ecomonitor.cz
verze pro tisk
Vstup do EU pomohl českým zemědělcům k zisku
3. května 2019 00:11

(ČTK) - Po vstupu ČR do EU se české zemědělství dostalo ze ztráty do zisku. Přispěly k tomu dotace a podpory ze strany unie, uvádí Zemědělský svaz ČR. Naopak se prohlubuje schodek agrárního zahraničního obchodu. Podle poradce prezidenta Agrární komory ČR Jana Záhorky měli Češi při vyjednávání o vstupu do EU nízkou základnu i proto, že v zemědělství byly mzdy nižší než před rokem 1989 a odvětví bylo ve ztrátě. Podle tajemníka Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslava Šebka byl vstup do unie jednoznačným přínosem, české vlády ale podle něj nepochopily záměry evropské zemědělské politiky, nedošlo tak k restrukturalizaci zemědělské výroby ve prospěch menších farem a ohleduplnějšímu chování v krajině.
(Celý text)

VAK Trutnov chystá investici do likvidace kalů z čistírny odpadních vod za 60 milionů korun
3. května 2019 00:09

TRUTNOV (ČTK) - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) chystá investici za 60 milionů korun do likvidace kalů z čistírny odpadních vod v Trutnově - Bohuslavicích. Stavba by měla začít v polovině roku a hotová by měla být příští rok. Od rekonstrukce úpravny vody v Temném Dole z roku 2015 za 120 milionů korun jde o největší jednotlivou investici vodáren. Včera to řekl ředitel vodáren Josef Moravec.
(Celý text)

Kdy začnou firmy vyrábět kvalitní věci, které se hned nerozbijí? Když vám je budou moct pronajmout
2. května 2019 10:55

PRAHA (Ekolist) - Některé firmy přecházejí od prodeje výrobků k prodeji služby. Má to být způsob, jak se částečně vymezit proti konzumnímu stylu života. Koncept bere výrobcům motivaci prodávat stále nové a nekvalitní produkty a naopak je vede k pronájmu věcí, u kterých je i v jejich zájmu, aby vydržely. Řešení koresponduje s trendy mladé generace a má mnohem větší potenciál přispět k ochraně životního prostředí než třeba úsporná lednička.
(Celý text)

Všichni máme zvířata rádi. Sneseme ale transplantování jejich orgánů do našich těl?
2. května 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Xenotransplantace se stávají velkým tématem, a to nejen mezi molekulárními biology, biotechnology a lékaři. Jde tu nejspíš o celou budoucnost moderní medicíny. Tkáňové štěpy nebo rovnou celé orgány by mohly zachraňovat životy lidí ve velkém. Jen by nepocházely od lidských, ale jiných živočišných dárců. Což pro někoho představuje problém. Píše o tom Guardian.
(Celý text)

Vědci z Brna pomáhají chránit vzácné dřeviny na ostrově Sokotra
2. května 2019 00:40

BRNO (ČTK) - Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně pomáhají zachránit vzácné dřeviny na ostrově Sokotra v západní části Indického oceánu. Lesníci tam v posledních 20 letech vybudovali školky a vyučili "školkaře". Čeští vědci také podpořili založení několika stovek domácích a školních zahrad.
(Celý text)

Ekologické organizace: Bez EU by česká ekologie byla v horším stavu, než je
2. května 2019 00:32

(ČTK) - Bez legislativy z Evropské unie by česká ekologie byla v podstatně horším stavu, než je nyní. Z EU do Česka za 15 let od vstupu přišla řada směrnic, které hájí životní prostředí. Například jde o klimatické závazky nutící ČR rozhýbat obnovitelné zdroje energie nebo o pravidla pro oběhové hospodářství. Sdělili to zástupci českých ekologických organizací Greenpeace a Hnutí Duha i předsedkyně Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny ČR Dana Balcarová. Díky EU má podle nich Česko například také emisní limity a omezí jednorázové plasty.
(Celý text)

V pražské záchranné stanici jsou častými jarními pacienty mláďata
2. května 2019 00:31

PRAHA (ČTK) - Častými pacienty pražské záchranné stanice pro volně žijící živočichy se se začátkem jara stala mláďata. V březnu a dubnu jich ošetřovatelé do péče přijali 197 a každý den přibývají další. Řekla to mluvčí Lesů hlavního města Petra Fišerová. Od začátku roku do minulého pátku ve stanici ošetřili 902 živočichů 62 druhů.
(Celý text)

MŽP zveřejnilo dokumenty EIA k chystanému rozšíření dolu v Polsku
2. května 2019 00:30

(ČTK) - Jenom 30 dní mají veřejnost a dotčené orgány a samosprávy na vyjádření k plánovanému rozšíření hnědouhelného dolu Turów v Polsku nedaleko česko-polské hranice. Ministerstvo životního prostředí v úterý zveřejnilo doplněnou dokumentaci EIA a zároveň ji rozeslalo všem dotčeným. Informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Charvát. Proti plánům na polské straně se staví široká veřejnost i obce, obávají se nejen zhoršení životního prostředí, ale především ztráty vody. Ta už teď z příhraničních oblastí mizí i kvůli suchu.
(Celý text)

Státy se v Ženevě shodly, že zakážou používání pesticidu dikofol
2. května 2019 00:20

ŽENEVA (ČTK) - Zástupci více než 150 států, které jsou signatáři Stockholmské úmluvy o jedovatých látkách, se na zasedání v Ženevě dohodli na celosvětovém zákazu používání pesticidu dikofol. Informovala o tom v úterý agentura DPA. Dikofol působí jako neurotoxin a jeho vyšší koncentrace v přírodě může způsobit úhyn ryb, nebezpečný je však i pro lidi. V Evropě se tento pesticid už nepoužívá, dosud se však vyrábí například v Indii.
(Celý text)

O speciální značku pro ekologické vozy zatím zažádalo 788 řidičů
2. května 2019 00:15

(ČTK) - O novou registrační značku pro ekologická vozidla v prvním měsíci jejich vydávání zažádalo v celé České republice 788 motoristů. Největší zájem o speciální značku je v Praze, následují další velká města. Sdělila to mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. Podle ministerstva dosud nenastal při vydávání značek žádný problém.
(Celý text)

Stavební firmy mají v Brně na Zvonařce víc uklízet, vyzval kraj
2. května 2019 00:12

BRNO (ČTK) - Jihomoravský krajský úřad vyzval po schůzce stavební firmy, aby v Brně na Zvonařce a v okolí zajistily dostatečný úklid ulic a chodníků kolem svých stavenišť a snížily prašnost v lokalitě. Za čtyři měsíce letošního roku už zde byl totiž ve 45 případech překročen imisní limit prachových částic, což z měřicí stanice dělá nejznečištěnější místo v republice, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. K řádnému dohledu vyzval také stavební úřady.
(Celý text)

ČR a SR by mohly řešit hlubinné jaderné úložiště společně
2. května 2019 00:10

PRAHA (ČTK) - Česká republika a Slovensko podle slovenského premiéra Petera Pellegriniho zvažují, že by mohly vyřešit společně otázku budoucího hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Při příležitosti úterního Evropského jaderného fóra (ENEF) v Praze Pellegrini novinářům řekl, že považuje za neefektivní, aby Česko a Slovensko investovaly miliardy do úložišť samostatně.
(Celý text)

Květen. Začíná sezóna květin, které k nám neletěly přes půl světa
1. května 2019 01:13

PRAHA (Ekolist) - Slovo “sezóna" pochází ze starofrancouzského slova “seison" a znamená "vhodná příležitost", "pravý čas". Takže jestli máte na jaře chuť na pečené kaštany a v zimě na čerstvý chřest, tak jste prostě mimo sezónu (nebo těhotná). A jestli si chcete kupovat v zimě růže, na jaře slunečnice a v létě tulipány, tak jste také mimo sezónu. Jistě, monstrózní trh s květy je vyrobí a doveze kdykoliv a kamkoliv.
(Celý text)

V Krkonoších taje, místo potoků jsou dravé řeky s vodopády
1. května 2019 00:50

ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK) - Burácení vody v údolí Bílého Labe v Krkonoších nenechá nikoho na pochybách, který živel v horách na jaře vládne. Krkonošské vodopády dosahují maximálních průtoků, některé halí clona vodní tříště. I když mají dost vody z tajícího sněhu, za několik týdnů se to změní.
(Celý text)

Czech Nature Photo letos vyhrál snímek trnuchy na dně Rudého moře
1. května 2019 00:40

PRAHA (ČTK) - Cenu Fotografie roku v soutěži Czech Nature Photo získal od poroty Jan Stria, který zachytil trnuchu modroskvrnnou při snídani na dně Rudého moře v Egyptě. Vítěz byl vybrán z 2300 přihlášených snímků, které do soutěže přihlásilo 242 fotografů. Výsledky soutěže v pondělí porota vyhlásila v pražském Karolinu. Organizátor Czech Photo Center letos poprvé udělil grant na roční stipendium na fotografování s tematikou dokumentace, monitoringu nebo ochrany české přírody v hodnotě 50.000 korun.
(Celý text)

Ochránci přírody chtějí revitalizovat Sedmihorské mokřady v Českém ráji
1. května 2019 00:30

TURNOV (ČTK) - Ochránci přírody začali v Českém ráji připravovat revitalizaci části Sedmihorských mokřadů, podle nich jde o jedinečné území. Cílem je navrátit mokřadům jejich původní funkci zadržování vody v krajině. Za organizátory projektu o tom informoval Ondřej Petrovský z nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.
(Celý text)

Rodiče podpoří pochodem studentské hnutí za klima
30. dubna 2019 12:59

PRAHA (Ekolist) - Skupina rodičů se rozhodla uskutečnit v Praze protestní pochod s názvem “Rodiče za klima – pochod pro budoucnost dětí!“ v neděli 12. května. Rodiče s dětmi a dalšími účastníky a účastnicemi vyrazí ve 14 hodin z náměstí Václava Havla a půjdou přes Újezd na Klárov. Chtějí tak upozornit na klimatické změny a nečinnost českých politiků a velkých společností. Rodiče jim chtějí předat pět požadavků, mezi které patří například vyhlášení klimatické nouze, okamžité snižování emisí CO² a spravedlivý přechod k udržitelnému způsobu života.
(Celý text)

Spoustu vody z domácnosti pustíme do kanalizace vlastně čistou. Může z toho být kbelík vody do přírody
30. dubna 2019 01:37

PRAHA (Ekolist) - Člověk nemusí být zrovna ekologický aktivista, aby si všiml, že nám poslední roky příroda chřadne před očima. Vláhy a deště ubývá, příroda a vodní zdroje vysychají. Projděte se kolem svého domu a důkladně pozorujte... rostliny rostou i kvetou, ale z posledních sil. A co bude dál?
(Celý text)

Špatné zprávy: Prosecco je hlavní příčinou půdní eroze v Itálii
30. dubna 2019 01:10

PRAHA (Ekolist) - Sklenička neškodí, ne? V případě Prosecca to úplně neplatí a každá originální láhev tohoto lehce šumivého vína s sebou nese výraznou zátěž pro životní prostředí. Kde je chyba? Ve velmi intenzivním vinařském hospodaření, které vede k rozsáhlé půdní erozi. Píše o tom ScienceNews.
(Celý text)

Soud kvůli obchodu s těly tygrů pokračuje v České Lípě koncem května
30. dubna 2019 00:50

Č. LÍPA (ČTK) - K závěru spěje u Okresního soudu v České Lípě projednávání kauzy nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Závěrečné řeči by mohly zaznít už na příštím líčením nařízeném na konec května. Soudkyně včera dočetla výpovědi posledních svědků, poslední listinné důkazy a přehrála většinu odposlechů. V případu jsou tři obvinění, mezi nimi je i provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek. Vinu odmítá, podle něj má věc nepříznivý vliv na jeho chov, a zvažuje, že všech 200 zvířat nabídne zdarma státu.
(Celý text)

Soud kvůli obchodu s těly tygrů pokračuje v České Lípě koncem května
30. dubna 2019 00:50

Č. LÍPA (ČTK) - K závěru spěje u Okresního soudu v České Lípě projednávání kauzy nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Závěrečné řeči by mohly zaznít už na příštím líčením nařízeném na konec května. Soudkyně včera dočetla výpovědi posledních svědků, poslední listinné důkazy a přehrála většinu odposlechů. V případu jsou tři obvinění, mezi nimi je i provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek. Vinu odmítá, podle něj má věc nepříznivý vliv na jeho chov, a zvažuje, že všech 200 zvířat nabídne zdarma státu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1014 | 1015 | 1016 | 1017 | 1018 | .. | 2138 | Další

Online diskuse
Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné
2. května 2024 21:00

Dolní Lomná (Frýdecko-Místecko) (ČTK) - Hasiči v noci na dnešek likvidovali požár v pralese Mionší v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku. Požár zasáhl přibližně hektarovou plochu, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Příčinou požáru byl podle vyšetřovatelů lidský faktor. Národní přírodní rezervace Mionší chrání rozsáhlý prales jehličnatých i listnatých stromů v Beskydech. Rozloha rezervace je bezmála 170 hektarů, čímž se Mionší řadí mezi největší pralesy v České republice.
(Celý text)

Japonsko vyzkouší systém s umělou inteligencí na varování před medvědy
2. května 2024 19:18

(ČTK) - Japonsko po rekordním počtu útoků medvědů na lidi vyzkouší systém varování založený na umělé inteligenci. Za poslední rok bylo v zemi při útocích medvědů zabito šest lidí a více než 200 jich bylo zraněno, informoval list The Guardian.
(Celý text)

Vinaři nebudou muset letos kvůli mrazům dodržovat některá technická opatření
2. května 2024 19:16

PRAHA (ČTK) - Zástupci vinařů se na dnešním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) domluvili na zrušení některých podmínek, které musí běžně plnit například při pěstování v ekologickém režimu. Kvůli mrazům totiž některým vinařům v Česku pomrzly i celé plochy vinic, a nejsou tak letos schopni dodržet určitá technická opatření.
(Celý text)

Ochranáři a včelaři umístili u D5 desítky pastí na invazní asijské sršně
2. května 2024 11:31

(ČTK) - Třicet až čtyřicet pastí k odhalení výskytu invazní asijské sršně umístili ochranáři z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) ve spolupráci s místními včelaři. Zatím jde převážně o Plzeňský kraj, hlavně o místa podél dálnice D5 desítky metrů až jeden kilometr od krajnice, ale také třeba v Železné a Bělé na Domažlicku, ve Švihově na Klatovsku, Šťáhlavech na Plzeňsku a v Hrádku u Rokycan. Pasti se umisťují také u dálnice D5 ve Středočeském kraji ve směru na Prahu a u logistických center, tedy překladišť zboží z kamionů, což jsou riziková místa. ČTK to dnes řekl Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Na čištění odpadních vod v EU by se měly podílet největší znečišťovatelé, farmaceutický a kosmetický průmysl
2. května 2024 11:30

(ČTK) - Na čištění městských odpadních vod by se od roku 2045 měly podílet největší znečišťovatelé, tedy farmaceutický a kosmetický průmysl, vyplývá z úpravy směrnice, kterou schválil v dubnu Evropský parlament. Česká asociace farmaceutických firem (ČAFF) uvedla, že směrnici vnímá jako další přítěž již tak těžko konkurenceschopnému odvětví a může to ovlivnit cenu i dostupnost léků. Zavedení dalších opatření se dotkne téměř 600 čistíren v Česku, náklady budou ve stovkách miliard korun během následujících 20 let, řekl ČTK ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) Vilém Žák.
(Celý text)

Produkce elektřiny z větru v USA se loni poprvé po 25 letech snížila
2. května 2024 11:29

WASHINGTON (ČTK) - Produkce elektřiny z větrných elektráren ve Spojených státech se loni poprvé za čtvrt století snížila, a to o dvě procenta. Výroba byla nižší, přestože instalovaný výkon stoupl o 6,2 gigawattu (GW). Mohly za to slabší větry na Středozápadě, než je obvyklé. Vyplývá to ze zprávy amerického vládního úřadu pro energetické informace (EIA).
(Celý text)

Dříve opomíjená osika může lesníkům výrazně pomoct po kůrovcové kalamitě
2. května 2024 01:17

BRNO (ČTK) - Osika obecná, která byla dříve běžnou a častou součástí českých lesů, má velmi dobrý potenciál stát se využívanou přípravnou dřevinou při obnově lesů poničených suchem a kůrovcem. Mnohde si již na holiny našla cestu sama, uvedl Antonín Kusbach, jenž vedl mezinárodní tým lesnických vědců v čele s odborníky z Mendelovy univerzity v Brně při výzkumu rozšíření a roli osiky obecné v lesích.
(Celý text)

Evropská komise zahájila kroky proti 20 aerolinkám kvůli tzv. greenwashingu
2. května 2024 00:54

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) společně s úřady na ochranu spotřebitelů členských zemí Evropské unie zahájila kroky proti dvaceti leteckým společnostem, a to kvůli zavádějícím tvrzením ohledně ochrany životního prostředí, takzvanému greenwashingu. Zaslala firmám dopisy, ve kterých identifikovala několik typů potenciálně zavádějících tvrzení, a vyzvala podniky, aby do 30 dnů uvedly své praktiky do souladu s právními předpisy EU v oblasti ochrany spotřebitelů. Komise o tom informovala ve své tiskové zprávě. Názvy aerolinek zatím nezveřejnila, protože vyšetřování je teprve v předběžné fázi.
(Celý text)

Hydrologové: Zásoby vodních nádrží v ČR jsou připravené i na extrémní sucho
2. května 2024 00:49

(ČTK) - Zásoby vodních nádrží jsou letos podle informací hydrologů, které ČTK oslovila, dostatečné, může za to srážkově nadprůměrná zima, která doplnila také zásoby podzemních vod. Aktuální stav nádrží zvládne podle hydrologů zajistit zásobování obyvatel, průmyslových podniků nebo chlazení elektráren i v případě opakování extrémního sucha. Pravděpodobnost výskytu nadprůměrně teplého roku je letos vyšší než v minulosti, tvrdí klimatolog Ondřej Lhotka.
(Celý text)

V českých městech a obcích opět probíhá květnová výzva Do práce na kole
2. května 2024 00:25

(ČTK) - Počínaje včerejškem začala v Česku měsíční výzva Do práce na kole. Lidé během ní mohou do 31. května cestovat do práce či školy na kole, pěšky nebo klusem a při tom porovnávat své síly s dalšími účastníky. Akce je pro týmy i jednotlivce a nerozhoduje počet kilometrů, ale pravidelnost. Loni se květnové výzvy, kterou pořádá spolek AutoMat, zúčastnilo 25 600 lidí z různých měst a obcí v ČR.


(Celý text)

Vědci na Špicberkách zaznamenali první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku
1. května 2024 21:17

(ČTK) - Na jednom z norských ostrovů v Severním ledovém oceánu byl potvrzen první případ úmrtí mrože na ptačí chřipku. Informoval o tom list The Guardian s odkazem na vědce. Virus už zabil i další savce včetně lachtanů a tuleňů.
(Celý text)

Z pokácení slavného stromu u Hadriánova valu v Anglii byli obviněni dva muži
1. května 2024 18:55

LONDÝN (ČTK) - Dva muži byli obviněni z pokácení slavného, zhruba 150 let starého stromu u Hadriánova valu na severu Anglie. Informovala o tom podle agentury AP prokuratura. Majestátní javor klen, který byl díky své fotogeničnosti velkou turistickou atrakcí, někdo úmyslně pokácel koncem loňského září.
(Celý text)

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě
1. května 2024 18:51

(ČTK) - Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
(Celý text)

Odborníci v Lysicích registrují nové odrůdy ovoce a udržují živou kolekci
1. května 2024 12:59

LYSICE (ČTK) - Většina nových odrůd ovoce, které se v posledních letech v Česku objevily, rostou společně v Lysicích na Blanensku. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZUZ) na tamější zkušební stanici registruje nově vyšlechtěné odrůdy ovoce a zároveň udržuje takzvanou živou kolekci, do které umisťuje registrované odrůdy. Čítá stovky odrůd a přes 2000 stromů, řekla ČTK vedoucí stanice Eva Gothardová. Dá se podle ní říci, že ovocné odrůdy, které rostou v českých sadech a zahradách, rostou také v Lysicích.
(Celý text)

Český projekt Jedna příroda se loni umístil v top ten evropských LIFE projektů. I díky dokumentárnímu filmu Hodnoty přírody
1. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Český projekt Jedna příroda byl v LIFE Highlights 2023 označen jako jeden z deseti nejlepších LIFE projektů z celé EU. A to nejen díky úspěšnému plnění nastavených cílů, které přispívají k ochraně přírody a krajiny, ale také díky takovým výstupům oslovujícím širokou veřejnost, jako je dokumentární film Hodnoty přírody (The Values of Nature).
(Celý text)

Česko je dvacet let v EU. Co nám to přineslo v oblasti životního prostředí?
1. května 2024 05:04

PRAHA (Ekolist) - Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem.
(Celý text)

CHKO Slavkovský les oslaví s veřejností 50 let své existence
1. května 2024 01:01

CHEB (ČTK) - Akcemi pro veřejnost bude Chráněná krajinná oblast (CHKO) Slavkovský les slavit po celý letošní rok 50 let od svého založení. Ředitel CHKO Jindřich Horáček řekl ČTK, že Slavkovský les je jediná chráněná krajinná oblast v Česku, která vznikla kvůli ochraně přírodních léčebných zdrojů. Dodal, že za půlstoletí existence zabránili ochranáři možným škodám v unikátní přírodní krajině a pomohli zachovat výjimečné lokality v CHKO. Ocenění v podobě zápisu na seznam UNESCO z roku 2021 nebo získání statusu klimatických lázní to podle něj potvrzují.
(Celý text)

V centru Českých Budějovic je první ovocný sad, tvoří jej 113 stromů a 177 keřů
1. května 2024 00:56

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - V centru Českých Budějovic vznikl první ovocný sad. Tvoří jej více než stovka stromů a téměř dvě stovky keřů. Projekt sadu, který je poblíž sportovní haly na ploše půl hektaru, zaplatila energetická společnost ČEZ v souvislosti s výstavbou horkovodu z Jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic. Sad má vynahradit stromy pokácené kvůli stavbě, řekli zástupci města, kraje i společnosti ČEZ.
(Celý text)

NP Šumava otevře soví voliéry v Borových Ladách kvůli počasí až 14. května
1. května 2024 00:44

(ČTK) - Šumavský národní park otevře soví voliéry v Borových Ladách na Prachaticku kvůli počasí až 14. května. Standardně je přitom mohou turisté navštěvovat od 1. května. Přípravy voliéry na zahájení provozu ale minulý týden zkomplikoval napadaný sníh. ČTK to řekl mluvčí šumavského parku Jan Dvořák.
(Celý text)

Zoo Ostrava ve speciálním programu představí přírodu Vietnamu
1. května 2024 00:28

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada dnes ve speciálním programu představí návštěvníkům přírodu Vietnamu. Blíže je chce seznámit hlavně s kampaní Vietnamazing. Jedná se o novou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií zaměřenou právě na ochranu přírody ve Vietnamu, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková. Do projektu jsou zapojeny české a slovenské zahrady včetně ostravské zoo.
(Celý text)

Zoo Ostrava ve speciálním programu představí přírodu Vietnamu
1. května 2024 00:28

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada dnes ve speciálním programu představí návštěvníkům přírodu Vietnamu. Blíže je chce seznámit hlavně s kampaní Vietnamazing. Jedná se o novou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií zaměřenou právě na ochranu přírody ve Vietnamu, řekla ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková. Do projektu jsou zapojeny české a slovenské zahrady včetně ostravské zoo.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2138 | Další