titulní strana > tisková zpráva
Na Radhošti našli upíří zuby
29. května 2013
Rožnov pod Radhoštěm (ČSOP Salamandr) - Dobrovolníci ze společnosti ON Semiconductor na jeden den vyměnili propisky a klávesnice za pracovní rukavice a vydali se dobýt Radhošť. Společně s ČSOP Salamandr se do péče o přírodu zapojili v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví. Zatímco jedna skupina sázela původní druhy stromků do lesů na svazích Radhoště, druhá, vyzbrojená odpadkovými pytli, vzala útokem stezku Pustevny – Radhošť.

Dobrovolníci, kteří na hřebeni Radhoště po neukázněných návštěvnících uklízeli odpadky, se kolikrát nestačili divit. „Nekonečnou zásobu papírků od bonbónů a tyček od lízátek doplňovala hora plastových kelímků a PET lahví, skleněné lahve, papírové kapesníky, boty, zimní rukavice nebo také pneumatika a jedny plastové upíří zuby. Nejvíc nepochopeným odpadkem pak byly psí exkrementy v sáčku,“ řekla Zdenka Vaníčková z rožnovské neziskové organizace ČSOP Salamandr pečující o beskydskou přírodu.

Celkem se nasbíralo 30 pytlů odpadků, o které se po akci postarala Obec Prostřední Bečva. Odměnou dobrovolníků pak byl nejen dobrý pocit z odvedené práce, ale také pochvalné komentáře procházejících se turistů. Sladkou odměnou pak tatranka, kterou za své nasazení dostal každý účastník od majitele bufetu u sochy Radegasta.

Stejně tvrdá práce jako úklid odpadků ale čekala i na druhou skupinu. Přes 1000 buků a jedlí vyzývalo k vysazení do lesů pod Radhoštěm. Dobrovolníci výsadbu stromků s přehledem zvládli a zapojili se tak do obnovy beskydských lesů, dlouhodobého projektu ČSOP Salamandr. „Byl to skvělé, ale makačka. Živit bych se tím nechtěl,“ vyjádřil se jeden z dobrovolníků.

Společnost ON Semiconductor se do péče o přírodu zapojila v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví (Give & Gain Day), který je každoročně příležitostí pro firmy a jejich zaměstnance spojit své síly a pomoci veřejně prospěšnému sektoru. „Firemní dobrovolnictví je prozatím málo využívanou formou podpory neziskovek v našem kraji, doufejme ale, že se brzy a rychle rozvine. Všichni zúčastnění dobrovolníci z ON Semiconductor, stejně jako Obec Prostřední Bečva, si zaslouží velký dík,“ dodala na závěr akce Zdenka Vaníčková.
Další tiskové zprávy:
24. května 2019 11:35
24. května 2019
24. května 2019
23. května 2019 20:04
23. května 2019 18:04

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama