titulní strana > co píší jiní
Ministři Stropnický a Brabec osadili v Brdech první rozcestník
17. června 2016 11:02

ORLOV (ČTK) - Ministři obrany a životního prostředí Martin Stropnický a Richard Brabec (oba ANO) dnes v Brdech osadili první turistický rozcestník. Ceduli s nápisem Pila 663 metrů a směrovky ukazující k nejbližším turistickým cílům umístili na strom nedaleko vodní nádrže Pilská. Na území bývalého vojenského újezdu, který se od ledna přeměnil v chráněnou krajinnou oblast, nyní Klub českých turistů (KČT) značí turistické trasy. Zatím má vyznačeno 30 až 35 kilometrů, do začátku prázdnin by mělo být hotovo zhruba 70 kilometrů.
(Celý text)

Siemens a Gamesa chtějí vytvořit nového lídra ve větrné energii
17. června 2016 10:58

MADRID (ČTK) - Německý strojírenský koncern Siemens a španělská společnost Gamesa chystají spojení svých aktivit v oblasti větrné energie. Společný podnik by tak vystřídal dánskou společnost Vestas na pozici lídra ve výstavbě větrných parků. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
(Celý text)

V utažské poušti trénují vědci na průzkum Marsu: ve skafandrech sbírají řasy a sinice
17. června 2016 01:00

PRAHA (Ekolist) - Budoucí průzkumníci Marsu a astrobiologové se na svou misi mohou připravit pěkně doma, na Zemi. A ještě tím prospět pozemské vědě. V americkém Utahu vybudovala Mars Society výzkumnou základnu, která má simulovat podmínky na jiné planetě. Vědci si tu mohou na živo vyzkoušet, jak náročné je v kosmickém obleku hledat v náročném terénu řasy či sinice a vůbec jak náročný je sběr vzorků, když přes hledí helmy skoro nic nevidíte.
(Celý text)

MŽP chce dát 150 milionů na nákup elektromobilů a aut na alternativní pohon pro kraje a obce
16. června 2016 17:34

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí připravuje výzvu na nákup vozidel s alternativními pohony pro kraje, obce a jimi zřízené organizace. Zatím počítá se 150 miliony korun. V tiskové zprávě po dnešním jednání se svým rakouským protějškem Andrä Rupprechterem to uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Také řekl, že se ale finální částka bude odvíjet od zájmu obcí a krajů. Výzvu Brabcův úřad spustí na podzim. Ministři dnes hovořili o zkušenostech s ekologicky čistou dopravou a jejím uvádění do praxe.
(Celý text)

Povodí Moravy vypustí do přehrady očipované štiky a candáty
16. června 2016 17:17

BRNO (Ekolist) - Brněnská přehrada se dočká nových přírůstků tzv. generačních ryb. Povodí Moravy do ní vypustí čtyři desítky očipovaných štik a candátů. Za ulovení a vypuštění zpět dostanou rybáři odměnu, uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Vypuštění generačních ryb je symbolickou akcí u příležitosti založení Povodí Moravy.
(Celý text)

Mláďata sokola opustí teplárnu v Děčíně. Skončí tak on-line přenos z hnízda
16. června 2016 15:05

DĚČÍN (ČTK) - Z komína děčínské teplárny brzo vylétnou mláďata sokola stěhovavého. Jejich život mohla veřejnost sledovat prostřednictvím kamery u hnízda on-line. Denně stránky teplárny s přímým přenosem navštívilo na 600 lidí. ČTK to řekl mluvčí teplárny Termo Děčín Rostislav Brandejs.
(Celý text)

Botanická zahrada v Brně představuje sbírku léčivých rostlin
16. června 2016 14:07

BRNO (ČTK) - Známé i vzácnější druhy léčivých rostlin, jejich využití a pěstování představuje výstava v botanické zahradě Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Je mezi nimi například mandragora nebo ocún, který je sice prudce jedovatý, ale obsahuje alkaloidy využitelné v medicíně. Areál pod Kraví horou je pro návštěvníky přístupný do 3. července, vstupné je dobrovolné.
(Celý text)

