ecomonitor.cz
verze pro tisk
Toyota začne příští rok prodávat v ČR auto na vodík
20. října 2020 01:09

PRAHA (ČTK) - Automobilka Toyota začne příští rok v Česku nabízet svůj první sériový vůz na vodík Mirai. Prodej chce spustit po otevření prvních vodíkových čerpacích stanic, které plánuje Benzina v první polovině roku. Toyota to uvedla na svém webu.
(Celý text)

Ceny vánočních stromků zůstanou nebo se sníží, uvádí Sdružení pěstitelů
20. října 2020 01:01

HRÁDEK U SUŠICE (ČTK) - Ceny vánočních stromků i jejich prodej letos zůstanou na loňské úrovni, ale budou regionálně rozdílné. Některé druhy budou dokonce levnější. Kvalitních stromků je v Česku dostatek, nabídka druhů i velikostí bude pestrá. ČTK to řekl místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman.
(Celý text)

Automobilky považují další zpřísnění emisí za nekoncepční
20. října 2020 00:26

PRAHA (ČTK) - České automobilky považují zvažované další zpřísnění emisních limitů v EU během krátké doby za nekoncepční. Případný zákaz vozidel se spalovacími motory označují za nešťastný krok, který zmaří jejich investice do dalšího zefektivňování vývoje CO2 neutrálních syntetických paliv. Uvedlo Sdružení automobilového průmyslu (SAP) v reakci na čtvrteční jednání Evropské rady.
(Celý text)

Rybník Nesyt zažil podle ornitologů mimořádnou ptačí sezonu
19. října 2020 16:51

LEDNICE (ČTK) - Největší moravský rybník Nesyt u Lednice na Břeclavsku letos podle ornitologů zažil mimořádnou ptačí sezonu. Mláďata tu vyvedly desítky párů vzácných vodních ptáků, uvedli zástupci České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Vydatné deště Bečvě pomohly, rybáři se chystají vysadit parmy
19. října 2020 16:47

PŘEROV (ČTK) - Životu v řece Bečvě, která byla na konci září otrávená kyanidem, pomohly podle rybářů vydatné deště z uplynulých dnů. Zvýšené průtoky Bečvu naředily i pročistily. Kromě potravy do postižené oblasti Přerovska přinesly z horního toku také další ryby, které si teď podle odborníků užívají "prostorového komfortu". Rybáři se navíc chystají tento týden vysadit parmy. Ve své práci mají podporu i veřejnosti, lidé na jejich transparentní účet dosud poslali přes 340 000 korun, zjistila ČTK. Na Bečvě nadále platí zákaz rybolovu.
(Celý text)

Ekologické organizace: Útlum uhlí v roce 2038 je pozdě, první odstavit Počerady
19. října 2020 16:09

PRAHA (ČTK) - Uvažované datum konce využívání uhlí v Česku v roce 2038 je příliš pozdní z hlediska ochrany klimatu i ekonomických vyhlídek uhelného průmyslu. Na on-line tiskové konferenci to uvedli zástupci ekologických organizací Greenpeace a Hnutí Duha. Sdělili, že prosazují postupné odstavení uhelných elektráren v ČR už do roku 2030. Podle kritéria emisní intenzity, které zkoumá množství emisí oxidu uhličitého (CO2) na jednotku vyrobené energie, by jako první měla být odstavena hnědouhelná elektrárna Počerady, tvrdí.
(Celý text)

SŽFP příští rok počítá s příjmy přes 3,5 miliardy korun
19. října 2020 15:40

PRAHA (ČTK) - Vláda dnes projednává návrh rozpočtu Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP) na příští rok. Předpokládané příjmy SFŽP jsou 3,58 miliardy korun, výdaje 5,652 miliardy korun. Rozpočet zahrnuje zvýšenou alokaci na vodoshopodářské projekty obcí. Už letos dostalo ministerstvo životního prostředí na tyto projekty dvě miliardy navíc, s dalšími třemi se počítá. Návrh rozpočtu vládě předloží ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
(Celý text)

Krkonošské louky letos spásalo přes 2000 hospodářských zvířat
19. října 2020 11:47

VRCHLABÍ (ČTK) - Hospodáři v Krkonoších začali před zimou shánět z hor stáda pasených zvířat. V uplynulé sezoně se za podpory několika projektů Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) páslo 1863 ovcí, 266 kusů skotu a v menší míře také kozy, koně a výjimečně i lamy a poníci. Pastva v kombinaci se sečí přispívá nejen k zachování druhové pestrosti cenných krkonošských luk, ale brání i jejich zániku, sdělili dnes ČTK zástupci Správy KRNAP. V uplynulé sezoně se na území KRNAP takto obhospodařovalo více než 120 lučních míst, celkem se hospodařilo zhruba na 550 hektarech luk.
(Celý text)

Na Vysočině dál rychle ubývají smrkové lesy kvůli kůrovci
19. října 2020 11:39

JIHLAVA (ČTK) - Na Vysočině dál rychle ubývají lesy kvůli kůrovci, i když množení tohoto škůdce poslední měsíce zpomalily deště. V lesích města Jihlavy bude letos zřejmě pokáceno přes 200 000 metrů krychlových dřeva, což je zhruba pětinásobek běžné roční těžby. Dospělé smrkové lesy se asi zachránit nepodaří, řekl ČTK jednatel Správy městských lesů Jihlavy Václav Kodet. O něco lepší je situace ve vyšších polohách Ždárska.
(Celý text)

Austrálie má letos sedm obětí žraloků, nejvíc od roku 1934
19. října 2020 11:38

SYDNEY (ČTK) - Útoky žraloků si letos v Austrálii vyžádaly sedm životů, což je nejvíce od roku 1934. S odvoláním na australský úřad na ochranu přírody o tom informovala stanice CNN, podle které nelze jednoznačně určit příčinu smutné bilance; za vysokým počtem obětí může stát náhoda a klimatická změna.
(Celý text)

Brabec: Uhelná komise v úterý o datu ukončení uhlí nerozhodne
19. října 2020 11:24

PRAHA (ČTK) - Takzvaná uhelná komise v úterý nerozhodne o termínu ukončení využívání uhlí v České republice. Na twitteru to dnes uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Komise, která se má zabývat útlumem těžby uhlí a také celkovým budoucím energetickým mixem ČR, dostane podklady, hlasovat bude na jednom z dalších jednání. Podle několika zdrojů ČTK přitom měla už na úterním zasedání stanovit datum konce využívání uhlí v Česku, a to na rok 2038, podobně jako již učinilo Německo.
(Celý text)

Jak na solární budoucnost odpoví půda? Zkoumají to badatelé z NREL
19. října 2020 01:43

PRAHA (Ekolist) - V roce 2050 bychom na planetě Zemi mohli mít kolem 25 milionů hektarů souše, osazených lesklými panely solárních farem. To je víc než kolik momentálně činí plocha plantáží palem olejných. Mohly by se v takovém množství solární panely, dnes tolik propagované obnovitelné zdroje energie, stát srovnatelným ekologickým problémem? A dá se s tím vůbec něco dělat? O tom píše Phys.org.
(Celý text)

Mariánské Radčice se společně s doly připravují na těžbu za humny
19. října 2020 01:11

MARIÁNSKÉ RADČICE (ČTK) - Před pěti lety vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozhodla o prolomení limitů těžby uhlí v dole Bílina. Těžba se tak přiblíží k obci Mariánské Radčice na Mostecku, která připravuje ochranná opatření proti hluku a prachu. Stroje se naopak vzdalují Duchcovu, v jehož okolí se dokončují rekultivace.
(Celý text)

Hnědého uhlí k vytěžení v Česku ubývá, za limity se zatím netěží
19. října 2020 00:59

PRAHA (ČTK) - Zásob hnědého uhlí připraveného k vytěžení v Česku ubývá. ČTK to řekl vedoucí odboru nerostných surovin České geologické služby (ČGS) Jaromír Starý. Podle údajů ČGS činily takzvané vytěžitelné zásoby hnědého uhlí ke konci loňského roku 612,7 milionu tun, meziročně o 5,2 procenta méně. Před pěti lety rozhodla vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) o prolomení takzvaných limitů těžby na lomu Bílina v Ústeckém kraji. Za původně stanovenými limity se ale zatím netěží, uvedl Lukáš Kopecký, mluvčí Severočeských dolů ze skupiny ČEZ, které lom provozují.
(Celý text)

Zemědělský ústav zatím nezjistil chyby v rozhozu jedu na hraboše
19. října 2020 00:50

PRAHA (ČTK) - Za měsíc a půl, kdy je to znovu povolené, zemědělci v Česku nahlásili rozhoz jedu proti hrabošům Stutox v 59 případech na zhruba 9000 hektarech půdy. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ), který hlášení eviduje, zatím nezjistil pochybení proti předepsaným podmínkám. Jeho inspektoři ale řešili případ, kdy někdo donesl zřejmě přejeté zajíce na místa, odkud následně ornitologové hlásili podezření na úhyn zvířat kvůli jedu. ČTK to sdělila mluvčí ÚKZÚZ Ivana Kršková.
(Celý text)

V úterý bude uhelná komise, konec uhlí v ČR asi stanoví na 2038
19. října 2020 00:14

PRAHA (ČTK) - V úterý ráno se uskuteční další jednání takzvané uhelné komise, která má řešit útlum těžby uhlí, ale také celkový budoucí energetický mix ČR. Na dotaz ČTK to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Kvůli současnému koronavirovému stavu se bude diskutovat on-line. Podle několika zdrojů ČTK komise v úterý už stanoví datum konce využívání uhlí v Česku, a to na rok 2038, podobně jako již učinilo Německo. Havlíček to však nepotvrdil.
(Celý text)

Párek kondorů v Ekvádoru oživuje naděje na zachování druhu
18. října 2020 01:08

QUITO (ČTK) - Na skalnatém výběžku v ekvádorských Andách dává párek kondorů naděje na záchranu tohoto druhu. Jejich rytmus reprodukce je tak vysoký, že to překvapuje i vědce, kteří je už sedm let pozorují. "Ten párek kondorů je úžasný, je tak plodný, že jsme takový dosud nepoznali," říká biolog a ředitel Nadace andských kondorů Sebastian Kohn. Nadace spolupracuje s ministerstvem životního prostředí.
(Celý text)

Potomci labutí od Alžběty II. se přemnožili, město je prodává
18. října 2020 00:55

WASHINGTON (ČTK) - Město Lakeland na americké Floridě prodává veřejnosti desítky labutí - potomků ptačího páru, který městu v roce 1957 věnovala britská královna Alžběta II. Opeřencům se dařilo natolik, že se přemnožili. O odprodeji labutí informoval server BBC.
(Celý text)

Hlavní cenu Ekofilmu v Brně získal snímek o rovnováze ekosystémů
18. října 2020 00:45

BRNO (ČTK) - Hlavní cenu na mezinárodním festivalu Ekofilm v Brně získal ruský snímek režisérů Dmitrije Špilenoka a Vladislava Grišina s názvem "Losos nerka. Červená ryba". Zachycuje křehkou rovnováhu přírodních ekosystémů. Ocenění si odnesly i další čtyři snímky v různých kategoriích.
(Celý text)

Venkovní osvětlení by mělo být podle senátorů účelné a regulované
18. října 2020 00:36

PRAHA (ČTK) - Stát by měl podle senátorů podporovat účelné a regulované venkovní osvětlení. Jeho parametry by měly být stanoveny vyhláškou ke stavebnímu zákonu. Vyplývá to z doporučení, které horní komora adresovala vládě na základě svého zářijového veřejného slyšení. Navrhla také zlepšit právní ochranu lidí před rušivým světlem, neboť úprava v občanském zákoníku je nedostatečná, informoval ČTK astronom a senátor Jiří Dušek (za ANO) jako iniciátor slyšení.
(Celý text)

Venkovní osvětlení by mělo být podle senátorů účelné a regulované
18. října 2020 00:36

PRAHA (ČTK) - Stát by měl podle senátorů podporovat účelné a regulované venkovní osvětlení. Jeho parametry by měly být stanoveny vyhláškou ke stavebnímu zákonu. Vyplývá to z doporučení, které horní komora adresovala vládě na základě svého zářijového veřejného slyšení. Navrhla také zlepšit právní ochranu lidí před rušivým světlem, neboť úprava v občanském zákoníku je nedostatečná, informoval ČTK astronom a senátor Jiří Dušek (za ANO) jako iniciátor slyšení.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 762 | 763 | 764 | 765 | 766 | .. | 2140 | Další

Online diskuse
Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2140 | Další