ecomonitor.cz
verze pro tisk
Proč se nechováme zeleně? Protože jsme skeptičtí a chudší
3. dubna 2013 01:49

PRAHA (Ekolist) - Tvrdíme o sobě, že se chceme chovat šetrně k přírodě, ale ve skutečnosti toho moc neděláme. Podle řady výzkumů Češi zrovna nepropadají kouzlu zelených výrobků ani potravin a ani při svém každodenním konání na dopady na životní prostředí příliš nemyslí. Co je na vině? Podle odpovědí z průzkumů vysoká cena zeleného přístupu k životu. A nedostatek informací. Podle vědců nejsou ale tyto faktory hlavními a jedinými viníky.
(Celý text)

Vědci píší Chalupovi: Nepodkopávejte ochranu přírody na Šumavě
2. dubna 2013 17:36

PRAHA (Ekolist) - Máme velké obavy, že v důsledku zákona předloženého ministrem životního prostředí dojde k úpadku v dosud přísně chráněných částech národního parku a k rozsáhlému kácení. To píše více než sedmdesát ředitelů národních parků, ředitelů vědeckých a dalších odborných institucí z celé Evropy Tomáši Chalupovi. Podle vědců nový zákon povede ke škodám, jejichž náprava bude trvat desítky let. Dopis napsaný v listopadu zveřejnilo Hnutí Duha v úterý.
(Celý text)

Oslavte Den ptactva a přivítejte navracející se tažné ptáky
1. dubna 2013 01:13

PRAHA (Ekolist) - První duben nepatří jen aprílovým žertíkům, ale i všem opeřencům. Už 107 let se tento den slaví Mezinárodní den ptactva. Prvního dubna roku 1906 byla totiž podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Duben je podle České společnosti ornitologické navíc velmi zajímavým měsícem pro pozorovatele ptáků. Z ČR odlétají poslední zimní hosté, na našem území se zastavují ptáci směřující dále na sever, tažní ptáci ze Středomoří nebo Afriky se vrací na svá hnízdiště a některé druhy již hnízdí.
(Celý text)

Velikonoce pro chlapy: Jak na přírodní barvení vajíček
29. března 2013 01:16

PRAHA (Ekolist) - Velikonoce navzdory padajícímu sněhu klepají na dveře a je pomalu čas začít se připravovat. Byť se po pánské části domácnosti obvykle vyžaduje spíše úplet pomlázky a její pozdější plné využití, není důvodu se bát ani barvení vajíček. Pokud máte, pánové, plné zuby instantních barev z produkce chemického průmyslu, je čas se zamyslet, jak nabarvit vejce přírodně.
(Celý text)

Napodobit efektní orientaci mravenců se u robotů podařilo díky světlu
29. března 2013 00:10

PRAHA (Ekolist) - Mravenčí hemžení se může na první pohled zdát jako chaotické. Ve skutečnosti spolu mravenci při svých cestách komunikují pomocí feromonových značek a kolonie mravenců tak funguje jako vzájemně propojený a komunikující systém. Vědcům se nyní povedlo tuto schopnost napodobit u robotických mravenců. Jen místo feromonů slouží robůtkům světlo.
(Celý text)

Monzunové deště jsou zesilovány přirozenými výkyvy klimatu více než oteplováním
27. března 2013 01:00

PRAHA (Ekolist) - Monzunové deště, které v posledních desetiletích podstatně zesílily, přiživují hlavně přirozené klimatické výkyvy. Podle amerických vědců tak vina za pustošivé přívaly vody nespadá na změny klimatu způsobené vypouštěním skleníkových plynů.
(Celý text)

Skoro dvě miliardy lidí používají latríny. Špatně umístěné ohrožují pitnou vodu
25. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Vědci odhadují, že okolo 1,7 miliardy lidí po celém světě chodí na záchod na suchý záchod – latrínu. Jejich nevhodné umístění může být příčinou znečištěné pitné vody a zdravotních rizik.
(Celý text)

Jaro se prosazuje pomalu, první vlaštovky letos přiletěly se zpožděním
25. března 2013 01:55

PRAHA (Ekolist) - Letošní mrazivé počasí zpomalilo příchod jara, stejně jako jeho poslů z ptačí říše. Navzdory tomu, že noční teploty padají hluboko pod nulu, podle ornitologů ptačí symboly jara dorazily už i do Česka. Pověstnou první vlaštovku, ve skutečnosti prý byly dvě, objevil v sobotu člen České společnosti ornitologické (ČSO) Ivan Průša v nad rybníkem Řežabincem na Písecku.
(Celý text)

Samotářští a noční rejnoci vyšli vstříc ekoturistice: plavou v hejnech a ve dne
24. března 2013 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Rejnoci, konkrétně trnuchy z Kajmanských ostrovů se přizpůsobily turistickému ruchu výrazně změnily svoje zvyklosti a vycházejí vstříc komerční praxi takzvané interaktivní ekoturistiky. Odměnou jim je stálý přísun potravy z rukou turistů.
(Celý text)

V čínských řekách plavalo na 16 tisíc mrtvých prasat
23. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - V čínských řekách, které zásobují pitnou vodou město Šanghaj, plavalo na 16 tisíc mrtvých prasat. Místní úřady tvrdí, že dodávky pitné vody pro Šanghaj nejsou ohrožené. Nikdo však neví, jak se mrtvá prasata do řek dostala.
(Celý text)

Už brzy budou moci školky otevírat lesní třídy. A děti trávit více času v přírodě
22. března 2013 13:38

PRAHA (Ekolist) - Po dvou letech sledování třídy, ve které předškolní děti tráví většinu času venku, ministerstvo školství rozhodlo, že jsou lesní mateřské školy plnohodnotnou alternativou ke klasickým školkám. Lesní třídy tak budou moci být již brzy oficiálně provozovány v rámci běžných mateřských škol.
(Celý text)

Boj proti vymírání včel se v Evropě odkládá: zákaz pesticidů neprošel
22. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Média v posledních letech vcelku pravidelně informují o vymírání včelstev. Evropský úřad pro bezpečnost potravin zjistil, že tři běžně používané pesticidy mají negativní vliv na populace včel. Na základě toho Evropská komise předložila návrh na zákaz pesticidů, které tomuto hmyzu škodí. V pátek 15. 3. však ustoupila tlaku zástupců členských zemí a zákaz odložila až na konec roku 2014. Podle ochránců přírody přitom hrozí včelám chemický Armagedon.
(Celý text)

Vertikální zahrady: Když není dost prostoru, pěstujte do výšky
22. března 2013 01:55

PRAHA (Ekolist) - I když si letos dává načas, jaro je ve vzduchu: pomalu se probouzí nejen příroda, ale i zahradníci a pěstitelé všeho druhu. Ne všichni však mají dostatek prostoru pro uspokojení svých zahradnických tužeb. Není ale potřeba zoufat. Zahrada, zahrádka nebo i balkónová mini zahrádečka mohou vyrůst do výšky. Pusťte se do vertikálního zahradničení.
(Celý text)

Evropská unie zvažuje zdanění plastových tašek a sáčků
21. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - V roce 2010 se v rámci EU vyprodukovalo a použilo 95,5 miliard plastových sáčků. Celých 92 procent z nich končí již po jednom použití v odpadkovém koši nebo v horším případě poletuje volně venku v prostředí. Až 10 milionů sáčků končí každoročně v oceánech, jejich degradace však probíhá v řádu desetiletí. Evropská komise proto zvažuje zavedení daně na plastové sáčky a jiné běžné plastové výrobky.
(Celý text)

Sázky mají upozornit na plýtvání energií: Když zhasnete, zazpívám
20. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - V sobotu večer na hodinu zhasne celá řada světových památek a měst, aby se připojily ke globálnímu happeningu Hodina Země. Přidá se i Česká republika, stejně jako někteří její obyvatelé. Letos poprvé chce kampaň přitáhnout pozornost k ochraně životního prostředí díky sázkám. Lidé slibují třeba běh v medvědím kostýmu, pečení dortu nebo chození do školy pouze v pyžamu, když jejich spoluobčané sníží svou spotřebu vody či omezí dojíždění auty.
(Celý text)

Proč kohouti ráno kokrhají? Tikají jim biologické hodiny
19. března 2013 02:08

PRAHA (Ekolist) - Poetické ráno na venkově si nedokážeme představit bez kokrhání kohouta. Ale vědí skutečně kohouti, kolik je hodin? Nebo jen reagují na ranní světlo? Záhada, podle čeho se řídí šéfové kurníků, nedala spát japonským vědcům.
(Celý text)

Kvůli jarnímu sněhu ptáci hladoví, potřebují přikrmovat
19. března 2013 01:27

PRAHA (Ekolist) - Přestože podle kalendáře začíná jaro, přívaly sněhu neustávají. To ale komplikuje život stěhovavým ptákům. Ti přilétají z teplých krajin k bohaté hostině středoevropských luk, jenže místo toho je čeká krajina zasypaná sněhem. Ptáci se tak těžko dostávají k potravě a proto je dobré právě nyní intenzívně přikrmovat.
(Celý text)

Neví se o nich ještě vše, ale už dost na to, aby je Evropa zakázala: endokrinní disruptory
18. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Evropa bude přísnější k chemikáliím, kterým jsou lidé vystaveni v běžném životě. Poslanci Evropské parlamentu ve čtvrtek 14.3. schválili doporučení k prosazení lepší regulace tzv. endokrinních disruptorů. Jde o chemické látky, které se běžně používají v kosmetice, podlahových krytinách a jiných běžných výrobcích a které vážným způsobem poškozují lidské zdraví.
(Celý text)

Tygr propadl v testu: kozu nesežral, ale skamarádil se s ní
16. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Zaměstnanci indické záchranné stanice vypustili k dospělému tygrovi kozu. Místo bleskurychlého útoku se jim naskytla svým způsobem strašná podívaná: tygr se začal s kozou kamarádit. Strašné je to v tom, že tygr měl být brzy vypuštěn na svobodu do divoké přírody, píše server The Times of India. Tento test ale ukázal, že není schopný v přírodě přežít.
(Celý text)

Neskladujte doma zbytečné věci. Budete se cítit lépe
15. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Člověku to někdy až rve srdce, pomyšlení, že by to vyhodil nebo prostě dal pryč, z domu. Taková hezká věc, ta se ještě bude hodit, řekne se a strčí se věc do kumbálu, odnese se do garáže nebo strčí na půdu. Nebo někam do kouta. Pod stůl či na skříň. Je to cesta do pekla. Nejlepší věci v lidském životě totiž nejsou věci a čím víc toho máte, tím je víc toho, o co se musíte starat.
(Celý text)

Neskladujte doma zbytečné věci. Budete se cítit lépe
15. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Člověku to někdy až rve srdce, pomyšlení, že by to vyhodil nebo prostě dal pryč, z domu. Taková hezká věc, ta se ještě bude hodit, řekne se a strčí se věc do kumbálu, odnese se do garáže nebo strčí na půdu. Nebo někam do kouta. Pod stůl či na skříň. Je to cesta do pekla. Nejlepší věci v lidském životě totiž nejsou věci a čím víc toho máte, tím je víc toho, o co se musíte starat.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1599 | 1600 | 1601 | 1602 | 1603 | .. | 2148 | Další

Online diskuse
Vláda projedná návrh zákona o ochraně ovzduší a jeho připomínky
21. května 2024 01:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí ve středu předloží vládě k projednání návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší a další související zákony. Cílem novely je změnit platnou právní úpravu tak, aby co nejlépe odpovídala aktuálním potřebám v oblasti ochrany ovzduší. Meziresortní řízení návrhu zákona skončilo v loni v červnu. Návrh zákona se předkládá vládě k projednání s třemi rozpory, u kterých se nenalezla shoda.
(Celý text)

O prodloužení výjimky pro rtuť pro elektrárnu Počerady rozhodne ministerstvo
21. května 2024 01:00

(ČTK) - Nevládní organizace a spolky se odvolaly proti prodloužení emisní výjimky pro rtuť pro uhelnou elektrárnu Počerady na Lounsku. Rozhodovat o odvolání bude ministerstvo životního prostředí. Výjimka má skončit u dvou kotlů 30. června, u dalšího na konci roku a u zbylých dvou 30. června 2025. Elektrárna Počerady patří pod skupinu Sev.en Česká energie finančníka Pavla Tykače.
(Celý text)

Praha rozšíří svoz zbytků jídla ze škol i na domovy pro seniory
21. května 2024 00:29

PRAHA (ČTK) - Pražský magistrát rozšíří svoz zbytků jídla ze školních jídelen i na domovy pro seniory, které provozuje. O službu podle schváleného dokumentu projevilo zájem osm z deset domovů. Město také službu začne poskytovat dalším 20 školám ke 400, které již ji využívají. Svoz takzvaného gastroodpadu magistrát rovněž testuje pro domácnosti v některých městských částech.
(Celý text)

U Hrádku n. N. myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem
20. května 2024 23:16

HRÁDEK NAD NISOU (ČTK) - V Hrádku nad Nisou na Liberecku u hranic s Polskem myslivci ulovili další divoké prase nakažené africkým morem prasat. Laboratoř státního veterinárního ústavu nákazu potvrdila u kusu ulovené v katastru Václavic, informoval dnes ČTK zastupující mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer. Nákaza byla potvrzena u zvířete uloveného v takzvaném uzavřeném pásmu II, nebude to tak znamenat další změny hranic ochranných pásem vymezených kolem míst výskytu nákazy.
(Celý text)

Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži
20. května 2024 18:57

TOKIO (ČTK) - Japonsko dnes zavedlo on-line rezervace pro turisty, kteří chtějí vystoupit na nejvyšší japonskou horu Fudži po nejfrekventovanější stezce vedoucí na vrchol. Stezku, která bývá obvykle otevřená od 1. července do 10. září, v posledních letech zaplavily davy návštěvníků, což vyvolává zvýšené riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti. Japonské úřady již dříve oznámily, že denní počet návštěvníků omezí na 4000 a výstup zpoplatní.
(Celý text)

Aktivisté zvažují právní kroky proti rozšíření německé továrny automobilky Tesla
20. května 2024 18:40

Grünheide (Německo) (ČTK) - Ekologičtí aktivisté zvažují právní kroky proti plánovanému rozšíření továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v obci Grünheide v německé spolkové zemi Braniborsko. Agentuře DPA to dnes řekl šéf braniborské pobočky ekologické organizace Naturschutzbund Deutschland (Nabu) Björn Ellner.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství dá na rozvoj venkova 5 miliard korun, o využití peněz rozhodnou regiony
20. května 2024 18:38

LIBEREC (ČTK) - Téměř pět miliard korun na dotacích dostanou do roku 2027 místní akční skupiny (MAS) v programu na rozvoj venkova. Nová pravidla umožní akčním skupinám, což jsou sdružení občanů, neziskových organizací nebo obcí, využít peníze nejen na spolupráci mezi sebou, ale také na projekty, které samy uznají za nejdůležitější pro daný region. Může jít například o investice do stezek nebo sociálních služeb pro seniory. Zároveň jim podstatně ubude byrokracie, uvedlo ministerstva zemědělství.
(Celý text)

Ministerstvo od září sníží dotace na výměnu kotlů. Zároveň oznámilo, jak budou probíhat kontroly
20. května 2024 14:35

PRAHA (Ekolist) - Zákaz využívání kotlů první a druhé emisní třídy začne platit od 1. září 2024. Mnoho občanů již využilo podporu z kotlíkových dotací i z programu Nová zelená úsporám. Ty, kteří nevyhovující kotle ještě nevyměnili, Ministerstvo životního prostředí nabádá, aby tak učinili a využili do konce srpna jedinečné příležitosti čerpat aktuální výši dotací. Od 1. září sice bude podpora pokračovat, ale bude výrazně nižší. Pokud si navíc domácnosti stihnou o dotaci požádat do konce srpna, i když nestihnou kotel vyměnit, budou k tomu úředníci při kontrolách přihlížet. A nově bude možné od září zažádat o dotaci na výměnu všech uhelných kotlů.
(Celý text)

Ostravská zoo bude hostit mezinárodní ochranářskou konferenci
20. května 2024 11:01

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada bude v červenci hostit mezinárodní ochranářskou konferenci EAZA Conservation Forum 2024. Účastnit se jí bude více než stovka zástupců institucí z celého světa, sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Případem nevhodného uložení tun fosforu v Rajhradě se bude zabývat odvolací soud
20. května 2024 10:54

(ČTK) - Případem nevhodného uložení 19 tun nebezpečného bílého fosforu v Rajhradě na Brněnsku se bude zabývat odvolací Vrchní soud v Olomouci. Krajský soud v Brně na začátku dubna za neoprávněné nakládání s odpady a obecné ohrožení potrestal obžalovaného muže 20 měsíci vězení, dva další podmíněnými a peněžitými tresty, tresty dal i dvěma firmám. Všichni kromě jedné firmy se proti rozsudku odvolali. Odvolal se i žalobce a žádá přísnější tresty. ČTK o odvoláních informovala mluvčí krajského soudu Klára Belkovová.
(Celý text)

Projekty přeměny Mostecka a vzdělávání v Ústeckém kraji mohou získat peníze z EU
20. května 2024 10:53

(ČTK) - Projekty využití těžební lokality na Mostecku a vzdělávání zaměřené na přeměnu průmyslového regionu v základních a mateřských školách v Ústeckém kraji by mohly získat dotaci z Evropské unie. Oba strategické projekty doporučila Regionální stálá konference Ústeckého kraje ministerstvu životního prostředí k posouzení. Kraj to uvedl na webu.
(Celý text)

Má to smysl. Po deseti letech vytrhávání invazní boryt z Pálavy téměř zmizel
20. května 2024 02:04

PRAHA (Ekolist) - Dlouhodobé systematické úsilí ochranářů a stovek dobrovolníků přináší výsledky. Invazní boryt barvířský v národní přírodní rezervaci Děvín se už téměř podařilo zlikvidovat.
(Celý text)

Nová studie našla ve více než polovině vzorků spermatu vysoké množství herbicidu glyfosátu
20. května 2024 01:49

(ČTK) - Více než 55 procent vzorků spermatu z francouzské kliniky pro léčbu neplodnosti obsahovalo vysoké množství glyfosátu, nejběžnějšího prostředku na hubení plevele na světě. Zjistila to nová studie, která vyvolává další otázky ohledně dopadu této chemické látky na reprodukční zdraví a celkovou bezpečnost, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Analytik: Oblíbenou dezinformací popíračů změn klimatu jsou teorie o spiknutí
20. května 2024 01:45

(ČTK) - U popíračů změn klimatu jsou v posledních letech oblíbené konspirační teorie, které tvrdí, že informace o klimatické změně jsou výsledkem spiknutí. ČTK to řekl analytik Vojtěch Pecka. Škála různorodosti těchto teorií je podle něj široká, jejich motivace jsou ekonomické, ideologické či geopolitické a mocenské. K popíračům klimatických změn podle Pecky patří nejen třeba zástupci fosilního průmyslu, nýbrž i států jako například Rusko nebo Saudská Arábie, které jsou závislé na exportu fosilních paliv.
(Celý text)

Chystaná novela legalizuje komerční chov zvířat, kritizuje ji unie zoologických zahrad
20. května 2024 00:48

(ČTK) - Unie českých a slovenských zoologických zahrad nesouhlasí s chystanou novelou zákona o zoologických zahradách. Podle ní by pomohla legalizovat doposud nezákonný komerční chov volně žijících zvířat a podpořila by tak nelegální aktivity a obchod se zvířaty. Novela totiž počítá se zavedením akreditovaných zařízení, jako jsou například zookoutky, pro která ale mají platit méně přísná pravidla než pro zoologické zahrady. ČTK to dnes sdělil prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad a ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. Organizace sdružuje 18 zoologických zahrad v Česku a na Slovensku.
(Celý text)

Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další