ecomonitor.cz
verze pro tisk
Anketa Ekolistu: ODS chce zrušit nekoncepční dotace na pěstování řepky
9. října 2017 01:44

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi ODS. Její volební program je zde.
(Celý text)

Počet zastřelených divočáků loni klesl o 25.000. Letos ale kvůli africkému moru poroste
9. října 2017 01:11

(ČTK) - Počet odlovených divokých prasat v minulém mysliveckém roce, tedy od začátku loňského dubna do konce letošního března, klesl meziročně o zhruba 25.000 na 153.212, plyne z myslivecké evidence. V letošním kalendářním roce však odstřely rostou, sdělil Petr Majer ze Státní veterinární správy. Stát letos vyzval lovce k většímu odlovu divočáků, aby se snížilo riziko přenosu afrického moru prasat.
(Celý text)

Krkonošské muzeum Vrchlabí zavřelo brány, čeká jej přestavba
8. října 2017 16:51

VRCHLABÍ (ČTK) - Krkonošské muzeum v bývalém augustiniánském klášteře ve Vrchlabí dnes mohli lidé navštívit naposledy. Objekt čeká několikaletá rozsáhlá rekonstrukce. Od 3. října byl vstup do obou expozic Kámen a život a Člověk a hory zdarma. "Zájem byl mimořádný. Včetně návštěv škol se k nám od úterý přišlo podívat přes 1500 lidí," řekla dnes pracovnice muzea Iva Studecká.
(Celý text)

Obora v Hukvaldech slaví 450 let, patří k nejstarším v zemi
7. října 2017 01:19

HUKVALDY (ČTK) - Odhalením výroční pamětní desky i průvodem myslivců s uloveným daňkem připomene v neděli ostravsko-opavské biskupství 450 let od vzniku obory v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku. Obora patří k nejstarším v České republice a od října 2014 ji spravuje biskupství, pod které přešla v rámci takzvaného majetkového narovnání mezi státem a církvemi, řekl mluvčí biskupství Pavel Siuda.
(Celý text)

Hlavní cenu Ekofilmu získal snímek o zatoulané etiopské vlčici
6. října 2017 20:05

BRNO (ČTK) - Hlavní cenu na mezinárodním festivalu Ekofilm v Brně dnes získal německý film režiséra Yanna Sochaczewského s názvem Megeti - ztracená vlčice, dojemný příběh samice vlčka etiopského, která putuje po vyprahlé vrchovině Etiopie přezdívané střecha Afriky, 4000 metrů nad mořem. Ocenění si odnesly další čtyři snímky v různých kategoriích. Tvůrci z celého světa přihlásili více než 2500 filmů, dramaturgický tým vybral do soutěžní části 25 z nich.
(Celý text)

V Bavorsku hledají vlky, kteří utekli z obory u českých hranic
6. října 2017 16:36

PRAHA (ČTK) - Z obory v Bavorském lese nedaleko českých hranic uteklo v noci na dnešek šest vlků, po nichž se nyní intenzivně pátrá. Jedno zvíře přejel a usmrtil regionální vlak, několik dalších bylo spatřeno ve volné přírodě, ale chytit se je zatím nepodařilo, informovala podle agentury DPA správa Národního parku Bavorský les.
(Celý text)

Vojenská technika v Brdech pomáhá vzácné kuňce žlutobřiché
6. října 2017 11:49

FELDBABKA (ČTK) - Těžká vojenská technika ve čtvrtek brázdila oblast Feldbabka v Brdech, aby pomohla ohrožené kuňce žlutobřiché. Vzácný druh žáby potřebuje k životu otevřenou krajinu se strženými drny trávy, výmoly, tůňkami a sítí cest. Vytvořit ji lze právě narušením půdy těžkou technikou, sdělila dnes mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Karolína Šůlová.
(Celý text)

Stromem roku 2017 se stal 230let starý ořešák z Kvasic
6. října 2017 09:00

BRNO (ČTK) - Titul Strom roku 2017 získal zhruba 230 let starý ořešák z Kvasic na Kroměřížsku, který roste v tamním památkově chráněném zámeckém parku. Na druhém místě v ekologické anketě o nejsympatičtější dřevinu ČR skončila lípa U Obrázku z Tvrdonic na Břeclavsku, třetí v pořadí skončil strážný dub na Kabátě z Ústí nad Labem. Anketu pořádala již pošestnácté Nadace Partnerství. Její výsledky včera vyhlásila v Brně v rámci mezinárodního filmového festivalu Ekofilm.
(Celý text)

Brazílie a Čína plánují 49 nových přehrad na řece Tapajós
6. října 2017 08:06

PRAHA (ČTK) - Až 49 nových přehrad chce vláda Brazílie postavit na řece Tapajós a jejích přítocích v povodí Amazonky. Povodí Tapajós by se za finanční podpory Číny mělo v příštích letech proměnit v obří koridor pro přepravu obilí a sóje z odlesněných ploch státu Mato Grosso, napsal deník The Guardian. V cestě industrializace nedotčené části Brazílie však stojí ochranářské organizace a původní obyvatelstvo z indiánského kmene Munduruku.
(Celý text)

Vzniká aplikace, která z čárového kódu pozná toxické látky
6. října 2017 04:35

PRAHA (ČTK) - Do dvou let má vzniknout společná evropská databáze výrobků, které obsahují toxické látky. Informace z ní lidem zprostředkuje mobilní aplikace, která po naskenování čárového kódu ohlásí, zda je výrobek na seznamu a proč. Na databázi začaly minulý měsíc pracovat evropské úřady spolu s nevládními organizacemi a akademickými pracovníky. Za Česko se projektu účastní nezisková organizace Arnika, která o tom informovala v tiskové zprávě.
(Celý text)

Množírny psů. Problém je, že legislativa nic takového nezná. Veterináři ale chovy psů kontrolují
6. října 2017 01:51

PRAHA (Ekolist) - Na konci září zveřejnili Obránci zvířat záběry z množírny psů v Podolance. Redakce Ekolistu se obrátila na Státní veterinární správu s dotazy, zda se ví, kolik je u nás množíren a zda se kontrolují. Podle úřadu je problém už v tom, že legislativa pojem "množírna" nezná.
(Celý text)

Anketa Ekolistu: Kritický je problém s ovzduším, částečně by měl pomoci antifosilní zákon, tvrdí Piráti
6. října 2017 01:48

PRAHA (Ekolist) - Redakce Ekolistu oslovila všechny politické strany a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny, s krátkou anketou. Zde si můžete přečíst odpovědi Pirátů. Jejich volební program je zde.
(Celý text)

Ochránci zvířat zpracovali průzkum, jak se strany staví k ochraně zvířat
6. října 2017 01:33

PRAHA (Ekolist) - Ochránci zvířat z organizací Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ zpracovali předvolební průzkum na téma práv zvířat. Z ankety mezi kandidáty a z rešerše politických programů jednotlivých stran vyplynulo, že pouze Zelení mají propracovaný program týkající se ochrany zvířat. Jejich kandidátky a kandidáti se navíc ve prospěch ochrany zvířat vyjadřovali vůbec nejčastěji. Na pomyslném druhém a třetím místě se v kladném přístupu k ochraně zvířat umístili Starostové a nezávislí a TOP 09. Na opačném pólu pak skončili Svobodní a ODS.
(Celý text)

Gorila Moja i ve Španělsku napodobuje své příbuzné z Prahy
6. října 2017 01:30

PRAHA (ČTK) - První v Česku narozená gorila Moja, která nyní už téměř šest let žije ve Španělsku, stále napodobuje své příbuzné z pražské zoo, se kterými vyrostla. Pořád si pamatuje, co bylo, když byla malá, řekl její bývalý chovatel Marek Ždánský. Moju v parku Cabárceno na severu země navštěvuje od jejího odchodu z Prahy každý rok, naposledy se za ní byl podívat minulý týden. Moja má čtyřletou dceru, neváhá se ale chlubit i cizím mládětem, tak jako to dřív dělala její gorilí teta v Praze.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství chystá změnu imisních vyhlášek, jsou spory kvůli dopadům na lesy
5. října 2017 23:13

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo zemědělství připravuje změny imisních vyhlášek, sdělila dnes mluvčí úřadu Markéta Ježková. Kvůli vyhláškám se vedou soudní spory o desítky milionů korun. Státní podnik Lesy ČR každoročně účtuje znečišťovatelům škody podle těchto předpisů, dopady reálného znečištění jsou podle energetických firem ale nižší. O nutnosti změn hovoří i někteří odborníci, například profesor Jakub Hruška z České geologické služby již dříve uvedl, že imisní pásma byla od počátku svého stvoření v 90. letech vadná. Úřad veřejného ochránce práv chce pohlídat, že ministerstvo skutečně změnu předloží.
(Celý text)

Tříděný odpad podnikatelů v centru Prahy budou svážet nízkoemisní vozy
5. října 2017 13:19

PRAHA (ČTK) - V centru Prahy začnou svážet tříděný odpad od podnikatelů a živnostníků menší nízkoemisní vozy. Odpad budou vozy svážet denně a podnikatelé si odvoz mohou objednat přes aplikaci. Novinářům to dnes řekli náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) a místostarosta Prahy 1 Richard Bureš (ODS). Pilotní provoz má začít v dubnu 2018. Náklady jsou předpokládány 49,9 milionu korun a většinu peněz chtějí město a radnice Prahy 1 získat z evropských fondů.
(Celý text)

Křeček žádá důslednější postup u prohřešků při chovu zvířat
5. října 2017 12:16

BRNO (ČTK) - Kancelář veřejné ochránkyně práv apeluje na radnice, aby důsledněji řešily prohřešky lidí spojené s chovem zvířat. Zároveň doporučuje, aby stát zavedl dotační program nebo fond na úhradu nákladů, které vzniknou obci, když musí převzít od chovatele například stádo koní nebo exotická zvířata. Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček novinářům řekl, že obce se sice mají ze zákona o zvířata postarat, avšak nelze očekávat, že disponují velkými výběhy pro stádo a budou na jeho uživení mít peníze v rozpočtu.
(Celý text)

Studie: Austrálie zažije padesátistupňová vedra už v roce 2040
5. října 2017 06:01

SYDNEY (ČTK) - Největší australská města Sydney a Melbourne mohou už v létě 2040 zažít rekordní teploty, které budou dosahovat více než 50 stupňů Celsia. Vyplývá to ze studie Australské národní univerzity v Canbeře. Města se tropickým teplotám nejspíš nevyhnou ani v případě, že se splní cíle z pařížské klimatické dohody z roku 2015, varují vědci.
(Celý text)

Chtěl bych být dál ministrem životního prostředí, říká Brabec. A chce vést debatu o sloučení se zemědělstvím
5. října 2017 04:47

PRAHA (Ekolist) - „Kdyby ta nabídka přišla, pak bych byl rád ministrem životního prostředí i v dalším volebním období, řekl včera Richard Brabec (ANO). Hned po svém nástupu na úřad prý musel hlavně hasit problémy po svých předchůdcích a na koncepční práci bylo málo času. „Řadu věcí bych rád dotáhl,“ říká Brabec.
(Celý text)

Města přestávají proti plevelům používat glyfosát. Jsou i šetrnější metody. Třeba horká voda
5. října 2017 04:02

PRAHA (Ekolist) - Na plevel stačí horká voda. Používají ji třeba v Mělníce. Stroj na horkou vodu vyjde bezmála na půl milionu korun, plevelu však zbaví bez chemie. Technologii na bázi horké vody spolu s rotačními kartáči od letoška využívá také Jeseník. Alternativy běžně používaným, ale zdravotně rizikovým glyfosátovým herbicidům včera představily Hnutí DUHA a Síť ekologických poraden.
(Celý text)

Města přestávají proti plevelům používat glyfosát. Jsou i šetrnější metody. Třeba horká voda
5. října 2017 04:02

PRAHA (Ekolist) - Na plevel stačí horká voda. Používají ji třeba v Mělníce. Stroj na horkou vodu vyjde bezmála na půl milionu korun, plevelu však zbaví bez chemie. Technologii na bázi horké vody spolu s rotačními kartáči od letoška využívá také Jeseník. Alternativy běžně používaným, ale zdravotně rizikovým glyfosátovým herbicidům včera představily Hnutí DUHA a Síť ekologických poraden.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1245 | 1246 | 1247 | 1248 | 1249 | .. | 2147 | Další

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další