titulní strana > co píší jiní
Independent: Ve městech se daří ptákům, kteří zpívají hlasitěji
11. prosince 2006 09:46

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Ptáci žijící v přírodě zpívají pomaleji a hlubším hlasem než jejich příbuzní, kteří se adaptovali na život ve městě, píše deník Independent. Vědci v nové studii porovnali hlasové projevy sýkory koňadry v deseti evropských městech a v deseti blízkých lesích.
(Celý text)

ABCNews: Ledovce v Antarktidě praskají, říkají australští vědci
9. prosince 2006 18:33

PRAHA/SYDNEY (EcoMonitor) - Australští vědci míří do Antarktidy studovat příčiny velkého pukání ledovců v oblasti Amery Ice Shelf. Informuje o tom internetový server ABCNews.
(Celý text)

Akademici zkritizovali plány MZe na ochranu míst pro dvě stě přehrad; obce vyzvou vládu, aby seznam neschválila
8. prosince 2006 18:46

HARRACHOV (EkoList) - Podle návrhu ministerstva zemědělství (MZe) mělo být po celé republice přibližně dvě stě míst chráněno pro budoucí výstavbu přehrad. Na jednání vlády se Plán hlavních povodní ČR (PHP), jehož součástí seznam těchto lokalit je, dostane pravděpodobně 22. prosince. Ještě před dokončením PHP ovšem "důrazně požádali" o výrazné snížení počtu chráněných míst akademičtí a univerzitní pracovníci. A obce vyzvou přímo vládu, aby PHP schválila bez seznamu lokalit. Ten je podle nich možné projednat později - a důkladněji.
(Celý text)

The Times: Orangutani na Borneu se vrací do volné přírody
8. prosince 2006 02:17

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Více než tisíc orangutanů se v rámci akce na záchranu tohoto druhu vrátí na ostrově Borneo zpátky do volné přírody. Již na počátku příštího roku se bude ze záchranného centra stěhovat prvních devadesát opů, píše deník The Times.
(Celý text)

Reuters: Indonésie chce bojovat s lesními požáry
7. prosince 2006 02:06

PRAHA/JAKARTA (EcoMonitor) - Indonésie zlepšuje svůj systém prevence lesních požárů, které každoročně způsobují obrovská oblaka kouře, jež zastiňují celou oblast. Podle státní správy by měl být problém s kouřovou mlhou vyřešen do pěti let, píše agentura Reuters.
(Celý text)

Zelená domácnost připravuje test mycích prostředků na nádobí
6. prosince 2006 11:00

PRAHA (EkoList) - Redakce EkoListu připravuje pro rubriku Zelená domácnost další spotřebitelský test. Po testu pracích prášků přijdou na řadu ekologicky šetrné mycí prostředky na nádobí.
(Celý text)

Guardian: Hydroelektrárny škodí klimatu
6. prosince 2006 03:44

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Vodní elektrárny, mnohými považované za čistý zdroj energie, mohou významně přispívat ke změně klimatu, píše deník Guardian. Podle odborníků se totiž z nádrží uvolňuje obrovské množství metanu, jednoho z nejvýznamnějších skleníkových plynů.
(Celý text)

National Geographic: V Indii sílí monzunové deště
5. prosince 2006 01:23

PRAHA/NEW YORK (EcoMonitor) - Monzunové deště v Indii se zesilují, zjistili vědci, když porovnávali záznamy o denních srážkových úhrnech od roku 1951. S tím souvisí i rostoucí nebezpečí bleskových povodní a sesuvů půdy, napsal National Geographic.
(Celý text)

Carl Schlyter: Zákony musejí prospívat lidem
4. prosince 2006 12:28

BRUSEL (EkoList) - Carl Schlyter, švédský poslanec Evropského parlamentu (EP) a vystudovaný chemický inženýr, dělá pro skupinu Zelení/EFA stínového zpravodaje při projednávání chemické politiky (REACH). Ve výboru pro životní prostředí hlasoval pro silný REACH a teď k tomu říká: "Zákony nejsou jen od toho, aby prospívaly firmám, ale od toho, aby prospívaly lidem."
(Celý text)