První mládě pandy červené opustí ostravskou zoo
16. června 2016 13:16

OSTRAVA (ČTK) - Historicky první odchované mládě pandy červené v ostravské zoologické zahradě, které se narodilo loni v červnu, opustí zahradu. Téměř roční samec bude v pátek v rámci záchovného programu převezen do německé zoo v Halle. Posílit by tak měl chov těchto ohrožených zvířat v lidské péči, řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Londýnská botanická zahrada otevírá unikátní expozici o včelách
16. června 2016 11:34

LONDÝN (ČTK) - Londýnská botanická zahrada Kew v sobotu otevře pro veřejnost unikátní expozici o životě včel, kterou umělec Wolfgang Buttress stylizoval do podoby 17 metrů vysoké konstrukce připomínající úl. Do Londýna byla budova přemístěna z Milána, kde byla během loňské světové výstavy Expo 2015 středobodem britského pavilonu.
(Celý text)

Úhyn losů u Brna způsobila podle odborníků řada chyb. Chystají manuál, jak divoká zvířata odchytávat
16. června 2016 10:52

PRAHA (Ekolist) - Úhyn losice s mládětem na okraji Brna způsobila celá řada chyb, které provázely zásah spojený s jejich odchytem, upozorňují odborníci. Už před samotným uspáním podle nich došlo ke značnému vystresování zvířat a následná manipulace s nimi také nebyla zcela v pořádku. Příčinou je nezkušenost českých zásahových složek s velkými zvířaty, míní. Pomoci by měl připravovaný manuál, jak při kontaktu s divokými velkými zvířaty postupovat.
(Celý text)

Novinkou letošního ročníku soutěže Ekologický oskar je kategorie určená stavbám
16. června 2016 10:08

PRAHA (Ekolist) - Osmý ročník soutěže Ekologický oskar už zná své nominace. O ocenění se uchází deset projektů rozdělených do pěti kategorií. O vítězi mezi často velmi odlišnými dvojicemi soutěžících projektů v jednotlivých kategoriích letos rozhodne veřejnost, a to prostřednictvím on-line hlasování na webu www.ekologickyoskar.cz.
(Celý text)

Jak Češi zachraňují nártouny na filipínském ostrově Bohol
16. června 2016 01:49

(Ekolist) - Nártoun filipínský (Tarsius syrichta), tento úžasný a charismatický tvor v Čechách patrně nejvíc vstoupil do povědomí jako hlavní aktér reklamní kampaně Sazky v roce 2009. Ano, to zvířátko s vykulenýma očima. A i když se již několik let snažíme v rámci Projektu Tarsius o osvětu a naše trička s veselými obrázky nártounů nosí nejeden cestovatel, zoolog či podporovatel ochrany přírody, stále je pro velkou část českého obyvatelstva neznámým druhem.
(Celý text)

ČR chce zlepšit prostupnost řek pro ryby, začíná mapování říčních překážek a rybích přechodů
16. června 2016 01:10

PRAHA (Ekolist) - V českých řekách je z pohledu ryb více než 6 tisíc překážek, například jezů vyšších než jeden metr. Pro ryby a další živočichy někdy představují nepřekonatelnou bariéru a v řekách pak vznikají úseky, kam se nedostanou. Agentura ochrany přírody chce ve spolupráci s dalšími organizacemi říční překážky zmapovat. Současně bude sledovat chování ryb u překážek a rybích přechodů. Výstupem by měl být návrh, jak řeky učinit prostupnějšími.
(Celý text)

Na protest proti firmě Azos v Nymburce přišlo několik stovek lidí
15. června 2016 18:00

NYMBURK (ČTK) - Několik stovek lidí přišlo v Nymburce na demonstraci proti podniku Azos CZ, který podle místních obtěžuje okolí zápachem. Protestní akce se ve městě konaly už v minulosti, ta dnešní byla třetí. Podle pořadatelů je potřeba na kauzu upozorňovat, protože od posledního protestu se podle nich nic nezměnilo a závod na lakování a zinkování vyrábí dál. Azos CZ kritiku odmítá a tvrdí, že splňuje všechny předpisy. Jeho odchodem z města by se podle něj problém zápachu nevyřešil.
(Celý text)

Francie ratifikovala mezinárodní smlouvu ke klimatu z roku 2015
15. června 2016 16:10

PAŘÍŽ (ČTK) - Francie jako první průmyslová země ratifikovala mezinárodní smlouvu ke klimatu z prosince 2015. Dokument, jehož cílem je zpomalit oteplování planety a zmírnit jeho důsledky, stvrdil svým podpisem prezident François Hollande.
(Celý text)

Prosklený včelín v Ořechu u Prahy přibližuje dětem život včel
15. června 2016 14:05

PRAHA (ČTK) - Prosklený včelín a několik úlů, které dávají nahlédnout do života včel, slouží k ekologické výchově dětí v ovocném sadu v Ořechu u Prahy. Místní včelař vysvětluje základy včelaření a vypráví o prospěšnosti včel pro přírodu. V průběhu sezony, tedy od dubna do června, jej navštíví kolem 1200 školáků. Základ je, aby se děti včel přestaly bát, řekl při prohlídce zahrady včelař Vladimír Glaser.
(Celý text)

Hradec Králové chystá přírodovědecké vzdělávací centrum pro mladé
15. června 2016 13:26

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Královéhradecká radnice připravuje centrum zaměřené na přírodovědné a technické vzdělávání. Náklady na jeho vybudování a opravu bývalé Základní školy T. G. Masaryka V Lipkách, ve které by mělo vzniknout, jsou odhadované na 150 milionů korun. Město chce získat peníze z Evropských dotací, informovala mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková.
(Celý text)

Vláda schválila zákon, který řeší problémy s posudky EIA
15. června 2016 12:43

PRAHA (ČTK) - Vláda schválila novelu o posuzování vlivů na životní prostředí, která má umožnit postavit důležité dopravní projekty bez opakování posudku EIA. Na twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle plánů by měli předpis projednat zákonodárci ve zrychleném režimu. Novela má převést vybrané stavby do zvláštního režimu, kdy by stačilo místo dalšího posudku jen stanovisko úřadu.
(Celý text)

Pražané loni odevzdali na sběrných dvorech přes 70 000 tun odpadu
15. června 2016 11:55

PRAHA (ČTK) - Pražané loni odevzdali ve 20 sběrných dvorech, které provozuje město, přes 70 000 tun odpadu. Odevzdávat tam mohou suť, nábytek i elektrozařízení. Tuto možnost využilo více než 350 000 obyvatel hlavního města. Vyplývá to z materiálu, který projednali pražští radní. Provoz 17 sběrných dvorů stál loni podle vypsané veřejné zakázky asi 48,9 milionu korun.
(Celý text)

ČR není připraveno na zákaz skládkování, tvrdí sdružení samospráv
15. června 2016 09:32

PRAHA (ČTK) - Česko není připraveno na zákaz skládkování odpadu v roce 2024, jak navrhuje ministerstvo životního prostředí v novém zákonu o odpadech. Uvedli to na tiskové konferenci starostové ze Sdružení místních samospráv ČR po zasedání jeho pracovní skupiny. Navrhují, aby stát zbytečně nespěchal a počkal se zákazem do roku 2030, jak požaduje Evropská unie. Sdružení je také přesvědčeno, že se poplatek za odpady pro občany kvůli tomu násobně zvýší.
(Celý text)

ČR není připraveno na zákaz skládkování, tvrdí sdružení samospráv
15. června 2016 09:32

PRAHA (ČTK) - Česko není připraveno na zákaz skládkování odpadu v roce 2024, jak navrhuje ministerstvo životního prostředí v novém zákonu o odpadech. Uvedli to na tiskové konferenci starostové ze Sdružení místních samospráv ČR po zasedání jeho pracovní skupiny. Navrhují, aby stát zbytečně nespěchal a počkal se zákazem do roku 2030, jak požaduje Evropská unie. Sdružení je také přesvědčeno, že se poplatek za odpady pro občany kvůli tomu násobně zvýší.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1428 | 1429 | 1430 | 1431 | 1432 | .. | 2132 | Další
Další články:
23. dubna 2024 06:10
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59
18. dubna 2024 05:45
17. dubna 2024 06:01

Online diskuse
V Jeseníkách žije šest druhů sov. Teprve nedávno se sem rozšířil puštík bělavý
24. dubna 2024 02:07

PRAHA (Ekolist) - V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Moravským ornitologickým spolkem – středomoravskou pobočkou České společnosti ornitologické. Zúčastnilo se jí 18 dobrovolníků z řad profesionálních i amatérských ornitologů, kteří přijeli z různých koutů republiky. Jejich úkolem bylo zaznamenávat na předem určených trasách hlasové projevy sov.
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval snazší opravy výrobků, výrobci je musí umožnit i po záruce
24. dubna 2024 01:03

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament dal zelenou takzvanému právu spotřebitele na opravu. Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí zákonné záruční lhůty za přiměřenou cenu a v přiměřeném čase. Zároveň má motivovat spotřebitele k tomu, aby si zakoupené předměty nechávali opravit, prodloužili tak jejich životnost a podpořili udržitelnější spotřebu. Cílem je rovněž snížení nákladů na nové nákupy.
(Celý text)

Výzkum: Vzduch nejvíce znečišťuje doprava, lokální topení a stavební činnost
24. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Doprava, lokální topeniště a stavební činnost jsou nejčastějšími zdroji znečištění ovzduší. Vyplývá to z výzkumů odborníků z brněnské Masarykovy univerzity. Vědci a vědkyně sledovali od roku 2021 kvalitu ovzduší v Brně. V první fázi ji měřili pomocí speciálních vozů a v druhé prostřednictvím personálních senzorů, které u sebe měly děti. Loni v létě zahájil výzkumný tým měření ovzduší v šesti jihomoravských obcích a dvou brněnských městských částech. Součástí bylo i dotazníkové šetření zjišťující ochotu lidí přejít na ekologičtější způsob vytápění svých domovů. Novinářům to dnes řekla Dominika Tóthová z ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Národního institutu SYRI.
(Celý text)

Analytička AMO: Evropské volby přinesou odklon od klimatických cílů
24. dubna 2024 00:43

PRAHA (ČTK) - Letošní volby do Evropského parlamentu budou znamenat odklon od ctižádostivých klimatických cílů směrem k tlaku na budoucnost průmyslu. Budoucnost Evropského parlamentu bude pravicovější než nyní, bude rozdrobenější a rozhádanější. Na pražském briefingu na téma Jaké bude Česko v EU za 20 let to řekla analytička Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Vendula Kazlauskas. Dopady na politiky ochrany životního prostředí bude podle ní mít i vývoj války na Ukrajině, a to v případě úspěchu kterékoli ze stran.<
(Celý text)

Za postříkání Braniborské brány barvou padly podmíněné tresty
23. dubna 2024 23:20

BERLÍN (ČTK) - Za postříkání Braniborské brány barvou dnes třem klimatickým aktivistům soud v Berlíně vyměřil osmiměsíční podmíněné tresty. O rozsudku informovala agentura DPA, která připomíná, že trojice na jedné z nejvýznamnějších německých památek způsobila škodu ve výši přibližně 110.000 eur (2,8 milionu Kč).
(Celý text)

Nestabilní odkaliště v Kyrgyzstánu hrozí zamořit lidnaté údolí Střední Asie
23. dubna 2024 19:42

BIŠKEK (ČTK) - Nestabilní odkaliště vzniklé v Kyrgyzstánu po těžbě uranové rudy v dobách Sovětského svazu hrozí zamořit nejlidnatější oblast ve Střední Asii. S odvoláním na vědecké studie o tom informovala agentura Reuters, podle níž regionu hrozí jaderná katastrofa srovnatelná s černobylskou havárií.
(Celý text)

Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi
23. dubna 2024 19:03

(ČTK) - Bývalý český ministr životního prostředí Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi, potvrdila dnes unijní exekutiva. Stal se tak jedním z nejvýše postavených českých úředníků v unijních institucích. Výběrové řízení mělo několik kol a Dusík porazil řadu uchazečů z několika států. Na závěr v březnu absolvoval pohovor s eurokomisařem pro klima Wopke Hoekstrou a eurokomisařem pro rozpočet Johannesem Hahnem.
(Celý text)

MŽP: Sedm projektů pro transformaci uhelných regionů čerpá evropské dotace
23. dubna 2024 19:02

PRAHA (ČTK) - Sedm projektů čerpá finanční podporu z evropských peněz v programu Spravedlivá transformace (OPTS), který se zaměřuje na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech. K dispozici je v něm 39,4 miliardy korun, z toho 31,7 miliardy jde na aktuální výzvy. Odstraňování negativních dopadů odklonu od uhlí se týká v Česku Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Kupříkladu v Karviné vznikne ze staré konírny nové komunitní centrum a v Ústeckém kraji budou moderní řemeslné dílny pro vysokoškoláky. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) o tom dnes informoval novináře.
(Celý text)

Za přírodou do vyhlášených letovisek? Kypr, Řecko i Turecko vás nadchnou
23. dubna 2024 15:13

() - Dovolená proležená na pláži mezi stovkami dalších dovolenkářů - to nás, milovníky přírody táhne jen zřídka. I přesto vás do vyhlášených letovisek zveme, ale ne na pláž, nýbrž do přírody.
(Celý text)

Šíření kůrovce mají zabránit lapáky ze stromů na stojato i těch pokácených
23. dubna 2024 13:42

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Příchod chladného počasí v minulých dnech zastavil v lesích rojení škůdce kůrovce. Letos jej probudilo velmi teplé počasí na začátku dubna. První masivní rojení kůrovce lesníci očekávají v květnu. Hrozba kůrovcové kalamity je zatím malá, řekl Ladislav Půlpán z odboru lesního hospodářství a ochrany přírody státního podniku Lesy České republiky (LČR). Na obranu proti kůrovci lesníci státních lesů připravili asi 100 000 kusů lapáků z pokácených stromů a 13 000 feromonových lapačů.
(Celý text)

Expert: Změny klimatu ve střední Evropě zasáhnou pěstování chmele nejméně
23. dubna 2024 10:40

(ČTK) - Chmelařské oblasti, které nebudou podle vědeckých perspektiv natolik zasažené klimatickou změnou, získávají konkurenční výhodu. Česká chmelařská oblast by mohla patřit mezi vítěze v celosvětovém měřítku. Tuzemští chmelaři by tak mohli vydělat, řekl ČTK Martin Možný z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
(Celý text)

Olomoucká přírodověda dostavěla v botanické zahradě novou budovu
23. dubna 2024 10:33

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká přírodovědecká fakulta získá nové zázemí, v botanické zahradě dostavěla budovu s přednáškovým sálem a zimní zahradou. Víceúčelový objekt, jehož stavba vyšla na 31 milionů korun, bude sloužit akademické obci i veřejnosti. Slavnostní otevření včetně doprovodného programu proběhne ve středu 24. dubna, informovala ČTK mluvčí fakulty Šárka Chovancová. Příprava projektu moderního objektu s nízkou energetickou spotřebou začala před třemi roky.
(Celý text)

První spolupráce svého druhu. FlixBus podpořil společnost Refugium, která obnovuje přírodu nedaleko Karlových Varů
23. dubna 2024 10:08

() - FlixBus nepropojuje pouze velké metropole. Naopak – polovinu destinací, které v Česku obsluhuje, tvoří obce a města do 20 tisíc obyvatel. I regionální centra totiž můžou být centrem rozmanitosti a života pro široké okolí. Podobně to vnímá environmentální společnost Refugium. Místo dopravní sítě ale buduje síť malých přírodních útočišť, takzvaných refugií, kde se může dařit ohroženým druhům zvířat a rostlin, které by jinde nepřežily. Jedno z těchto vzácných útočišť leží u obce Jakubov nedaleko Karlových Varů. FlixBus do obnovy této přírodní lokality investuje milion korun a stal se tak jejím patronem.
(Celý text)

Buky a smrky nakládají s vodou jinak. Ovlivňuje to i zásoby podzemních vod
23. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Po kůrovcové kalamitě se mnohdy místo smrků vysázely buky, které jsou více odolné a do české přírody přirozeně patří. Zároveň se umí lépe přizpůsobit klimatické změně než právě smrky, jelikož umí dobře nakládat s vodou v létě. To, jak buky nebo smrky nakládají s vodou a jaký vliv to má na zásoby podzemních vod, řeší tým expertů z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR.
(Celý text)

Šest českých měst se zúčastní světové soutěže v pozorování městské přírody
23. dubna 2024 00:53

PRAHA (ČTK) - Více než 675 měst na sedmi kontinentech, z toho šest měst v Česku, se utká v globální soutěži pozorování městské přírody City Nature Challenge (CNC). Zapojí se Praha, Brno, Uherské Hradiště, České Budějovice, Ostrava a Veselí nad Moravou. Zájemci mohou v těchto městech od pátku 26. dubna do pondělí 29. dubna fotit volně žijící rostliny, živočichy a houby ve svém okolí a pak nahrát fotografie do aplikace iNaturalist. První květnové pondělí budou vyhlášeny nejzajímavější snímky.
(Celý text)

Nástup dubnového sucha přerušily deště a chladnější počasí minulého týdne
23. dubna 2024 00:41

(ČTK) - Rychlý dubnový nástup sucha minulý týden přerušily častější deště a chladné počasí, které bránilo intenzivnějšímu vysychání půdy. Díky tomu se dva nejvyšší stupně sucha vyskytují pouze na necelém procentu území a třetí nejhorší stupeň na pěti procentech území, vyplývá z informací, které zveřejnili vědci na webu Intersucho. Tento týden se bude držet úroveň sucha na stejné úrovni, příští týden se ale bude sucho znovu rozvíjet s ohledem na předpokládané suché a teplé počasí.
(Celý text)

Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák
22. dubna 2024 23:10

PARDUBICE (ČTK) - Aktivisté v Pardubicích chtějí zachránit most Červeňák, který stojí ve stejnojmenné přírodní oblasti. Obávají se toho, že ho město nechá zbourat, protože jeho konstrukce je nestabilní. Městský posudek na most aktivisté rozporují. ČTK to řekl Miroslav Seiner z Iniciativy Přírodní park Červeňák. Zástupce radnice uvedl, že s podklady iniciativy se město seznámí.
(Celý text)

Indické bažiny před miliony let obýval jeden z největších kdy objevených hadů
22. dubna 2024 18:40

(ČTK) - Bažinami v oblasti dnešní Indie se před 47 miliony let těžkopádně plazilo obří monstrum. Dokládají to zkamenělé obratle až 15 metrů dlouhého hada, který by svou délkou překonal i nejznámějšího pradávného predátora Tyrannosaura rexe. Obří plaz pojmenovaný Vasuki indicus připomínal dnešní krajty. A stejně jako tito dnešní hadi nebyl jedovatý, ale své oběti dusil svým mocným sevřením. Napsala to agentura Reuters, podle které by se mohlo jednat o největšího kdy objeveného hada.
(Celý text)

Botanik: Cizokrajné rostliny mohou mít problém zvládat nynější noční mrazy
22. dubna 2024 18:37

(ČTK) - Rostliny, které původně do české krajiny patří, jsou na jarní mrazy zvyklé a z dlouhodobého hlediska jim neublíží. Problematické jsou mrazy pro dovezené kontinentální rostliny jako například nyní hojně pěstované okrasné česneky, řekl v rozhovoru s ČTK František Krahulec z Botanického ústavu Akademie věd ČR. Česko tento týden čeká ještě několik mrazivých nocí, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
(Celý text)

Evropský účetní dvůr je ohledně nulových emisí z automobilů v EU opatrný
22. dubna 2024 18:29

LUCEMBURK (ČTK) - Cíl nulových emisí z automobilů je chvályhodný, je ale třeba zajistit aby Evropská unie za tento plán nezaplatila příliš vysokou cenu, jak z hlediska průmyslové nezávislosti Unie, tak pro její občany. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Evropský účetní dvůr (EÚD), který se zabývá kontrolou finančních prostředků Evropské unie.
(Celý text)

Evropský účetní dvůr je ohledně nulových emisí z automobilů v EU opatrný
22. dubna 2024 18:29

LUCEMBURK (ČTK) - Cíl nulových emisí z automobilů je chvályhodný, je ale třeba zajistit aby Evropská unie za tento plán nezaplatila příliš vysokou cenu, jak z hlediska průmyslové nezávislosti Unie, tak pro její občany. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Evropský účetní dvůr (EÚD), který se zabývá kontrolou finančních prostředků Evropské unie.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2132 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama