ecomonitor.cz
verze pro tisk
V lesích padají větve i stromy poškozené vichřicí, nevstupujte tam, varují lesníci
31. října 2017 11:41

PRAHA (Ekolist) - Lesníci varují před návštěvou lesa. Hrozí v nich totiž nebezpečí. Od nedělní vichřice totiž v lesích stále padají větve i nalomené stromy. Podle prvních odhadů byly poškozeny 1,4 miliony stromů ve státních lesích spravovaných podnikem Lesy ČR.
(Celý text)

Číňané plánují 1000 kilometrů dlouhý tunel pro vodu z Tibetu do pouště Taklamakan
31. října 2017 11:00

HONGKONG (ČTK) - Čínští inženýři začali testovat metody výstavby 1000 kilometrů dlouhého tunelu, který by přiváděl vodu z Tibetu do pouště Taklamakan v čínské provincii Sin-ťiang, napsal hongkongský deník South China Morning Post (SCMP). Podzemní kanál by prý z nehostinného regionu udělal "Kalifornii". Jeho zprovoznění je zatím velmi daleko, ale Čína si zřejmě projekt zkouší nanečisto při jiné stavbě na jihu země.
(Celý text)

Na Bajkalu záhadně hynou tuleni
31. října 2017 08:12

MOSKVA (ČTK) - Ruské úřady začaly prověřovat úhyn tuleňů bajkalských poté, co turisté v posledních dnech našli na březích sibiřského jezera "opravdový hřbitov" tohoto nejmenšího druhu tuleňů. Oznámila to ruská média.
(Celý text)

Nejezdi jak netopejr, buď ve tmě vidět, vyzývá Praha cyklisty
31. října 2017 08:05

PRAHA (Ekolist) - Tento a příští týden si Praha v rámci akce „Nejezdi jak Netopejr“ posvítí na neosvětlené cyklisty. Jak informuje pražský magistrát, neosvětlený cyklista je v ohrožení života a porušuje zákon. Preventivní a osvětová akce má pražské cyklisty motivovat k řádnému osvětlení.
(Celý text)

Silný vítr poškodil asi milion stromů ve státních lesích, nejhůře dopadly severní Čechy
31. října 2017 07:52

PRAHA (Ekolist) - Podle prvních hrubých odhadů včerejší silný vítr poškodil, vyvrátil, nalomil nebo zlomil až milion metrů krychlových dříví ve státních lesích, tedy milion stromů. Většinou jde o rozptýlené lesní polomy. Rozsah kalamity budeme upřesňovat v následujících dnech a týdnech. Informovala o tom Eva Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR.
(Celý text)

Vítr polámal na Šumavě na 50.000 stromů
31. října 2017 07:29

VIMPERK (ČTK) - Nedělní silný vítr polámal v šumavském národním parku podle prvních odhadů 50.000 krychlových metrů dřeva. Lidé by proto neměli vstupovat do lesů. Hrozí tam nebezpečí pádu stromů. Silný vítr zasáhl nejvíce jižní část šumavského národního parku. Informoval o tom mluvčí Jan Dvořák. Přesnou výši škod teprve pracovníci NP Šumava zjišťují.
(Celý text)

Solární energetika a znečištěné ovzduší nejdou dohromady
31. října 2017 01:46

PRAHA (Ekolist) - Obnovitelné zdroje obecně - a solární energetika pak zvláště - bývají předepisovány rozvojovým zemím jako univerzální recept pro zajištění energetické bezpečnosti, nízkých emisí i minimálního ohrožení lidského zdraví. Podle výzkumníků z Princetonské univerzity má tento předpis jeden háček. V zemích s již znečištěným ovzduší se solární farmy nemohou pochlubit zdaleka tak dobrou bilancí výkonu, jakou slibují.
(Celý text)

Chomutov odvolal ředitelku zoo v souvislosti s prací vězňů
30. října 2017 16:56

CHOMUTOV (ČTK) - Chomutovští radní dnes odvolali ředitelku Pokrušnohorského zooparku Chomutov Ivetu Rabasovou. Důvodem je porušení povinností, kvůli němuž věznice ve Všehrdech vypověděla smlouvu se zooparkem. Informoval o tom mluvčí radnice Tomáš Branda. Na zaměstnávání vězňů mimo určené pracoviště upozornil koncem minulého týdne server HlídacíPes.org. "S ohledem na dosavadní dobrou práci ředitelky a její odborný kredit se město více k případu nebude vyjadřovat," uvedl Branda.
(Celý text)

Dodávka se na jihu Rakouska srazila s medvědem, zvíře zahynulo
30. října 2017 16:12

PRAHA (ČTK) - Policisté na jihu Rakouska dnes museli vyšetřovat neobvyklou dopravní nehodu - nedaleko italských hranic v noci dodávka srazila medvěda. Velká šelma, kterých v oblasti žije jen asi 20, po srážce zahynula, informovala agentura APA.
(Celý text)

Vstup do Národního parku České Švýcarsko je po vichřici omezen
30. října 2017 13:45

KRÁSNÁ LÍPA (ČTK) - V Národním parku České Švýcarsko jsou pro turisty uzavřené některé cesty. Správa parku odhaduje, že při nedělní vichřici spadlo zhruba 6000 stromů, vstup do oblasti nedoporučuje. Odstraňování polámaných stromů z hlavních cest potrvá nejméně týden. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.
(Celý text)

Koncentrace CO2 v atmosféře byla loni rekordní, uvedl úřad OSN
30. října 2017 12:54

PRAHA (ČTK) - Množství oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře bylo loni rekordně vysoké. Oznámila to dnes Světová meteorologická organizace (WMO), která je agenturou OSN. Koncentrace skleníkového plynu, který je považován za hlavní příčinu globálního oteplování, podle WMO v roce 2016 rostla o 50 procent rychleji, než byl průměr v předchozím desetiletí. Za prudký nárůst koncentrace CO2 v atmosféře může lidská aktivita a také klimatický jev El Niňo, uvedla WMO ve své výroční zprávě, která byla dnes zveřejněna v Ženevě.
(Celý text)

Protierozní vyhláška se odkládá, nyní se počítá s polovinou 2018
30. října 2017 12:10

PRAHA (ČTK) - Plánovaná účinnost tzv. protierozní vyhlášky se odkládá na polovinu příštího roku. V meziresortním připomínkovém řízení se objevily rozpory s ministerstvem zemědělství, sdělila za předkládající ministerstvo životního prostředí bez dalších podrobností Dominika Pospíšilová. Podle předpisu by mělo být od roku 2025 v ochranném režimu 45 procent zemědělské půdy. Proti vyhlášce se opakovaně postavila Agrární komora ČR.
(Celý text)

Nedělní vítr napáchal v Praze největší škody v Kunratickém lese
30. října 2017 11:41

PRAHA (ČTK) - Silný vítr o víkendu napáchal v hlavním městě největší škody v Kunratickém lese. Zástupci Lesů hlavního města (LHM) dosud zaznamenali 300 metrů krychlových polomů a vývratů. Informovala o tom tisková mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová. Zaměstnanci lesů jsou stále v terénu a kontrolují porosty. LHM nadále vyzívají obyvatele, aby v lesích dbali zvýšené opatrnosti. Nedělní vichřice Herwart zasáhla celé Česko a vyžádala si dva lidské životy.
(Celý text)

Zoo Praha dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená
30. října 2017 10:37

PRAHA (ČTK) - Pražská zoologická zahrada dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená. Pracovníci odklízejí popadané stromy a větve, aby mohl být areál od úterka zase otevřený pro návštěvníky. Největší škodu vítr způsobil na seníku, na kterém poničil střechu. Informovala o tom mluvčí zoo Alena Šteffelová.
(Celý text)

České ekologické organizace se obrátily na polskou velvyslankyni kvůli kácení Bělověžského pralesa
30. října 2017 10:32

PRAHA (ČTK) - Zástupci českých ekologických organizací se obrátili na polskou velvyslankyni Grażynu Bernatowiczovou kvůli pokračujícímu kácení vzácného Bělověžského pralesa. Informovalo o tom Hnutí Duha. Prales patří do seznamu světového dědictví UNESCO a těžbu dřeva v něm zakázal Soudní dvůr Evropské unie. Přesto kácení již několik měsíců pokračuje.
(Celý text)

Hynutí jasanů, oživování druhů a pálení rohů
30. října 2017 09:11

(Ochrana přírody) - To všechno a ještě mnohem víc nabízí poslední číslo časopisu Ochrana přírody.

 

 


(Celý text)

V Beskydech uhynula rysí samice, její mláďata asi nepřežijí zimu
30. října 2017 08:42

PRAHA (ČTK) - V Beskydech uhynula samice rysa ostrovida. Měla dvě mláďata, která mají podle odborníků jen malou šanci, že přežijí zimu. Letos jde už o druhou uhynulou rysici, první našli ochránci přírody v dubnu. Informovala o tom v pátek Karolína Šůlová z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. V Beskydech a okolí žije nyní asi deset dospělých rysů a několik mláďat.
(Celý text)

V Bavorsku chytili jednoho z uprchlých vlků, je zpět ve výběhu
30. října 2017 08:10

PRAHA (ČTK) - Jednoho z vlků, kteří na počátku října uprchli z výběhu v německém Národním parku Bavorský les, se podařilo chytit a nyní je už zpět v oboře. S odvoláním na vedení parku o tom v pátek informoval list Passauer Neue Presse. Na útěku tak zůstávají již jen dvě šelmy. Podle ředitele parku se jedna z nich pohybuje u hranic s Českem. Tři z původních šesti uprchlíků jsou po smrti.
(Celý text)

Sladká voda z grónských ledovců ředí slané moře. Mohlo by to ovlivnit mořské proudy
30. října 2017 01:56

PRAHA (Ekolist) - Tání ledovců v Grónsku rozhodně není mimořádnou událostí. Přesto má tento velmi názorný důsledek globálních klimatických změn jednu zatím ne tolik nápadnou dohru. Spolu s tím, jak mizí ledovcový příkrov z pevniny, se mění i koncentrace soli v okolní mořské vodě. A to by podle odborníků z Univerzity v Aarhusu mohlo vyústit v zásadní proměnu stávajících mořských proudů. Referuje o tom například EurekAlert.
(Celý text)

Připravte se na srážku se zvířetem. Alespoň teoreticky
30. října 2017 01:37

PRAHA (Ekolist) - Každého řidiče dříve nebo později čeká na silnici setkání, o které nestojí. Silnice a dálnice totiž nevyužívají jen lidé a jejich vozy, ale také zvířata. Je dobré být na takové setkání připravený. Alespoň teoreticky.
(Celý text)

Připravte se na srážku se zvířetem. Alespoň teoreticky
30. října 2017 01:37

PRAHA (Ekolist) - Každého řidiče dříve nebo později čeká na silnici setkání, o které nestojí. Silnice a dálnice totiž nevyužívají jen lidé a jejich vozy, ale také zvířata. Je dobré být na takové setkání připravený. Alespoň teoreticky.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1233 | 1234 | 1235 | 1236 | 1237 | .. | 2145 | Další

Online diskuse
Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další