NYT: Kostel na okraji Říma nabízí řešení problému se smogem
4. prosince 2006 09:50

PRAHA/MILÁN (EcoMonitor) - Když americkému architektovi Richardu Meierovi nabídli stavbu římského kostela, který by měl oslavovat dva tisíce let křesťanství, navrhl velkolepou stavbu, které dominují bílé, vzdouvající se betonové plachty. Díky nové stavební hmotě obsahující oxid titaničitý dokáže povrch budovy požírat smog, píše New York Times.
(Celý text)

Hlasování v EP: Chemická politika REACH - co prosazují zástupci ČR v EU?
3. prosince 2006 18:52

PRAHA/BRUSEL (EkoList) - Už roky přinášíme přehledy hlasování v české Poslanecké sněmovně o zákonech, které se týkají životního prostředí. Rádi bychom občas sledovali i dění v Evropském parlamentu (EP). Přímo se nabízí projednávání evropské chemické politiky. Protože jde ale o vůbec první článek, v němž se hlasováním v EP podrobněji zabýváme, využijeme situace a na příkladu chemické politiky částečně popíšeme, jak se evropské předpisy přijímají, a taky vyjmenujeme politické frakce, které mají v EP zastoupení. Dozvíte se rovněž, jak o REACH hlasovali čeští europoslanci, co prosazuje česká vláda a kam zatím jednání o REACH dospěla.
(Celý text)

The Dawn: Země po oteplení neuživí víc než 500 milionů lidí, tvrdí Lovelock
1. prosince 2006 03:31

PRAHA/KARÁČÍ (EcoMonitor) - Planeta Země trpí horečkou a její teplota by mohla vzrůst až o osm stupňů Celsia. Některé oblasti by se tak staly zcela neobyvatelnými a miliardy lidí by byly ohroženy změnami klimatu, prohlásil v úterý kontroverzní britský vědec James Lovelock, píše pákistánský deník The Dawn.
(Celý text)

Reuters: V Keni probíhá konference o likvidaci vysloužilých lodí i počítačů
30. listopadu 2006 01:47

PRAHA/NAIROBI (EcoMonitor) - Zástupci 120 států jednají od pondělí v africké Keni o narůstající celosvětové hrozbě - elektronickém odpadu, napsala agentura Reuters. Vysloužilé počítače, mobilní telefony a televize často míří do rozvojových zemí, kde jsou skládkovány a spalovány bez jakéhokoli zabezpečení. Problém se týká také starých lodí a letadel vyřazených z provozu.
(Celý text)

MZe chce místo pro dvě stě přehrad. Obce a ochranáři zásadně proti
29. listopadu 2006 19:41

PRAHA/HARRACHOV (EkoList) - Přibližně 200 míst po celé republice by mělo být chráněno pro budoucí výstavbu přehrad. Přišlo s tím ministerstvo zemědělství (MZe) v návrhu Plánu hlavních povodí. To se samozřejmě nelíbí obcím, které by jednou mohly skončit pod vodou. Silně proti jsou i ochranáři, protože velké množství případných nádrží je zakresleno v přísně chráněných územích. Samotnou skutečnost, že se někde v budoucnu možná bude muset zadržovat voda, přitom nezpochybňuje nikdo. Jen není jasné, proč by to muselo být v přehradách a proč by jich mělo být tolik.
(Celý text)

Spiegel online: Islandský vulkán pravděpodobně způsobil vysychání Nilu
29. listopadu 2006 03:20

PRAHA/HAMBURK (EcoMonitor) - Na konci 18. století začal islandský vulkán Laki chrlit množství lávy a oxidu siřičitého. Krátce na to klesla hladina Nilu na svoje historické minimum. Podle vědeckých výzkumů spolu tyto dvě události vzájemně souvisí, dokladem je i nový klimatický model amerických vědců, tvrdí Spiegel online.
(Celý text)

Tuňákům ze Středozemního moře svitla naděje
28. listopadu 2006 13:43

PRAHA/ŘÍM (EkoList) - Největší japonské a evropské velkoobchody hrozí bojkotem středomořských rybářských společností. Tuňák obecný se totiž kvůli intenzivnímu lovu v oblasti Středozemního moře ocitl na pokraji vyhynutí. Řada evropských restaurací kvůli tomu už přestalo středomořského tuňáka servírovat.
(Celý text)

Guardian: Firma Levi's bude prodávat ekodžíny
28. listopadu 2006 02:02

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Známý výrobce džín Levi Strauss se rozhodl začít prodávat "ekodžíny". Ty jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů a jejich výrobní proces nepoškozuje životní prostředí, napsal deník Guardian.
(Celý text)

BBC: Firmy mohou šetřit klima díky plastovému papíru do tiskáren
27. listopadu 2006 09:28

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Společnost Toshiba vyvinula tiskárnu, která používá „plastový papír“, jejž je možné několiksetkrát potisknout a zase smazat. Podle firmy by takový výrobek měl pomoci soukromým společnostem snížit zátěž životního prostředí i spotřebu papíru a přispět ke snížení emisí skleníkových plynů, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Voanews.com: Znečištění v Číně se letos zvýšilo, tvrdí ekologové
25. listopadu 2006 15:00

PRAHA/PEKING (EcoMonitor) - Čínský Státní úřad na ochranu životního prostředí, hlavní "hlídací pes" v oblasti ochrany životního prostředí v Číně, říká, že čínská snaha zvýšit hrubý domácí produkt, má za důsledek zvýšení znečištění v první polovině letošního roku. Informuje o tom internetový server Voanews.com.
(Celý text)

Automobilová doprava zhoršuje plodnost mužů z velkých měst
24. listopadu 2006 06:00

PRAHA (EkoList) - Již před deseti lety se rozpoutala diskuse o pomalu, ale stále klesající plodnosti mužů. V současnosti je nejméně v polovině případů léčených párů neplodnost na straně muže a v České republice se rodí čím dál tím více dětí z umělého oplodnění. Mužskou plodnost přitom výrazně ovlivňuje znečištění ovzduší, zejména polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH).
(Celý text)

Automobilová doprava zhoršuje plodnost mužů z velkých měst
24. listopadu 2006 06:00

PRAHA (EkoList) - Již před deseti lety se rozpoutala diskuse o pomalu, ale stále klesající plodnosti mužů. V současnosti je nejméně v polovině případů léčených párů neplodnost na straně muže a v České republice se rodí čím dál tím více dětí z umělého oplodnění. Mužskou plodnost přitom výrazně ovlivňuje znečištění ovzduší, zejména polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1740 | 1741 | 1742 | 1743 | 1744 | .. | 2133 | Další
Další články:
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16
23. dubna 2024 06:10
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59

Online diskuse
BIO region v České republice? Jsme na začátku cesty, která i v zahraničí trvá deset a více let
25. dubna 2024 14:50

() - Živý region je v podstatě předstupněm BIO regionů, jaké dnes již existují zejména v Rakousku, Německu, Francii a v dalších zemích. Jedná se o území, kde významná část místních aktérů spolupracuje na udržitelném využívání místních zdrojů. Díky tomu dochází k posílení a rozvoji jednak kvality, tak i množství místní produkce a spotřeby ekologických potravin. Tento koncept byl v uplynulých dvou letech testován na území Tišnovska a Podbrněnska. Jak tento projekt hodnotí Michal Bajgart, lokální koordinátor projektu z Hnutí DUHA.
(Celý text)

Miliardáři by podle ministrů G20 měli platit dvouprocentní majetkovou daň. Peníze by šly na boj proti chudobě a klimatické krizi
25. dubna 2024 12:44

