ecomonitor.cz
verze pro tisk
Na silnicích na jihu Moravy přibylo střetů se zvěří
14. září 2020 11:57

BRNO (ČTK) - Na silnicích v Jihomoravském kraji přibylo střetů se zvěří, jen od začátku září vyšetřovali policisté 23 takových těchto nehod. Od začátku roku pak evidují 775 dopravních nehod se zvěří. Na policejním webu to uvedla mluvčí Petra Hrůzová. Policie upozorňuje, aby řidiči byli opatrnější.
(Celý text)

Nepotřebujeme pár lidí, kteří dokonale zvládají zero waste, ale miliony těch, kteří ho zvládají nedokonale
14. září 2020 04:53

PRAHA (Ekolist) - Pomalá móda, pomalé cestování, etické nákupy, zodpovědný konzumerismus, kosmetika netestovaná na zvířatech, nontoxic kosmetika, nákup lokálních a sezónních potravin, snižování produkce odpadu... Je toho hodně, co "musíme" sledovat, chceme-li se chovat udržitelně. Počkat, musíme? Kdo říká, že musíme?
(Celý text)

Ambiciózní ekologický projekt Velké zelené zdi v Africe stagnuje
14. září 2020 01:45

ADDIS ABEBA (ČTK) - Nejambicióznější projekt zalesnění na světě - africkou Velkou zelenou zeď - se zatím podařilo zrealizovat pouze ze čtyř procent, i když už uběhla více než polovina původně plánované doby, píše deník The Guardian. Velká zelená zeď je iniciativa států Africké unie zahájená v roce 2007. Cílem je vytvořit do roku 2030 přirozenou bariéru proti rozšiřující se Sahaře, což má být 7000 kilometrů dlouhý pás vegetace spojující Senegal na západním africkém pobřeží a Džibutsko na východě kontinentu.
(Celý text)

Národní park Saské Švýcarsko je na pokraji svých kapacit
14. září 2020 00:44

BAD SCHANDAU (ČTK) - Německý národní park Saské Švýcarsko, který hraničí s Národním parkem České Švýcarsko, je na pokraji svých kapacit a hledá možnosti, jak omezit dopady vysokého počtu turistů na přírodu. V rozhovoru s agenturou DPA to řekl mluvčí rezervace Hanspeter Mayr. Jedním z velkých problémů parku, který v sobotu oslavil 30. výročí svého vzniku, jsou podle něj turisté, kteří v přírodě přenocují.
(Celý text)

U lomu Hájek začala výstavba unikátní technologie na čištění vod
14. září 2020 00:34

HROZNĚTÍN (ČTK) - Na výsypce lomu Hájek u obce Hroznětín na Karlovarsku začaly stavební práce na technologii na čištění vod kontaminovaných pesticidy. Výstavba pětistupňového systému potrvá přibližně rok, poté se bude technologie dva roky testovat. Informoval o tom vedoucí projektu Miroslav Černík. Cílem projektu je zabránit rozšíření nebezpečných látek do okolí a povrchových vod.
(Celý text)

Majitel Unipetrolu chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální
14. září 2020 00:12

VARŠAVA (ČTK) - PKN Orlen, polský majitel českého Unipetrolu, chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Největší polská petrochemická společnost uvedla, že hodlá do projektů takzvané zelené energie investovat za tímto účelem 25 miliard zlotých (149 miliard Kč). Plány firmy jdou v duchu s nízkoemisní strategií evropských energetických gigantů, ale jsou v rozporu s přístupem polského státu, který firmu přitom vlastní, uvedla agentura Reuters.
(Celý text)

GM se dohodl na partnerství s výrobcem elektrických aut Nikola
14. září 2020 00:03

NEW YORK (ČTK) - Americká automobilka General Motors (GM) se dohodla na strategickém partnerství s výrobcem elektrických nákladních aut Nikola. V něm získá v rámci partnerství 11procentní podíl v hodnotě dvou miliard USD (téměř 45 miliard Kč). Firmy ve společném sdělení uvedly, že do konce roku 2022 zahájí výrobu pick-upu s elektrickým a vodíkovým pohonem. Vůz dostal název Badger.
(Celý text)

Žena měla v bytě v Brně asi 70 netopýrů, pomohli jí strážníci
13. září 2020 18:37

BRNO (ČTK) - Kolem 70 netopýrů vyděsilo ženu v bytě v Brně. Byli například na zácloně, za obrazem, ale i ve váze. Pomohli jí strážníci, kteří je vypustili ven, uvedl mluvčí brněnských městských strážníků Jakub Ghanem.
(Celý text)

V Albánii se nebezpečně šíří krab modrý
13. září 2020 02:11

TIRANA (ČTK) - Má pěkná azurová klepeta, ale je postrachem albánských rybářů. Kvůli klimatickým změnám a námořnímu provozu se krab modrý ve vodách malé balkánské země množí a likviduje ryby a rybářům sítě. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

Kružberk, nejstarší přehrada v Moravskoslezském kraji, dál splňuje všechny nároky
13. září 2020 01:10

KRUŽBERK (ČTK) - Vodní nádrž Kružberk na řece Moravici na Opavsku je nejstarší přehradou v Moravskoslezském kraji. V provozu je už 60 let, díky nedávné komplexní rekonstrukci ale nadále splňuje všechny podmínky pro bezpečné fungování. Objem přehrady je 35,5 milionu metrů krychlových a současný odběr vody pro vodárenské účely se tam pohybuje okolo 900 litrů za sekundu. ČTK to řekla Šárka Vlčková, mluvčí státního podniku Povodí Odry, který se stará o vodní toky a vodní díla na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje.
(Celý text)

Jeskyně Lascaux je považována za Sixtinskou kapli pravěku
13. září 2020 01:00

LASCAUX/PRAHA (ČTK) - Jeskynní komplex Lascaux, objevený u vesničky Montignac na jihozápadě Francie, fascinuje svou výtvarnou galerií starou podle odhadů až 17 000 let. O působivé nástěnné malby se zasloužili pravěcí umělci, kteří jeskyni zkrášlili až dvěma tisícovkami kreseb tehdy žijících zvířat, tvorů vytvořených fantazií a dalších abstraktních obrazů. Komplex jeskyní s malbami je spolu s dalšími prehistorickými památkami v údolí řeky Vézere od roku 1979 součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeskyně Lascaux byla objevena čtyřmi chlapci před 80 lety, 12. září 1940.
(Celý text)

Dobrovolníci se budou učit, jak poznat stopy vlka či rysa
13. září 2020 00:08

OLOMOUC (ČTK) - Dobrovolníci se budou na několika místech Česka učit jak ve volné přírodě poznat stopy vlka či rysa. Své znalosti pak využijí při monitorování těchto velkých šelem. Stanou se členy takzvaných vlčích a rysích hlídek. Kromě Beskyd Hnutí Duha Olomouc seminář připravuje i na Šumavě, v Jeseníkách, Lužických a Krušných horách a v Javorníkách. ČTK to řekla koordinátorka projektu Kristýna Fridrichová.
(Celý text)

Bučovice otevřely lesoparky obnovené za 30 milionů
13. září 2020 00:05

BUČOVICE (ČTK) - V Bučovicích na Vyškovsku přišly stovky lidí na otevření obnovených lesoparků Kalvárie a Hradisko. Náklady prací byly kolem 30 milionů korun, řekl ČTK starosta Bučovic Jiří Horák (KDU-ČSL). Podle něj většinu pokryla dotace z Evropské unie. Lesopark bude sloužit k odpočinku, ale také například ke koncertům nebo sportu.
(Celý text)

Jméno mladé pandě v brněnské zoo vyberou návštěvníci
13. září 2020 00:03

BRNO (ČTK) - Jméno mláděti pandy červené, které se na jaře narodilo v brněnské zoo, vyberou návštěvníci. Na výběr jsou tři, to vítězné bude známo ve druhé polovině září, uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč. Mládě přišlo na svět už na konci května, matka ho ukázala chovatelům a návštěvníkům až v polovině srpna. Zoo Brno chová pandy červené od roku 2013, až dosud ale bez mláďat.
(Celý text)

Dobrovolníci z Česka a Německa pokosili louku v Českém středohoří
12. září 2020 19:25

MRSKLESY (ČTK) - Dobrovolníci z Česka a Německa pokosili louku pod Lipskou horou v Českém středohoří, kam před lety botanici přemístili vzácné rostliny z Radovesické výsypky. Díky milovníkům přírody se tyto druhy podařilo zachránit.
(Celý text)

Mořským želvám škodí nejen turisté, ale i změna klimatu
12. září 2020 01:40

NIKÓSIE (ČTK) - K faktorům ohrožujícím mořské želvy přibyly klimatické změny. Organizace zabývající se ochranou těchto živočichů MEDASSET tvrdí, že dosud se dala za největší ohrožení považovat výstavba na pobřeží, rybolov a rozvoj cestovního ruchu. Teď jsou to i velmi časté bouře a změny výšky mořské hladiny, což čerstvě vylíhlým želvám znesnadňuje dostat se bezpečně do vody.
(Celý text)

Jetřichovická Mariina vyhlídka bude mít nový altán
12. září 2020 00:53

JETŘICHOVICE (ČTK) - Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů, bude nový altán. Ten starý zchátral a v posledních dvou letech byl uzavřen pro veřejnost. Kvůli obnově altánu bude přístup k vyhlídce uzavřen. Panoramatické pohledy na Národní park České Švýcarsko tak budou se tak příchozím opět naskytnou nejdříve v prosinci.
(Celý text)

V Dobřívě se po velké rekonstrukci otevřel místní vodní hamr
12. září 2020 00:45

DOBŘÍV (ČTK) - Po téměř tříleté opravě se oficiálně otevřela unikátní technická památka, vodní hamr v Dobřívě na Rokycansku. Západočeské muzeum v Plzni (ZČM), které hamr spravuje, za zhruba 15,5 milionu korun kompletně restaurovalo strojní vybavení, které už bylo ve špatním stavu, vybudovalo provozní zázemí a novou doprovodnou expozici k dějinám železářské výroby v Dobřívě. Hamr je největší a nejvýznamnější památka svého druhu v Česku a je unikátní i v rámci střední Evropy. Jeho stroje jsou plně funkční. Od roku 2010 je národní kulturní památkou, řekl ředitel muzea František Frýda.
(Celý text)

Moštu bude letos na jižní Moravě zřejmě víc než loni
12. září 2020 00:04

BRNO (ČTK) - Moštová sezona bude letos na jižní Moravě zřejmě lepší než loni. Provozovatelé moštáren, které ČTK oslovila, hlásí více jablek. Zájem lidí o ovocný nápoj zatím zvládají pomocí objednávek, nápor očekávají v následujících týdnech. Ceny zůstaly stejné.
(Celý text)

Neznámý řidič srazil rysa ostrovida a od nehody ujel
11. září 2020 19:55

PRAHA (Ekolist) - Silnice za obcí Chvalčov směrem na Tesák uprostřed lesů ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc se stala v noci z úterý na středu osudnou pro samce rysa ostrovida, kterého srazil neznámý řidič. Řidič z místa nehody ujel. Po třech letech se tak jedná o první tragickou srážku s touto velmi ohroženou kočkovitou šelmou. O události informují Arcibiskupské lesy a statky.
(Celý text)

Neznámý řidič srazil rysa ostrovida a od nehody ujel
11. září 2020 19:55

PRAHA (Ekolist) - Silnice za obcí Chvalčov směrem na Tesák uprostřed lesů ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc se stala v noci z úterý na středu osudnou pro samce rysa ostrovida, kterého srazil neznámý řidič. Řidič z místa nehody ujel. Po třech letech se tak jedná o první tragickou srážku s touto velmi ohroženou kočkovitou šelmou. O události informují Arcibiskupské lesy a statky.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 777 | 778 | 779 | 780 | 781 | .. | 2135 | Další

Online diskuse
Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Kraj Vysočina se chystá přispět ochráncům na výkup mokřadu Na Skřivánku
27. dubna 2024 01:08

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina se chystá přispět na výkup mokřadu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, aby tam bylo možné zachovat podmínky pro chráněné a ohrožené živočichy a rostliny. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) potřebuje do konce května sehnat na vykoupení téměř osmi hektarů pozemků 3,5 milionu korun. Zatím podle webu sbírky dostal zhruba 2,6 milionu korun. Radní kraje tento týden doporučili krajskému zastupitelstvu, aby ochráncům schválilo dar 1,3 milionu korun. ČTK to řekl krajský radní Pavel Hájek (STAN).
(Celý text)

Hradecká záchranná služba uvede do ostrého provozu jako první v ČR elektromobil
27. dubna 2024 01:07

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje v květnu nasadí do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX. Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradci Králové. Půjde o první elektromobil ve službách Zdravotnické záchranné služby v ČR, řekli zástupci záchranářů a kraje. Cena vozidla je okolo dvou milionů korun, na další zhruba 1,2 milionu korun vyšlo zdravotnické vybavení a informační technologie.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

Svaz včelařů: Výnos medu může být letos oproti loňsku poloviční až třetinový
27. dubna 2024 00:14

(ČTK) - Výnos medu může letos podle Českého svazu včelařů klesnout oproti loňskému roku na polovinu až třetinu. Můžou za to teplotní výkyvy, se snížením teplot a jarními mrazy totiž zůstávají včelstva v úlech a spotřebovávají své zásoby, uvedl svaz. Včelařská společnost Medokomerc naopak tvrdí, že ochlazení poskytne včelám čas na zesílení a produkci dalších dělnic.
(Celý text)

Prase nakažené africkým morem ulovili u Hrádku nad Nisou, ochranná pásma se rozšíří
27. dubna 2024 00:12

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - Ochranná pásma vytyčená kvůli africkému moru prasat se na Liberecku opět rozšíří. Je to kvůli nakaženému divočákovi, kterého myslivci ulovili v katastru Oldřichova na Hranicích u Hrádku nad Nisou. ČTK o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Majer.
(Celý text)

Čestným občanem Jihlavy se stal první ředitel tamní zoo Vladislav Jiroušek
27. dubna 2024 00:12

JIHLAVA (ČTK) - Čestným občanem Jihlavy se stal Vladislav Jiroušek, první a nejdéle sloužící ředitel jihlavské zoologické zahrady. Z někdejšího zookoutku za 39 let ve funkci vybudoval renomovanou zoologickou zahradu. Dvě volební období byl také jihlavským zastupitelem. Udělení čestného občanství na dnešním jednání schválili zastupitelé města, nikdo nebyl proti.
(Celý text)

Odpor proti D52 polevil, ale obce mají podmínky, uvedl ředitel silničářů
26. dubna 2024 21:37

(ČTK) - Odpor proti dostavbě dálnice D52 od Pohořelic k hranicím s Rakouskem polevil. Obce a jejich obyvatelé, kteří podél současné silnice první třídy a budoucí dálnice žijí, už s ní spíše počítají. Kladou však Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) řadu podmínek, za jakých jsou ochotni ji akceptovat, uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl v návaznosti na středeční veřejné projednání vlivů na životní prostředí (EIA), které se uskutečnilo v Pohořelicích na Brněnsku.
(Celý text)

Svahy Lovoše v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky
26. dubna 2024 19:01

LOVOSICE (ČTK) - Svahy kopce Lovoš v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky. Botanici z přítomnosti rostliny v unikátní stepi velkou radost nemají, chová se invazně, bere prostor chráněným druhům, proto proti ní zasahují. ČTK to řekla botanička z Chráněné krajinné oblasti České středohoří Kateřina Tremlová.
(Celý text)

Svahy Lovoše v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky
26. dubna 2024 19:01

LOVOSICE (ČTK) - Svahy kopce Lovoš v Českém středohoří pokryly opuncie, kaktusy původem z Ameriky. Botanici z přítomnosti rostliny v unikátní stepi velkou radost nemají, chová se invazně, bere prostor chráněným druhům, proto proti ní zasahují. ČTK to řekla botanička z Chráněné krajinné oblasti České středohoří Kateřina Tremlová.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další