titulní strana > co píší jiní
Pardubické Polabiny otevřou park pro psy, bude druhý ve městě
23. května 2017 07:30

PARDUBICE (ČTK) - Příští pondělí na pardubickém sídlišti Polabiny otevře městský obvod park pro psy. Bude druhý ve městě, první vznikl před dvěma lety na Dubině. ČTK to včera řekl starosta druhého městského obvodu Radek Hejný (ANO).
(Celý text)

Světový fond na ochranu přírody vybídl Slovensko k opatřením na ochranu bukových pralesů
23. května 2017 07:00

BRATISLAVA (ČTK) - Světový fond na ochranu přírody (WWF) vybídl Slovensko k urychlenému schválení opatření na ochranu karpatských bukových pralesů, které podle organizace mohou být poškozeny kromě jiného stávajícími hospodářskými aktivitami. Bratislava již v minulosti přiznala problémy ohledně zajištění ochrany své části karpatských bukových lesů.
(Celý text)

Hospodaření s dešťovou vodou: podle odborníků bude nejtěžší změnit myšlení lidí
23. května 2017 03:00

PRAHA (Ekolist) - Vodní blahobyt skončil, musíme přestat odvádět vodu z krajiny, varoval minulý týden ministr životního prostředí Richard Brabec na mezinárodní konferenci Počítáme s vodou. Od dalších řečníků zaznělo, že nejtěžší úkol bude změnit myšlení lidí. Michal Kravčík popsal, jakým způsobem lidé „podřezali“ žíly malému vodnímu cyklu. Zahraniční hosté představili řadu konkrétních příkladů, jak si poradit s dešťovou vodou ve městě jinak, než ji co nejrychleji poslat do kanálu. Jiří Vítek pak poukázal na nesplnitelnost paragrafu 5 vodního zákona, který při změně stavby či změně jejího užívání vyžaduje zajistit vsakování nebo zadržování a odvádění dešťových vod. A vůbec byl velmi kritický k roli státu.
(Celý text)

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy
23. května 2017 02:00

(ČTK) - V jihoafrické provincii Západní Kapsko byl včera kvůli přetrvávajícím suchům vyhlášen stav přírodní katastrofy. Podle zpravodajského webu BBC panují v regionu, který zahrnuje Kapské Město, nejhorší sucha za posledních 113 let.
(Celý text)

Kvůli tuhé zimě si sáhnete hluboko do kapsy
22. května 2017 13:54

(UŠETŘENO.CZ) - Letošní zima je oproti té minulé poněkud vytrvalejší a topná sezóna poněkud delší. Co to znamená pro vás? Že se platby za energii mohou od října do března zvýšit až o několik tisíc korun.
(Celý text)

ÚOHS zrušil zakázku pražského dopravního podniku na údržbu zeleně
22. května 2017 10:00

(ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku Dopravního podniku hlavního města Prahy na údržbu zeleně. Zakázka na čtyři roky s předpokládanou cenou 49 milionů korun byla vypsaná netransparentně. ČTK to zjistila z webu úřadu. Jeho rozhodnutí je už pravomocné.
(Celý text)

Lidé v Krkonoších při akci Čisté hory nasbírali tři tuny odpadků
22. května 2017 09:30

VRCHLABÍ (ČTK) - Přibližně tři tuny různých odpadků v sobotu nasbíralo 400 dobrovolníků a pracovníků správy Krkonošského národního parku (KRNAP) v nejvyšších českých horách při akci Čisté Krkonoše. Odpad po turistech sbírali po celých horách, především podél hlavních turistických cest. Dobrovolníci uklidili i Sněžku. ČTK to řekl mluvčí správy KRNAP Radek Drahný. Původně se akce měla konat již 22. dubna, ale kvůli sněžení ji organizátoři přesunuli na sobotu.
(Celý text)

Ostravská zoo ve speciálním programu představila binturongy
22. května 2017 08:30

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě byl v sobotu Den pro binturongy. Návštěvníkům blíže představila tuto šelmu, která je ve volné přírodě nelegálně lovena kvůli penisové kůstce, jež se využívá v tradiční čínské medicíně, nebo je chytána jako domácí mazlíček. ČTK to řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Šumavský park připravil 123 výprav do divoké přírody s průvodcem
22. května 2017 07:40

SRNÍ (ČTK) - Celkem 123 výprav do divoké přírody připravil letos Národní park Šumava (NPŠ). Průvodci divočinou vstupují do desáté sezony. Nabízejí výpravy za poznáním nejrozsáhlejších oblastí, kde mají od nepaměti domov také velká zvířata, která jinak z volné přírody téměř vymizela, řekl ČTK mluvčí NPŠ Jan Dvořák.
(Celý text)

Europoslanci interpelovali komisi kvůli dvojí kvalitě potravin
22. května 2017 07:30

ŠTRASBURK (ČTK) - Kvůli problému dvojí kvality potravin v zemích na západě a východě Evropské unie interpelovali ve čtvrtek poslanci Evropského parlamentu včetně několika českých Evropskou komisi. Poslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) při té příležitosti uspořádala v sídle parlamentu ve Štrasburku ochutnávku potravin stejných značek koupených na západě a na východě EU.
(Celý text)

Norsko posiluje protipovodňovou ochranu globální banky semen
22. května 2017 07:00

(ČTK) - Norsko posiluje protipovodňovou ochranu betonového podzemního skladu vybudovaného na norském arktickém souostroví Špicberky k ochraně semen zemědělských plodin před válkami a přírodními katastrofami. Loni se k přístupovému tunelu k úkrytu dostala voda z roztáté zmrzlé půdy, upozornila na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC.
(Celý text)

Metry dělají kilogramy: Čím blíže mají lidé sběrné nádoby na tříděný odpad, tím více třídí
22. května 2017 04:35

PRAHA (Ekolist) - Lidé si dnes dobře uvědomují, že třídění odpadů je potřeba, říká psycholog Jiaying Zhao. Není potřeba je v tomto směru extra vzdělávat. Je potřeba dát jim nádoby na tříděný odpad až pod nos. Vyplývá to z nedávná studie University of British Columbia (UBC), na které se Zhao podílel.
(Celý text)

Mmcité uvádí na trh lavičky, na nichž lze dobít mobilní telefon
22. května 2017 02:00

BÍLOVICE (ČTK) - Skupina mmcité z Bílovic na Uherskohradišťsku uvádí na trh lavičky s USB, na kterých si lidé budou moci dobít své mobilní telefony. Novinkou je i podsvícení laviček a také lavička s úložným prostorem a s možností dobíjení elektrokol. ČTK to ve čtvrtek řekl hlavní designér a spolumajitel mmcité David Karásek.
(Celý text)

Drony budou v Brdech dohlížet na pořádek a hledat pohřešované
22. května 2017 01:20

PŘÍBRAM (ČTK) - Odhalování nelegálních skládek a nepovolené těžby dřeva nebo pátrání po pohřešovaných lidech budou hlavními úkoly nových policejních dronů v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Pomáhat by mohly i při pyrotechnické očistě bývalého armádního území, řekl ředitel středočeské policie Václav Kučera.
(Celý text)

Japonské firmy rozšíří síť vodíkových čerpacích stanic
21. května 2017 01:50

(ČTK) - Japonské společnosti z automobilového a energetického průmyslu a bankovnictví se dnes dohodly na založení společného podniku, jehož úkolem je rozšíření sítě čerpacích stanic pro vozidla s vodíkovým pohonem. Uvedly to agentury Reuters a AP.
(Celý text)

Čínské úřady prý chtějí zakázat na festivalu prodej psího masa
20. května 2017 05:55

PRAHA (ČTK) - Američtí bojovníci za práva zvířat tvrdí, že na tradičním festivalu psího masa, který se každoročně pořádá v jihočínském městě Jü-lin, bude letos zakázáno psí maso prodávat. Podle zpravodajského serveru BBC nad tímto tvrzením ale visí pochybnosti a někteří prodavači BBC řekli, že o žádném takovém nařízení neslyšeli.
(Celý text)

V Želivce jsou pesticidy. Odstranit je mají filtry s granulovaným aktivním uhlím
19. května 2017 15:19

PRAHA (ČTK) - Modernizace Úpravny vody Želivka by měla skončit v roce 2020. Na úterním jednání výboru pro životní prostředí to řekl předseda představenstva společnosti Želivská provozní Mark Rieder. Devadesátiprocentním vlastníkem úpravny je hlavní město. Čistější vodu má zajistit nová hala s granulovaným aktivním uhlím za 1,24 miliardy korun. Peníze na úpravy chce firma získat z dotace, měla by být až 60 procent.
(Celý text)

Vědecký pokus o spáření levotičivého šneka s dalším levotočivým šnekem skončil fiaskem
19. května 2017 12:05

PRAHA (ČTK) - Fiaskem skončil pokus o spáření přírodní kuriozity, britského šneka Jeremyho s levotočivou ulitou, s jinými "leváky". Plž, jenž se stal ve své vlasti celebritou, má pohlavní orgány na rozdíl od běžných jedinců s ulitou zavinutou po směru hodinových ručiček umístěné nalevo, což činí jeho sexuální život problematickým. Nepomohlo ani to, když mu vědci dopřáli radovánky ve třech, informují britská média.
(Celý text)

Rumunská organizace dovážela do Česka psy, kteří mohou mít vzteklinu
19. května 2017 11:42

PRAHA (ČTK) - Veterináři při namátkové kontrole odhalili rumunskou organizaci, která do Česka posílá psy. Organizace ASOCIATIA PENTRU DEZVOLTARE SI CALITATEA VIETII se sídlem v Bukurešti uvádí při nahlašování převozu psů falešné adresy příjemců, psi následně směřují neznámo kam. Za jednáním je zřetelná snaha vyhnout se veterinárním kontrolám, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Psi mohou mít vzteklinu, která se běžně v Rumunsku vyskytuje.
(Celý text)

Vydejte se po Evropě vlakem. 15 tras, kde je vlak rychlejší než letadlo
19. května 2017 05:25

PRAHA (Ekolist) - Cestování je jedna z oblíbených volnočasových aktivit. Ceny letenek jsou závratně nízko a zaletět se dá skoro kamkoliv. Dostupná letecká doprava s sebou ale také nese dopady na životní prostředí a doprava obecně je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících stav ovzduší. Společnost GoEuro zveřejnila seznam tras, na kterých se lze v porovnání s leteckou dopravou přepravit vlakem ve srovnatelném či kratším čase a za výrazně nižší produkce skleníkových plynů.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 762 | Další
Další články:
23. května 2017 19:30
23. května 2017 19:24
23. května 2017 19:16
23. května 2017 19:12
23. května 2017 03:00

Online diskuse
Pardubické Polabiny otevřou park pro psy, bude druhý ve městě
23. května 2017 07:30

PARDUBICE (ČTK) - Příští pondělí na pardubickém sídlišti Polabiny otevře městský obvod park pro psy. Bude druhý ve městě, první vznikl před dvěma lety na Dubině. ČTK to včera řekl starosta druhého městského obvodu Radek Hejný (ANO).
(Celý text)

Světový fond na ochranu přírody vybídl Slovensko k opatřením na ochranu bukových pralesů
23. května 2017 07:00

BRATISLAVA (ČTK) - Světový fond na ochranu přírody (WWF) vybídl Slovensko k urychlenému schválení opatření na ochranu karpatských bukových pralesů, které podle organizace mohou být poškozeny kromě jiného stávajícími hospodářskými aktivitami. Bratislava již v minulosti přiznala problémy ohledně zajištění ochrany své části karpatských bukových lesů.
(Celý text)

Hospodaření s dešťovou vodou: podle odborníků bude nejtěžší změnit myšlení lidí
23. května 2017 03:00

PRAHA (Ekolist) - Vodní blahobyt skončil, musíme přestat odvádět vodu z krajiny, varoval minulý týden ministr životního prostředí Richard Brabec na mezinárodní konferenci Počítáme s vodou. Od dalších řečníků zaznělo, že nejtěžší úkol bude změnit myšlení lidí. Michal Kravčík popsal, jakým způsobem lidé „podřezali“ žíly malému vodnímu cyklu. Zahraniční hosté představili řadu konkrétních příkladů, jak si poradit s dešťovou vodou ve městě jinak, než ji co nejrychleji poslat do kanálu. Jiří Vítek pak poukázal na nesplnitelnost paragrafu 5 vodního zákona, který při změně stavby či změně jejího užívání vyžaduje zajistit vsakování nebo zadržování a odvádění dešťových vod. A vůbec byl velmi kritický k roli státu.
(Celý text)

