titulní strana > co píší jiní
Viktoriiny vodopády z mapy nemizí
13. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Dokládat negativní vliv klimatických změn a ničivé sucho tím, že světu ukážete půlku snímku Viktoriiných vodopádů, respektive tu polovinu, která je v momentálním nedeštivém období vyschlá pravidelně pokaždé, není úplně dobrá ukázka férové práce žurnalistů. Je to podobné, jako demonstrovat zhoubný vliv globálního ochlazení a příchodu nové doby ledové do Čech lednovými fotkami ze Sněžky.
(Celý text)

Summit EU se shodl na klimatické neutralitě, Polsko má výjimku
13. prosince 2019 00:28

BRUSEL (ČTK) - Lídři 26 zemí Evropské unie se dnes nad ránem po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Výjimku ze závazku si vyjednalo Polsko, o jehož pozici bude jednat summit v červnu příštího roku. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Závěry obsahují zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko.
(Celý text)

Babiš: Je černé na bílém, že bez jádra ČR neutralitu nezvládne
13. prosince 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - Česká republika se dnes mohla přihlásit k ambici Evropské unie dosáhnout do roku 2050 uhlíkovou neutralitu, protože se do závěrů zasedání Evropské rady podařilo prosadit zmínku o jaderné energii. Uvedl to český premiér Andrej Babiš, podle něhož jednání pro ČR dopadla velice dobře. Společné prohlášení lídrů EU ale neobsahuje slova o podpoře jádra, pouze formulaci, že některé členské země řadí tento zdroj do svých "energetických mixů". Předseda vlády si kromě toho pochvaloval i celkovou atmosféru na prvním summitu unie, který coby nový šéf Evropské rady vede bývalý belgický premiér Charles Michel.
(Celý text)

Trump doporučil Thunbergové, aby se zklidnila a zašla si do kina
13. prosince 2019 00:23

(ČTK) - Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. Thunbergová na to reagovala velmi rychle a získala si tím ocenění mnoha lidí, když svou charakteristiku na twitterovém účtu rozšířila v duchu Trumpova doporučení. Trump tweet napsal krátce potom, co časopis Time ve středu vyhlásil Thunbergovou osobností roku.
(Celý text)

Svaz: Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky
13. prosince 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky, existuje přitom řada impulsů, které ho v této oblasti mohou posunout vpřed. Při včerejší debatě o inovacích v moderní energetice v Praze to řekl programový ředitel Svazu moderní energetiky (SME) Martin Sedlák. Česko má podle něj mimo jiné jeden z nejnižších závazků v rozvoji obnovitelných zdrojů pro výrobu elektřiny v Evropské unii.
(Celý text)

EU nemá podporovat jadernou energii, řekl lucemburský premiér
13. prosince 2019 00:17

BRUSEL (ČTK) - Jaderná energie by se neměla podporovat z unijních peněz, její financování je záležitostí jednotlivých zemí. Před začátkem včerejšího summitu EU to řekl lucemburský premiér Xavier Bettel, který nechce připustit zmínku o takzvaném zeleném financování jaderné energie v usnesení schůzky unijních lídrů. To před zahájením summitu původně požadovala Česká republika, podporovaná Polskem a Maďarskem.
(Celý text)

Proti jmelí zabírá postřik, který testuje Mendelova univerzita
13. prosince 2019 00:15

VRANOVICE (ČTK) - Jmelí není jen oblíbená vánoční dekorace, ale také parazit, který škodí hostitelským stromům. Odborníci z Mendelovy univerzity našli způsob, jak prostřednictvím postřiku jmelí likvidovat. Před Vánoci ale řeší paradoxní problém - sběrači jmelí jim kradou ze stromků vzorky, řekl včera mluvčí univerzity Filip Vrána.
(Celý text)

Pokuty za přestupky firem u vykazování emisí vzrostou
13. prosince 2019 00:11

PRAHA (ČTK) - Horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek se zdesetinásobí na 20 milionů korun. Postihy zvýší vládní novela o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů, kterou ve středu schválil Senát. Předlohu, která mimo jiné také zavede modernizační fond, nyní dostane k podpisu prezident.
(Celý text)

Trutnov zdraží poplatek za svoz odpadu na 540 korun ze 480 Kč
13. prosince 2019 00:09

TRUTNOV (ČTK) - Poplatek za vyvážení popelnic a svoz odpadu v jednatřicetitisícovém Trutnově od ledna vzroste na 540 korun za osobu a rok z nynějších 480 korun. Důvodem zdražení je podle vedení města zvýšení nákladů spojených se svozem a likvidací odpadů. Nové ceny v úterý schválili zastupitelé. Nynější ceny za odvoz odpadů platily od roku 2008.
(Celý text)

Firma dostala od ČIŽP za nepovolený odběr vody pokutu 820.000 Kč
13. prosince 2019 00:07

PŘEROV (ČTK) - Pokutu 820.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Moravamalt, která se v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu a bez povolení odebírala podzemní vodu. "Pokuta je od 26. listopadu pravomocná," řekla včera mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Novinářům se zatím nepodařilo získat vyjádření společnosti Moravamalt.
(Celý text)

Jak hovězí steaky zachraňují planetu a vytváří lepší svět pro všechny
12. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Rádi si pochutnáte na dobře upraveném kousku masa, ale pociťujete environmentální úzkost? Straší vás představa, že s každým plátkem slaniny nebo kuřecím křidýlkem přibližujete planetu k ekologickému kolapsu? V těžce hloubavých chvílích s výčitkami v srdci zvažujete, že se snad nakonec stanete vegetariánem, ale přitom si bez živočišných bílkovin spokojený život nedokážete představit? Řešení existuje. Píše o něm Euronews.com.
(Celý text)

Začíná summit EU, lídry čeká pře o klimatické závazky
12. prosince 2019 00:30

BRUSEL (ČTK) - Podmínky dosažení takzvané klimatické neutrality jsou nejočekávanějším tématem summitu Evropské unie, který dnes odpoledne začíná v Bruselu. Prezidenti a premiéři 27 zemí se podle představ nového předsedy Evropské rady Charlese Michela mají zavázat, že EU do poloviny století bude schopna kompenzovat všechny emise skleníkových plynů. Kvůli rozdílným požadavkům některých států však může jednání zkrachovat.
(Celý text)

Šéfka Evropské komise představila klimatický plán, počítá se zákonem i fondem
12. prosince 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - Při přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství chce Evropská komise (EK) v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Prohlásila to včera šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová, která představila klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda. Mezi první opatření bude patřit návrh normy zavazující unii ke klimatické neutralitě v polovině století či k vytvoření fondu pro podporu regionů závislých na energii z fosilních paliv. Z něj by vedle dalších zemí mohlo čerpat i Česko.
(Celý text)

Greenpeace považuje nový zelený plán Evropské komise za správnou cestu
12. prosince 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Zřízení fondu pro podporu regionů závislých na energii z fosilních paliv, evropský klimatický zákon či uhlíková cla považuje ekologická organizace Greenpeace ČR za cestu správným směrem. Ve vyjádření pro ČTK to uvedl Jan Freidinger. Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) na twitteru uvedla, že přeshraniční uhlíková daň může srovnat podmínky pro evropské podniky čelící konkurenci z jiných kontinentů. Klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda, který obsahuje tyto návrhy, včera představila šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Strategii podporuje také Svaz moderní energetiky.
(Celý text)

Babiš: Uhlíková neutralita v ČR bude stát 675 miliard korun
12. prosince 2019 00:20

(ČTK) - Náklady na dosažení uhlíkové neutrality v Česku budou činit 675 miliard korun. Evropská unie by to měla zohlednit v příštím rozpočtovém období. Na twitteru to po včerejším jednání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO), generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem a státní tajemnicí pro evropské záležitosti Milenou Hrdinkovou uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Později napsal, že v ČR budou náklady mnohem vyšší než v jiných státech. Čtveřice se podle něj shodla na strategii pro zasedání Evropské rady, které začne dnes v Bruselu.
(Celý text)

Osobností roku časopisu Time je aktivistka Greta Thunbergová
12. prosince 2019 00:17

WASHINGTON (ČTK) - Osobností roku, kterou každoročně vybírá časopis Time, se letos stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Informoval o tom tento americký týdeník. V užším výběru studentka porazila mimo jiné amerického prezidenta Donalda Trumpa, šéfku Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiovou či prodemokratické demonstranty z Hongkongu.
(Celý text)

Ostravě se nelíbí plán na čištění zemin po lagunách
12. prosince 2019 00:15

OSTRAVA (ČTK) - Město Ostrava požádá vládu, aby při sanaci kontaminovaných zemin po bývalé chemičce Ostramo nebyly využívány takzvané kazety, do nichž by byly podlimitně kontaminované zeminy uloženy. Město chce, aby území bylo zcela vyčištěno. Novinářům to včera řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).
(Celý text)

Výbor doporučil navýšit trest za týrání zvířat o rok na šest let
12. prosince 2019 00:13

PRAHA (ČTK) - Sněmovní ústavně právní výbor doporučil Sněmovně kompromisní variantu úpravy postihu za týrání zvířat. Skupina poslanců původně novelou trestního zákoníku navrhovala zpřísnit z pěti na osm let trest vězení za týrání zvířat nebo provozování tzv. množíren. Sněmovní ústavně právní výbor ale toto zvýšení odmítl. Předkladatelé novely proto přišli s návrhem maximální sazbu zpřísnit alespoň o rok, na což včera výbor reagoval doporučujícím stanoviskem.
(Celý text)

Slovensko chce zvýšit podíl zelené energie, musí ale investovat
12. prosince 2019 00:11

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko plánuje do roku 2030 zvýšit podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů na 19,2 z nynějších 12,5 procenta. K dosažení tohoto cíle bude ale země muset investovat 4,3 miliardy eur (zhruba 110 miliard Kč). Novinářům to včera řekl ministr hospodářství Peter Žiga.
(Celý text)

Poplatek za popelnice se v Ústí nad Orlicí zvýší z 590 korun na 690 Kč
12. prosince 2019 00:08

ÚSTÍ N.O. (ČTK) - Lidé v Ústí nad Orlicí budou příští rok platit za popelnice více. Zastupitelé rozhodli, že poplatek za svoz komunálního odpadu se zvýší z nynějších 590 korun na 690 korun na osobu a rok, řekl v úterý vedoucí odboru životního prostředí Tomáš Kopecký. Příjmy města z poplatků po jejich zdražení dosáhnou ročně 9,2 milionu korun, náklady na odpadové hospodářství jsou téměř 13 milionů korun.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1074 | Další
Další články:
13. prosince 2019 05:00
12. prosince 2019 14:43
12. prosince 2019 14:00
12. prosince 2019 05:00
11. prosince 2019 15:56

Online diskuse
Viktoriiny vodopády z mapy nemizí
13. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Dokládat negativní vliv klimatických změn a ničivé sucho tím, že světu ukážete půlku snímku Viktoriiných vodopádů, respektive tu polovinu, která je v momentálním nedeštivém období vyschlá pravidelně pokaždé, není úplně dobrá ukázka férové práce žurnalistů. Je to podobné, jako demonstrovat zhoubný vliv globálního ochlazení a příchodu nové doby ledové do Čech lednovými fotkami ze Sněžky.
(Celý text)

Summit EU se shodl na klimatické neutralitě, Polsko má výjimku
13. prosince 2019 00:28

BRUSEL (ČTK) - Lídři 26 zemí Evropské unie se dnes nad ránem po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Výjimku ze závazku si vyjednalo Polsko, o jehož pozici bude jednat summit v červnu příštího roku. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Závěry obsahují zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko.
(Celý text)

Babiš: Je černé na bílém, že bez jádra ČR neutralitu nezvládne
13. prosince 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - Česká republika se dnes mohla přihlásit k ambici Evropské unie dosáhnout do roku 2050 uhlíkovou neutralitu, protože se do závěrů zasedání Evropské rady podařilo prosadit zmínku o jaderné energii. Uvedl to český premiér Andrej Babiš, podle něhož jednání pro ČR dopadla velice dobře. Společné prohlášení lídrů EU ale neobsahuje slova o podpoře jádra, pouze formulaci, že některé členské země řadí tento zdroj do svých "energetických mixů". Předseda vlády si kromě toho pochvaloval i celkovou atmosféru na prvním summitu unie, který coby nový šéf Evropské rady vede bývalý belgický premiér Charles Michel.
(Celý text)

Trump doporučil Thunbergové, aby se zklidnila a zašla si do kina
13. prosince 2019 00:23

(ČTK) - Americký prezident Donald Trump doporučil ve svém včerejším ranním tweetu Švédce Gretě Thunbergové, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti klimatickým změnám, aby se zklidnila a šla raději s kamarádkou do kina. Thunbergová na to reagovala velmi rychle a získala si tím ocenění mnoha lidí, když svou charakteristiku na twitterovém účtu rozšířila v duchu Trumpova doporučení. Trump tweet napsal krátce potom, co časopis Time ve středu vyhlásil Thunbergovou osobností roku.
(Celý text)

Svaz: Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky
13. prosince 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Česko má slabé plány pro rozvoj moderní energetiky, existuje přitom řada impulsů, které ho v této oblasti mohou posunout vpřed. Při včerejší debatě o inovacích v moderní energetice v Praze to řekl programový ředitel Svazu moderní energetiky (SME) Martin Sedlák. Česko má podle něj mimo jiné jeden z nejnižších závazků v rozvoji obnovitelných zdrojů pro výrobu elektřiny v Evropské unii.
(Celý text)

EU nemá podporovat jadernou energii, řekl lucemburský premiér
13. prosince 2019 00:17

BRUSEL (ČTK) - Jaderná energie by se neměla podporovat z unijních peněz, její financování je záležitostí jednotlivých zemí. Před začátkem včerejšího summitu EU to řekl lucemburský premiér Xavier Bettel, který nechce připustit zmínku o takzvaném zeleném financování jaderné energie v usnesení schůzky unijních lídrů. To před zahájením summitu původně požadovala Česká republika, podporovaná Polskem a Maďarskem.
(Celý text)

Proti jmelí zabírá postřik, který testuje Mendelova univerzita
13. prosince 2019 00:15

VRANOVICE (ČTK) - Jmelí není jen oblíbená vánoční dekorace, ale také parazit, který škodí hostitelským stromům. Odborníci z Mendelovy univerzity našli způsob, jak prostřednictvím postřiku jmelí likvidovat. Před Vánoci ale řeší paradoxní problém - sběrači jmelí jim kradou ze stromků vzorky, řekl včera mluvčí univerzity Filip Vrána.
(Celý text)

Pokuty za přestupky firem u vykazování emisí vzrostou
13. prosince 2019 00:11

PRAHA (ČTK) - Horní hranice pokut firmám za přestupky týkající se vykazování emisí a nákupu emisních povolenek se zdesetinásobí na 20 milionů korun. Postihy zvýší vládní novela o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů, kterou ve středu schválil Senát. Předlohu, která mimo jiné také zavede modernizační fond, nyní dostane k podpisu prezident.
(Celý text)

Trutnov zdraží poplatek za svoz odpadu na 540 korun ze 480 Kč
13. prosince 2019 00:09

TRUTNOV (ČTK) - Poplatek za vyvážení popelnic a svoz odpadu v jednatřicetitisícovém Trutnově od ledna vzroste na 540 korun za osobu a rok z nynějších 480 korun. Důvodem zdražení je podle vedení města zvýšení nákladů spojených se svozem a likvidací odpadů. Nové ceny v úterý schválili zastupitelé. Nynější ceny za odvoz odpadů platily od roku 2008.
(Celý text)

Firma dostala od ČIŽP za nepovolený odběr vody pokutu 820.000 Kč
13. prosince 2019 00:07

PŘEROV (ČTK) - Pokutu 820.000 korun uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Moravamalt, která se v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu a bez povolení odebírala podzemní vodu. "Pokuta je od 26. listopadu pravomocná," řekla včera mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Novinářům se zatím nepodařilo získat vyjádření společnosti Moravamalt.
(Celý text)

Jak hovězí steaky zachraňují planetu a vytváří lepší svět pro všechny
12. prosince 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Rádi si pochutnáte na dobře upraveném kousku masa, ale pociťujete environmentální úzkost? Straší vás představa, že s každým plátkem slaniny nebo kuřecím křidýlkem přibližujete planetu k ekologickému kolapsu? V těžce hloubavých chvílích s výčitkami v srdci zvažujete, že se snad nakonec stanete vegetariánem, ale přitom si bez živočišných bílkovin spokojený život nedokážete představit? Řešení existuje. Píše o něm Euronews.com.
(Celý text)

Začíná summit EU, lídry čeká pře o klimatické závazky
12. prosince 2019 00:30

BRUSEL (ČTK) - Podmínky dosažení takzvané klimatické neutrality jsou nejočekávanějším tématem summitu Evropské unie, který dnes odpoledne začíná v Bruselu. Prezidenti a premiéři 27 zemí se podle představ nového předsedy Evropské rady Charlese Michela mají zavázat, že EU do poloviny století bude schopna kompenzovat všechny emise skleníkových plynů. Kvůli rozdílným požadavkům některých států však může jednání zkrachovat.
(Celý text)

Šéfka Evropské komise představila klimatický plán, počítá se zákonem i fondem
12. prosince 2019 00:27