(ČTK) - Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
(Celý text)

Mráz poškodil většinu ovocných stromů v Čechách. Sadaři přišli o 100 procent úrody
25. dubna 2024 12:29

DAMINĚVES (ČTK) - Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun. Poškozena je většina ovocných stromů v Čechách, mrazy zlikvidovaly téměř 100 procent úrody. Škody na Moravě jsou asi 50 procent, vlivem počasí se tam situace může zhoršit. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce, jeho výši upřesní, sdělili ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík.
(Celý text)

Jak postavit udržitelnou IT strategii? Opřete se o 5 základních pilířů
25. dubna 2024 11:26

() - Technologie jsou klíčem k inovacím. Výběrem vhodně IT technologie můžeme také odemknout zelenou budoucnost naší planety a naší civilizace. Je proto velmi důležité, abychom pochopili, jak technologie vybrat a používat pro maximální přínos v oblasti udržitelnosti. Zvládnutí tohoto úkolu vyžaduje holistický přístup založený na udržitelných IT řešeních a zavádění osvědčených postupů. Ať už se jedná o otázku investic, využití, efektivity nebo všech tří oblastí dohromady, spoustu odpovědí lze nalézt právě v udržitelném IT.
(Celý text)

U Západní Austrálie uvízlo na mělčině asi 160 kulohlavců, 26 už uhynulo
25. dubna 2024 09:59

SYDNEY (ČTK) - Australští odborníci na volně žijící mořské tvory se snaží zachránit asi 140 kulohlavců, kteří dnes uvízli na mělčině v jižní části státu Západní Austrálie. Dalších 26 kytovců už uhynulo, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

Dřevinou s nejlepším zdravotním stavem v ČR je buk lesní, strádá borovice lesní
25. dubna 2024 01:51

PRAHA (ČTK) - Zdravotní stav lesů se loni ve srovnání s rokem 2022 mírně zlepšil, objem vytěženého kůrovcového dříví 3,2 milionu metrů krychlových ve smrkových porostech byl zhruba o třetinu menší než o rok dříve. Proti předchozím rokům jde sice o zlepšení, konec kůrovcové kalamity to ale neznamená. Dřevinou s nejlepším zdravotním stavem je v ČR nyní buk lesní, ke zhoršování stavu dochází u borovice lesní, řekli zástupci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM).
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval zákaz některých plastových obalů
25. dubna 2024 01:51

ŠTRASBURK (ČTK) - Europoslanci schválili nová opatření, jejichž cílem je zvýšit udržitelnost obalů a snížit množství obalového odpadu v Evropské unii. Pravidla mají rovněž podpořit opětovné použití obalů a jejich recyklaci. Některé druhy plastových obalů na jedno použití budou od 1. ledna 2030 zakázány.
(Celý text)

V soutěži Adapterra Awards se utkají desítky projektů, které připravují krajinu na změnu klimatu
25. dubna 2024 01:43

(ČTK) - V šestém ročníku soutěže Adapterra Awards se utkají projekty, které se zaměřují na boj proti suchu, přívalové deště, silný vítr a vlny veder. V minulosti vyhrávaly projekty na obnovu mokřadů, letos podobný projekt z Krkonoš také nechybí. Nová kategorie ocení průmyslové projekty, které šetrně hospodaří s vodou, informovala Nadace Partnerství, která soutěž pořádá. Cílem je ocenit projekty podporující adaptaci na klimatickou změnu.
(Celý text)

Evropský parlament dal zelenou přísnějším pravidlům o znečištění vzduchu
25. dubna 2024 00:59

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament odhlasoval normu o zlepšení kvality ovzduší, která zpřísňuje limity některých znečišťujících látek pro rok 2030, včetně jemných prachových částic. Členské státy budou moci za určitých podmínek požádat o posunutí tohoto termínu až o deset let.
(Celý text)

V Brdech roubují ovocné stromy odrůdami ze zaniklých obcí
24. dubna 2024 19:43

(ČTK) - Vojenské lesy a statky (VLS) naroubovaly na Padrťských pláních v Brdech téměř 300 ovocných stromů štěpy ze zaniklých obcí Padrť, Kolvín a Zaběhlá. Vesnice byly vystěhovány při rozšiřování vojenského prostoru v letech 1952 a 1953. Dnes je tam veřejně přístupná Chráněná krajinná oblasti Brdy. V nových alejích u cest tak budou stromy plodit odrůdy ovoce, které pěstovali obyvatelé zaniklých obcí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Roubování zajistily VLS s dobrovolníky, stejně jako loni, kdy šlo o první stovku. Zájem o 'Brdské stromsázení' byl letos vyšší.
(Celý text)

Europoslanci schválili revizi společné zemědělské politiky EU
24. dubna 2024 19:34

ŠTRASBURK (ČTK) - Europoslanci dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří již několik měsíců protestují v řadě unijních zemí a stěžují si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření na půdě.
(Celý text)

Vláda schválila nový systém emisních povolenek, peníze dá na ekologické projekty
24. dubna 2024 16:27

(ČTK) - Vláda dnes napotřetí schválila novelu zákona, která upravuje systém emisních povolenek. Peníze utržené z jejich prodeje bude v budoucnu možné použít výhradně jen na opatření, která budou snižovat nebo kompenzovat důsledky změny klimatu. Výnosy z povolenek budou v příštím roce příjmem státního rozpočtu, od roku 2026 bude hlavním příjemcem Státní fond životního prostředí, menší část příjmů si rozdělí také ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a ministerstvo životního prostředí (MŽP). Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Letošní výnosy z povolenek budou podle odhadů činit kolem 40 miliard korun.
(Celý text)

Atény opět zahalil oranžový opar, prach ze Sahary pohltil i Akropoli
24. dubna 2024 16:26

ATÉNY (ČTK) - Řecké hlavní město Atény zahalil oranžový opar způsobený prachem ze Sahary. Podle řeckých úřadů je koncentrace prachu v ovzduší jednou z nejvyšších od roku 2018. Řecko se přitom se saharským prachem potýkalo již na přelomu března a dubna, podobně jako další části jižní a střední Evropy, včetně Česka.
(Celý text)

Bezobslužná farmářská prodejna dostane jídlo z pole přímo na váš talíř
24. dubna 2024 13:54

() - V současnosti roste poptávka po lokálních farmářských produktech. Spolu s tím také vzniká potřeba najít nové cesty, které usnadní jejich přesun ke spotřebitelům. Právě na způsob, jak lokální potraviny nejlépe dostat k místním obyvatelům se zaměřil loňský Challenge Lab, pořádaný Impact Hubem. Proběhl v rámci projektu Živý region. Vítězným projektem se staly samoobslužné farmářské prodejny, které nejen podporují místní zemědělce, ale také snižují emise oxidu uhličitého díky výrazně zkrácené distribuční trase.
(Celý text)

Drůbeží peří proměňují čeští vědci na hnojivo pro rostliny a prostředek k čištění půdy
24. dubna 2024 11:02

(ČTK) - Českým vědcům se podařilo z drůbežího peří vytvořit surovinu, která podporuje růst rostlin. Dosáhli toho pomocí rozkladné reakce, takzvané hydrolýzy. Při ní lze podle vědců získat z peří aminokyseliny, informovaly konsorcia Národní centrum kompetence (NCK) BIOCIRTECH a NCK BIOCIRKL společně s Technologickou agenturou ČR (TA ČR), která projekt finančně podporuje. Doteď odpad z drůbežího masa v podobě peří nenacházel uplatnění. Buď se dával na kompost, kde se dlouho rozkládal, či do spaloven.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory pro lesníky, uvedl Výborný
24. dubna 2024 10:51

STŘÍTEŽ (ČTK) - Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory dříve slíbené lesníkům, uvedl ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) na konferenci Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) ve Stříteži u Jihlavy. Uvedl, že chce zajistit vyplacení příspěvků na hospodaření v lesích. Peníze nejsou na slíbenou podporu adaptace lesů na klimatickou změnu. Předseda komory SVOL Richard Podstatzký ČTK řekl, že je špatné, že se stát k něčemu zaváže a nakonec peníze nejsou.
(Celý text)

Padesátka CHKO Slavkovský les v novém čísle časopisu Ochrana přírody
24. dubna 2024 10:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Padesáti letům CHKO Slavkovský les se věnuje hned několik článků. Číslo otvírá úvodník Vzpomínky ze Slavkovského lesa od Tomáše Pačese, ve kterém se vyznává z lásky k tomuto tajemnému kraji.
(Celý text)

V Jeseníkách žije šest druhů sov. Teprve nedávno se sem rozšířil puštík bělavý
24. dubna 2024 07:07

PRAHA (Ekolist) - V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Moravským ornitologickým spolkem – středomoravskou pobočkou České společnosti ornitologické. Zúčastnilo se jí 18 dobrovolníků z řad profesionálních i amatérských ornitologů, kteří přijeli z různých koutů republiky. Jejich úkolem bylo zaznamenávat na předem určených trasách hlasové projevy sov.
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval snazší opravy výrobků, výrobci je musí umožnit i po záruce
24. dubna 2024 07:03

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament dal zelenou takzvanému právu spotřebitele na opravu. Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí zákonné záruční lhůty za přiměřenou cenu a v přiměřeném čase. Zároveň má motivovat spotřebitele k tomu, aby si zakoupené předměty nechávali opravit, prodloužili tak jejich životnost a podpořili udržitelnější spotřebu. Cílem je rovněž snížení nákladů na nové nákupy.
(Celý text)

Zajímají vás praktická řešení adaptace města na změnu klimatu? Přijďte na konferenci Urbanscapes Praha 21. - 22. května 2024
24. dubna 2024 05:40

() - Podoba a funkčnost městské krajiny a veřejných prostranství budou hrát klíčovou roli v adaptaci našich měst na přicházející změnu klimatu. Česká asociace pro krajinářskou architekturu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, ve spolupráci s Ústavem krajinářské architektury FA ČVUT a společně s dalšími partnery proto připravila dvoudenní mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí Urbanscapes Praha. Seznámíte se s nejnovějšími přístupy k řešení praktických problémů a výzev spojených s adaptací městské krajiny na klimatické extrémy. Dozvíte se více o naplňování strategie města na změnu klimatu a inspiraci pro vaši práci přinese řada ukázek konkrétních projektů vzniklých v Česku i zahraničí. Vybrány byly ty, na nichž pracují mezioborové týmy. Dobrou zprávou je, že bylo z čeho vybírat.
(Celý text)

Zajímají vás praktická řešení adaptace města na změnu klimatu? Přijďte na konferenci Urbanscapes Praha 21. - 22. května 2024
24. dubna 2024 05:40

() - Podoba a funkčnost městské krajiny a veřejných prostranství budou hrát klíčovou roli v adaptaci našich měst na přicházející změnu klimatu. Česká asociace pro krajinářskou architekturu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, ve spolupráci s Ústavem krajinářské architektury FA ČVUT a společně s dalšími partnery proto připravila dvoudenní mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí Urbanscapes Praha. Seznámíte se s nejnovějšími přístupy k řešení praktických problémů a výzev spojených s adaptací městské krajiny na klimatické extrémy. Dozvíte se více o naplňování strategie města na změnu klimatu a inspiraci pro vaši práci přinese řada ukázek konkrétních projektů vzniklých v Česku i zahraničí. Vybrány byly ty, na nichž pracují mezioborové týmy. Dobrou zprávou je, že bylo z čeho vybírat.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2133 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama