ecomonitor.cz
verze pro tisk
Indické řeky Ganga a Jamuna získaly stejná práva jako lidé
21. března 2017 10:30

(ČTK) - Indický soud přiznal posvátným řekám Ganga a Jamuna stejná práva, jaká mají lidé. Pokud bude někdo tyto řeky znečišťovat či jinak poškozovat, bude moci být souzen tak, jako kdyby způsobil újmu člověku, napsala dnes agentura AP.
(Celý text)

Žádosti o dotace na kotle začne kraj přijímat v září
21. března 2017 09:40

OSTRAVA (ČTK) - Příjem žádostí na výměnu starých neekologických kotlů za nové šetrnější k životnímu prostředí začne v Moravskoslezském kraji 5. září. Kraj tentokrát obdrží od ministerstva životního prostředí téměř 900 milionů korun a v regionu tak bude možné obměnit zhruba 8000 kotlů, řekla včera ČTK mluvčí krajského úřadu Petra Špornová. Žádosti kraj nově bude přijímat pouze elektronickou cestou. V dotační vlně v roce 2015 bylo pro kraj určeno 470 milionů korun.
(Celý text)

EU uvalila sankce na čtyři syrské vojáky kvůli chemických zbraním
21. března 2017 09:10

(ČTK) - Kvůli užívání chemických zbraní vůči civilnímu obyvatelstvu včera uvalila Evropská unie sankce na čtyři vysoce postavené představitele syrské armády. Celkový počet osob spojených s režimem prezidenta Bašára Asada na sankční seznamu EU tak vzrostl na 239, informovala EU v tiskové zprávě.
(Celý text)

Začal zkušební provoz linky, která rozebere haldu Heřmanice
21. března 2017 08:40

OSTRAVA (ČTK) - Na největším ostravském odvalu Heřmanice začal zkušební provoz třídicí linky za 250 milionů korun. Ta haldu, jež dosud hoří, postupně rozebere. Linka z materiálu vytřídí uhelnou hmotu, která se bude dál využívat, a kamení. Vzhledem k obrovskému rozsahu se bude halda sanovat nejméně deset let, pak ji čeká přetvarování. ČTK to včera sdělila mluvčí státního podniku Diamo, který se stará o zahlazování následků hornické činnosti, Jana Dronská.
(Celý text)

Na Benešovsku a Berounsku vzniknou nové přírodní památky
21. března 2017 08:00

PRAHA (ČTK) - Ve středních Čechách vzniknou dvě nové přírodní památky. Zvláště chráněným územím se stane okolí Řísnice na Benešovsku, kde jsou vlhké a mokřadní louky s rašeliništěm. Druhou přírodní památkou bude Stroupínský potok mezi Hředlemi a Zdicemi na Berounsku. Zvýšenou ochranu těchto území ve čtvrtek schválili krajští radní, sdělil ČTK mluvčí hejtmanství Pavel Lochař.
(Celý text)

Jihlavské zoo se podařilo odchovat mládě šelem margayů
21. března 2017 07:15

JIHLAVA (ČTK) - Jihlavské zoologické zahradě se podařilo odchovat mládě vzácných kočkovitých šelem margayů. Narodilo se 8. února, teď se už začíná pohybovat po ubikaci. Jihlava je jednou ze tří zoo v Česku a na Slovensku, které margaye chovají, pár těchto zvířat má jediná. V tiskové zprávě to včera uvedla ředitelka zahrady Eliška Kubíková.
(Celý text)

Děti, které si hrají venku, budou v dospělosti přírodu spíš chránit, tvrdí vědkyně
21. března 2017 01:13

PRAHA (Ekolist) - Pokud chcete udělat něco pro budoucí ochranu životního prostředí a přírody, pak pošlete své malé děti hrát si do přírody. Podle výzkumu kanadské University od British Columbia se ukázalo, že 87 respondentů z řad studentů školy, kteří své dětství trávili venku, vyjadřují velký zájem o ochranu přírody.
(Celý text)

