titulní strana > co píší jiní
Řetězec Albert v souvislosti s plánovaným zákazem glyfosátu ukončil prodej Roundupu. V Hornbachu není od roku 2016
19. září 2018 11:20

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo zemědělství v pondělí oznámilo, že s počátkem roku 2019 omezí v Česku používání herbicidu na bázi glyfosátu. V reakci na to potravinový řetězec Albert oznámil okamžité ukončení prodeje herbicidu Roundup, který glyfosát obsahuje. V roce 2006 k tomuto kroku přistoupil hobby řetězec Hornbach.
(Celý text)

Kešky pomáhají ochráncům přírody dostat lidi na místa, která je potřeba trochu zdupat
19. září 2018 02:18

PRAHA (Ekolist) - Od roku 2015 umísťuje Calla ve spolupráci s Oldřichem Nedvědem z Přírodovědecké fakulty JU do vybraných pískoven v jižních Čechách tzv. cache (neboli „kešky“). Cílem tohoto projektu je zjistit, zda může geocaching prospět ochraně ohrožených rostlin a živočichů.
(Celý text)

Ryby pršící z nebe? V Utahu po celý rok
19. září 2018 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jezerní oblasti státu Utah za návštěvu určitě stojí. Jen si nezapomeňte vzít deštník. Nikdy si nemůžete být jisti, že zrovna z nebe nebudou pršet ryby. Nad hladinou je tu při nízkém letu vysazují z přímo z letadel pracovníci zdejšího Oddělení přírodních zdrojů. Píše o tom ScienceAlert.
(Celý text)

Nejkrásnější snímek Jizerských hor má název Bivak na Smrku
19. září 2018 01:18

PRAHA (Ekolist) - Po celou dobu letních prázdnin vybírala široká veřejnost v internetovém hlasování fotografii Jizerských hor, která se jim líbí nejvíce. Odevzdáno bylo necelých devět tisíc hlasů a výsledek byl dramatický až do samotného finále. Nakonec se vítězem stal snímek Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku. Fotografie se připojí k výstavní kolekci, kterou vybírala odborná porota a autor bude oceněn na vernisáži výstavy, která se koná v úterý 25. září od 17 hodin v libereckém centru Babylon. Informuje o tom Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.
(Celý text)

Ochránci přírody: V rezervaci Rejvíz se kácí stromy a používají pesticidy
19. září 2018 00:30

JESENÍK (ČTK) - Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky podle Hnutí Duha a ochránců přírody povolila v rozporu se zákonem kácení stromů napadených kůrovcem v jesenické rezervaci Rejvíz a při likvidaci lýkožrouta používání jedovatých pesticidů. Včera to sdělil předseda Společnosti Přátel Jeseníků Ondřej Bačík. Ekologické organizace se proti souhlasu Správy CHKO Jeseníky s těžbou kůrovcového dřeva na Rejvízu odvolají k ministerstvu životního prostředí. Podle Správy CHKO Jeseníky byly na těžbu dřeva na Rejvízu vydány výjimky.
(Celý text)

Nová linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod dnes vstoupí do zkušebního provozu
19. září 2018 00:26

PRAHA (ČTK) - Po třech letech výstavby dnes do zkušebního provozu vstoupí nová vodní linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Stavba vyjde celkem na 6,1 miliardy korun a je součástí projektu celkové modernizace čistírny za zhruba deset miliard korun, který bude pokračovat za několik let přestavbou stávající linky. Modernizace je nutná kvůli požadavkům evropské i české legislativy, které ÚČOV nyní nesplňuje a hrozí jí za to sankce od EU.
(Celý text)

Nápis ze skal zmizel, policie čeká na stanovisko majitele
19. září 2018 00:21

ADRŠPACH (ČTK) - Případ popsaného skalního útvaru zvaný Milenci v Adršpašských skalách na Náchodsku policie dosud neuzavřela. Včera to řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Horolezci v pondělí nápis smyli. Policie se případem zabývá pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Pachatel je neznámý. "Případ jsme dosud neuzavřeli, čekáme na oficiální vyjádření majitele pozemku. Nebudu předjímat, jak celý případ uzavřeme," řekla mluvčí.
(Celý text)

Evropská komise vyšetřuje BMW, Daimler a Volkswagen kvůli dohodám u emisí
19. září 2018 00:21

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) zahájila rozsáhlé vyšetřování, které má posoudit, zda automobilky BWM, Daimler a Volkswagen v rozporu s pravidly Evropské unie neuzavřely tajné dohody, jejichž cílem bylo nekonkurovat si při vývoji a zavádění technologií pro čisté emise u benzinových a naftových osobních aut. Výsledkem dohody mohlo být, že spotřebitelům byla odepřena možnost koupit si auto šetrnější k životnímu prostředí, i když takovou technologii měli výrobci k dispozici. Uvedla to včera komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
(Celý text)

Srážka s medvědem způsobila tragickou nehodu na severu Slovenska
19. září 2018 00:16

BRATISLAVA (ČTK) - Srážka automobilu s medvědem zapříčinila včera tragickou dopravní nehodu, při které na vytížené silnici na severu Slovenska zemřela jedna osoba. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Balogová.
(Celý text)

Ředitelství silnic a dálnic a ochránci přírody se dohodli ohledně ochrany ptáků u opravované D1
19. září 2018 00:13

PRAHA (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a hnutí Děti Země se dohodly na opatřeních k důslednější ochraně ptáků při opravě dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Hvězdonicemi na Benešovsku. ŘSD vyhoví požadavku ekologů a upraví průhledné protihlukové stěny tak, aby do nich nenaráželi ptáci. Ochránci přírody naopak nepodají proti ministerstvu dopravy správní žalobu s cílem prosadit tuto ochranu ptáků soudně. Obě strany se k tomu zavázaly v dohodě, kterou podepsaly minulý týden. Včera to sdělily ve společné tiskové zprávě.
(Celý text)

Učení o přírodě mohou usnadnit nové výukové materiály ornitologů
19. září 2018 00:10

PRAHA (ČTK) - Usnadnit učitelům výuku s dětmi venku v přírodě mohou nové výukové materiály s názvem Přírodě na dosah. Pro mateřské školy a první stupeň základních škol je připravila Česká společnost ornitologická (ČSO). Materiály si zájemci mohou stáhnout na webu, uvedli v pondělí zástupci ornitologů. Děti se dozví třeba o tom, proč si ptáci staví hnízda, jací ptáci žijí v zemědělské krajině a jak pečují o svá mláďata.
(Celý text)

Britští a francouzští rybáři našli kompromis ve sporu o lov mušlí
19. září 2018 00:09

(ČTK) - Britští a francouzští rybáři po několikatýdenních neshodách doprovázených potyčkami uzavřeli v pondělí kompromisní dohodu o lovu hřebenatek v Lamanšském průlivu. Britové přistoupili na to, že mušle oblíbené ve středomořské kuchyni budou u francouzského pobřeží dočasně lovit pouze z menších lodí. Výměnou za to dostanou rozšířená práva na lov v jiných oblastech. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Bývalý starosta Určic dostal podmínku za nelegální skládku
19. září 2018 00:08

OLOMOUC (ČTK) - Prostějovský okresní soud potrestal bývalého starostu Určic na Prostějovsku Vlastimila Konšela za to, že na bývalou skládku u obce nechal bez povolení navézt desítky tisíc tun suti. Za neoprávněné nakládání s odpady dostal podmíněný trest deset měsíců se zkušební dobou 18 měsíců, hrozily mu přitom až dva roky za mřížemi. Podle soudu ohrozil podzemní vody. Konšel tvrdí, že neudělal nic protizákonného a hodlá se odvolat, informuje deník Mladá fronta Dnes.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství od ledna 2019 zakáže plošnou aplikaci glyfosátu
18. září 2018 08:49

PRAHA (Ekolist) - Od 1. ledna 2019 nebudou moci zemědělci používat přípravky s obsahem glyfosátu pro tzv. desikaci, tedy urychlení dozrávání některých plodin či zvýšení podílu sušiny porostu před sklizní, omezí se rovněž plošné používání glyfosátu. Změnu pravidel použití podepsal minulý týden ministr zemědělství Miroslav Toman. Ochránci přírody to hodnotí jako velký krok k ozdravení české krajiny.
(Celý text)

Vyhlašování přírodních rezervací musí být rychlé. Jinak lidé stihnou přírodu vyrabovat. Jak se již opakovaně stalo
18. září 2018 01:00

PRAHA (Ekolist) - Snaze chránit zranitelné ekosystémy často předchází velmi nepříjemné události. Mohou přitom být až tak ničivé, že prakticky ruší původní cíl ochrany. Na to, že připravovaný záměr vytvoření nové mořské rezervace paradoxně vede k výraznějšímu přelovení celé oblasti, upozornili nyní badatelé Kalifornské univerzity. Píše o tom UCSB.edu.
(Celý text)

Oteplování podle mykologů mění spektrum hub v Česku
18. září 2018 00:41

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Vzhledem k oteplování klimatu se v českých lesích mění i spektrum hub. Lidé mohou nacházet teplomilnější druhy, které se zde dříve nevyskytovaly nebo rostly jen výjimečně. Jde například o hřib rubínový a bronzový nebo běločechratku trojbarvou. Řekl to mykolog Jihočeského muzea Miroslav Beran. Skladba hub se podle něj takto změnila v posledních několika letech.
(Celý text)

V Ostravě srazila dodávka mladého losa, nehodu nepřežil
18. září 2018 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Mladého losa o váze odhadem přes 350 kilogramů srazila včera brzy ráno dodávka v Ostravě-Bartovicích. Lidé zraněni nebyli, zvíře ale uhynulo, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Nehoda se stala ve frekventované Rudné ulici kolem 4:30, dodávka Iveco jela ve směru z Havířova do Ostravy. Jde o okrajovou část města, ovšem v poměrně hustě osídlené oblasti poblíž hutního podniku ArcelorMittal Ostrava.
(Celý text)

V Krkonoších budou uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem
18. září 2018 00:29

PEC P.S. (ČTK) - Ode dneška přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. Vrtulník tam bude přepravovat materiál pro opravu cesty mezi mezistanicí lanovky na Sněžku na Růžové hoře a vrcholem Sněžky. Včera o tom informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
(Celý text)

Lidé budou pátrat po místech, kde ptáci narážejí do skel
18. září 2018 00:25

(ČTK) - Češi se v týdnu od 24. září připojí k celosvětové akci Collision Count Week, při níž lidé pátrají po místech, kde ptáci narážejí do skel. Údaje získané při mapování zabitých ptáků poskytnou ochranářům přesnější čísla, na jejichž základě se pokusí s majiteli objektů jednat. Po nárazu do prosklených ploch ročně zahyne odhadem mnoho set tisíc ptáků. Ve včerejší tiskové zprávě to uvedla Česká společnost ornitologická (ČSO), pod jejíž záštitou se v Česku akce koná.
(Celý text)

TOP 09 chce zrušit právo úřadů kontrolovat kotle v domech
18. září 2018 00:20

PRAHA (ČTK) - Opoziční TOP 09 chce zrušit právo úředníků vstupovat lidem do obydlí a kontrolovat, čím topí v kotlích. Toto právo jim dává zákon o ochraně ovzduší například pokud mají podezření, že dotyčný spaluje nevhodné látky. Novelu zákona už TOP 09 předložila ve Sněmovně. Chce také zrušit až padesátitisícové pokuty těm, kteří kontrolu neumožní. Podle strany představuje platná právní úprava prolomení ústavní ochrany nedotknutelnosti obydlí. Podle Ústavního soudu je to však v pořádku.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 883 | Další
Další články:
19. září 2018 14:24
19. září 2018 14:09
18. září 2018 14:15
18. září 2018 13:09
17. září 2018 13:41

Online diskuse
Řetězec Albert v souvislosti s plánovaným zákazem glyfosátu ukončil prodej Roundupu. V Hornbachu není od roku 2016
19. září 2018 11:20

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo zemědělství v pondělí oznámilo, že s počátkem roku 2019 omezí v Česku používání herbicidu na bázi glyfosátu. V reakci na to potravinový řetězec Albert oznámil okamžité ukončení prodeje herbicidu Roundup, který glyfosát obsahuje. V roce 2006 k tomuto kroku přistoupil hobby řetězec Hornbach.
(Celý text)

Kešky pomáhají ochráncům přírody dostat lidi na místa, která je potřeba trochu zdupat
19. září 2018 02:18

PRAHA (Ekolist) - Od roku 2015 umísťuje Calla ve spolupráci s Oldřichem Nedvědem z Přírodovědecké fakulty JU do vybraných pískoven v jižních Čechách tzv. cache (neboli „kešky“). Cílem tohoto projektu je zjistit, zda může geocaching prospět ochraně ohrožených rostlin a živočichů.
(Celý text)

Ryby pršící z nebe? V Utahu po celý rok
19. září 2018 02:00

PRAHA (Ekolist) - Jezerní oblasti státu Utah za návštěvu určitě stojí. Jen si nezapomeňte vzít deštník. Nikdy si nemůžete být jisti, že zrovna z nebe nebudou pršet ryby. Nad hladinou je tu při nízkém letu vysazují z přímo z letadel pracovníci zdejšího Oddělení přírodních zdrojů. Píše o tom ScienceAlert.
(Celý text)

Nejkrásnější snímek Jizerských hor má název Bivak na Smrku
19. září 2018 01:18

PRAHA (Ekolist) - Po celou dobu letních prázdnin vybírala široká veřejnost v internetovém hlasování fotografii Jizerských hor, která se jim líbí nejvíce. Odevzdáno bylo necelých devět tisíc hlasů a výsledek byl dramatický až do samotného finále. Nakonec se vítězem stal snímek Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku. Fotografie se připojí k výstavní kolekci, kterou vybírala odborná porota a autor bude oceněn na vernisáži výstavy, která se koná v úterý 25. září od 17 hodin v libereckém centru Babylon. Informuje o tom Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.
(Celý text)

Ochránci přírody: V rezervaci Rejvíz se kácí stromy a používají pesticidy
19. září 2018 00:30

JESENÍK (ČTK) - Správa Chráněné krajinné oblasti Jeseníky podle Hnutí Duha a ochránců přírody povolila v rozporu se zákonem kácení stromů napadených kůrovcem v jesenické rezervaci Rejvíz a při likvidaci lýkožrouta používání jedovatých pesticidů. Včera to sdělil předseda Společnosti Přátel Jeseníků Ondřej Bačík. Ekologické organizace se proti souhlasu Správy CHKO Jeseníky s těžbou kůrovcového dřeva na Rejvízu odvolají k ministerstvu životního prostředí. Podle Správy CHKO Jeseníky byly na těžbu dřeva na Rejvízu vydány výjimky.
(Celý text)

Nová linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod dnes vstoupí do zkušebního provozu
19. září 2018 00:26

PRAHA (ČTK) - Po třech letech výstavby dnes do zkušebního provozu vstoupí nová vodní linka pražské Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Stavba vyjde celkem na 6,1 miliardy korun a je součástí projektu celkové modernizace čistírny za zhruba deset miliard korun, který bude pokračovat za několik let přestavbou stávající linky. Modernizace je nutná kvůli požadavkům evropské i české legislativy, které ÚČOV nyní nesplňuje a hrozí jí za to sankce od EU.
(Celý text)

Nápis ze skal zmizel, policie čeká na stanovisko majitele
19. září 2018 00:21

ADRŠPACH (ČTK) - Případ popsaného skalního útvaru zvaný Milenci v Adršpašských skalách na Náchodsku policie dosud neuzavřela. Včera to řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Horolezci v pondělí nápis smyli. Policie se případem zabývá pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Pachatel je neznámý. "Případ jsme dosud neuzavřeli, čekáme na oficiální vyjádření majitele pozemku. Nebudu předjímat, jak celý případ uzavřeme," řekla mluvčí.
(Celý text)

Evropská komise vyšetřuje BMW, Daimler a Volkswagen kvůli dohodám u emisí
19. září 2018 00:21

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise (EK) zahájila rozsáhlé vyšetřování, které má posoudit, zda automobilky BWM, Daimler a Volkswagen v rozporu s pravidly Evropské unie neuzavřely tajné dohody, jejichž cílem bylo nekonkurovat si při vývoji a zavádění technologií pro čisté emise u benzinových a naftových osobních aut. Výsledkem dohody mohlo být, že spotřebitelům byla odepřena možnost koupit si auto šetrnější k životnímu prostředí, i když takovou technologii měli výrobci k dispozici. Uvedla to včera komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
(Celý text)

Srážka s medvědem způsobila tragickou nehodu na severu Slovenska
19. září 2018 00:16

BRATISLAVA (ČTK) - Srážka automobilu s medvědem zapříčinila včera tragickou dopravní nehodu, při které na vytížené silnici na severu Slovenska zemřela jedna osoba. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Balogová.
(Celý text)

Ředitelství silnic a dálnic a ochránci přírody se dohodli ohledně ochrany ptáků u opravované D1
19. září 2018 00:13

PRAHA (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a hnutí Děti Země se dohodly na opatřeních k důslednější ochraně ptáků při opravě dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Hvězdonicemi na Benešovsku. ŘSD vyhoví požadavku ekologů a upraví průhledné protihlukové stěny tak, aby do nich nenaráželi ptáci. Ochránci přírody naopak nepodají proti ministerstvu dopravy správní žalobu s cílem prosadit tuto ochranu ptáků soudně. Obě strany se k tomu zavázaly v dohodě, kterou podepsaly minulý týden. Včera to sdělily ve společné tiskové zprávě.
(Celý text)

Učení o přírodě mohou usnadnit nové výukové materiály ornitologů
19. září 2018 00:10

PRAHA (ČTK) - Usnadnit učitelům výuku s dětmi venku v přírodě mohou nové výukové materiály s názvem Přírodě na dosah. Pro mateřské školy a první stupeň základních škol je připravila Česká společnost ornitologická (ČSO). Materiály si zájemci mohou stáhnout na webu, uvedli v pondělí zástupci ornitologů. Děti se dozví třeba o tom, proč si ptáci staví hnízda, jací ptáci žijí v zemědělské krajině a jak pečují o svá mláďata.
(Celý text)

Britští a francouzští rybáři našli kompromis ve sporu o lov mušlí
19. září 2018 00:09

(ČTK) - Britští a francouzští rybáři po několikatýdenních neshodách doprovázených potyčkami uzavřeli v pondělí kompromisní dohodu o lovu hřebenatek v Lamanšském průlivu. Britové přistoupili na to, že mušle oblíbené ve středomořské kuchyni budou u francouzského pobřeží dočasně lovit pouze z menších lodí. Výměnou za to dostanou rozšířená práva na lov v jiných oblastech. Informoval o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Bývalý starosta Určic dostal podmínku za nelegální skládku
19. září 2018 00:08

OLOMOUC (ČTK) - Prostějovský okresní soud potrestal bývalého starostu Určic na Prostějovsku Vlastimila Konšela za to, že na bývalou skládku u obce nechal bez povolení navézt desítky tisíc tun suti. Za neoprávněné nakládání s odpady dostal podmíněný trest deset měsíců se zkušební dobou 18 měsíců, hrozily mu přitom až dva roky za mřížemi. Podle soudu ohrozil podzemní vody. Konšel tvrdí, že neudělal nic protizákonného a hodlá se odvolat, informuje deník Mladá fronta Dnes.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství od ledna 2019 zakáže plošnou aplikaci glyfosátu
18. září 2018 08:49

PRAHA (Ekolist) - Od 1. ledna 2019 nebudou moci zemědělci používat přípravky s obsahem glyfosátu pro tzv. desikaci, tedy urychlení dozrávání některých plodin či zvýšení podílu sušiny porostu před sklizní, omezí se rovněž plošné používání glyfosátu. Změnu pravidel použití podepsal minulý týden ministr zemědělství Miroslav Toman. Ochránci přírody to hodnotí jako velký krok k ozdravení české krajiny.
(Celý text)

Vyhlašování přírodních rezervací musí být rychlé. Jinak lidé stihnou přírodu vyrabovat. Jak se již opakovaně stalo
18. září 2018 01:00

PRAHA (Ekolist) - Snaze chránit zranitelné ekosystémy často předchází velmi nepříjemné události. Mohou přitom být až tak ničivé, že prakticky ruší původní cíl ochrany. Na to, že připravovaný záměr vytvoření nové mořské rezervace paradoxně vede k výraznějšímu přelovení celé oblasti, upozornili nyní badatelé Kalifornské univerzity. Píše o tom UCSB.edu.
(Celý text)

Oteplování podle mykologů mění spektrum hub v Česku
18. září 2018 00:41

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Vzhledem k oteplování klimatu se v českých lesích mění i spektrum hub. Lidé mohou nacházet teplomilnější druhy, které se zde dříve nevyskytovaly nebo rostly jen výjimečně. Jde například o hřib rubínový a bronzový nebo běločechratku trojbarvou. Řekl to mykolog Jihočeského muzea Miroslav Beran. Skladba hub se podle něj takto změnila v posledních několika letech.
(Celý text)

V Ostravě srazila dodávka mladého losa, nehodu nepřežil
18. září 2018 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Mladého losa o váze odhadem přes 350 kilogramů srazila včera brzy ráno dodávka v Ostravě-Bartovicích. Lidé zraněni nebyli, zvíře ale uhynulo, řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Nehoda se stala ve frekventované Rudné ulici kolem 4:30, dodávka Iveco jela ve směru z Havířova do Ostravy. Jde o okrajovou část města, ovšem v poměrně hustě osídlené oblasti poblíž hutního podniku ArcelorMittal Ostrava.
(Celý text)

V Krkonoších budou uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem
18. září 2018 00:29

PEC P.S. (ČTK) - Ode dneška přibližně do čtvrtka budou pro turisty uzavřeny cesty Obřím a Modrým dolem. Vrtulník tam bude přepravovat materiál pro opravu cesty mezi mezistanicí lanovky na Sněžku na Růžové hoře a vrcholem Sněžky. Včera o tom informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
(Celý text)

Lidé budou pátrat po místech, kde ptáci narážejí do skel
18. září 2018 00:25

(ČTK) - Češi se v týdnu od 24. září připojí k celosvětové akci Collision Count Week, při níž lidé pátrají po místech, kde ptáci narážejí do skel. Údaje získané při mapování zabitých ptáků poskytnou ochranářům přesnější čísla, na jejichž základě se pokusí s majiteli objektů jednat. Po nárazu do prosklených ploch ročně zahyne odhadem mnoho set tisíc ptáků. Ve včerejší tiskové zprávě to uvedla Česká společnost ornitologická (ČSO), pod jejíž záštitou se v Česku akce koná.
(Celý text)

TOP 09 chce zrušit právo úřadů kontrolovat kotle v domech
18. září 2018 00:20

PRAHA (ČTK) - Opoziční TOP 09 chce zrušit právo úředníků vstupovat lidem do obydlí a kontrolovat, čím topí v kotlích. Toto právo jim dává zákon o ochraně ovzduší například pokud mají podezření, že dotyčný spaluje nevhodné látky. Novelu zákona už TOP 09 předložila ve Sněmovně. Chce také zrušit až padesátitisícové pokuty těm, kteří kontrolu neumožní. Podle strany představuje platná právní úprava prolomení ústavní ochrany nedotknutelnosti obydlí. Podle Ústavního soudu je to však v pořádku.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 883 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama