ecomonitor.cz
verze pro tisk
Na kotlíkové dotace půjde v Praze dalších 23,7 milionu korun
24. října 2017 12:07

PRAHA (ČTK) - Hlavní město rozdělí 23,7 milionu korun v dalším kole dotačního programu na výměnu kotlů. Pražané mohou žádat až 150.000 korun, a to i zpětně na již provedené výměny. Novinářům to včera řekla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Na rozdíl od jiných krajů se v metropoli dotace nově nevztahují na kombinované kotle například na biomasu a uhlí. Podle odhadů v hlavním městě zbývá asi 1000 až 2000 kotlů na tuhá paliva.
(Celý text)

V Bořím lese skončila druhá etapa sběru rozeseté munice
24. října 2017 11:52

BŘECLAV (ČTK) - V Bořím lese na Břeclavsku skončila druhá etapa čištění lesa od munice z druhé světové války. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Z prostoru 100 hektarů zmizely stovky kusů munice. Podle Jouklové podnik vypsal zakázku na třetí etapu. Práce dosud stály osm milionů korun. V plánu je celkem deset etap v deseti letech za 50 milionů korun. Při nich se má vyčistit 500 hektarů lesa. Jsou v něm tisíce kusů munice, a proto je vstup do lesa pro lidi nebezpečný.
(Celý text)

Ochránci přírody žádají lidi, aby jim pomohli zmapovat pohyb losa evropského
24. října 2017 10:19

JIHLAVA (ČTK) - Ochránci přírody chtějí zmapovat pohyb losa evropského, který byl v posledních dvou týdnech několikrát spatřen ve východních Čechách. O pomoc žádají veřejnost. Pokud se asi tříletému samci losa podařilo překonat dálnici, mohl by se pohybovat v oblasti Přerovska a Zlínska. Mohl se ale také vrátit do lesů Vysočiny, sdělil dnes Václav Hlaváč z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK).
(Celý text)

Podzimně vybarvená Naše příroda 5/17
24. října 2017 09:33

PRAHA (Naše příroda) - S barevným kobercem spadaného listí přichází i podzimní číslo Naší přírody, kde se právě o důvodech opadávání listnáčů dozvíte více. Nakouknout můžete do mikrosvěta – a že je co pozorovat…, volavky předvedou, jak se učí lovit, získat vaši přízeň se pokusí i naše žáby a popřemýšlíme, jak pomoci losům vracejícím se do našich končin. Na výlet se vydáme do Českosaského Švýcarska, na Šumavu, nebo třeba na ornitologickou pozorovatelnu u Svitav.
(Celý text)

Singapur zmrazil počet aut na svých silnicích, další už nechce
24. října 2017 09:01

PRAHA (ČTK) - Pětimilionový Singapur od příštího roku zakáže, aby na jeho silnice vyjely další automobily. Oznámil to místní úřad pozemní dopravy (LTA). Důvodem je nedostatek pozemků pro nové silnice a přeplněnost stávajících komunikací. Počet automobilů reguloval Singapur už dříve, ročně jich smělo vyjet maximálně o 0,25 procenta více než rok předchozí.
(Celý text)

Starostové 12 velkých měst slíbili nulové emise do roku 2030
24. října 2017 07:42

PAŘÍŽ (ČTK) - Starostové 12 velkých světových měst, včetně Paříže, Los Angeles, Mexika či Londýna, se včera v deklaraci zavázali směřovat k ekologicky zcela čistému provozu do roku 2030. Boj proti klimatickým změnám má podle nich úspěch jen s "nulovým emisemi", uvedla agentura AFP.
(Celý text)

Počty upytlačených slonů klesají. Dál ale umírají kvůli ozbrojeným konfliktům
24. října 2017 07:06

PRAHA (ČTK) - Pytláci loni v Africe již pátý rok po sobě zabili méně slonů než v roce předešlém. Vyplývá to z nové zprávy o dodržování Úmluvy o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES). Příznivou zprávu v tomto směru včera oznámila i vláda Namibie, kde pytláctví ohrožuje i nosorožce. Slonů ale v Africe dál rychle ubývá kvůli násilným konfliktům a zmenšování jejich životního prostoru.
(Celý text)

Kaskáda přehrážek brání vysychání rašeliniště v Jizerských horách
24. října 2017 06:01

LIBEREC (ČTK) - Vysychání rašeliniště na Nové Louce v Jizerských horách začala bránit kaskáda 380 dřevěných přehrážek. Zadržují vodu na bezmála šesti hektarech. Informoval ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu prostředí Ondřej Petrovský. Nadace na dvoumilionovém projektu spolupracovala s Jizersko-ještědským horským spolkem (JJHS). Většina nákladů se hradila z evropské dotace.
(Celý text)

Tučňáci z ostrova Ardley přežívají sopečným erupcím navzdory
24. října 2017 01:02

PRAHA (Ekolist) - Britský polární badatel Stephen Roberts potvrzuje, že věrnost tučňáků oslích k místu původu je současně jejich největší slabostí. Kolonii na ostrově Ardley v historii už třikrát zničila sopečná erupce. A přesto se sem tučňáci stále vrací. Rozbor zdejších ledovcových jader z výběžků Antarktidy také dokládá dramatický vývoj klimatu v jižních mrazivých pustinách. Informuje o tom server LiveScience.
(Celý text)

Pardubice budou o spalovně v Rybitví jednat zase v prosinci
23. října 2017 17:44

PARDUBICE (ČTK) - Pardubický primátor Martin Charvát (ANO) nevzdává možnost koupit spalovnu nebezpečných odpadů v Rybitví za 35 milionů korun. V prosinci se pokusí zastupitele přesvědčit, že získat areál bude pro město výhodné. Vyplývá to z dnešního jednání zastupitelů.
(Celý text)

V centru severoněmeckého města zranili divočáci čtyři lidi
23. října 2017 14:21

PRAHA (ČTK) - Čtyři zraněné si v pátek vyžádaly útoky dvou divokých prasat, která pronikla do centra města Heide na severu Německa. Jeden z kanců dokonce vnikl i do místní banky a do obchodu s brýlemi, informovala agentura DPA. Jedno zvíře ve městě zastřelil místní myslivec, druhé uteklo.
(Celý text)

Vědci: Před spavou nemocí ochrání skot antilopí repelent
23. října 2017 13:19

PRAHA (ČTK) - Repelent, jehož vůně připomíná odér afrických antilop, pomůže podle vědců z univerzity v německém Bonnu v boji proti nebezpečné spavé nemoci. Skot před přenašečem parazitického onemocnění, mouchou tse-tse, ochránil nový přípravek v 80 procentech případů, informoval odborný časopis PLOS.
(Celý text)

Bez termitů by náš svět byl jiný, říká entomolog v oceněném filmu
23. října 2017 13:00

PRAHA (ČTK) - Jak funguje termití společenství, co všechno termiti dokážou a jak ovlivňují ekosystém tropického pralesa, zkoumá entomolog Jan Šobotník z České zemědělské univerzity v Praze. Za termity vyráží do Kamerunu a Francouzské Guyany. Zajímavé výsledky jeho práce shrnul dokument, který minulý týden zvítězil na mezinárodním festivalu přírodovědných filmů v Praze.
(Celý text)

Zelení ve volbách propadli, Matěj Stropnický rezignoval na post předsedy strany
23. října 2017 09:17

PRAHA (Ekolist) - Stranu zelených volilo v parlamentních volbách 74 335 lidí, což je v přepočtu 1,46 %. Výsledek nestačí ani na to, aby strana dosáhla na státní podporu ve výši 7 milionů korun. V sobotu, po vyhlášení konečných výsledků, rezignoval na svůj post předseda strany Matej Stropnický. Ve straně dále zůstane.
(Celý text)

Senát USA neochránil aljašskou rezervaci před těžbou ropy
23. října 2017 08:47

PRAHA (ČTK) - Američtí senátoři ve čtvrtek zamítli návrh demokratické senátorky Marie Cantwellové usilující o zamezení těžby ropy v Arktické národní přírodní rezervaci (ANWR) na Aljašce. Návrh neprošel poměrem 52 ku 48 hlasům, napsal server The Seattle Times. Rezervace se rozprostírá na severu Aljašky na území o několik set kilometrů čtverečních menším, než je celá Česká republika.
(Celý text)

Naše spotřeba masa ničí planetu, říká WWF. Řešením by mohlo být krmit dobytek hmyzem
23. října 2017 01:40

PRAHA (Ekolist) - Britská pobočka Světového fondu pro ochranu přírody (WWF UK) představila na začátku října materiál, který se týká dopadů konzumace masa na životní prostředí. Byť jsou publikované informace vztaženy spíše k obyvatelům Velké Británie, její závěry se týkají prakticky všech. Produkce živočišných bílkovin se totiž neobejde bez pěstování rostlinného krmiva a tento model není prý dlouhodobě udržitelný. Píše o tom například server Mongabay.
(Celý text)

LG Chem postaví v Polsku největší továrnu na autobaterie v Evropě
21. října 2017 05:04

VARŠAVA (ČTK) - Jihokorejská společnost LG Chem otevře příští rok v Polsku největší továrnu na výrobu lithium-iontových baterií pro elektrická auta v Evropě. Závod s kapacitou 100.000 baterií ročně má mít 2500 zaměstnanců a nacházet se bude ve Vratislavi. Oznámily to minulý týden s ve společném prohlášení LG Chem a polské ministerstvo rozvoje.
(Celý text)

Ve Francii sbírají organický odpad z restaurací a svážejího na elektrokolech
21. října 2017 02:11

PRAHA (ČTK) - Jejich posláním je skoncovat se spalováním bioodpadu. V Nantes na západě Francie objíždějí členové sdružení La Tricyclerie na jízdním kole třicítku restaurací a podniků a sbírají kilogramy vyhozené zeleniny, kávové sedliny a dalšího organického odpadu, který pak kompostují. Tato ekologická iniciativu zajímá i OSN, píše agentura AFP.
(Celý text)

Vypuštění vlci v Bavorsku: Proč je místo zastřelení prostě neuspí?
20. října 2017 05:42

PRAHA (Ekolist) - Na začátku října v Bavorsku někdo vypustil šest vlků, kteří byli chovaní ve výběhu Národního parku Bavorský les. Dva z nich již byli zastřeleni. Proč museli být zastřeleni? Proč nestačilo zvířata uspat? Protože to není snadné. A protože Bavorsko si pamatuje, že v minulosti v podobném případě málem došlo k tragédii.
(Celý text)

Kvůli znečištění umírá víc lidí než ve válkách a katastrofách
20. října 2017 04:40

PRAHA (ČTK) - Znečištění životního prostředí - od špinavého vzduchu po kontaminovanou vodu - každoročně zabije víc lidí než všechny války a násilí na světě. Víc než kouření, hlad nebo přírodní katastrofy, více než AIDS, tuberkulóza a malárie dohromady. Uvedl to v posledním čísle zdravotnický týdeník The Lancet.
(Celý text)

Kvůli znečištění umírá víc lidí než ve válkách a katastrofách
20. října 2017 04:40

PRAHA (ČTK) - Znečištění životního prostředí - od špinavého vzduchu po kontaminovanou vodu - každoročně zabije víc lidí než všechny války a násilí na světě. Víc než kouření, hlad nebo přírodní katastrofy, více než AIDS, tuberkulóza a malárie dohromady. Uvedl to v posledním čísle zdravotnický týdeník The Lancet.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1236 | 1237 | 1238 | 1239 | 1240 | .. | 2144 | Další

Online diskuse
Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další