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy
23. května 2017 02:00

(ČTK) - V jihoafrické provincii Západní Kapsko byl včera kvůli přetrvávajícím suchům vyhlášen stav přírodní katastrofy. Podle zpravodajského webu BBC panují v regionu, který zahrnuje Kapské Město, nejhorší sucha za posledních 113 let.
(Celý text)

Kvůli tuhé zimě si sáhnete hluboko do kapsy
22. května 2017 13:54

(UŠETŘENO.CZ) - Letošní zima je oproti té minulé poněkud vytrvalejší a topná sezóna poněkud delší. Co to znamená pro vás? Že se platby za energii mohou od října do března zvýšit až o několik tisíc korun.
(Celý text)

ÚOHS zrušil zakázku pražského dopravního podniku na údržbu zeleně
22. května 2017 10:00

(ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku Dopravního podniku hlavního města Prahy na údržbu zeleně. Zakázka na čtyři roky s předpokládanou cenou 49 milionů korun byla vypsaná netransparentně. ČTK to zjistila z webu úřadu. Jeho rozhodnutí je už pravomocné.
(Celý text)

Lidé v Krkonoších při akci Čisté hory nasbírali tři tuny odpadků
22. května 2017 09:30

VRCHLABÍ (ČTK) - Přibližně tři tuny různých odpadků v sobotu nasbíralo 400 dobrovolníků a pracovníků správy Krkonošského národního parku (KRNAP) v nejvyšších českých horách při akci Čisté Krkonoše. Odpad po turistech sbírali po celých horách, především podél hlavních turistických cest. Dobrovolníci uklidili i Sněžku. ČTK to řekl mluvčí správy KRNAP Radek Drahný. Původně se akce měla konat již 22. dubna, ale kvůli sněžení ji organizátoři přesunuli na sobotu.
(Celý text)

Ostravská zoo ve speciálním programu představila binturongy
22. května 2017 08:30

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě byl v sobotu Den pro binturongy. Návštěvníkům blíže představila tuto šelmu, která je ve volné přírodě nelegálně lovena kvůli penisové kůstce, jež se využívá v tradiční čínské medicíně, nebo je chytána jako domácí mazlíček. ČTK to řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

Šumavský park připravil 123 výprav do divoké přírody s průvodcem
22. května 2017 07:40

SRNÍ (ČTK) - Celkem 123 výprav do divoké přírody připravil letos Národní park Šumava (NPŠ). Průvodci divočinou vstupují do desáté sezony. Nabízejí výpravy za poznáním nejrozsáhlejších oblastí, kde mají od nepaměti domov také velká zvířata, která jinak z volné přírody téměř vymizela, řekl ČTK mluvčí NPŠ Jan Dvořák.
(Celý text)

Europoslanci interpelovali komisi kvůli dvojí kvalitě potravin
22. května 2017 07:30

ŠTRASBURK (ČTK) - Kvůli problému dvojí kvality potravin v zemích na západě a východě Evropské unie interpelovali ve čtvrtek poslanci Evropského parlamentu včetně několika českých Evropskou komisi. Poslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) při té příležitosti uspořádala v sídle parlamentu ve Štrasburku ochutnávku potravin stejných značek koupených na západě a na východě EU.
(Celý text)

Norsko posiluje protipovodňovou ochranu globální banky semen
22. května 2017 07:00

(ČTK) - Norsko posiluje protipovodňovou ochranu betonového podzemního skladu vybudovaného na norském arktickém souostroví Špicberky k ochraně semen zemědělských plodin před válkami a přírodními katastrofami. Loni se k přístupovému tunelu k úkrytu dostala voda z roztáté zmrzlé půdy, upozornila na svých internetových stránkách britská zpravodajská stanice BBC.
(Celý text)

Metry dělají kilogramy: Čím blíže mají lidé sběrné nádoby na tříděný odpad, tím více třídí
22. května 2017 04:35

PRAHA (Ekolist) - Lidé si dnes dobře uvědomují, že třídění odpadů je potřeba, říká psycholog Jiaying Zhao. Není potřeba je v tomto směru extra vzdělávat. Je potřeba dát jim nádoby na tříděný odpad až pod nos. Vyplývá to z nedávná studie University of British Columbia (UBC), na které se Zhao podílel.
(Celý text)

Mmcité uvádí na trh lavičky, na nichž lze dobít mobilní telefon
22. května 2017 02:00

BÍLOVICE (ČTK) - Skupina mmcité z Bílovic na Uherskohradišťsku uvádí na trh lavičky s USB, na kterých si lidé budou moci dobít své mobilní telefony. Novinkou je i podsvícení laviček a také lavička s úložným prostorem a s možností dobíjení elektrokol. ČTK to ve čtvrtek řekl hlavní designér a spolumajitel mmcité David Karásek.
(Celý text)

Drony budou v Brdech dohlížet na pořádek a hledat pohřešované
22. května 2017 01:20

PŘÍBRAM (ČTK) - Odhalování nelegálních skládek a nepovolené těžby dřeva nebo pátrání po pohřešovaných lidech budou hlavními úkoly nových policejních dronů v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Pomáhat by mohly i při pyrotechnické očistě bývalého armádního území, řekl ředitel středočeské policie Václav Kučera.
(Celý text)

Japonské firmy rozšíří síť vodíkových čerpacích stanic
21. května 2017 01:50

(ČTK) - Japonské společnosti z automobilového a energetického průmyslu a bankovnictví se dnes dohodly na založení společného podniku, jehož úkolem je rozšíření sítě čerpacích stanic pro vozidla s vodíkovým pohonem. Uvedly to agentury Reuters a AP.
(Celý text)

Čínské úřady prý chtějí zakázat na festivalu prodej psího masa
20. května 2017 05:55

PRAHA (ČTK) - Američtí bojovníci za práva zvířat tvrdí, že na tradičním festivalu psího masa, který se každoročně pořádá v jihočínském městě Jü-lin, bude letos zakázáno psí maso prodávat. Podle zpravodajského serveru BBC nad tímto tvrzením ale visí pochybnosti a někteří prodavači BBC řekli, že o žádném takovém nařízení neslyšeli.
(Celý text)

V Želivce jsou pesticidy. Odstranit je mají filtry s granulovaným aktivním uhlím
19. května 2017 15:19

PRAHA (ČTK) - Modernizace Úpravny vody Želivka by měla skončit v roce 2020. Na úterním jednání výboru pro životní prostředí to řekl předseda představenstva společnosti Želivská provozní Mark Rieder. Devadesátiprocentním vlastníkem úpravny je hlavní město. Čistější vodu má zajistit nová hala s granulovaným aktivním uhlím za 1,24 miliardy korun. Peníze na úpravy chce firma získat z dotace, měla by být až 60 procent.
(Celý text)

Vědecký pokus o spáření levotičivého šneka s dalším levotočivým šnekem skončil fiaskem
19. května 2017 12:05

PRAHA (ČTK) - Fiaskem skončil pokus o spáření přírodní kuriozity, britského šneka Jeremyho s levotočivou ulitou, s jinými "leváky". Plž, jenž se stal ve své vlasti celebritou, má pohlavní orgány na rozdíl od běžných jedinců s ulitou zavinutou po směru hodinových ručiček umístěné nalevo, což činí jeho sexuální život problematickým. Nepomohlo ani to, když mu vědci dopřáli radovánky ve třech, informují britská média.
(Celý text)

Rumunská organizace dovážela do Česka psy, kteří mohou mít vzteklinu
19. května 2017 11:42

PRAHA (ČTK) - Veterináři při namátkové kontrole odhalili rumunskou organizaci, která do Česka posílá psy. Organizace ASOCIATIA PENTRU DEZVOLTARE SI CALITATEA VIETII se sídlem v Bukurešti uvádí při nahlašování převozu psů falešné adresy příjemců, psi následně směřují neznámo kam. Za jednáním je zřetelná snaha vyhnout se veterinárním kontrolám, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Psi mohou mít vzteklinu, která se běžně v Rumunsku vyskytuje.
(Celý text)

Vydejte se po Evropě vlakem. 15 tras, kde je vlak rychlejší než letadlo
19. května 2017 05:25

PRAHA (Ekolist) - Cestování je jedna z oblíbených volnočasových aktivit. Ceny letenek jsou závratně nízko a zaletět se dá skoro kamkoliv. Dostupná letecká doprava s sebou ale také nese dopady na životní prostředí a doprava obecně je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících stav ovzduší. Společnost GoEuro zveřejnila seznam tras, na kterých se lze v porovnání s leteckou dopravou přepravit vlakem ve srovnatelném či kratším čase a za výrazně nižší produkce skleníkových plynů.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 762 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama