titulní strana > tisková zpráva
Ministryně životního prostředí budou pokračovat v jednání o česko-polské smlouvě o dole Turów
18. ledna 2022 21:45
VARŠAVA (MŽP ČR) - Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková ve středu jednala s polskou ministryní životního prostředí Annou Moskwovou o mezivládní dohodě mezi Českou republikou a Polskem k těžbě v dole Turów. Dohoda by měla vyřešit spor, který obě země vedou o dopadu těžby v hnědouhelném dole na životní prostředí v Česku a kvůli kterému Polsko stojí před Soudním dvorem EU. Ministryně shodu zatím nenašly, jednání o smlouvě budou pokračovat.

„Řešení spočívající ve sjednání mezinárodní smlouvy je pro obě strany stále nejlepším řešením. Je zbytečné zatěžovat jinak dobré sousedské vztahy tímto problémem a zároveň nechat tuto záležitost na rozhodnutí EU,“ prohlásila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková po jednání.

Podle ministryně Hubáčkové jsme velmi blízko dohodě. Více než pět hodin trvající jednání mezi oběma ministryněmi bylo na přání polské strany důvěrné. Polská ministryně Moskwová po jednání poděkovala za konstruktivní jednání. „Domluvené návrhy nyní vyžadují schválení českou stranou. Dohodly jsme se, že do té doby nebudeme o podrobnostech dohody informovat,“ uvedla Anna Moskwová na Twitteru.
Další tiskové zprávy:
20. května 2022 08:29
ODS
20. května 2022
20. května 2022
19. května 2022 09:32
19. května 2022

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama