titulní strana > tisková zpráva
Na přírodu nekašlu
15. dubna 2020 13:50
Brno (Hnutí Brontosaurus) - Na přírodu nekašlu - je výzva od Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří si nejen uvědomují hodnotu přírody pro člověka, ale rádi by i za současné situace přispěli k její ochraně. Nabízí sérii návodů na drobné či větší akce. Jak postavit pítko pro ptáky, vysadit motýlý záhon, vyrobit domek pro včelky samotářky. A také, jak se na výlet do přírody, vypravit s respektem a pokorou.

Na přírodu nekašlu - je výzva od Hnutí Brontosaurus pro všechny, kteří si nejen uvědomují hodnotu přírody pro člověka, ale rádi by i za současné situace přispěli k její ochraně. Nabízí sérii návodů na drobné či větší akce. Jak postavit pítko pro ptáky, vysadit motýlý záhon, vyrobit domek pro včelky samotářky. A také, jak se na výlet do přírody, vypravit s respektem a pokorou.

Hnutí Brontosaurus výzvou reaguje na aktuální situaci, která vede širší spektrum lidí do přírody. Lesy i krajina se dnes stávají pro člověka významným prostorem pro odpočinek i nabrání sil. Cílem výzvy je, aby si lidé uvědomili nejen hodnoty, které příroda přináší, ale také potřebu chovat se k ní s respektem a aktivně ji chránit.

Webová stránka NaPriroduNekaslu.cz nabízí náměty na dvacítku menších či větších aktivit, které mohou lidé pro zeleň nebo živočichy sami dělat v našem okolí - od úklidu přes budování úkrytů až po výsadbu dřevin. Sepsány jsou zde návody, ale i zásady pro respektující pobyt v přírodě.

Lidé prostřednictvím hashtagu #naprirodunekaslu sdílí na sociálních sítích fotky toho, co pro přírodu vykonali a inspirují tím ostatní. Zároveň se lidé označením své fotky hashtagem jednoduše přihlásí do soutěže o hodnotné tematické ceny.

“Chceme lidi inspirovat a motivovat, aby pro přírodu ve svém okolí něco sami prakticky vykonali. Věříme, že i drobné akce mají smysl a ukážou, že nám na přírodě záleží.” komentuje výzvu Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus. “Bylo by však fajn, aby si právě skrze drobnou péči lidé uvědomovali, že je v ochraně životního prostředí potřeba větších systémových opatření, které by veřejnost měla podporovat. Ať už při řešení sucha, klimatických změn, devastaci krajiny či úbytku biodiverzity.” dodává Toman.

Prostřednictvím výzvy “Na přírodu nekašlu” vede Hnutí Brontosaurus zejména mladé lidi k blízkému kontaktu s přírodou a dobrovolnické práci pro životní prostředí. “Kompenzujeme tak skutečnost, že jsme aktuálně museli zrušit mnoho dobrovolnických víkendových akcí v různých přírodních lokalitách, které potřebují naší pomoc” říká Adam Schejbal, koordinátor programu Akce příroda. “Těšíme se však, že se nejpozději v létě opět setkáme s přáteli na akcích - třeba při kosení orchidejových luk, údržbě alejí či péči o handicapovaná zvířata” doplňuje Schejbal.

Více zjistíte na www.NaPriroduNekaslu.cz

Martin Rehuš

O Hnutí Brontosaurus
Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Ve volném čase propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Stovky dobrovolníků každoročně vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích.
Další tiskové zprávy:
14. května 2021 00:05
14. května 2021
13. května 2021 12:03
13. května 2021 00:05
13. května 2021

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama