ecomonitor.cz
verze pro tisk
Jelenům v japonské Naře se bez turistů zlepšilo zažívání
4. července 2020 01:33

TOKIO (ČTK) - Jeleni sika, kteří žijí v japonském městě Nara, sice kvůli chybějícím turistům za pandemie nemoci covid-19 přišli o svoji oblíbenou pochoutku, zato se jim zlepšilo zažívání. Byli totiž nuceni si začít vyhledávat přirozenou potravu, informoval na svých internetových stránkách britský The Guardian.
(Celý text)

Stezku korunami stromů Krkonoše zdobí dřevěný nosorožec
4. července 2020 01:05

JANSKÉ LÁZNĚ (ČTK) - Několikatunový dřevěný nosorožec s mládětem zdobí nově areál Stezky korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních. Má pomoci vzájemné propagaci stezky a ZOO Dvůr Králové, které jsou od sebe vzdálené 34 kilometrů. Upozornit má také na projekty zoo na záchranu ohrožených druhů zvířat a na ochranu přírody v Krkonoších. ČTK to řekla mluvčí zoo Markéta Grůňová.
(Celý text)

Horník z Tanzanie prodal dva drahokamy a rázem se stal milionářem
4. července 2020 01:03

DODOMA (ČTK) - Horník z Tanzanie se stal doslova přes noc milionářem, když objevil zatím dva největší známé tanzanity, drahokamy, které se vyskytují jen na území této země na východoafrickém pobřeží a používají se k výrobě šperků. Z prodeje surových drahokamů, které váží dohromady 15 kilogramů, šťastný nálezce Saniniu Laizer utržil 3,4 miliony dolarů (asi 81 milionů korun), píše server BBC.
(Celý text)

Počasí komárům přeje, u Litovle se musí častěji aplikovat postřik
4. července 2020 00:26

LITOVEL (ČTK) - Deštivé počasí letos v Litovli na Olomoucku a okolních obcích komplikuje boj s přemnoženými komáry, kterých se v místních lužních lesích vylíhlo mnohem více než v předešlých letech. Samosprávy proto musejí častěji aplikovat speciální postřik do lagun a v příštích dnech přijdou na řadu i některé ulice, kde na obyvatele dotírají hejna komárů. Na webu města to oznámil starosta Litovle Viktor Kohout.
(Celý text)

Kladno připravuje náměty na podobu parku u plánovaného Globusu
4. července 2020 00:20

KLADNO (ČTK) - Kladno připravuje náměty na podobu parku u plánovaného hypermarketu Globus. Pozemky pro něj získá smlouvou, kterou uzavřelo s developerem bývalé vedení města. To také schválilo změnu územního plánu umožňující stavbu obchodního domu. Letos v dubnu pro Globus začalo územní řízení, které předchází stavebnímu povolení. Město by chtělo park se sportovními prvky vybudovat souběžně se stavbou hypermarketu. Přesný termín zatím není jasný, řekl ČTK primátor Dan Jiránek (ODS).
(Celý text)

Kam je všechny dáme, ptají se zvířecí záchranné stanice
3. července 2020 15:46

PRAHA (Ekolist) - Krutihlav, kulíšek nebo kvakoš – to jsou neobvyklé druhy zvířat, které jsme již letos přijali do záchranných stanic. Zatímco tito zmínění se objevují v jednom, dvou jedincích, jsou druhy zvířat, kterých už se do péče pracovníků stanic Národní sítě dostaly letos stovky. Ještě nebyl ani konec června a v celé republice už byla poskytnuta péče víc než 10 000 zvířat! O pomyslnou první příčku se dělí 732 kachen divokých se 731 poštolkami obecnými. Informuje o tom Český svaz ochránců přírody.
(Celý text)

Výstava představí proměny květinové výzdoby v průběhu staletí
3. července 2020 14:17

BUČOVICE (ČTK) - Podoby květinové výzdoby interiérů v různých obdobích historie představí od soboty 4. července výstava na zámku v Bučovicích na Vyškovsku. V devíti místnostech si lidé mohou prohlédnout výzdobu od gotiky až po klasicismus, řekl ČTK Jiří Martinek z Ústavu biotechniky zeleně Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.
(Celý text)

Poslanci asi zvýší počet míst pro odběr výrobků, které dosloužily
3. července 2020 14:06

PRAHA (ČTK) - Místo na zpětný odběr elektrozařízení, která dosloužila, budou muset jejich výrobci asi zřídit v každé obci nad 2000 obyvatel. Vláda navrhovala, aby takovéto místo muselo být v obcích nad 10 000 obyvatel. Vyplývá to z doporučených poslaneckých úprav nového zákona o výrobcích s ukončenou životností, které má Sněmovna schvalovat příští týden.
(Celý text)

V centru Brna se otevře vnitřní tropická zahrada s motýly
3. července 2020 12:02

BRNO (ČTK) - Stovky exotických motýlů z celého světa budou od první červencové soboty k vidění přímo v centru Brna. V prostoru pasáže Rozkvět se otevře tropická zahrada Papilonia, která vznikla na stejném principu jako Papilonia v pražské ulici Na Příkopě, řekl ČTK jednatel společnosti Lukáš Červený.
(Celý text)

Liberty Ostrava vypustila do ovzduší nejméně prachu v historii
3. července 2020 11:23

OSTRAVA (ČTK) - Hutní společnost Liberty Ostrava (LO) loni vypustila do ovzduší 323 tun prachu, což bylo o 78 tun méně než v roce 2018. Šlo o nejmenší množství v historii podniku. ČTK to sdělila mluvčí firmy Barbora Černá Dvořáková.
(Celý text)

V červnu bylo v Amazonii více požárů, než je v tuto dobu obvyklé
3. července 2020 11:22

BRASÍLIA (ČTK) - Počet požárů v brazilské Amazonii byl v červnu proti předchozímu roku asi o 20 procent vyšší a dosáhl třináctiletého maxima. S odvoláním na vládní data to napsal server BBC. Problém letos podle ekologických aktivistů prohlubuje koronavirus, protože kvůli jeho šíření mají úřady menší kapacitu na to, aby kontrolovaly, zda v pralese nedochází ke žhářství. Ohně v Amazonii totiž často zakládají farmáři či nelegální těžaři dřeva, kteří chtějí rychle očistit lesní plochu.
(Celý text)

Němečtí poslanci schválili ústup od uhelné energetiky do roku 2038 a pomoc dotčeným regionům
3. července 2020 11:12

BERLÍN (ČTK) - Poslanci německého Spolkového sněmu dnes schválili dvojici zákonů potvrzujících postupný odklon Německa od uhelné energetiky. První schválený zákon počítá s podporou ve výši 40 miliard eur (více než bilion korun) pro regiony, kde se ještě hnědé uhlí těží, ale těžba má být utlumována. Druhý zákon stanovuje harmonogram postupného útlumu uhelné energetiky do roku 2038. Po Spolkovém sněmu ještě dnes oba právní předpisy schválila také Spolková rada, v níž zasedají zástupci spolkových zemí.
(Celý text)

Do botanické zahrady u střední školy na Praze 9 je volný vstup i přes prázdniny
3. července 2020 10:23

PRAHA (ČTK) - V Botanické zahradě při Střední odborné škole Jarov v Praze 9 je nyní proti loňskému roku vyšší návštěvnost. Zahrada má otevřeno i přes prázdniny a vstup pro návštěvníky je zdarma. O rostliny se tam starají žáci školy. Dobu, kdy byla zahrada kvůli koronakrizi zavřená, využili k úpravám. ČTK to řekl ředitel Střední odborné školy Jarov Miloslav Janeček.
(Celý text)

Poptávka po výrobcích z volně žijícíh zvířat pochází i z vyspělých států. Byť je trochu jiná
3. července 2020 08:29

PRAHA (Ekolist) - S odhadovaným obratem 19 miliard dolarů ročně je nelegální obchod s volně žijícími živočichy a rostlinami považován za jednu ze zásadních příčin ztráty globální biodiverzity a ohrožení tisíců druhů. Zapomíná se přitom na to, že souběžně s ním tu funguje podobný obchod legální, s obratem 300 miliard. A hranice mezi nimi není vždy černobílá, ani jasně vymezená geografií. Chyba není jen na straně Asie, svou vinu tu nese i spotřebitel na západní polokouli. Píše o tom Conversation.
(Celý text)

O Vavrouškovu cenu se utká 12 ekologických projektů
3. července 2020 08:20

(ČTK) - Popularizátoři starých odrůd ovoce, pořadatelé úklidových akcí či bioložka chránící mořské želvy patří k letošním osobnostem nominovaným na Cenu Josefa Vavrouška. O cenu za výjimečný počin v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného způsobu života se utká 12 projektů. Slavnostní předání bude 16. července v Senátu ČR. Za pořadatelskou Nadaci Partnerství to uvedl David Kopecký v dnešní tiskové zprávě.
(Celý text)

V Botswaně přibývá mrtvých slonů s nevysvětlenou příčinou úhynu
3. července 2020 08:15

GABORONE (ČTK) - V oblasti delty řeky Okavango v Botswaně přibývá mrtvých slonů, u kterých není jasná příčina úhynu. Úřady už jich potvrdily nejméně 275, zatímco před dvěma týdny jich bylo hlášeno 154. Příčina úhynu se stále vyšetřuje, pytláctví už ale úřady vyloučily, protože těla mrtvých zvířat byla netknutá. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
(Celý text)

V pražské Botanické zahradě jsou k vidění stovky druhů jehličnanů
3. července 2020 01:05

PRAHA (ČTK) - V pražské botanické zahradě v Troji otevřeli expozici Jehličnany. Vzdělávací výstava představí stovky druhů jehličnanů mírného i tropického pásma a potrvá do 30. srpna. Zájemci se letos v létě mohou zúčastnit také pikniku nebo Vinobraní sv. Kláry.
(Celý text)

Hřebčín v Kladrubech obnovuje podobu Krajinářského parku Mošnice
3. července 2020 00:40

KLADRUBY N.L. (ČTK) - Národní hřebčín Kladruby chce do konce roku dokončit revitalizaci Krajinářského parku Mošnice. Zmizí náletové a nepůvodní dřeviny, aby se vrátila původní mozaikovitá struktura krajiny, kde budou moci žít i chráněné druhy rostlin a živočichů. Prostor dostanou solitérní duby a obnoví se louky.
(Celý text)

Kladno předalo první nádoby pro komunitní kompostování
3. července 2020 00:23

KLADNO (ČTK) - Kladno zapůjčilo dvě nádoby pro komunitní kompostování, jde o pilotní projekt. Městská komise pro životní prostředí podpoří i rozmístění dalších, informovala mluvčí města Lucie Steinerová. Podle kladenského radního Petra Soudka (za Kladeňáci) se komunitní kompostování ve městě bude postupně rozšiřovat a zájem o kompostéry poroste.
(Celý text)

Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má MPO 497 milionů z dotací EU
3. července 2020 00:22

PRAHA (ČTK) - Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 497,3 milionu korun z evropských dotací. Spuštění podpory očekává v první polovině příštího roku. Brownfieldy jsou nevyužité plochy po bývalých továrnách nebo skladech.
(Celý text)

Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má MPO 497 milionů z dotací EU
3. července 2020 00:22

PRAHA (ČTK) - Na regeneraci brownfieldů v Ostravě má ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 497,3 milionu korun z evropských dotací. Spuštění podpory očekává v první polovině příštího roku. Brownfieldy jsou nevyužité plochy po bývalých továrnách nebo skladech.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 819 | 820 | 821 | 822 | 823 | .. | 2139 | Další

Online diskuse
Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Výborný: V Česku se letos kvůli mrazům sklidí 30 300 tun ovoce místo 138 000 tun
3. května 2024 21:42

PRAHA (ČTK) - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138 000 tun ovoce sklidí asi 30 300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to tento týden uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Pro všechny pěstitele, jejichž produkce byla poškozena mrazem, je podle něj ministerstvo zemědělství (MZe) připraveno aktivovat program na řešení rizik a krizí v zemědělství. Materiál v úterý předloží vládě. Prioritou přitom podle Výborného budou právě ovocnáři, u kterých se ministr chce navíc zaměřit na ty pěstitele, kde škody přesahují 50 procent. Nejhorší sklizeň ovoce od 90. let byla v roce 2011, kdy činila 101 249 tun.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

Vědci jsou proti stavbě malé vodní elektrárny na Vltavě na Českokrumlovsku
3. května 2024 19:15

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Vědci z českobudějovického biologického centra Akademie věd ČR jsou proti přehrazení řeky Vltavy pod zříceninou Dívčí Kámen na Českokrumlovsku. Soukromý investor tam připravuje výstavbu malé vodní elektrárny. Vědci uvedli, že projekt může způsobit řadu nepříznivých vlivů a úbytek vzácných druhů rostlin i živočichů. ČTK o tom informovala mluvčí biologického centra Daniela Procházková.
(Celý text)

Vědci jsou proti stavbě malé vodní elektrárny na Vltavě na Českokrumlovsku
3. května 2024 19:15

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Vědci z českobudějovického biologického centra Akademie věd ČR jsou proti přehrazení řeky Vltavy pod zříceninou Dívčí Kámen na Českokrumlovsku. Soukromý investor tam připravuje výstavbu malé vodní elektrárny. Vědci uvedli, že projekt může způsobit řadu nepříznivých vlivů a úbytek vzácných druhů rostlin i živočichů. ČTK o tom informovala mluvčí biologického centra Daniela Procházková.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další