BRUSEL (ČTK) - Při přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství chce Evropská komise (EK) v nejbližších měsících přijít s řadou kroků a iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Prohlásila to včera šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová, která představila klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda. Mezi první opatření bude patřit návrh normy zavazující unii ke klimatické neutralitě v polovině století či k vytvoření fondu pro podporu regionů závislých na energii z fosilních paliv. Z něj by vedle dalších zemí mohlo čerpat i Česko.
(Celý text)

Greenpeace považuje nový zelený plán Evropské komise za správnou cestu
12. prosince 2019 00:25

PRAHA (ČTK) - Zřízení fondu pro podporu regionů závislých na energii z fosilních paliv, evropský klimatický zákon či uhlíková cla považuje ekologická organizace Greenpeace ČR za cestu správným směrem. Ve vyjádření pro ČTK to uvedl Jan Freidinger. Předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) na twitteru uvedla, že přeshraniční uhlíková daň může srovnat podmínky pro evropské podniky čelící konkurenci z jiných kontinentů. Klimatický plán označovaný jako Evropská zelená dohoda, který obsahuje tyto návrhy, včera představila šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Strategii podporuje také Svaz moderní energetiky.
(Celý text)

Babiš: Uhlíková neutralita v ČR bude stát 675 miliard korun
12. prosince 2019 00:20

(ČTK) - Náklady na dosažení uhlíkové neutrality v Česku budou činit 675 miliard korun. Evropská unie by to měla zohlednit v příštím rozpočtovém období. Na twitteru to po včerejším jednání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO), generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem a státní tajemnicí pro evropské záležitosti Milenou Hrdinkovou uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Později napsal, že v ČR budou náklady mnohem vyšší než v jiných státech. Čtveřice se podle něj shodla na strategii pro zasedání Evropské rady, které začne dnes v Bruselu.
(Celý text)

Osobností roku časopisu Time je aktivistka Greta Thunbergová
12. prosince 2019 00:17

WASHINGTON (ČTK) - Osobností roku, kterou každoročně vybírá časopis Time, se letos stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Informoval o tom tento americký týdeník. V užším výběru studentka porazila mimo jiné amerického prezidenta Donalda Trumpa, šéfku Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiovou či prodemokratické demonstranty z Hongkongu.
(Celý text)

Ostravě se nelíbí plán na čištění zemin po lagunách
12. prosince 2019 00:15

OSTRAVA (ČTK) - Město Ostrava požádá vládu, aby při sanaci kontaminovaných zemin po bývalé chemičce Ostramo nebyly využívány takzvané kazety, do nichž by byly podlimitně kontaminované zeminy uloženy. Město chce, aby území bylo zcela vyčištěno. Novinářům to včera řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).
(Celý text)

Výbor doporučil navýšit trest za týrání zvířat o rok na šest let
12. prosince 2019 00:13

PRAHA (ČTK) - Sněmovní ústavně právní výbor doporučil Sněmovně kompromisní variantu úpravy postihu za týrání zvířat. Skupina poslanců původně novelou trestního zákoníku navrhovala zpřísnit z pěti na osm let trest vězení za týrání zvířat nebo provozování tzv. množíren. Sněmovní ústavně právní výbor ale toto zvýšení odmítl. Předkladatelé novely proto přišli s návrhem maximální sazbu zpřísnit alespoň o rok, na což včera výbor reagoval doporučujícím stanoviskem.
(Celý text)

Slovensko chce zvýšit podíl zelené energie, musí ale investovat
12. prosince 2019 00:11

BRATISLAVA (ČTK) - Slovensko plánuje do roku 2030 zvýšit podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů na 19,2 z nynějších 12,5 procenta. K dosažení tohoto cíle bude ale země muset investovat 4,3 miliardy eur (zhruba 110 miliard Kč). Novinářům to včera řekl ministr hospodářství Peter Žiga.
(Celý text)

Poplatek za popelnice se v Ústí nad Orlicí zvýší z 590 korun na 690 Kč
12. prosince 2019 00:08

ÚSTÍ N.O. (ČTK) - Lidé v Ústí nad Orlicí budou příští rok platit za popelnice více. Zastupitelé rozhodli, že poplatek za svoz komunálního odpadu se zvýší z nynějších 590 korun na 690 korun na osobu a rok, řekl v úterý vedoucí odboru životního prostředí Tomáš Kopecký. Příjmy města z poplatků po jejich zdražení dosáhnou ročně 9,2 milionu korun, náklady na odpadové hospodářství jsou téměř 13 milionů korun.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1074 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama