ecomonitor.cz
verze pro tisk
ČR je světovou velmocí v pěstování máku. Šlechtí i nové odrůdy
6. září 2016 15:29

PRAHA (Ekolist) - Plodina, která je v našich zeměpisných šířkách velmi oblíbenou potravinářskou surovinou, představuje pro své pěstitele poměrně značné riziko. Mák je totiž poměrně náchylný ke klimatickým stresům a nejrůznějším chorobám. Nezřídka také před sklizní slehne a způsobí tak pěstiteli značné škody, připomíná Viktor Vrbovský ze společnosti OSEVA PRO, s.r.o. Nově vyšlechtěné genotypy máku by měly být odolnější.
(Celý text)

Výroba příměsí do bionafty v pololetí meziročně klesla o 17 procent
6. září 2016 14:57

PRAHA (ČTK) - V Česku se v letošním 1. pololetí vyrobilo zhruba 74 000 tun takzvaných methylesterů mastných kyselin (FAME), které se používají jako bionafta nebo biosložka do směsné motorové nafty. Meziročně to bylo o 17 procent méně. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
(Celý text)

Vodohospodáři do Moravy a Dyje vysadí na 5000 jeseterů
6. září 2016 13:52

BŘECLAV (ČTK) - Povodí Moravy chce u soutoku řek Dyje a Moravy na Břeclavsku ještě letos vysadit zhruba 5000 jeseterů malých, uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař. V tuzemských řekách ryba v současnosti žije jen velmi vzácně.
(Celý text)

Inspekce uložila pokutu za nepovolené kácení v Havlíčkově Brodě
6. září 2016 13:40

H. BROD (ČTK) - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 150 000 korun firmě Parplando s.r.o. za nepovolené kácení stromů rostoucích mimo les. Firma se tím podle inspekce dopustila porušení zákona o ochraně přírody a krajiny. ČTK to oznámila zástupkyně mluvčí ČIŽP Jana Jandová. Vedení společnosti se ČTK nepodařilo kontaktovat.
(Celý text)

Valašské Klobouky změní třídění odpadu, u domů bude více popelnic
6. září 2016 12:54

VAL. KLOBOUKY (ČTK) - Valašské Klobouky na Zlínsku změní systém třídění odpadu. Současný systém, kdy lidé mohli nosit vytříděný odpad do sběrného dvora a ušetřit tak na poplatcích za komunální odpad, se neosvědčil. Město chce lidem manipulaci s odpady co nejvíce usnadnit a učinit třídění komfortnějším, sdělila mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková. Lidé tak dostanou zdarma popelnice na plast a papír přímo k domům.
(Celý text)

Prezident Zeman podepsal zákon o regulátorovi na železnici
6. září 2016 12:49

PRAHA (ČTK) - Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře. Počítá s tím zákon, který podepsal prezident Miloš Zeman. ČTK o podpisu informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Úřad bude taky chránit spoje objednané a financované z veřejných peněz proti komerčním linkám. Na starosti bude mít i přístup k letecké infrastruktuře.
(Celý text)

Výpravy za šumavskou divočinou, kůrovcem a poznáním
6. září 2016 11:09

PRAHA (Ekolist) - První čtyřdenní výprava s odborným průvodcem napříč národními parky Šumava a Bavorský les se uskutečnila v roce 1999. „Účastníci byli nadšení a my viděli, jak silné zážitky si odváží. Nejen poznání a vlastní úsudek. Divoká příroda získala jejich srdce, stejně jako dříve ta naše. Tak jsme v tom pokračovali,“ říká Jaromír Bláha z Hnutí DUHA, který část exkurzí provází.
(Celý text)

Vědci varují před následky globálního oteplování na světový oceán
6. září 2016 09:01

OSLO (ČTK) - Globální oteplování narušuje životní procesy v oceánech od planktonu po velryby a může zvyšovat teplotu moří, i když se emise způsobující skleníkový efekt zastaví. K takovému závěru dospěla studie mezinárodního vědeckého týmu, která byla zveřejněna v norské metropoli Oslu.
(Celý text)

Pávům zeleným ve volné přírodě hrozí vyhynutí. V Barmě žije posledních 2000 jedinců
6. září 2016 01:14

RANGÚN (ČTK) - Páv zelený, národní symbol Barmy a zejména strany nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij, která je nyní u moci, je ohrožen vyhynutím. Píše o tom agentura AFP.
(Celý text)

Nová silnice by měla vést dopravu k mělnické spalovně mimo obce
5. září 2016 17:08

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj chce postavit silnici, která by vedla dopravu k plánované spalovně v areálu Elektrárny Mělník mimo zastavěná území. Vyhnula by se tak obcím Vliněves, Křivenice, Horní Počaply a Cítov. Návrhem na změnu zásad územního rozvoje pro Mělnicko se bude za dva týdny zabývat krajské zastupitelstvo, řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD).
(Celý text)

Nákupní centrum v Olomouci zaplnily modely podmořských obrů
5. září 2016 17:06

OLOMOUC (ČTK) - Do života v tajemných hlubinách světových oceánů můžou nahlédnout návštěvníci nové výstavy Obři oceánů, která byla zahájena v nákupních centru Galerie Šantovka v Olomouci. K vidění jsou několikametrové modely oceánských obrů a součástí výstavy je také interaktivní zóna. ČTK to řekl Petr Kratochvíl ze společnosti Shake marketing, která výstavu pod záštitou National Geographic Wild připravila.
(Celý text)

Chemikálie z centra Lovosic zmizely, kraj přispěje na sanaci
5. září 2016 14:17

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Nebezpečné chemikálie z bývalé olejny v centru Lovosic na Litoměřicku byly odstraněny, zbývá překontrolovat areál. Krajští zastupitelé schválili příspěvek 250 000 korun městu na úhradu nákladů na sanaci. Celkové náklady na odstranění ekologické zátěže jsou 2,4 milionu korun.
(Celý text)

Ve Francii je módní včelaření ve městech. Včely ve volné přírodě ale nenahradí
5. září 2016 14:14

LILLE (ČTK) - Ve francouzských městech se už několik let chovají včely, ať už na střechách středních škol v Montpellier na jihu země, na střeše Pařížské opery nebo také na střeše francouzské tiskové agentury AFP. Včelařství ve městech má však svá omezení a městská včela nikdy nenahradí včelu ve volné přírodě, píše AFP.
(Celý text)

Evropští voliči došli k závěru, že TTIP jim neprospěje
5. září 2016 14:14

LONDÝN (ČTK) - Britští voliči odmítli setrvání v Evropské unii. Italové mohou v listopadovém referendu odmítnout reformy ústavy. Němci, Francouzi, Rakušané, Belgičané a další odmítají Transatlantické obchodní a investiční partnerství, neboli TTIP, píše Financial Times.
(Celý text)

Chebské Riegrovy sady projdou rekonstrukcí za dva miliony korun
5. září 2016 13:16

CHEB (ČTK) - Cheb dá na rekonstrukci Riegrových sadů více než dva miliony korun. Na jedné z největších zelených ploch v centru města bude nová cestní síť i dětská hřiště. Práce by měly být hotovy do konce října, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).
(Celý text)

Česká Třebová chce opravit zavřenou plovárnu. Radnice uvažuje o biotopu
5. září 2016 12:22

Č. TŘEBOVÁ (ČTK) - Česká Třebová na Orlickoústecku chce zprovoznit koupaliště, které je zavřené od počátku 90. let minulého století. Zatímco dřív v něm lidé platili vstupné, nyní by mělo být zdarma a volně přístupné. ČTK to řekl starosta Jaroslav Zedník.
(Celý text)

Lidé v Kolíně si budou moci vyzkoušet chůzi po bosé stezce
5. září 2016 10:20

KOLÍN (ČTK) - Lidé v Kolíně si budou moci vyzkoušet chůzi po takzvané bosé stezce. Chodník, na němž se střídají povrchy z oblázků, písku, dřeva, štěrku a dalších materiálů, má být zpřístupněn do konce září za novou lávkou u workoutového hřiště. Stezka bude dlouhá 40 metrů a bude vhodná hlavně pro děti, řekl ČTK místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).
(Celý text)

Gorila východní se dostala na seznam kriticky ohrožených druhů
5. září 2016 08:23

HONOLULU (ČTK) - Mezinárodní svaz na ochranu přírody (IUCN) přidal na seznam kriticky ohrožených druhů zvířat gorilu východní. Populace tohoto velkého primáta, který žije především na území Konžské demokratické republiky, se v důsledku nelegálního lovu v posledních dvaceti letech snížila o 70 procent.
(Celý text)

Volkswagen porušil manipulacemi s emisemi zákony na ochranu spotřebitele, míní Jourová
5. září 2016 07:14

BERLÍN (ČTK) - Manipulací s emisemi u svých naftových aut porušila automobilka Volkswagen ve většině zemí Evropské unie evropské zákony na ochranu spotřebitele. Německému listu Die Welt to řekla eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová. Na dnešní tiskové konferenci v Bruselu pak novinářům sdělila, že pro spotřebitele v EU bude složitější vymoci na firmě odškodnění podobné tomu, jaké získali spotřebitelé v USA. Rozhodovat totiž nakonec budou muset soudy v jednotlivých zemích EU. Volkswagen obvinění vznesená Jourovou odmítl.
(Celý text)

Nosorožčí samička Eliška z dvorské zoo už pobývá v Tanzanii ve velkém výběhu
5. září 2016 01:50

PRAHA (Ekolist) - Samička nosorožce dvourohého Eliška, kterou Zoo Dvůr Králové na konci června věnovala rezervaci Mkomazi v Tanzanii, byla už vypuštěna do většího výběhu. Dobře se v Mkomazi daří i dalším nosorožcům odchovaným v evropských zoologických zahradaách.
(Celý text)

Nosorožčí samička Eliška z dvorské zoo už pobývá v Tanzanii ve velkém výběhu
5. září 2016 01:50

PRAHA (Ekolist) - Samička nosorožce dvourohého Eliška, kterou Zoo Dvůr Králové na konci června věnovala rezervaci Mkomazi v Tanzanii, byla už vypuštěna do většího výběhu. Dobře se v Mkomazi daří i dalším nosorožcům odchovaným v evropských zoologických zahradaách.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1404 | 1405 | 1406 | 1407 | 1408 | .. | 2145 | Další

Online diskuse
Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Vizuál festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio tvůrců se znevýhodněním
14. května 2024 19:17

PRAHA (ČTK) - Vizuální styl 50. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm navrhlo grafické studio obecně prospěšného sdružení Maturus, které zaměstnává tvůrce se znevýhodněním. S návrhem šestadvacetiletého Olivera Moučky zvítězilo ve veřejné soutěži, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jubilejní ročník Ekofilmu s podtitulem Jak (ne)zabít přírodu se uskuteční 1. až 6. října v Brně. Zabývat se bude vlivem válečných a jiných konfliktů, katastrof, průmyslu nebo těžby na přírodní bohatství.
(Celý text)

Pražané se mohou v ulicích v horkých dnech osvěžit u mlžítek a osvěžítek
14. května 2024 19:10

PRAHA (ČTK) - Pražané a návštěvníci metropole se mohou v horkých dnech ochladit v ulicích u mlžítek a osvěžítek. V devíti městských částech rozmístili technici Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) 22 zařízení, sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Mlžítka ve svém okolí dokážou pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost.
(Celý text)

Letos proběhne 50. ročník filmového festivalu EKOFILM. O čem bude?
14. května 2024 16:15

PRAHA (Ekolist) - Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu Jak (ne)zabít přírodu vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil ve svém zpracování především na hravost a důvtip. Letošní Ekofilm proběhne 1.–6. října v Brně, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován projektům na ochranu přírody, které zaštiťuje ZOO Brno.
(Celý text)

Ekonomické důsledky změny klimatu: makroekonomické škody jsou zřejmě šest krát vyšší než se předpokládalo
14. května 2024 11:55

PRAHA (Ekolist) - Klimatická změna ohrožuje naše životy, živobytí a globální ekonomiku. Dosavadní poznatky hovořili o relativně přijatelných škodách: přibližně 1-3% ztráty HDP na 1 °C zvýšení teploty. Dosavadní poznatky se ale zaměřují na lokální teplotní změny v rámci jednotlivých zemí. Adrien Bilal z Harvardovy univerzity a Diego R. Känzig ze Severozápadní univerzity se podívali na ekonomické důsledky klimatické změny jiným pohledem. A jejich práce He Macroeconomic Impact Of Climate Change: Global Vs. Local Temperature říká, že zvýšení globální teploty o 1 °C vede k poklesu světového HDP o 12 %.
(Celý text)

Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další