ecomonitor.cz
verze pro tisk
Stromy si desetiletí znečišťování ovzduší pamatují. A při požárech nám to připomínají
29. září 2020 02:04

PRAHA (Ekolist) - Když les zachvátí požár, nehoří jen stromy. Do ovzduší se tu spolu s dýmem dostávají i znečišťující látky, které do sebe vegetace v předchozích desetiletích absorbovala. Dokládá to aktuální studie australských vědců, kteří ze vzorků odfiltrovaných znečišťujících látek čtou ve špinavé minulosti regionů. Píše o tom Phys.org.
(Celý text)

Vhodné podmínky k uložení jaderného odpadu má polovina Německa
29. září 2020 01:28

BERLÍN (ČTK) - Geologicky vhodné podmínky pro trvalé uložení jaderného odpadu jsou v Německu na 54 procentech území včetně rozsáhlých oblastí u hranic s Českou republikou. Vyplývá to z dnes zveřejněné dílčí zprávy Spolkové společnosti pro trvalé uskladnění (BGE). Toto hodnocení, které je součástí prvního kroku při hledání trvalého úložiště pro až 600 000 metrů krychlových vysoce radioaktivního materiálu, zohledňuje výhradně vhodnost podloží. Německo chce o místě uskladnění rozhodnout do roku 2031, aby k roku 2050 mohlo začít odpad ukládat.
(Celý text)

Přeměnou ulic chtějí Karlovy Vary zadržet dešťovou vodu ve městě
29. září 2020 01:09

K. VARY (ČTK) - Karlovy Vary letos opraví Šeříkovou ulici v městské části Sedlec. Přeměnu ulice chce město využít jako vzorový projekt, jak řešit návrat zeleně do města a zadržet dešťovou vodu. Oprava bude stát 3,5 milionu korun, řekl náměstek primátorky Petr Bursík (ANO). Stavební práce začnou v první polovině října a potrvají asi 11 týdnů.
(Celý text)

Státní Lesy ČR v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů korun
29. září 2020 00:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí LČR Eva Jouklová. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.
(Celý text)

Podzimní Flora se zaměří na vnitřní krásu a zdraví rostlin
29. září 2020 00:21

OLOMOUC (ČTK) - Na vnitřní složení a zdraví prospěšné látky v rostlinách a jejich plodech se zaměří podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex, kterou od 1. do 4. října za zpřísněných hygienických opatření ožije Výstaviště Flora v Olomouci. Součástí výstavy bude i tradiční festival gastronomie a nápojů Olima a zahradnické trhy. ČTK to sdělila mluvčí Výstaviště Flora Kristýna Buchtová.
(Celý text)

Ministr zemědělství Toman slibuje pomoc rybářům v okolí Bečvy
28. září 2020 14:55

PRAHA (ČTK) - Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) slibuje pomoc rybářům v okolí řeky Bečvy po havárii způsobené kyanidem. Využít by mohli vodní nádrže státního podniku Povodí Moravy nebo v postižených revírech vypouštět jiné druhy ryb. Ministerstvo zemědělství (MZe) je podle něj také připraveno zajistit peníze pro částečnou úhradu vzniklých škod. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělil mluvčí resortu Vojtěch Bílý.
(Celý text)

Princ George dostal od Davida Attenborougha zub vyhynulého žraloka megalodona. Malta ho chce zpět
28. září 2020 14:50

VALLETTA (ČTK) - Malta bude po Británii žádat vrácení zubu obřího prehistorického žraloka, který minulý týden daroval britský přírodovědec sir David Attenborough princi Georgeovi, pravnukovi královny Alžběty II. Informoval o tom deník Times of Malta. Fosílii našel Attenborough v 60. letech minulého století na dovolené na Maltě. Podle maltského ministra kultury Josého Herrery by ale zub měl být vystaven tam, odkud pochází.
(Celý text)

Zoo Praha oslavila 89. výročí, otevřela Pavilon hrochů
28. září 2020 13:49

PRAHA (ČTK) - Znovuotevřením Pavilonu hrochů oslavila Zoo Praha své 89. výročí. Kvůli epidemii koronaviru se ale výroční slavnosti konaly v omezené podobě, pavilon a hrošího samce Tchéca představila zoo ve vysílání České televize. Lidé mohou pavilon, v němž byla zrekonstruována čistírna bazénových vod, navštěvovat průběžně.
(Celý text)

V Srbsku není Dunaj vůbec krásný a modrý, ale plný splašků
28. září 2020 02:03

BĚLEHRAD (ČTK) - Nedaleko historického srdce Bělehradu se zvedají závory, aby mohl projet kamion s cisternou. Zamíří až k břehům majestátní řeky Dunaje, kam vyklopí svůj náklad odpadní vody, píše agentura AFP.
(Celý text)

Hnutí Duha bojuje za životní prostředí už 30 let
28. září 2020 02:00

BRNO (ČTK) - Brněnské Hnutí Duha bylo jednou z řady nevládních organizací zabývajících se ochranou životního prostředí, které vznikly po pádu komunismu v Československu. Už krátce před listopadem 1989 je založili Jakub Patočka a Jan Beránek, úředně byla organizace zaregistrována 28. září 1990. Do širšího povědomí se Hnutí Duha zapsalo například odporem k dostavbě jaderné elektrárny Temelín (JETE) či bojem proti kácení kůrovcem napadených stromů na Šumavě. U příležitosti výročí připravila ČTK vizitku tohoto ekologického hnutí.
(Celý text)

Ve vodojemu v pražské Korunní ulici vznikne infocentrum o pitné vodě
28. září 2020 01:20

PRAHA (ČTK) - Ve vodojemu v pražské Korunní ulici vznikne informační centrum výroby a distribuce vody Hydropolis Praha. Prostory vodárenské věže budou zpřístupněny veřejnosti. Investorem projektu bude městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a provozovatelem Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Náklady jsou odhadovány na 200 milionů korun a dokončení centra v roce 2024. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Žďár nad Sázavou osází rozchodníky a travami část střechy polikliniky
28. září 2020 01:14

ŽĎÁR N. S. (ČTK) - Ve Žďáru nad Sázavou pokryjí rostliny část rovné střechy u polikliniky. Jde o střechu budovy, která propojuje městskou část tohoto zařízení se soukromou. Po nezbytných úpravách na ní budou vysázené rozchodníky, pažitka, kostřava nebo mateřídouška, řekl novinářům starosta Martin Mrkos (Žďár-živé město).
(Celý text)

Strážník v Brně odchoval samičku divočáka, dostala jméno Korina
27. září 2020 14:45

BRNO (ČTK) - Brněnskému strážníkovi Pavlu Antonínovi se podařilo odchovat malou samičku divočáka, kterou samotnou našel při službě. Selátko ještě s pupeční šňůrou objevil v době nouzového stavu, který byl na jaře vyhlášen kvůli pandemii koronaviru, proto ho pojmenoval Korina. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.
(Celý text)

Na jihu Chile je na prodej ostrov s vzácnou flórou a faunou
27. září 2020 14:34

SANTIAGO DE CHILE (ČTK) - Širokou kritiku od ochránců přírody, domorodých obyvatel i některých zákonodárců vyvolala v těchto dnech v Chile nabídka jedné realitní kanceláře, která za 20 milionů dolarů (asi 460 milionů Kč) inzeruje prodej ostrova u jižního pobřeží Chile. Ostrov Guafo je totiž domovem vzácné flóry a fauny i posvátným místem domorodých Araukánců (též nazýváni Mapučové). Ochránci přírody se obávají, že nový majitel udělá z ostrova turistickou destinaci. Informoval o tom server BBC Mundo.
(Celý text)

Ve školní stáji na Domažlicku robot krávy nakrmí, podojí i podrbe
27. září 2020 14:28

HORŠOV (ČTK) - Zřejmě nejmodernější výcviková stáj v Česku začala sloužit studentům Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Horšovském Týně na Domažlicku. Díky dotaci EU vznikla na školním statku v nedalekém Horšově za 37 milionů korun plně automatizovaná a robotizovaná stáj, kde se studenti naučí nejmodernější péči o skot. Naprogramovaní roboti kravám namíchají a nařežou krmení, které také rozvezou, automaticky je podojí i podrbou. O tom, kdy budou podojeny, rozhodují krávy samy. Samy totiž chodí ze stáje do dojírny, řekla při otevření stáje ředitelka školy Miluše Fousová.
(Celý text)

Zabijácká houba likviduje vzácné žáby v Panamě
27. září 2020 02:10

PANAMÁ (ČTK) - Chráněno před vnějším světem žije na 200 panamských zlatých žab v akváriích umístěných v kontejnerech. V přírodě by nepřežily útok zabijácké houby, která ohrožuje na životě třetinu populace obojživelníků v Panamě. Píše o tom agentura AFP.<
(Celý text)

Do pražské botanické zahrady je možné vejít novým bezbariérovým vstupem
27. září 2020 01:22

PRAHA (ČTK) - Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na jižní straně zahrady pod vinicí sv. Kláry. Další nový vstup u skleníku Fata morgana na západní straně areálu by se měl otevřít 31. ledna 2021. Stavby nabraly asi půlroční zpoždění kvůli jarní vlně pandemie nového koronaviru, která zapozdila dodávku materiálu ze zahraničí.
(Celý text)

Prachatice otevřely nové ekologické centrum v bývalých prostorách školy
27. září 2020 01:11

PRACHATICE (ČTK) - Prachatice otevřely Centrum ekologické výchovy Dřípatka, přestěhované z nevyhovujících prostor do části základní školy Na Zlaté stezce. Byla to jedna z hlavních letošních investic města za 22,7 milionu. Sumou devíti milionů přispěl kraj, dal je radnici jako formu nájemného na 16 let předem a prostřednictvím domu dětí a mládeže (DDM) bude nově Dřípatku zřizovat. V centru jsou učebny i ubytovací kapacita pro 46 lidí.
(Celý text)

Liberecká zoo získala nové šelmy, margaye a levharta čínského
27. září 2020 00:15

LIBEREC (ČTK) - Liberecká zoo získala samici levharta čínského a pár margayů, známých i pod názvem dlouhoocasá tečkovaná kočka. Cílem je, oba druhy rozmnožit a posílit jejich populace chované v zahradách.
(Celý text)

Demonstranti v Porýní požadovali konec výroby elektřiny z uhlí
26. září 2020 19:44

BERLÍN (ČTK) - Ochránci klimatu demonstrovali v porýnském hnědouhelném revíru za okamžité ukončení výroby elektřiny spalováním uhlí a plynu. Velké množství policistů z různých německých spolkových zemí protestujícím bránilo v proniknutí do povrchového dolu Garzweiler. Podle organizátorů se protestní akce zúčastnilo na 3000 aktivistů.
(Celý text)

Demonstranti v Porýní požadovali konec výroby elektřiny z uhlí
26. září 2020 19:44

BERLÍN (ČTK) - Ochránci klimatu demonstrovali v porýnském hnědouhelném revíru za okamžité ukončení výroby elektřiny spalováním uhlí a plynu. Velké množství policistů z různých německých spolkových zemí protestujícím bránilo v proniknutí do povrchového dolu Garzweiler. Podle organizátorů se protestní akce zúčastnilo na 3000 aktivistů.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 765 | 766 | 767 | 768 | 769 | .. | 2130 | Další

Online diskuse
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
19. dubna 2024 12:25

PRAHA (Ekolist) - Kniha Louky – dobrodružství poznávání autorů Stanislava Březiny, Sylvie Pecháčkové, Hany Skálové a Františka Krahulce získala prestižní ocenění Magnesia Litera v kategorii za naučnou literaturu.
(Celý text)

Ministerstvo životního prostředí podpoří ekocentra, chystá dotace 220 milionů korun
19. dubna 2024 12:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí se chystá letos na podzim finančně podpořit v dotačním programu environmentální vzdělávání dětí, pedagogů a veřejnosti a také provoz certifikovaných středisek ekologické výchovy. Půjde o tříletý cyklus, na který bude 220 milionů korun, řekl ČTK a Českému rozhlasu při návštěvě Olomouce ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-CSL).
(Celý text)

Závlahu má v Česku jen třetina ovocných sadů, je podmínkou kvalitní úrody
19. dubna 2024 12:23

HOLOVOUSY (ČTK) - Umělou závlahu má v Česku jen zhruba třetina ovocných sadů. Ovocnáři se ji snaží budovat u nově sázených sadů, kterých však přibývá málo. U nových sadů jsou pod závlahou asi dvě třetiny ploch. V době oteplování a nerovnoměrných srážek je závlaha nezbytnou podmínkou pro kvalitní úrodu ovoce, které mohou pěstitelé dobře zpeněžit. ČTK to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.
(Celý text)

Krkonoše po 20 letech ČR v EU balancují mezi ochranou přírody a rozvojem obcí
19. dubna 2024 10:05

(ČTK) - Na podporu 114 projektů na území pod Správou Krkonošského národního parku (KRNAP) šlo za 20 let členství České republiky v EU z evropských fondů přes 2,2 miliardy korun. Na příští tři roky jsou připravené projekty za dalších 880 milionů korun. Další prostředky čerpaly v Krkonoších na svůj rozvoj obce. Příroda v Krkonoších je v nejlepší kondici za posledních několik desetiletí, nemalou zásluhu na tom má EU, vyplynulo z vyjádření Správy KRNAP. Oslovená horská střediska by si přála, aby posilování ochrany přírody nebylo na úkor rozvoje turistického ruchu.
(Celý text)

Fotovoltaické elektrárny: skvrna na kráse krajiny, nebo místo pestré skladby živočichů a rostlin?
19. dubna 2024 05:30

(Ekolist) - Pohled na fotovoltaické elektrárny většinou příjemné pocity nebudí. Zabírají půdu, přinášejí do krajiny další ploty, podle některých hyzdí krajinu. V horším případě provozovatelé pod solární panely aplikují pesticidy proti pleveli či hlodavcům. V lepším případě bývá vše tak důkladně posečené a vyschlé, že na kvetoucí kytku či bzučící hmyz nenarazíte. Vědci z týmu Envirop (PřF MUNI) ukázali, že správně obhospodařovaná elektrárna může pestrost rostlin a živočichů v krajině naopak zvyšovat.
(Celý text)

V Rokycanech postavili první ekologické veřejné toalety. Nevyužívají elektřinu, ani chemii
19. dubna 2024 01:14

ROKYCANY (ČTK) - V Rokycanech tento týden otevřeli kompostovací veřejnou toaletu finské technologie u skateparku a cesty na rozhlednu Kotel. Toaleta je bez zápachu, nezávislá na chemii a elektřině, řekla ČTK Adriana Jarošová, mluvčí třetího největšího města v Plzeňském kraji.
(Celý text)

Správa železnic v zimě odstranila téměř půl milionu stromů z blízkosti tratí
19. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Správa železnic v období vegetačního klidu, tedy od listopadu do konce března, odstranila z blízkosti kolejí téměř půl milionu potenciálně nebezpečných stromů. Na údržbu zeleně v zimní sezoně vynaložila 323 milionů korun. Podobná bezpečnostní opatření podle správy udělali také majitelé pozemků přiléhajících k železničním tratím.
(Celý text)

Více než polovina lidí by rekonstrukci domu financovala z úspor, ukázal průzkum
19. dubna 2024 00:51

(ČTK) - Více než polovina lidí by pro rekonstrukci a zajištění větší energetické úspornosti svého domu využila vlastní úspory, o dotaci by žádala čtvrtina. Třetina lidí by zvolila financování formou úvěru, buď hypotečního, nebo od stavební spořitelny. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos pro Stavební spořitelnu České spořitelny (SSČS). Od letošního roku mohou stavební spořitelny poskytovat poradenství a spolupráci při zajišťování dotací na zlepšení energetické účinnosti bydlení.
(Celý text)

Z debaty s hejtmankou o zamýšleném NP Křivoklátsko odešla většina zástupců obcí
18. dubna 2024 19:09

(ČTK) - Ze středeční debaty se středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) v Broumech o zamýšleném Národním parku (NP) Křivoklátsko odešla předčasně většina zástupců obcí. Šlo o 25 ze 30 přítomných. Nechtěli jednat s vedením kraje pouze o dotacích, protože o samotném záměru mají pochybnosti a podklady podle nich nebyly zpracovány odpovídajícím způsobem, na což hejtmanku upozornili. ČTK to řekla předsedkyně Svazku obcí Křivokátska a starostka Karlovy Vsi Iveta Kohoutová. Podle vedení kraje vyjádření zástupců samospráv dehonestuje setkání, které bylo apolitické, bez ambice na jakoukoliv medializaci, bylo zorganizováno Středočeským krajem s cílem pomoci obcím v souvislosti s připravovaným vyhlášením národního parku a mělo čistě pracovní charakter, uvádí vyjádření kraje zveřejněné na webu.
(Celý text)

Soud potrestal tři muže za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích
18. dubna 2024 18:55

ZNOJMO (ČTK) - Okresní soud ve Znojmě potrestal trojici mužů za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích na Znojemsku, jeden trest je nepodmíněný, jeden podmíněný a jeden peněžitý. Jakub Krnáč, kterého přivedla eskorta, dostal pravomocně tříletý nepodmíněný trest vězení. Jde však o souhrnný trest, muž je již ve vězení za nesouvisející věc. V případě zbylých obžalovaných rozhodnutí není pravomocné. Na zacházení se zvířaty na jatkách upozornil před dvěma lety zveřejněnými záběry spolek Zvířata nejíme. Zaměstnanci jatek na nich při vykládce z nákladních aut do prasat či krav kopali, dávali jim elektrošoky a radili si, jak seleti šlápnout na hlavu.
(Celý text)

Nutrie ve Zlíně ničí břehy, lidé nerespektují zákaz krmení
18. dubna 2024 18:54

ZLÍN (ČTK) - Město Zlín se potýká s přemnoženými hlodavci, zejména nutriemi, které ničí břehy. Snahu magistrátu o snížení populace především nutrií a potkanů dlouhodobě narušují lidé, kteří nerespektují zákaz krmení, sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.
(Celý text)

Antimonopolní úřad zahájil sektorové šetření odpadového hospodářství, potrvá dva roky
18. dubna 2024 13:55

(ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil takzvané sektorové šetření týkající se odpadového hospodářství. Bude se zabývat tím, jak na tomto trhu funguje hospodářská soutěž. Následující dva roky budou úředníci shromažďovat informace od všech, kdo na tomto trhu působí, pak je vyhodnotí. Analyzovat chce desetileté období od roku 2013 do roku 2023, konkrétně svoz, třídění, spalování a skládkování odpadů se zaměřením výhradně na komunální odpad a odpady z obalů.
(Celý text)

38 bilionů dolarů škod ročně. Studie ukazuje, že chránit klima je mnohem levnější než to nedělat
18. dubna 2024 13:51

PRAHA (Ekolist) - I kdyby se emise CO2 počínaje dneškem drasticky snížily, světová ekonomika je už na cestě ke snížení příjmů o 19 % do roku 2050 v důsledku změny klimatu, uvádí nová studie zveřejněná v časopise Nature. O výzkumu informuje Postupimský institut pro výzkum vlivu klimatu.
(Celý text)

Kanadský rypouš urazil za týden 200 kilometrů, aby byl zpátky u lidí
18. dubna 2024 11:49

(ČTK) - Mladý rypouš, který si během posledního roku v kanadském městě Victoria vysloužil status celebrity poté, co ho obyvatelé opakovaně našli na dost nezvyklých místech včetně záhonů, městských parků či rušných ulic, se zřejmě nehodlá vzdát svých fanoušků. A to navzdory snahám ochránců přírody, kteří minulý týden více než 200kilového samečka naložili do dodávky a odvezli po klikatící se silnici dál do západní Kanady, kde ho nechali na odlehlé pláži daleko od lidí.
(Celý text)

Ukrajinský Energoatom bude vyrábět malé modulární reaktory
18. dubna 2024 11:05

PRAHA (Ekolist) - Ukrajinská státní energetická společnost Energoatom zahajuje na Ukrajině výstavbu výrobního závodu na výrobu malých modulárních reaktorů (SRM) s využitím technologie americké společnosti Holtec. Informuje o tom Energoatom.
(Celý text)

Vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě
18. dubna 2024 11:04

PRAHA (ČTK) - Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě, než jak ji v novele navrhla vláda. Vyplývá to ze stanovisek k pozměňovacím návrhům, která včera přijal výbor pro životní prostředí. Poslanci do předlohy pravděpodobně doplní zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z takzvaných třetích zemí, tedy v podstatě mimo Evropskou unii. O podobě předlohy budou poslanci hlasovat v květnu.
(Celý text)

Chodov začne spolupracovat se zemědělskou univerzitou. Vzniknout tu má Envicentrum
18. dubna 2024 10:02

CHODOV (ČTK) - Město Chodov začne úzce spolupracovat s Českou zemědělskou univerzitou v Praze (ČZU). ČZU pomůže s nastartováním technického lycea, které chce v nejbližších letech otevřít Chodov, město se ale také zapojí do výzkumných činností, které ČZU připravuje v Karlovarském kraji při přechodu z uhelného průmyslu na jiné obory. Přímo v Chodově pak vznikne environmentální centrum. Memorandum o spolupráci podepsali v Chodově rektor ČZU Petr Sklenička a starosta Chodova Patrik Pizinger (Místní).
(Celý text)

Jaderné výzvy a ignorování zkušenosti z Černobylu
18. dubna 2024 05:17

PRAHA (Ekolist) - Katastrofa Černobylské jaderné elektrárny v roce 1986 byla nejvážnější jaderná havárie a událost globálního významu. A byla vážnou lekcí pro lidstvo, která vedla k přehodnocení technologického optimismu a poznání hranic technologického rozvoje. Havárie nastolila otázky ohledně rizik jaderné energie, její bezpečnosti a odpovědnosti za ni. Kvůli havárii v Černobylu se ukázalo, že civilní jaderná zařízení představují zvýšené nebezpečí, které nelze snížit na nulu, a nikdo se nemůže cítit zcela bezpečně. Riziko spojené s civilními jadernými zařízeními není „eschatalogickým ekofatalismem“ a civilní jaderná zařízení jsou součástí rizikové společnosti, jak ji definoval Ulrich Beck ve své knize „Riziková společnost: Na cestě k nové modernitě“.
(Celý text)

Jemná práce pinzetou. Ochránci přírody vypustili šest set housenek motýla okáče v Českém středohoří
18. dubna 2024 05:11

PRAHA (Ekolist) - Šest set housenek motýla okáče skalního našlo nový domov na kopcích Oblík a Vraníky v lounské části Českého středohoří. Housenky na ně doputovaly v krabičkách až z Královéhradecka, kde probíhá jejich specializovaný odchov Českým svazem ochránců přírody JARO Jaroměř. Okáč skalní dnes patří mezi kriticky ohrožené druhy a k jeho záchraně byl připraven regionální akční plán. Jeho součástí je i vypouštění housenek na vhodná místa.
(Celý text)

Letošním tématem ankety Strom roku je péče o vzrostlé stromy
18. dubna 2024 04:39

PRAHA (Ekolist) - Anketa Strom roku upozorňuje na výjimečné dřeviny napříč celou republikou už dvacet tři let. Letošní ročník se má zaměřit na význam a důležitost péče o vzrostlé stromy. Jaké dřeviny si zaslouží titul „Strom hrdina“ nebo jak zvýšit šanci, že se právě „váš“ strom dostane mezi deset vybraných finalistů, prozradily Miroslava Klimešová a Kateřina Bolečková z Nadace Partnerství, která anketu pořádá.
(Celý text)

Letošním tématem ankety Strom roku je péče o vzrostlé stromy
18. dubna 2024 04:39

PRAHA (Ekolist) - Anketa Strom roku upozorňuje na výjimečné dřeviny napříč celou republikou už dvacet tři let. Letošní ročník se má zaměřit na význam a důležitost péče o vzrostlé stromy. Jaké dřeviny si zaslouží titul „Strom hrdina“ nebo jak zvýšit šanci, že se právě „váš“ strom dostane mezi deset vybraných finalistů, prozradily Miroslava Klimešová a Kateřina Bolečková z Nadace Partnerství, která anketu pořádá.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2130 | Další