ecomonitor.cz
verze pro tisk
Kvůli možné nákaze primátů koronavirem zavře pražská zoo Indonéskou džungli a expozici lemurů
19. září 2020 08:23

PRAHA (ČTK) - Kvůli možné nákaze primátů koronavirem zůstane v pražské zoologické zahradě od soboty uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Na twitteru o tom informoval její ředitel Miroslav Bobek. Primáti mohou onemocnět covidem-19 stejně jako lidé, uvedl. Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od lidí, doplnil.
(Celý text)

Dobrovolnici budou dnes uklízet přírodu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko
19. září 2020 07:11

PRAHA (ČTK) - Dobrovolníci v Česku vyrazí uklízet odpadky a nepořádek do ulic i volné přírody. Podle organizátorů akce Ukliďme svět, ukliďme Česko byla nahlášena více než tisícovka úklidových akcí a zaměří se mimo jiné na úklid po letošní turistické sezoně. Protikoronavirová opatření neumožnila konání jarní úklidové akce.
(Celý text)

Roušku v MHD nelze nahradit živým hadem, upozornili muže v Manchesteru
19. září 2020 00:41

MANCHESTER (ČTK) - Živý had nemůže v hromadné dopravě sloužit jako náhrada za roušku proti koronaviru. Upozornil na to dopravní podnik severoanglického města Manchester poté, co se v médiích a na sociálních sítích objevily fotografie muže se škrtičem obtočeným kolem krku a úst.
(Celý text)

Praha má opět pár pandy červené, samici dostala z Chorvatska
19. září 2020 00:40

PRAHA (ČTK) - Návštěvníci pražské zoologické zahrady mohou ve výběhu u hlavního vchodu nově vidět roční samici pandy červené jménem Regica, která dorazila v červenci z chorvatské zoologické zahrady. Po potřebné aklimatizaci mohla už vyrazit ven a výběh bude sdílet s dvanáctiletým samcem Patem.
(Celý text)

V milovické rezervaci se poprvé rozmnožily současně dva druhy žab
19. září 2020 00:32

MILOVICE (ČTK) - V rezervaci velkých kopytníků u Milovic na Nymbursku se poprvé rozmnožily současně dva druhy žab. Byli to ropucha zelená a skokan štíhlý, kteří patří mezi ohrožené a zákonem chráněné druhy. Díky letošním vydatným dešťům totiž soustava tůní v rezervaci nevyschla, takže obojživelníci měli dostatek času ukončit svůj vývojový cyklus od vajíček po malé žabky, uvedla ochranářská společnost Česká krajina.
(Celý text)

Jak zabránit kočkám domácím lovit ptáky? Klíč je v jejich chovatelích
18. září 2020 19:52

PRAHA (Ekolist) - To, že i v ospalé domácí kočce dlí dravá šelma schopná lovu ptáků a drobných hlodavců, nepřekvapí. Co ale může překvapit, jsou odhady počtu zvířat, které jsou kočky schopny ulovit. Otázkou zůstává, jestli se tomu dá nějak předejít. Její zodpovězení leží hlavně na majitelích koček. A právě na ně se soustředila studie, o které píše ScienceDaily.
(Celý text)

Jak může váš opalovací krém škodit českému rybníku?
18. září 2020 19:48

PRAHA (Ekolist) - Otázkou, zda mají UV filtry z opalovacích krémů vliv na sladkovodní ekosystémy, se v nové studii zabývali biologové z University of Alberta. Pro svá zkoumání využili vodní blechu hrotnatku velkou, jednoho z nejvýznamnějších planktonních živočichů, který je hojně rozšířen i u nás.
(Celý text)

Povinné zálohování plastových lahví Sněmovna odmítla
18. září 2020 16:46

PRAHA (ČTK) - Zálohování plastových lahví bude nadále dobrovolné. Sněmovna odmítla snahu o povinné zálohování PET lahví od roku 2025 novelou zákona o obalech. Předloha, kterou ještě projedná Senát, v návaznosti na unijní předpisy upravuje povinnosti autorizovaných obalových společností, stanovuje minimální hustotu sběrné sítě a další závazky, které vyplývají z evropské směrnice.
(Celý text)

