ecomonitor.cz
verze pro tisk
Štítná nad Vláří produkuje nejméně směsného odpadu v zemi
24. listopadu 2016 14:26

ZLÍN (ČTK) - Obec Štítná nad Vláří-Popov na Zlínsku produkuje v Česku nejméně odpadu na obyvatele za rok. Zvítězila v druhém ročníku soutěže Odpadový Oskar, kterou pořádá ekologické sdružení Arnika. Štítná s 38,6 kilogramu směsného komunálního odpadu na obyvatele a rok zvítězila v kategorii větších obcí s 1001 až 5000 obyvateli, stala se také absolutním vítězem. Informoval o tom mluvčí Arniky Jan Vávra.
(Celý text)

Volně žijící zvířata putují z venkova do Amsterodamu
24. listopadu 2016 13:28

PRAHA (ČTK) - Tuleni, kteří vystrkují nos z vod malebných amsterodamských kanálů? Podle expertů se dnes nizozemská metropole může pochlubit mnohem širší biodiverzitou, než nabízí rovinatý a monotónní venkov Nizozemska, píše agentura AFP.
(Celý text)

V Zoo Praha se letos zatím narodilo 1191 mláďat, největší úspěch jsou dvě slůňata
24. listopadu 2016 11:13

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se letos zatím narodilo 1191 mláďat ve 223 druzích. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvantita podle něj není nejdůležitější, chovatelé se soustředí zejména na velké výzvy, tedy obtížně chovatelné druhy. Za ojedinělé považuje Bobek narození dvou sloních mláďat.
(Celý text)

Plzeňská teplárna bude spalovat spolu s uhlím a biomasou i kaly z čistírny vod
24. listopadu 2016 10:44

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňská teplárenská bude spalovat spolu s uhlím, dřevní štěpkou, pivovarským mlátem a komunálním odpadem ve spalovně také kaly z městské čistírny odpadních vod. Městská firma Vodárna nejprve za 250 až 300 milionů korun vybuduje u městské teplárny sušičku kalů. Připravuje se zadání dokumentace pro územní rozhodnutí, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).
(Celý text)

Nejstarší přílivová elektrárna ve Francii vyrábí stejně jako Dlouhé Stráně
24. listopadu 2016 09:00

PAŘÍŽ/PRAHA (ČTK) - Přílivové elektrárny, které využívají k výrobě elektřiny opakování přílivu a odlivu moře a tím kinetické energie rotace Země, nejsou příliš využívány. Nyní pracují ve světě tři větší takové elektrárny, jejichž výkon je ale dohromady jen něco přes 500 MW. Jejich výhodou je proti mnohem progresivnějším větrným a solárním elektrárnám lepší předpověditelnost přílivu a odlivu. Před půl stoletím, 26. listopadu 1966, byla zprovozněna první velká přílivová elektrárna v ústí řeky Rance v Bretani, jejichž 24 turbín s výkonem 240 MW vyrobí ročně asi 500 GWh elektřiny, tedy zhruba stejně jako nejvýkonnější vodní elektrárna v ČR, Dlouhé Stráně.
(Celý text)

Drsný lov velryb u Faerských ostrovů kvůli ochráncům zvířat asi nepřestane. Mohl by ale kvůli těžkým kovům
24. listopadu 2016 01:33

PRAHA (Ekolist) - Tisíciletá tradice velrybářů z Faerských ostrovů zatím neztrácí podporu místních obyvatel. Hromadné nahánění táhnoucích velryb kulohlavců loděmi na pobřeží a jejich následné ubíjení už ale zdaleka nedosahuje takové obliby, jako před několika desetiletími. Kvůli soustavnému tlaku různých ochranářských organizací se tak znovu otevírá otázka, zda je na ostrovech pro tento specifický rybolov, tzv. grind, v jednadvacátém století ještě vůbec místo. Ironií je, že k samotnému ukončení lovu nakonec může být docela jiný důvod, než ochrana zvířat. Informuje o tom RadioAustralia.
(Celý text)

Počet certifikovaných budov v ČR vzrostl o 15 procent na 130
24. listopadu 2016 01:05

PRAHA (ČTK) - V Česku je 130 tzv. certifikovaných budov a jejich počet se meziročně zvýšil zhruba o 15 procent. Mezi kritérii pro udělení certifikátu jsou například spotřeba energií, spotřeba a užívání vody, kvalita materiálů nebo napojení dané budovy na MHD. Informoval o tom předseda představenstva České rady pro šetrné budovy Leoš Vrzalík.
(Celý text)

Sever Iráku je zahalen kouřem ze zapálených ropných vrtů
24. listopadu 2016 01:00

BAGDÁD (ČTK) - Vyčerpaní požárníci s červenými helmami na hlavách a rouškami přes ústa se vynořují ze sloupu hustého kouře, který vychází z ropného vrtu. Kouř je tak hustý, že za ním nelze spatřit ani slunce. S hořícími vrty bojují iráčtí požárníci i policisté už několik týdnů. Jsou na severu Iráku, kde radikálové ve snaze zbrzdit postup armády k Mosulu mnoho ropných polí zapálili.


(Celý text)

Za nezalesnění a nedostatečnou ochranu proti kůrovci v CHKO Beskydy dostala firma pokutu 400 tisíc korun
23. listopadu 2016 15:10

PRAHA (ČTK) - Inspektoři ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělili společnosti Skogar pokutu 400.000 korun. Podle nich včas nezalesnila v Beskydech holiny po těžbě dřeva. Neplnila ani opatření proti šíření kůrovce. Informovala o tom mluvčí inspekce Jana Jandová.
(Celý text)

Vláda schválila změny ve Státní politice životního prostředí
23. listopadu 2016 14:52

PRAHA (ČTK) - Boj s povodněmi, dlouhodobým suchem, extrémními výkyvy počasí a erozí je součástí Státní politiky životního prostředí. Vláda dnes schválila aktualizaci strategického dokumentu, který nově zahrnuje předcházení a snižování následků přírodních nebezpečí. Jeho součástí jsou i rizika, která zaviní člověk, jde třeba o kontaminace nebo ekologické zátěže.
(Celý text)

Evropská komise schválí podporu obnovitelným zdrojům v ČR
23. listopadu 2016 14:41

PRAHA (ČTK) - Evropská komise vydá povolení k podpoře většiny obnovitelných zdrojů energie (OZE) v Česku 28. listopadu. Provozovatelé OZE by na základě toho měli během příštího roku získat přes 40 miliard korun. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu a obchodu. Schválením EK podmiňoval výplatu peněz Energetický regulační úřad.
(Celý text)

MŽP vydalo souhlas EIA ke stavbě úseku dálnice D49
23. listopadu 2016 14:16

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí dnes vydalo první souhlasné stanovisko EIA k jedné z prioritních dopravních staveb určených vládou, a to ke stavbě úseku budoucí dálnice D49 Hulín-Fryšták. Obsahuje 17 závazných podmínek, které se týkají především opatření k dalšímu snížení hlukové zátěže dálnice, jako například stavby protihlukových stěn nebo použití nízkohlučného asfaltu. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) novinářům řekl, že stanoviska k dalším prioritním stavbám budou následovat. Vyřizovat je ministerstvo chce nejpozději do dvou měsíců od předložení potřebných dokladů.
(Celý text)

Vláda schválila obnovu Krušných hor za čtyři miliardy Kč
23. listopadu 2016 13:26

PRAHA (ČTK) - Vláda dnes schválila program obnovy Krušných hor, který by měl do roku 2030 stát až 4,1 miliardy korun. Na twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Přibližně polovina peněz určených na obnovu lesů a vypořádání se s přemnoženou zvěří bude z evropských programů na rozvoj venkova a z operačního programu Životní prostředí.
(Celý text)

Petice za záchranu candátů má 1100 podpisů, autoři ji dali úřadům
23. listopadu 2016 13:26

LIPNO N.VLT. (ČTK) - Více než 1100 lidí podepsalo petici za záchranu candátů na Lipně. Iniciátoři ji dnes předali ministerstvu zemědělství, Českému rybářskému svazu i jeho jihočeské organizaci a zemědělskému výboru Sněmovny. Informoval o tom signatář petice Radek Filip, který je šéfredaktorem rybářského časopisu Kajman.
(Celý text)

Europoslanci schválili přísnější národní limity pro emise
23. listopadu 2016 13:22

PRAHA (ČTK) - Evropský parlament dnes na svém plenárním zasedání ve Štrasburku podle očekávání v prvním čtení schválil plán zavést do roku 2030 přísnější národní limity pro hlavní látky znečišťující ovzduší. Limity by v budoucí směrnici mohly omezit zdravotní dopady znečištění na obyvatele do roku 2030 až o polovinu, uvedla poslankyně Julie Girlingová, která návrh připravila.
(Celý text)

Prezident Zeman podporuje stavbu jezu na Labi v Děčíně
23. listopadu 2016 11:42

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Prezident Miloš Zeman podporuje stavbu jezu v Děčíně, který by měl pomoci zesplavnění dolního toku Labe po celý rok. Vyjádřil se tak dnes při setkání se zastupiteli a starosty na úvod své návštěvy Ústeckého kraje. Zeman slíbil, že do Ústeckého kraje přijede znovu 17. prosince na otevření úseku dálnice D8, který vede Českým středohořím.
(Celý text)

Trump: Mezi člověkem a klimatickými změnami je určitá spojitost
23. listopadu 2016 08:42

NEW YORK (ČTK) - Zvolený americký prezident Donald Trump se domnívá, že mezi lidskou činností a změnami globálního klimatu existuje určitá souvislost. Uvedl to v rozhovoru poskytnutém deníku The New York Times. Na otázku, zda se chystá odstoupit od pařížské klimatické dohody, ale jasně neodpověděl. Nechává si prý otevřené všechny možnosti.
(Celý text)

Pohyb venku newyorské mládeži prospívá, ale vzduch jim škodí
23. listopadu 2016 01:41

PRAHA (Ekolist) - Mezi obecně přijímané úsudky patří, že dnešní děti si dopřávají méně pohybu, než jejich vrstevníci před několika generacemi a že děti žijící ve městech jsou pohybově spíše méně aktivní. Aktuální studie z Columbia University se sice nesoustředí na potvrzení nebo vyvrácení těchto obecných úsudků, ale přidává k nim jeden zajímavý poznatek. Městské děti, které mají více pohybu, svému zdraví nejspíš moc nepomáhají.
(Celý text)

Zoo v Táboře dnes přijala samce zubra evropského z Polska
22. listopadu 2016 23:51

TÁBOR (ČTK) - Do táborské zoologické zahrady dnes dorazil z polských Niepolomic samec zubra evropského nížinné linie. Zoo tak bude mít nejcennější chovnou skupinu zubrů ze všech tuzemských zoologických zahrad. Potomci zubra evropského by v budoucnu měli zamířit do volné přírody v Česku. Táborská zoo letos vybudovala ve svém komplexu 5000 metrů čtverečních rozsáhlý výběh pro zubra. Zatím v něm žily čtyři samice, které dnes doplnil samec. Novinářům to řekli zástupci zoologické zahrady.
(Celý text)

Kostra blbouna nejapného byla vydražena v Londýně za 10 milionů korun
22. listopadu 2016 17:50

LONDÝN (ČTK) - Za 336.100 liber (10,7 milionu korun) se dnes v Británii vydražila téměř kompletní kostra dronteho mauricijského, známého více jako blboun nejapný. Pták vymřel v druhé polovině 17. století. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Kostra blbouna nejapného byla vydražena v Londýně za 10 milionů korun
22. listopadu 2016 17:50

LONDÝN (ČTK) - Za 336.100 liber (10,7 milionu korun) se dnes v Británii vydražila téměř kompletní kostra dronteho mauricijského, známého více jako blboun nejapný. Pták vymřel v druhé polovině 17. století. Informovala o tom agentura AP.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1362 | 1363 | 1364 | 1365 | 1366 | .. | 2135 | Další

Online diskuse
Dobrovolníci sází staré odrůdy v lokalitě U Trojice v Pardubicích
28. dubna 2024 22:42

PARDUBICE (ČTK) - Přírodní lokalitu U Trojice v Pardubicích ozvláštnily další staré odrůdy ovocných stromů. Před dvěma lety začali dobrovolníci opuštěné a zanedbané místo uklízet a proměňovat, aby se z něj stal lesní park. Dnes tam sázeli hrušně a jabloně. ČTK to řekl Vítězslav Haupt z Okrašlovacího spolku U svaté Trojice.
(Celý text)

Mráz měl negativní vliv také na lesy. Buky, duby i jedle částečně pomrzly
28. dubna 2024 19:12

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Mráz, který zasáhl Česko v minulých dnech, bude mít kromě ovocných stromů a révy vinné negativní vliv také na lesy. Čerstvě rašící pupeny buků, dubů i jedlí, tedy citlivějších dřevin, jsou spálené, řekl ČTK Petr Macháček z hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS). Vinou mrazů také nebude výrazný semenný rok, jak lesáci předpokládali, málo ploch se přirozeně obnoví. Na masivní semenné roky dubů a buků se může čekat dalších sedm let, naopak třeba smrky plodí pravidelně.
(Celý text)

Pastva skotu přinesla ptačímu parku u Dubňan pestrost, těší ornitology
28. dubna 2024 14:15

DUBŇANY (ČTK) - Do ptačího parku Kosteliska u Dubňan na Hodonínsku se díky pastvě uherského skotu začaly vracet vzácné druhy rostlin, mizí naopak náletové dřeviny či nepůvodní zlatobýl. Pastva má podle ornitologů, kteří se o lokalitu starají, také významně pozitivní efekt na druhovou pestrost.
(Celý text)

Bonobové nejsou zas tak mírumilovní, jak jsme si mysleli
28. dubna 2024 05:55

PRAHA (Ekolist) - Ohrožený druh bonobo, lidoop ze středoafrického deštného pralesa, má pověst tak trochu hipíka. Bonobové jsou známí jako mnohem mírumilovnější než jejich bojovní příbuzní šimpanzi. Žijí v matriarchálních společnostech, provozují rekreační sex a vykazují známky spolupráce uvnitř i vně svých bezprostředních sociálních skupin. Prostě pohoda.
(Celý text)

Portál MiSe Klima - nový digitální průvodce klimatickou změnou
28. dubna 2024 05:00

PRAHA (Ekolist) - Nový digitální průvodce nabízí široké veřejnosti veškeré informace o klimatických opatřeních, která pomáhají zmírňovat dopady změny klimatu. Základ portálu tvoří jejich katalog, který byl sestaven pracovníky poradenských center financovaných v rámci projektu LIFE COALA. K dispozici jsou publikace, metodiky a knihy, kde lze získat bližší představu, jak opatření fungují.
(Celý text)

Jméno nově narozeného gorilího mláděte v Zoo Praha vybere bioložka Goodallová
28. dubna 2024 01:06

PRAHA (ČTK) - Jméno mláděte gorily nížinné, které se samici Kijivu narodilo předminulý týden v pražské zoologické zahradě, vybere slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová. Jméno se lidé dozvědí v sobotu 11. května v zahradě v rezervaci Dja. Pohlaví nově narozené gorily zoo určí na základě testu DNA z trusu mláděte. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Uvedl, že podle vzhledu by nové mládě mohla být samička.
(Celý text)

Vranovskou přehradu čeká řada akcí, slaví 90 let od napuštění
28. dubna 2024 01:00

VRANOV NAD DYJÍ (ČTK) - Vranovskou přehradu na řece Dyji letos čeká řada akcí, 11. dubna totiž oslavila 90 let od napuštění. Za tu dobu se stala jednou z největších turistických destinací jižní Moravy. Kromě toho plní vodohospodářské funkce. Akce k oslavám zastřešuje destinační společnost ZnojmoRegion, která připravila s místními podnikateli i samosprávami výstavy, přednášky či exkurze do míst, kam se běžně nechodí. Přednášky se budou týkat například historie výstavby vodního díla, zániku obce Bítov či stavby nové stejnojmenné obce. Výstavy pak připomenou podobu krajiny a vesnic před stavbou, staré fotografie budou doplněné současnými.
(Celý text)

V Mladé Boleslavi budou mít na podzim první medovinu z městské včelnice
28. dubna 2024 00:59

MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Mladá Boleslav bude mít na podzim první medovinu z medu z městské včelnice. Loňský výnos medu byl dosud největší a činil poprvé od založení včelnice téměř 100 kilogramů. O šest včelstev v zahradě komunitního centra Klementinka se starají členové včelařského kroužku, zahajují jeho pátou sezonu. Stejně jako med i medovinu využije město k propagačním účelům, řekl ČTK Martin Weiss, který kroužek vede.
(Celý text)

Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za rok 2023 šest psů
28. dubna 2024 00:56

PRAHA (ČTK) - Ocenění v anketě Statečné psí srdce získalo za loňský rok šest psů. Zasloužili si ho tím, že pomohli zachránit lidský život. Fenka velkého knírače Terezka našla po zemětřesení v Turecku v sutinách ženu, německý ovčák Ajax ze Slovenska zachránil, rovněž po zemětřesení v Turecku, sedm lidí v troskách domů a fena jorkšírského teriéra Kája zachránila život svému pánovi při epileptickém záchvatu. Čivava Diana pak pomáhá svému majiteli na invalidním vozíku se záchvaty a působí jako asistenční pes a německý ovčák Rapp našel ztraceného muže se zdravotními problémy, který byl v bezvědomí. Pořadatelé ankety dnes v Praze rozdávali ceny psím hrdinům počtrnácté.
(Celý text)

Osm jihočeských projektů se letos přihlásilo do národní ekologické soutěže Adapterra Awards
28. dubna 2024 00:52

(ČTK) - Osm projektů z jižních Čech je letos přihlášených do ekologické soutěže Adapterra Awards, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství. Pět jich je v kategorii Krajina, tři v kategorii Sídla. Budou soupeřit s dalšími 69 projekty. Letošní novinkou je udělení Ceny Jihočeského kraje, který se stal regionálním partnerem soutěže a který tak navíc ocení jihočeské projekty, řekla mluvčí Nadace Partnerství Andrea Křivánková. Krajské i národní výsledky vyhlásí organizátoři na podzim.
(Celý text)

V olomoucké zoo se narodilo mládě hrabáče kapského, pavilon je uzavřen
28. dubna 2024 00:47

OLOMOUC (ČTK) - Mládě hrabáče kapského se na začátku dubna narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, která o tato zvířata pečuje od roku 2017. Zatím odchovala dvě jejich mláďata. Péče o narozeného hrabáče je náročná. Zoo dočasně uzavřela pavilon, v němž tyto africké savce chová. Samice i ošetřovatelé tak mají klid a mohou se společnými silami o potomka postarat. Pokud bude odchov úspěšný, tak malého hrabáče návštěvníci zoologické zahrady uvidí ve výběhu zhruba za tři týdny, sdělila mluvčí zoo Iveta Gronská.
(Celý text)

Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky na stavění máje a pastvu ovcí
28. dubna 2024 00:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ČTK) - Skanzen Rochus v Uherském Hradišti zve návštěvníky ve středu 1. května na stavění máje a pastvu ovcí. Tradiční prvomájový program zahrnuje také ukázky práce s pasteveckým psem, stříhání ovcí, folklorní vystoupení nebo dílničky pro děti, sdělila za organizátory Hana Maděričová.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Precheza dostala za únik oxidu siřičitého novou pokutu
27. dubna 2024 21:23

PŘEROV (ČTK) - Přerovská chemička Precheza dostala za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) novou pokutu. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle jeho informací má Precheza zaplatit půl milionu korun. Firma se může odvolat, případ by pak řešilo ministerstvo životního prostředí (MŽP).
(Celý text)

Tažní koně předváděli lidem v brdských lesích šetrné vyvážení kmenů z lesa
27. dubna 2024 21:13

OHRAZENICE (PŘÍBRAM)/STRAŠICE (ROKYCANSKO) (ČTK) - Čtrnáct tažných koní předvádělo dnes lidem v brdských lesích šetrné vyvážení pokácených stromů z těžko dostupného lesního terénu. Vojenské lesy a statky (VLS) tak ukazovaly přírodě blízké hospodaření, které zavádějí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Soutěžní trať vedla posádkovým cvičištěm Jince, které se mimořádně otevřelo veřejnosti.
(Celý text)

Vychuchol pyrenejský připomíná krtka i ptakopyska. Španělští experti se ho snaží zachránit před vymřením
27. dubna 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělská vláda i Mezinárodní svaz ochrany přírody zintenzivnily snahy o záchranu nepříliš známého živočicha, který vypadá trochu jako krtek, trochu jako potkan a trochu jako ptakopysk a žije už jen v několika málo oblastech severu Španělska a Portugalska či jihu Francie. Jmenuje se vychuchol pyrenejský a k životu potřebuje čisté bystřiny. Právě proto mu možná už do deseti let hrozí vymření, informoval tento týden deník El País.
(Celý text)

Drony vyvinuté na ČVUT pomáhají s mapováním znečištěných vodních ploch
27. dubna 2024 13:07

(ČTK) - Drony vyvinuté na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) pomáhají s přesnějším a rychlejším mapováním znečištěných vodních ploch, hledáním sinic a odpadků. Dokážou to ve spolupráci s autonomně řízenými loděmi. Skupina multirobotických systémů (MRS) Fakulty elektrotechnické ČVUT představila v pondělí své výsledky u břehů vodní nádrže Orlík.
(Celý text)

Dotační hřebík do rakve přírodě šetrnému zemědělství
27. dubna 2024 05:42

PRAHA (Ekolist) - Evropský parlament 24. dubna podpořil návrh Evropské komise radikálně oslabit ekologické podmínky pro čerpání veřejných peněz ze zemědělských dotací v rámci Společné zemědělské politiky.
(Celý text)

Kraj Vysočina se chystá přispět ochráncům na výkup mokřadu Na Skřivánku
27. dubna 2024 01:08

JIHLAVA (ČTK) - Kraj Vysočina se chystá přispět na výkup mokřadu Na Skřivánku nedaleko Jihlavy, aby tam bylo možné zachovat podmínky pro chráněné a ohrožené živočichy a rostliny. Český svaz ochránců přírody (ČSOP) potřebuje do konce května sehnat na vykoupení téměř osmi hektarů pozemků 3,5 milionu korun. Zatím podle webu sbírky dostal zhruba 2,6 milionu korun. Radní kraje tento týden doporučili krajskému zastupitelstvu, aby ochráncům schválilo dar 1,3 milionu korun. ČTK to řekl krajský radní Pavel Hájek (STAN).
(Celý text)

Hradecká záchranná služba uvede do ostrého provozu jako první v ČR elektromobil
27. dubna 2024 01:07

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Královéhradeckého kraje v květnu nasadí do ostrého provozu nový elektromobil Volkswagen ID.4 GTX. Vozidlo pro výjezdovou skupinu rychlé lékařské pomoci ve složení lékař a zdravotnický záchranář v systému tzv. rendez-vous bude vyjíždět ze základny v Hradecké ulici v Hradci Králové. Půjde o první elektromobil ve službách Zdravotnické záchranné služby v ČR, řekli zástupci záchranářů a kraje. Cena vozidla je okolo dvou milionů korun, na další zhruba 1,2 milionu korun vyšlo zdravotnické vybavení a informační technologie.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

Nejvýznamnější objev učinili loni speleologové v ČR v systému Amatérské jeskyně
27. dubna 2024 01:00

SLOUP (ČTK) - Cenu předsednictva České speleologické společnosti za loňský nejvýznamnější objev v Česku získali jeskyňáři za objevy v jeskyni Lipovecká ventarola, která je součástí Amatérské jeskyně jako nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Česku. Cenu za objev českých speleologů v zahraničí získala Expedice Sokotra za objevy na stejnojmenném ostrově, řekl ČTK předseda České speleologické společnosti Jan Lenart.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2135 | Další