jsou rajčata z obchodu vodnatá a bez chuti?
11. května 2017 03:00

PRAHA (Ekolist) - Dřív byla tráva zelenější, voda mokřejší a rajčata chutnala mnohem lépe. Že to zní jako stížnosti nespokojeného důchodce? Minimálně u rajčat to platí. Potvrzuje to i studie, uveřejněná v prestižním žurnálu Science. Vztažena je sice primárně k čínskému a americkému trhu, ale její poselství je jasným signálem i pro Evropu.
(Celý text)

Bílý dům podruhé odložil jednání o pařížské dohodě
11. května 2017 01:30

(ČTK) - Na úterní plánované jednání v Bílém domě, na němž se mělo jednat o případném odstoupení Spojených států od pařížské klimatické dohody, bylo odvoláno na neurčito. Informovala o tom agentura AFP. V dohodě uzavřené na sklonku roku 2015 v Paříži se více než 190 zemí světa zavázalo k boji proti globálnímu oteplování. Donald Trump již během předvolební kampaně označil klimatické změny za mystifikaci. K dodržování pařížské dohody vyzval v úterý v Miláně bývalý americký prezident Barack Obama, uvedla agentura ANSA.
(Celý text)

Starosta: K soudu s AZOSem přijdou další svědci z celého Nymburka
10. května 2017 23:27

NYMBURK (ČTK) - Nymburská radnice už ví, jak bude doplňovat další důkazy před nymburským soudem, který řeší spor mezi městem a zinkovnou a lakovnou AZOS. Zápach z provozu firmy AZOS obyvatele Nymburka dlouhodobě obtěžuje. Firma s kritikou nesouhlasí a tvrdí, že splňuje veškeré předpisy. Starosta Nymburka Pavel Fojtík (Změna pro Nymburk) řekl, že budou jako svědci předvoláni obyvatelé ze širšího okolí, ne jen z domů v bezprostřední blízkosti průmyslové zóny, kde AZOS působí.
(Celý text)

Královédvorským nosorožcům se v Tanzanii narodilo třetí mládě
10. května 2017 13:48

PRAHA (Ekolist) - V roce 2009 byli ze zoo ve Dvoře Králové převezeni vzácní nosorožci dvourozí do tanzanského národního parku Mkomazi. Na konci března se nosorožcům narodilo další mládě, v pořadí již třetí. Matkou samičky, jež zatím nedostala jméno, je samice Deborah, otcem samec Jamie. Stejnému páru se podařilo přivést na svět mláďata už v letech 2011 a 2014, Jamie navíc v minulém roce zplodil dvě další mláďata s jinými samicemi. Informuje o tom Zoo Dvůr Králové.
(Celý text)

Hasiči o víkendu likvidovali olejovou skvrnu na Orlické přehradě
10. května 2017 10:30

BOHOSTICE (ČTK) - Hasiči o víkendu zasahovali na Orlické přehradě kvůli úniku ropných látek z lodi nedaleko Bohostic na Příbramsku. Skvrnu na hladině se podařilo odstranit bez následků pro životní prostředí, sdělil včera ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.


(Celý text)

Prodej elektromobilů v Evropě výrazně stoupl
10. května 2017 10:00

(ČTK) - Prodej elektromobilů v Evropě se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 38 procent po růstu o 2,9 procenta za celý loňský rok. Registrace nových vozů na elektrický pohon v Evropské unii, Norsku a Švýcarsku stouply na 32.627 kusů z 23.703 kusů před rokem. Vyplývá to z oznámení Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).
(Celý text)

Zábřeh spustil mobilní aplikaci na podporu tříděného odpadu
10. května 2017 09:30

ZÁBŘEH (ČTK) - Radnice v Zábřehu na Šumpersku spustila v těchto dnech novou mobilní aplikaci, která by měla podpořit třídění odpadu ve městě. Zájemcům aplikace ukáže například rozmístění všech dostupných kontejnerů na území města i přehled potřebných kontaktů. Lidé mohou prostřednictvím nové služby nahlásit také to, který kontejner je přeplněný, informovali ČTK zástupci zábřežské radnice.
(Celý text)

Zábřeh spustil mobilní aplikaci na podporu tříděného odpadu
10. května 2017 09:30

ZÁBŘEH (ČTK) - Radnice v Zábřehu na Šumpersku spustila v těchto dnech novou mobilní aplikaci, která by měla podpořit třídění odpadu ve městě. Zájemcům aplikace ukáže například rozmístění všech dostupných kontejnerů na území města i přehled potřebných kontaktů. Lidé mohou prostřednictvím nové služby nahlásit také to, který kontejner je přeplněný, informovali ČTK zástupci zábřežské radnice.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1305 | 1306 | 1307 | 1308 | 1309 | .. | 2147 | Další

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další