Sněmovna schválila možnost vzniku komisí pro stavy sucha
18. září 2020 16:45

PRAHA (ČTK) - O opatřeních v době sucha by mohly v budoucnu rozhodovat komise obdobně, jako je tomu při povodních. Mohly by například zakázat povolené odběry vody nebo nařídit vlastníkovi vodohospodářského zařízení jeho zprovoznění. Vládní novelu vodního zákona, která to má umožnit, schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát.
(Celý text)

Vodáci budou mít možnost přenášet lodě u jezů, schválila Sněmovna
18. září 2020 16:45

PRAHA (ČTK) - Vlastníci pozemků v okolí jezů budou mít zřejmě povinnost nechat vodáky přenášet lodě. Poslanci ji při závěrečném schvalování vložili do novely vodního zákona. Sněmovnu o to žádaly vodácké a turistické organizace. Poslanci při závěrečném hlasování schválili i přes nesouhlas ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) pozměňovací návrh poslanců ODS Ilony Mauritzové a Jakuba Jandy, který vodákům vychází vstříc.
(Celý text)

Opatření proti suchu se zřejmě rozšíří, Sněmovna novelu schválila
18. září 2020 16:44

PRAHA (ČTK) - Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se zřejmě budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Předpokládá to novela o pozemkových úpravách, kterou schválila Sněmovna. Předloha nyní zamíří k posouzení do Senátu.
(Celý text)

Sněmovna schválila konec skládkování odpadu až v roce 2030
18. září 2020 14:27

PRAHA (ČTK) - Konec skládkování odpadu se zřejmě posune o šest let na rok 2030. Zároveň se budou zvyšovat poplatky za ukládání odpadu. Předpokládá to vládní návrh zákona, který dnes s některými úpravami schválila Sněmovna. Předloha nyní zamíří k posouzení senátorům.
(Celý text)

Čínská rybářská flotila plundrovala vody u Galapág, uvedla organizace Oceana
18. září 2020 11:59

QUITO (ČTK) - Flotila stovek čínských rybářských lodí vylovila ve vodách u Galapág za jediný měsíc tisíce tun olihní a ryb. Napsal to britský list The Guardian s odvoláním na novou zprávu organizace Oceana, která se zaměřuje na ochranu oceánů. Olihně jsou přitom nezbytnou součástí jídelníčku druhů, které se jinde než na Galapágách nevyskytují - například lachtanů galapážských - a ohrožených druhů, jako jsou žraloci bronzoví.
(Celý text)

Ceny za udržitelný rozvoj získal cvrččí protein či umělé mokřady
18. září 2020 11:53

PRAHA (ČTK) - Ocenění za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN letos v Česku získalo šest projektů. Je mezi nimi například výroba produktů se cvrččím proteinem, budování umělých mokřadů v rozvojových zemích nebo komunita vývojářů Česko.Digital. Porotci cen SDGs (Sustainable Development Goals - Cíle udržitelného rozvoje) hledají inovativní nápady, které mají pozitivní dopad na společnost i planetu. Výsledky čtvrtého ročníku organizátoři vyhlásili v pražském Černínském paláci.
(Celý text)

Kácením začala na Liberecku dostavba cyklotrasy Odra-Nisa
18. září 2020 11:45

CHOTYNĚ (ČTK) - Kácením začala výstavba posledního úseku cyklotrasy Odra-Nisa mezi Chotyní a Bílým kostelem nad Nisou na Liberecku. Zhruba 800 metrů dlouhý úsek přijde včetně DPH na více než 18,5 milionu korun. Na stavbu získal kraj přes 13,6 milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Celková doba výstavby je 185 dní, hotovo by tak mělo být příští rok na jaře, řekl mluvčí krajského úřadu Filip Trdla.
(Celý text)

V Olomouci se chystá 30. ročník Ekologických dnů i s tradičním ekojarmarkem
18. září 2020 11:41

OLOMOUC (ČTK) - Tradiční ekojarmark se sérií venkovních koncertů, besedy s odborníky i výstavy přinesou nadcházející Ekologické dny Olomouc (EDO). Olomoucký ekologický svátek se každoročně koná na začátku května, pořadatelé jej přesunuli na podzim, apelují však, aby lidé sledovali aktuální program a případná epidemická opatření. Program začne v sobotu a potrvá do 4. října, uskuteční se na Horním náměstí i v areálu pořádajícího Sluňákova, centra ekologických aktivit v Horce nad Moravou. ČTK to sdělil organizátor Michal Bartoš. Akce letos slaví 30. výročí.
(Celý text)

Jak na předsedu SVJ, aby konečně objednal svoz bioodpadu (návod jen pro Pražáky)
18. září 2020 04:39

PRAHA (Ekolist) - Životní situace: bydlíte v Praze v bytě a chtěli byste třídit bioodpad, protože vám trhá srdce, kolik ho vyhazujete do kontejneru na směsný odpad. Tušíte, že ohryzky od jablek a slupky od brambor nemají končit v pražské spalovně a že by jim to mnohem víc slušelo na kompostárně. Ale předseda vašeho domu o nějakém bioodpadu nechce slyšet, protože je to moc drahé a kdo by to zařizoval, dejte pokoj. Jestli to víceméně sedí na vás, věnujte chvilku času tomuto pokusu věc prošťouchnout.
(Celý text)

Do vod u Hongkongu se vracejí delfíni, covid-19 odtud vyhnal lodě
18. září 2020 01:58

HONGKONG (ČTK) - Ve vodách mezi Hongkongem a Macaem se prohání výrazně více delfínů než se do nich odvážilo dříve. Troufají si tam, protože pandemie onemocnění covid-19 omezila lodní dopravu, píše list The Guardian.
(Celý text)

Jihokorejská loděnice postavila první kontejnerovou loď na LNG
18. září 2020 01:52

SOUL (ČTK) - Jihokorejská loděnice Hyundai Samho Heavy Industries oznámila, že dodala první velkou kontejnerovou loď na světě, kterou pohání zkapalněný zemní plyn (LNG). Námořní doprava je pod tlakem ohledně snižování emisí uhlíku, upozornila agentura Reuters. Tento rok byla zavedena nová pravidla, která se týkají obsahu síry v lodních palivech. Poptávka po dopravních a výletních lodích poháněných LNG se proto zvyšuje.
(Celý text)

Nové centrum má dát v Ostravě šanci použitým věcem
18. září 2020 01:40

OSTRAVA (ČTK) - V Ostravě se v sobotu otevře takzvané reuse centrum. Zaměřovat se bude na opětovné využití věcí, které by jinak skončily jako odpad. Za symbolické částky si v něm lidé budou moci zakoupit předměty, které už jiní nepotřebovali, a to v původním stavu nebo po drobných opravách. ČTK to řekla Vladimíra Karasová, mluvčí městské odpadové společnosti OZO Ostrava.
(Celý text)

Nové centrum má dát v Ostravě šanci použitým věcem
18. září 2020 01:40

OSTRAVA (ČTK) - V Ostravě se v sobotu otevře takzvané reuse centrum. Zaměřovat se bude na opětovné využití věcí, které by jinak skončily jako odpad. Za symbolické částky si v něm lidé budou moci zakoupit předměty, které už jiní nepotřebovali, a to v původním stavu nebo po drobných opravách. ČTK to řekla Vladimíra Karasová, mluvčí městské odpadové společnosti OZO Ostrava.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 783 | 784 | 785 | 786 | 787 | .. | 2144 | Další

Online diskuse
Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Kriticky ohrožená rybka duhovka se poprvé rozmnožila v brněnské zoo
12. května 2024 02:31

PRAHA (Ekolist) - Jedná se o rybu duhovku (Melanotaenia bowmani), která nemá české druhové jméno. Obývá pouze malou část ostrova Nová Guinea a brněnská zoo ji chová jako jediná zahrada v Evropě.
(Celý text)

Zvýšená teplota ovlivňuje vývoj pylu. Vědci hledají cestu, jak šlechtit odrůdy odolné vůči změně klimatu
12. května 2024 01:10

BRNO (ČTK) - Výzkum, na kterém pracovali brněnští biologové, naznačil cestu, jak zajistit výnosy plodin i při extrémních teplotách vyvolaných klimatickou změnou. Vědci z institutu CEITEC Masarykovy univerzity ukázali, jak zvýšená teplota ovlivňuje citlivost reprodukčního aparátu rostlin a vývoj pylu. Jejich zjištění lze v budoucnu využít při šlechtění odolnějších odrůd, informovala mluvčí institutu Halina Jílková. Studii otiskl časopis eLife.
(Celý text)

Výstava v Litomyšli představí Bedřicha Smetanu a vodu v jeho díle
12. května 2024 01:06

LITOMYŠL (ČTK) - Netradiční pohled na skladatele Bedřicha Smetanu a jeho dílo přinese výstava Na Smetanovské vlně, která bude přístupná od 15. června ve Smetanově domě v Litomyšli. Je věnována hudebníkovi a jeho vzdálenému příbuznému, hydrologovi Janu Smetanovi a jejich vztahu k vodě. S Bedřichem Smetanou je spojen i letošní Rok české hudby. Zajímavých příbuzných měl skladatel více a působili v nejrůznějších oborech, řekla ČTK Věra Dvořáčková z pořádajícího Masarykova ústavu a Archivu Akademie věd ČR.
(Celý text)

Záchranná stanice u Kladna má obnovené rybníky, rozšíří se ekologické středisko
12. května 2024 00:45

KLADNO (ČTK) - Záchranná stanice pro zraněné živočichy AVES u Kladna má obnovené rybníky, investici zajistilo město. Poblíž začne na podzim rozšiřovat Naučné středisko ekologické výchovy (NSEV) Čabárna. Stavební povolení i dotace už jsou schválené. Nová budova by měla být hotová v příštím roce, stát bude téměř 26 milionů korun, z toho přes 20 milionů pokryje evropská dotace. Kladno už dalo v této lokalitě téměř pět milionů korun na obnovu týneckého potoka, vodních nádrží a přilehlých chodníků, sdělil na dotaz ČTK mluvčí radnice Vít Heral.
(Celý text)

V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, spatřit lze jen se štěstím
12. května 2024 00:10

HODONÍN (ČTK) - V Zoo Hodonín se narodil první tamarín sedlový, jde o druh všežravých drápkatých opiček původem z Jižní Ameriky. Rodiče si jej zatím velmi hlídají, v expozici je tak ke spatření jen s trochou štěstí a trpělivosti. Jeho dvojče ale nepřežilo. ČTK to řekl mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
(Celý text)

Den fascinace rostlinami odhalí, jaký hluk vydávají rostliny a další zajímavosti z botaniky
12. května 2024 00:05

PRAHA (ČTK) - Jaký hluk vydávají rostliny, jak vypadá největší semínko nebo co všechno se dá vyčíst z letokruhů odhalí experti Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze u příležitosti Dne fascinace rostlinami. Akce se uskuteční v pražské botanické zahradě v ulici Na Slupi v pátek 17. května od 9:30 do 16:30. Mimo interaktivní program jsou pro návštěvníky připravené také komentované prohlídky skleníků. ČTK o tom informoval mluvčí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřF UK) Michal Andrle.
(Celý text)

Kytovci s menopauzou žijí o 40 let déle než ostatní, zajišťují přežití skupiny
11. května 2024 18:27

LONDÝN (ČTK) - Menopauza souvisí s delším životem některých druhů kytovců. Umožňuje jim starat se o potomky a zvýšit tak jejich šance na přežití, informoval server BBC News s odkazem na studii publikovanou v odborném časopise Nature.
(Celý text)

Nové gorilí mládě z pražské zoo je samička. Jane Goodallová jí vybrala jméno Gaia
11. května 2024 18:20

PRAHA (ČTK) - Mládě gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo téměř před měsícem v pražské zoologické zahradě, je samička. Dostala jméno Gaia. Jméno gorilího mláděte vybrala britská bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová, která se zabývá výzkumem primátů. Vědkyně dnes gorilu slavnostně pokřtila před stovkami návštěvníků pražské zoo. Nové gorilí samičce se podle ředitele zoo Miroslava Bobka daří dobře.
(Celý text)

Strážníci vyzývají k obezřetnosti, muž nahlásil pohyb medvěda na okraji Zlína
11. května 2024 18:01

ZLÍN (ČTK) - Městská policie ve Zlíně dnes vydala bezpečnostní upozornění kvůli medvědovi, kterého spatřil muž v okrajové části Zlína. Na šelmu narazil u místní části Kudov, kam si šel zaběhat. Hlídka na medvěda nenarazila, informaci od oznamovatele však považují strážníci za důvěryhodnou. Zvíře po spatření běžce uteklo, informoval ČTK zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Obyvatele části Zlína upozorní na možný výskyt medvěda také rozhlas.
(Celý text)

Hasiči uhasili požár odpadu na skládce komunálního odpadu v Malšovicích u Děčína
11. května 2024 18:00

(ČTK) - Hasiči dnes ráno uhasili požár odpadu na skládce komunálního odpadu v Malšovicích u Děčína, který likvidovali od pátečního podvečera. Jejich zásah skončil před 8:30, místo poté předali majiteli skládky. ČTK o tom informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.
(Celý text)

Orlík na plný výkon umí najet za 2 minuty. Největší česká akumulační vodní elektrárna dostala nový řídicí systém
11. května 2024 05:59

PRAHA (Ekolist) - Orlík, největší česká akumulační vodní elektrárna, je zpátky v plné síle a znovu nabízí energetické soustavě služby všech svých čtyř soustrojí. Po „čtyřce“ se dnes na konci velké jarní údržby vrací do provozu i orlická „trojka“. Pravidelné několikatýdenní jarní opravy využili energetici také ke kompletní migraci řídícího systému a elektrických ochran. Za více než 60 let spolehlivého provozu dodala rekordmanka mezi elektrárnami Vltavské kaskády do sítě více než 21 miliard kWh bezemisní elektřiny, tj. třetinu celé české roční spotřeby. Čtyři orlická soustrojí schopná najet na plný výkon za necelé dvě minuty využívají energetičtí dispečeři hlavně v časech ranních a odpoledních odběrových špiček. Informuje o tom ČEZ, provozovatel elektrárny.
(Celý text)

V místě dolů v Ústeckém kraji mohou vzniknout jezera či fotovoltaika
11. května 2024 02:16

(ČTK) - Na území zbytkových jam lomu Vršany, Dolu Nástup Tušimice a lomu Bílina by po ukončení těžby mohly vzniknout nové vodní plochy nebo fotovoltaické elektrárny. Předpokládá to analýza ministerstev životního prostředí, zemědělství a průmyslu a obchodu, kterou vzala tento týden vláda na vědomí. Koncepcí správy a následného využívání rekultivovaných území po ukončení těžby hnědého uhlí v Ústeckém kraji se vláda zabývá od roku 2017.
(Celý text)

V místě dolů v Ústeckém kraji mohou vzniknout jezera či fotovoltaika
11. května 2024 02:16

(ČTK) - Na území zbytkových jam lomu Vršany, Dolu Nástup Tušimice a lomu Bílina by po ukončení těžby mohly vzniknout nové vodní plochy nebo fotovoltaické elektrárny. Předpokládá to analýza ministerstev životního prostředí, zemědělství a průmyslu a obchodu, kterou vzala tento týden vláda na vědomí. Koncepcí správy a následného využívání rekultivovaných území po ukončení těžby hnědého uhlí v Ústeckém kraji se vláda zabývá od roku 2017.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další