Třetina skiareálů porušila při zasněžování zákon, zjistila inspekce
20. března 2017 12:00

PRAHA (ČTK) - Při umělém zasněžování porušilo zákon 29 procent skiareálů. Nejčastěji odebíraly z povrchových nebo podzemních vod více, než měly povoleno vodoprávním úřadem. Při kontrolách v posledních dvou sezonách to zjistila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP). Kvůli nedodržení takzvaného vodního zákona udělila pokuty za téměř 450.000 korun.
(Celý text)

Ministerstvo financí bude informovat o plánech na odstraňování ekologických škod
20. března 2017 11:00

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo financí (MF) na dnešní tiskové konferenci představí plány na zadávání veřejných zakázek na odstraňovaní starých ekologických škod v následujících letech. Rovněž bude informovat o jejich aktuálním stavu. Úřad ČTK sdělil, že letos plánuje zadat dosud nejvyšší sumu peněz na ekozakázky v otevřených a transparentních soutěžích. Částku a další podrobnosti zveřejní na konferenci.
(Celý text)

Jak souvisí australská bojga hnědá s tichem guamské džungle?
20. března 2017 10:30

PRAHA (Ekolist) - Kam až mohou sahat změny v ekosystémech, vyvolané nepůvodními a invazními druhy? Dějištěm napínavé studie se stal Guam, nejjižnější z ostrovů mariánského souostroví. V roli hlavního záporného hrdiny vystupuje bojga hnědá, stromový had původem z Austrálie. Co se stane, popisuje studie ekologů z Iowské státní univerzity (ISU).
(Celý text)

S druhou vlnou kotlíkových dotací končí podpora kotlů jen na uhlí. Co je ještě nového?
20. března 2017 10:01

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo životního prostředí spouští druhou vlnu kotlíkových dotací. Jejich smyslem je zlepšit kvalitu ovzduší v České republice a díky úspornému provozu ušetřit i peníze domácnostem. Mezi kraje bude v druhém kole kotlíkových dotací rozděleno 3,4 miliardy korun. Ty je následně přerozdělí mezi občany prostřednictvím svých krajských výzev. Pro domácnosti to značí další šanci získat dotaci na nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel.
(Celý text)

Vinaři zatím limit na nové vinice nevyčerpali, dostali další čas
20. března 2017 10:00

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství prodloužilo do konce března termín pro podání žádostí o výsadbu nových vinic. Do konce února vinaři projevili zájem jen o 109 nových hektarů, dalších 68 je tak ještě volných. Vyplývá to z údajů na webu Svazu vinařů.
(Celý text)

Vědci budou s drony hledat na Šumavě stromy napadené kůrovcem
20. března 2017 09:00

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Vědci z jižních Čech a Bavorska budou pomocí dronů hledat na Šumavě stromy napadené kůrovcem. Letos techniku zprovozní a otestují, příští rok začnou měřit v šumavských lesích. Letošní náklady na české straně činí tři miliony korun. ČTK to řekl Martin Hais z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Výzkum ovlivní praxi v hospodářských lesích, mnohem dřív než nyní se zjistí, jaký strom je napaden, a omezí se tak šíření kůrovce.
(Celý text)

V Rosicích včera otevřeli novou naučnou stezku v bývalé oboře
20. března 2017 08:30

ROSICE (ČTK) - V Rosicích na Brněnsku včera Lesy ČR společně s městem otevřely novou naučnou stezku v bývalé oboře. Čtyři kilometry dlouhá trasa s osmi zastaveními popisuje živou i neživou přírodu zdejšího lesního území a jeho historii, sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o dvě mláďata takina indického
20. března 2017 08:00

BRNO (ČTK) - Stádečko takinů indických v brněnské zoo se letos rozrostlo o dvě mláďata, zatímco samička Chica přišla na svět ve druhé polovině února, v březnu se narodil sameček Hugo. ČTK to řekl vedoucí útvaru vnějších vztahů zahrady Michal Vaňáč.
(Celý text)

Francouzský úřad ukončil vyšetřování Opelu kvůli emisím
20. března 2017 07:00

PAŘÍŽ (ČTK) - Francouzský úřad pro ochranu spotřebitelů ukončil vyšetřování emisí naftových vozů německé automobilky Opel, během kterého neodhalil žádné důkazy podvodu. Úřad dnes rovněž oznámil, že proti této značce neplánuje žádné další kroky. V uplynulých měsících úřad předal prokuratuře materiály popisující podezření na emisní podvody automobilek Fiat Chrysler, Renault a PSA Group, píše agentura Reuters.
(Celý text)

HN: Za únik oxidu siřičitého dostala Precheza pokutu půl milionu
20. března 2017 02:00

PŘEROV (ČTK) - Za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 dostala chemická továrna Precheza v Přerově pokutu půl milionu korun. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě původně vyměřila sankci sedm milionů, výši pokuty však po odvolání Precheze razantně snížilo ministerstvo životního prostředí. Psali to ve středu Hospodářské noviny. Poukazují na to, že ministerstvo řídí Richard Brabec z ANO a Precheza patří do koncernu Agrofert, který založil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zástupci ministerstva však tvrdí, že snížení pokuty není nic neobvyklého.
(Celý text)

Na konci května proběhne Evropský týden udržitelného rozvoje, registrace se otevřela dnes
20. března 2017 01:32

PRAHA (Ekolist) - Od 30. května do 5. června se uskuteční Evropský týden udržitelného rozvoje. Jedná se o celoevropský projekt, jehož cílem je šířit myšlenku udržitelného rozvoje a podpořit iniciativy, které k němu přispívají. Registrace pro účastníky byla spuštěna dnes. Informoval o tom Adam Hron z Odboru udržitelného rozvoje při Úřadu vlády.
(Celý text)

Ústecký kraj pomůže obcím snížit náklady na likvidaci odpadu
19. března 2017 13:50

ÚSTÍ N.L. (ČTK) - Ústecký kraj chce pomoci obcím snížit náklady na likvidaci komunálního odpadu. Výdaje vzrostou, pokud bude schválen návrh nového zákona o odpadech. Na dotacích kraj rozdělí už letos deset milionů korun. Návrh rady ještě musí schválit zastupitelstvo, řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).
(Celý text)

Počet registrací elektromobilů v Česku loni klesl na 271 aut
19. března 2017 01:46

(ČTK) - Počet registrací elektromobilů v Česku loni klesl o čtvrtinu na 271 vozů. Za letošní leden a únor přibylo na českých silnicích 68 aut na elektrický pohon. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
(Celý text)

Počet registrací elektromobilů v Česku loni klesl na 271 aut
19. března 2017 01:46

(ČTK) - Počet registrací elektromobilů v Česku loni klesl o čtvrtinu na 271 vozů. Za letošní leden a únor přibylo na českých silnicích 68 aut na elektrický pohon. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1323 | 1324 | 1325 | 1326 | 1327 | .. | 2146 | Další

Online diskuse
Soud chce psychiatrický posudek obžalovaného ze založení požáru v Českém Švýcarsku
17. května 2024 11:13

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes opět odročil hlavní líčení s Jiřím Lobotkou, který je obžalován ze založení požáru v Národním parku České Švýcarsko. Stále není jasné, zda hlavní líčení chápe. Soud si proto vyžádá znalecké psychiatrické posouzení. Jednání bude pokračovat 27. května. Obžalovaný ve čtvrtek přiznal založení menších požárů na Děčínsku, způsobení největšího požáru v historii ČR odmítá. Soudce Roman Felzmann zatím o jeho přiznání viny v případě jiných požárů nerozhodl, protože obžalovaný působí zmateně. Za obecné ohrožení a poškození cizí věci mu hrozí až 15 let vězení.
(Celý text)

Soud vyhověl Dětem Země, termín dokončení D49 Hulín-Fryšták je ohrožen
17. května 2024 11:05

(ČTK) - Právní bitva o stavební povolení pro dálnici D49 v rozestavěném úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji bude pokračovat, letošní termín dokončení je tak ohrožen. Nejvyšší správní soud (NSS) na podnět spolku Děti Země zrušil rozsudek Městského soudu v Praze z roku 2022 a rozhodnutí ministra dopravy z roku 2021, kterým byla potvrzena právní moc stavebního povolení. Že je zprovoznění stavby v letošním roce ohrožené, uvedl na síti X generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Ministerstvo musí znovu vypořádat námitky Dětí Země, NSS upozornil na více pochybení.
(Celý text)

Dobrovolníci budou v Krkonoších od pátku do neděle uklízet odpadky po turistech
17. května 2024 11:00

ŠPINDLERŮV MLÝN (ČTK) - Dobrovolníci budou od pátku do neděle při akci Čisté Krkonoše a Zelený Špindl uklízet odpadky, které v zimě lidé odhodili na sjezdovkách a turistických trasách. Centrem dění bude dolní stanice lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Na organizaci tradiční úklidové akce, při níž se sebere několik tun odpadu, se letos domluvily Správa Krkonošského národního parku, město Špindlerův Mlýn a Skiareál Špindlerův Mlýn.
(Celý text)

Jak úspěšně navrátit jedli bělokorou do našich lesů?
17. května 2024 02:41

PRAHA (Ekolist) - Probíhající globální klimatická změna a její významné dopady na lesní ekosystémy nás nutí hledat inovativní přístupy k udržitelnému lesnictví. Jednou z klíčových dřevin, která může hrát významnou roli v adaptaci lesních porostů na nové klimatické podmínky, je jedle bělokorá.
(Celý text)

Správa chystané CHKO Soutok bude sídlit v Lanžhotě
17. května 2024 01:13

(ČTK) - Správa chystané Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok v jihovýchodním cípu Česka bude sídlit v Lanžhotě na Břeclavsku, a to v objektu bývalé školy, uvedly ministerstvo životního prostředí a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
(Celý text)

Každý Čech loni vytřídil 75,6 kg odpadů. Pravidelně třídí tři čtvrtiny obyvatel
17. května 2024 01:02

(ČTK) - Každý Čech loni vytřídil v průměru 75,6 kilogramu odpadů, zhruba o 2,5 kilogramu méně než v roce 2022. Recyklace obalů se ale meziročně zvýšila o čtyři procentní body a jejich celkové využití bylo proti předchozímu roku vyšší o pět procentních bodů. Z celkového počtu vyprodukovaných obalů loni putovalo 75 procent k recyklaci a dalších 11 procent k energetickému využití, sdělila společnost Eko-kom, která v Česku organizuje sběr a recyklaci obalových odpadů. Podle ní odpady třídí tři čtvrtiny obyvatel.
(Celý text)

Od září budou přísnější pravidla při cestování se zvířaty z Ruska a Běloruska
17. května 2024 00:58

(ČTK) - Chovatelé vstupující do zemí Evropské unie z Ruska nebo Běloruska se psy, kočkami nebo fretkami budou muset od poloviny září prokázat, že mají dostatečnou výši protilátek proti vzteklině. Vyplývá to z nařízení EU, které vstoupilo v platnost a účinnosti nabyde od 16. září. Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že po odběru krve pro požadované vyšetření může zvíře přicestovat do EU až po třech měsících.
(Celý text)

Sběrné dvory Pražských služeb loni přijaly 50 570 tun odpadu, meziročně více
16. května 2024 23:28

PRAHA (ČTK) - Pražané loni odvezli do deseti sběrných dvorů, které spravují Pražské služby (PSAS), 50 570 tun odpadu, meziročně o 5901 tun více. Počet návštěv stoupl o 15 490 na 231 581. ČTK to sdělil mluvčí PSAS Alexandr Komarnický. Firma, kterou vlastní hlavní město, provozuje polovinu z 20 sběrných dvorů v metropoli, do zbylých lidé odvezli podle mluvčího zhruba 34 000 tun odpadu.
(Celý text)

Policisté vodohospodářům z Povodí Moravy pomohou s kontrolou vodních zdrojů
16. května 2024 22:38

(ČTK) - Policisté vodohospodářům z Povodí Moravy pomohou s kontrolou vodních zdrojů, zaměří se především na dodržování zákazu vstupu do ochranného pásma vodního zdroje a na nepovolený rybolov. První společná akce se uskutečnila na vodárenské nádrži Vír, informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Za porušení vstupu do ochranného pásma vodárenských nádrží hrozí trest až 20 000 korun.
(Celý text)

Za první rok se v Liberci vytřídilo 4,6 tuny tuků. Město čekalo čtyřikrát více
16. května 2024 22:35

LIBEREC (ČTK) - První rok fungování nového systému sběru použitých jedlých olejů a tuků v Liberci přinesl výrazně horší výsledek, než radnice čekala. Přes speciální nádoby loni obyvatelé stotisícového města vytřídili 4,6 tuny mastných potravinových tekutin. Radnice předpokládala, že to bude kolem 20 tun. Náměstek primátora Jiří Janďourek (Starostové pro Liberecký kraj) míní, že za horším výsledkem je i to, že obyvatele města zatím o této možnosti málo informovali.
(Celý text)

Středočeský kraj vypíše tři zakázky související se stavbou vodovodu podél D3
16. května 2024 19:50

PRAHA (ČTK) - Středočeský kraj vypíše tři veřejné zakázky související se stavbou vodovodu podél budoucí dálnice D3. Týkají se zpracování projektové dokumentace a inženýrské činnosti ke stavbám za více než 62 milionů korun. Vyhlášení zakázek dnes schválili krajští radní, informoval ČTK Josef Holek z krajského úřadu. Nový přivaděč má kopírovat trasu dálnice na jih Čech, její stavba však ve středních Čechách dosud nezačala. Zahájení se předpokládá v roce 2027, uvedení do provozu o tři roky později.
(Celý text)

Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Na Vysočině loni klesla těžba dřeva ve státních lesích o více než polovinu
15. května 2024 23:15

JIHLAVA (ČTK) - Na Vysočině klesla minulý rok těžba dřeva ve státních lesích o víc než polovinu na 503 000 metrů krychlových. V roce 2022 vytěžil podnik Lesy České republiky (LČR) v tomto kraji přes 1,146 milionu metrů krychlových dřeva. Těžba byla na území kraje v předchozích letech vysoká kvůli kůrovcové kalamitě. Loňský objem svědčí o návratu k normálnímu nekalamitnímu hospodaření, sdělila mluvčí LČR Eva Jouklová na dotaz ČTK.
(Celý text)

Na Vysočině loni klesla těžba dřeva ve státních lesích o více než polovinu
15. května 2024 23:15

JIHLAVA (ČTK) - Na Vysočině klesla minulý rok těžba dřeva ve státních lesích o víc než polovinu na 503 000 metrů krychlových. V roce 2022 vytěžil podnik Lesy České republiky (LČR) v tomto kraji přes 1,146 milionu metrů krychlových dřeva. Těžba byla na území kraje v předchozích letech vysoká kvůli kůrovcové kalamitě. Loňský objem svědčí o návratu k normálnímu nekalamitnímu hospodaření, sdělila mluvčí LČR Eva Jouklová na dotaz ČTK.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2146 | Další