ecomonitor.cz
verze pro tisk
Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní
17. října 2019 00:10

PRAHA (ČTK) - Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění včera Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.
(Celý text)

Protestující nizozemští farmáři opět zablokovali silnice traktory
17. října 2019 00:08

HAAG (ČTK) - Tisíce farmářů včera svými traktory opět komplikovaly dopravu na nizozemských silnicích v rámci pokračujícího protestu kolem sporu o dusíkové emise. Nejvyšší soud v Nizozemsku na jaře rozhodl, že země porušuje emisní pravidla Evropské unie, přičemž zemědělce pobouřila tvrzení, že za problém s vypouštěním dusíku nesou odpovědnost. Protestní akce zorganizovali už potřetí, napsala agentura Reuters.
(Celý text)

V sobotu se koná Den za obnovu lesa
16. října 2019 10:29

PRAHA (Ekolist) - Den za obnovu lesa je historická celorepubliková akce Lesů České republiky. Na 14 místech v zemi se koná v sobotu 19. října. Každý může ukázat vysazením byť jediné sazenice, že mu není obnova krajiny postižené kalamitou lhostejná. A nejen to. Termín je symbolický, na 20. říjen připadá Mezinárodní den stromů.
(Celý text)

V Lužických horách se podařilo vysadit přes dva tisíce vzácných tisů červených
16. října 2019 10:09

PRAHA (Ekolist) - Do Lužických hor se pomalu vrací vzácný strom našich lesů, tis červený. Za vysazováním nových semenáčků stojí lidé z Českého svazu ochránců přírody, kteří sbírají plody dochovaných stromů a ve vlastní školce z nich pěstují nové sazenice. Ty pak navracejí zpět do krajiny.
(Celý text)

Stíny nad Islandem: tohle nebude model k inspiraci
16. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Island nás z hlediska moderních forem energetiky nepřestane fascinovat pokročilým systémem využívání geotermálních zdrojů; na úrovni legislativy ochrany životního prostředí propracovanou koncepcí konzervace území a do značné míry pokrokovým pojetím udržitelné turistiky. Na pozadí této environmentální chvály se ale odehrává jiný, ne tolik pozitivní příběh. Island selhává v oblasti energetické efektivity, celkové udržitelnosti zásobování i v pojetí odpadového hospodářství a hřeší na svou dobrou reputaci, kde jen může.
(Celý text)

Němec použil proti krtkovi dělobuchy, skončil v nemocnici
16. října 2019 00:30

BERLÍN (ČTK) - S těžkými zraněními nohy a oka skončil zaměstnanec durynské obce Sulza na východě Německa, který se pustil do nerovného boje s krtkem. Nepopulárního návštěvníka zahrad se pokusil vyhnat dělobuchy, uvedla dnes podle agentury DPA policie.
(Celý text)

Pražský dopravní podnik bude odstraňovat plevel horkou párou namísto chemických látek
16. října 2019 00:27

PRAHA (ČTK) - Pražský dopravní podnik (DPP) začne odstraňovat plevel mezi tramvajovými kolejemi pomocí horké páry namísto chemických látek. Pára způsobí, že rostlina přestane přijímat vodu a během několika dnů uschne. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě), zástupci DPP a představitelé společnosti Mira expert. Dopravní podnik se zároveň rozhodl vysazovat mezi koleje rozchodníky namísto travnatých pásů, které využíval dosud.
(Celý text)

ČR podle experta patří v kvalitě pitné vody v Evropě k průměru
16. října 2019 00:22

PRAHA (ČTK) - Česko patří v kvalitě pitné vody v Evropě k průměru, nikoli ke špičce. Je třeba zvýšit odbornost provozovatelů vodovodů a zlepšit mikrobiální kvalitu vody, tedy omezit vedlejší produkty z dezinfekce vody. K tomu nepomůže zpřísnění předpisů, ale tlak spotřebitelů, uvedl včera v Senátu na semináři věnovaném zajištění pitné vody František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu.
(Celý text)

Arnika: Chvaletická elektrárna loni zvýšila emise škodlivin
16. října 2019 00:20

PRAHA (ČTK) - Chvaletická hnědouhelná elektrárna loni výrazně zvýšila emise rakovinotvorných látek, skleníkových plynů a jedovaté rtuti. Podle organizace Arnika tak elektrárna loni zaznamenala nejvyšší nárůst škodlivin ze sledovaných firem. Vyplývá to ze žebříčků za rok 2018, které čerpají z dat Integrovaného registru znečišťování (IRZ) a které včera Arnika uvedla na tiskové konferenci. Největším znečišťovatelem jedovatými látkami je popáté Spolana, snížila ale emise škodlivých látek. Majitel chvaletické elektrárny uvedl, že snižuje emise znečišťujících látek, vyrobila ale rekordní množství elektřiny, takže množství některých látek se zvýšilo.
(Celý text)

Praha možná omezí světelný smog a pálení rostlinných zbytků
16. října 2019 00:17

PRAHA (ČTK) - Praha by mohla omezit světelné znečištění na svém území. Míru takzvaného světelného smogu by měla nechat zmapovat a následně vytvořit plán k jeho částečnému odstranění. Pražané by se také měli připravit na případné omezení spalování suchých větví a dalších rostlinných zbytků v otevřených ohništích. Oba doporučující dokumenty na včerejším jednání schválil magistrátní výbor pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí.
(Celý text)

Dillí začalo uvádět v platnost opatření proti smogu
16. října 2019 00:15

(ČTK) - Indická metropole Dillí, která byla loni nejvíce znečištěným městem světa, se snaží čelit emisím a smogu. Od včerejška je v Dillí zakázáno používání dieselových generátorů a příští týden se úřady chystají rozdat školákům v indické metropoli ochranné masky, informovala včera agentura AFP.
(Celý text)

Policie v Londýně zakázala další protesty Extinction Rebellion
16. října 2019 00:12

(ČTK) - Londýnská policie zakázala další protesty členů ekologického hnutí Extinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí) v britské metropoli. V prohlášení z pondělního večera podle BBC varovala, že kdo se demonstrací zúčastní od pondělních 22:00 SELČ, může být zatčen. Někteří aktivisté ale včera podle agentury Reuters v protestech pokračovali, jejich cílem se stalo sídlo ministerstva dopravy.
(Celý text)

Plzeň se včera vrátila k odběru pitné vody z Úhlavy
16. října 2019 00:10

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň se včera odpoledne vrátilo k odběru pitné vody z Úhlavy. Vodárna Plzeň z ní bude znovu pouštět vodu do své úpravny, protože v pondělí a v noci na úterý výrazně klesly hodnoty nebezpečných látek v Úhlavě, řekla včera mluvčí magistrátu Eva Barborková. Do řeky se minulý týden dostaly prostředky na impregnaci dřeva, které unikly z klatovské firmy do Drnového potoka a s ním pak do Úhlavy. Plzeň odstavila v neděli večer úpravnu vody a do kohoutků tekla voda ze zásobních vodojemů. V pondělí vodárna začala díky náhradnímu hadicovému vedení dočasně brát a upravovat vodu z Radbuzy.
(Celý text)

V Žatci má zatím čip třetina psů, od ledna bude ze zákona povinný
16. října 2019 00:07

ŽATEC (ČTK) - V Žatci je čipovaná zatím asi třetina psů, od 1. ledna příštího roku bude ze zákona povinné označování všech psů mikročipem. Bez něj bude očkování psů proti vzteklině bráno jako neplatné. Ukládá to novela veterinárního zákona a za nedodržení povinnosti hrozí majitelům pokuta. Včera to řekl novinářům mluvčí města Tomáš Kassal. Čip slouží k prokázání platné vakcinace proti vzteklině a lépe se pomocí něj zjišťuje identita psa v případě zatoulání, kontroly či monitoringu chovu. Usnadňuje tím i zamezení fungování takzvaných množíren psů.
(Celý text)

Jaký je svět mravenců? V mnoha ohledech fascinující, říká entomolog Klimeš
15. října 2019 01:52

PRAHA (Ekolist) - Petr Klimeš studuje poměrně málo probádané mravence z pralesů Nové Guineje a Bornea, jako modelovou skupinu pro výzkum ekologii společenstev, se specializací na mravence žijící v korunách tropických stromů. „Začal jsem tak prvotními otázkami, proč je tolik druhů v původních pralesích, a mnohem méně v lesích, co vyrostou v sukcesi po jejich vykácení. Na to teď díky mému výzkumu známe odpověď, že ani tak nejde o rozmanitost druhů stromů v tropech, ale spíše o rozmanitost hnízdních příležitostí a dostatečné výšky vegetace pro mravence,“ říká Klimeš.
(Celý text)

Evropský soudní dvůr rozhodl, že je možné jít na vlky s puškou. Ale není to zelená k jejich odstřelu
15. října 2019 01:00

PRAHA (Ekolist) - Zprávu o tom, že Evropský soudní dvůr nyní zamítl předběžné rozhodnutí nejvyššího finského soudu, bychom v proudu novinek ze světa nejspíš snadno přehlédli. Přitom právě tohle rozhodnutí se může pro evropskou ochranu přírody stát zásadním precedentem. Jak to? Lov se díky němu oficiálně stal jedním z povolených nástrojů managementu populací ohrožených druhů. Dlužno doplnit, že za velmi specifických podmínek. Píše o tom GreenNews.ie.
(Celý text)

Části berlínské zdi slouží ke třídění odpadů v německé metropoli
15. října 2019 00:30

BERLÍN (ČTK) - Části berlínské zdi, která padla před 30 lety 9. listopadu 1989, jsou dnes k vidění v galeriích, památnících a vzdělávacích institucích po celém světě - od Dánska a Británie, přes Uzbekistán a Koreu až po Havaj a Tongu. Ne všechny kusy stavby, která německou metropoli dělila 28 let, mají ale tak vznosné poslání. Část jich totiž dnes v Berlíně slouží ke třídění odpadů.
(Celý text)

SmVaK Ostrava zavádí systém sdíleného vývozu odpadních vod z žump
15. října 2019 00:26

FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK) - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která v Moravskoslezském kraji dodává vodu 730.000 lidí, zavádí systém sdíleného vývozu odpadních vod ze žump a septiků. Chce tím pomoci řádně zlikvidovat odpadní vody lidem, kteří nemají domy napojené na veřejnou kanalizaci. Sdělil to mluvčí SmVaK Marek Síbrt.
(Celý text)

Nový rybník v Příbrami se vylovil a dostane čisticí rostliny
15. října 2019 00:22

PŘÍBRAM (ČTK) - Nový rybník v Příbrami má problémy s kvalitou vody. Radnice ho proto nechala vypustit a osadí ho rostlinami, které budou napomáhat čištění vody. Změní se také skladba ryb, která není ideální, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
(Celý text)

Australský zemědělec podal žalobu kvůli glyfosátu, má rakovinu
15. října 2019 00:20

(ČTK) - Žalobu na německou společnost Bayer kvůli výrobku obsahujícímu glyfosát minulý týden podal australský farmář, u něhož se rozvinula rakovina. Kontroverzní herbicid, který muž používal více než 40 let, je podle něj zodpovědný za jeho zdravotní stav. Jedná se o první podobnou žalobu zemědělce proti Bayeru v Austrálii, informovala tamní televize ABC.
(Celý text)

Australský zemědělec podal žalobu kvůli glyfosátu, má rakovinu
15. října 2019 00:20

(ČTK) - Žalobu na německou společnost Bayer kvůli výrobku obsahujícímu glyfosát minulý týden podal australský farmář, u něhož se rozvinula rakovina. Kontroverzní herbicid, který muž používal více než 40 let, je podle něj zodpovědný za jeho zdravotní stav. Jedná se o první podobnou žalobu zemědělce proti Bayeru v Austrálii, informovala tamní televize ABC.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 942 | 943 | 944 | 945 | 946 | .. | 2146 | Další

Online diskuse
Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další