titulní strana > co píší jiní
Soukromá firma vypustila geneticky modifikované komáry. Tajně
1. února 2011 18:45

PRAHA (Ecomonitor) - Britská firma Oxitec vypustila do malajsijské přírody geneticky upravené komáry. Záměrem je snížit počty obyčejných komárů, kteří přenášejí nemoci. Aktivisté i vědci jsou zaskočeni, protože se o pokusech předem vůbec nevědělo, informuje server Technet.
(Celý text)

Konference: Biomasy je nedostatek, měla by být podporována
1. února 2011 08:00

PRAHA (Ekolist) - Biomasa je jednou z forem obnovitelných zdrojů energie, na rozdíl od větrné nebo fotovoltaické energie jde ale o hmotu organického původu, tedy těla rostlin, živočichů a podobně. Jelikož stát tuto formu energie podporuje údajně málo, začíná se projevovat nedostatek biomasy. Biomase jako zdroji energie se věnovala konference Bioenergie 2010.
(Celý text)

Čína – život ve velkých městech podporuje „zelené“ chování
1. února 2011 07:20

PRAHA/MADRID (Ecomonitor) - Velikost města, a především dobrá pracovní místa v něm, vedou lidi ke vstřícným postojům k životnímu prostředí, jako je recyklace igelitových tašek nebo třídění odpadu, informuje server ECOticias.com.
(Celý text)

Vědci objevili teplý proud, který „rozpouští“ Arktidu
31. ledna 2011 18:40

WASHINGTON (Ekolist) - Kde je možné „si sáhnout“ na globální změny klimatu? Arktida a její ustupující ledy k těmto oblastem nesporně patří – a nyní vědci ohlásili, že zřejmě objevili jeden z hlavních „motorů“ tohoto poměrně rychlého tání. Na vině je dle studie, otištěné v posledním čísle časopisu Science, nebývale teplé proudění v Průlivu Fram mezi Grónskem a Špicberky.
(Celý text)

Debata Ekolistu: Mají nevládní organizace nabízet spolupráci novému ministrovi Chalupovi?
31. ledna 2011 11:05

PRAHA (Ekolist) - Několik ekologických nevládních organizací společně nabídlo novému ministrovi životního prostředí Tomášovi Chalupovi „věcnou a korektní spolupráci při hledání praktických řešení ke zlepšení zdraví a kvality života“. Některé organizace se však pod toto prohlášení nepodepsaly. Ekolist.cz se na zástupce neziskového sektoru obrátil s jednoduchou otázkou: „Mají ekologické nevládní organizace nabízet spolupráci novému ministru životního prostředí?“
(Celý text)

Budeme jíst místo masa hmyz? Organizace pro výživu to doporučuje
31. ledna 2011 06:04

PRAHA/PAŘÍŽ (Ecomonitor) - Od roku 2008 Mezinárodní organizace pro výživu a zemědělství (FAO) doporučuje jíst místo masa hmyz, a to jak z důvodů ekonomických, tak ekologických. V Evropě se však toto doporučení nesetkává s velkým ohlasem, píše deník Le Figaro.
(Celý text)

Bursík vrací úder: Za problémy Zelené úsporám může MŽP
30. ledna 2011 19:16

PRAHA (Ekolist) - Program Zelená úsporám se ocitl v problémech, podle předběžných výsledků auditu chybí v programu tři až pět miliard korun. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa v minulém týdnu řekl, že program Zelená úsporám provází problémy od samého začátku.
(Celý text)

Tajemství ničivého vymírání? Mohly za něj změny klimatu
28. ledna 2011 14:55

WASHINGTON (Ekolist) - Vědci se přiblížili odhalení jednoho z velkých tajemství historie života na Zemi – podle nových výzkumů mohly za jedno z vůbec nejničivějších vymírání před zhruba 450 miliony let změny klimatu.
(Celý text)

Průzkum: Řidiči aut se start-stop systémem motoru jezdí levněji
28. ledna 2011 14:52

PRAHA (Ekolist) - Přibývá automobilek, které montují do svých vozů start-stop systém. Ten automaticky vypíná a zapíná motor při zastavení auta třeba na semaforech. Technická novinka stará jen pár let míří právě také do škodovek. Jak ukazuje průzkum mezi německými řidiči, kteří mají ve svém autě start-stop systém, vládne mezi uživateli spokojenost. Auta jezdí s menší spotřebou paliva.
(Celý text)

Naši předci opustili Afriku mnohem dříve, než se předpokládalo
27. ledna 2011 20:00

WASHINGTON (Ekolist) - Kdy lidé opustili Afriku? Kdy začali dobývat zbytek světa? O tom se vedou vášnivé debaty a většinou se udává, že vše začalo před 60 000 či 70 000 lety. To však přestává platit. Podle nové studie, publikované v pátečním čísle časopisu Science, lidé opustili Afriku zřejmě mnohem dříve: před 125 000 lety. „Odchod z Afriky“ by tedy měl být předatován o zhruba 50 000 let.
(Celý text)

Tesco otevře dřevěný hypermarket, poběží na řepkový olej
27. ledna 2011 15:58

PRAHA (Ekolist) - Tesco v únoru otevře v Jaroměři „ekologický“ hypermarket – dřevostavbu zaizolovanou přírodními izolacemi, vytápěnou energií z obnovitelných zdrojů energie, využívající přirozené osvětlení nebo dešťovou vodu. Jde o první hypermarket v kontinentální Evropě, který má tvz. nulovou uhlíkovou stopu.
(Celý text)

Biopotraviny jsou dvakrát dražší, pro spotřebitele je to překážka
27. ledna 2011 11:30

PRAHA (Ekolist) - Biopotraviny jsou draží než konvenční výrobky, podle průzkumu Pro-bio ligy stojí v průměru dvakrát více než konvenční výrobky. Z výzkumu, který zveřejnilo ministerstvo zemědělství (MZe) je patrné, že cena je velkou překážkou, ale přesto si potraviny kupují dvě pětiny domácností. K čerstvému ovoci a zelenině se lze dostat také díky tzv. biobedýnkám.
(Celý text)

Ministerstvo zdravotnictví chce zvýšit hlukové limity, lidé protestují
27. ledna 2011 11:00

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo zdravotnictví navrhuje zvýšit hlukové limity o 5 dB. Podle ministerstva současné limity neumožňují výstavbu důležitých komunikací. Předložený návrh ale vyvolal u veřejnosti silnou odezvu. Na včerejšek byla před budovu ministerstva svolána demonstrace, které se zúčastnilo zhruba dvě stě lidí.
(Celý text)

Stovka sokolníků chrání španělská letiště
27. ledna 2011 07:21

PRAHA/MADRID (Ecomonitor) - Španělská letiště využívají služeb sokolníků. Je to jednoduchý, levný a ekologický způsob, jak ochránit letadla před kolizí s ptáky, píše server ECOticias.com.
(Celý text)

Vláda opět odložila projednání tzv. Dřevěné knihy
26. ledna 2011 16:03

PRAHA (Ekolist) - Česká vláda měla dnes projednávat tzv. Dřevěnou knihu, kterou předložil ministr zemědělství Ivan Fuksa a která předepíše, jakým způsobem se bude hospodařit v Lesích ČR. Dokument byl z dnešního jednání stažen a bude za týden předložen v nové podobě.
(Celý text)

Klimatolog Jan Pretel: Drasticky snižovat emise je nesmysl
26. ledna 2011 08:50

PRAHA (Ekolist) - Klimatolog Jan Pretel řadu let působil jako český zástupce v Mezivládním panelu pro změny klimatu (IPCC). V rozhovoru pro Ekolist.cz objasňuje klíčové otázky, o něž se často vedou vášnivé debaty, popisuje nesnadný život klimatologa snažícího se předpovědět nepředpověditelné a konstatuje, že velké plány omezování emisí nikam nepovedou - že je prostě třeba se s klimatickými změnami smířit. A přizpůsobit se jim.
(Celý text)

V arktických organismech byly nalezeny stopy toxických chemikálií
26. ledna 2011 07:14

HODONÍN/SURREY (Ecomonitor) - Chemikálie pocházející ze západní Evropy, Severní Ameriky a Asie zamořují Arktidu. V tělech širokého spektra severských živočichů a ryb byly nalezeny vysoké koncentrace nebezpečných látek, píše server Edie.
(Celý text)

Nedokážeme si představit, že vláda lesní tendry přijme, říkají aktivisti i malé firmy
25. ledna 2011 16:52

PRAHA (Ekolist) - Vláda by zítra měla projednávat tzv. Dřevěnou knihu, kterou předložil ministr zemědělství Ivan Fuksa a která předepíše, jakým způsobem se bude hospodařit v Lesích ČR. Proti dokumentu jsou nejen ekologické organizace, ale i lesníci, živnostníci a malé firmy z dřevozpracujícího sektoru. Podle Hnutí Duha vědí o nevýhodnosti navrhované koncepce i Lesy ČR. Jejich tiskový mluvčí to však odmítl.
(Celý text)

Projekt "Z hradu se stala zřícenina"
25. ledna 2011 12:45

PRAHA (BEZK) - Naše Základní škola v Dolní Dobrouči je jednou ze šestnácti pilotních základních škol v České republice zapojených do projektu s názvem Kulturně historické dědictví jako východisko pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků ve vzdělávání pro udržitelný rozvoj místních komunit. Projekt byl podpořen v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, finančně dotován z fondů EU a státního rozpočtu a odborně zajištěn Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Organizace se ujalo Brontosauří ekocentrum Zelený klub Praha.
(Celý text)

Debata Ekolistu: Za „ekologickými“ nákupy na farmářské trhy, nebo do supermarketu?
25. ledna 2011 08:00

PRAHA (Ekolist) - Je nakupování na farmářských tržištích "ekologičtější" než nakupování v supermarketech? Ekolist se zeptal organizátorů trhů, zástupců supermarketů a ministerstva zemědělství. Zde jsou jejich odpovědi.
(Celý text)

Debata Ekolistu: Za „ekologickými“ nákupy na farmářské trhy, nebo do supermarketu?
25. ledna 2011 08:00

PRAHA (Ekolist) - Je nakupování na farmářských tržištích "ekologičtější" než nakupování v supermarketech? Ekolist se zeptal organizátorů trhů, zástupců supermarketů a ministerstva zemědělství. Zde jsou jejich odpovědi.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1647 | 1648 | 1649 | 1650 | 1651 | .. | 2133 | Další
Další články:
24. dubna 2024 17:16
23. dubna 2024 06:10
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59
18. dubna 2024 05:45

Online diskuse
V Brdech roubují ovocné stromy odrůdami ze zaniklých obcí
24. dubna 2024 19:43

(ČTK) - Vojenské lesy a statky (VLS) naroubovaly na Padrťských pláních v Brdech téměř 300 ovocných stromů štěpy ze zaniklých obcí Padrť, Kolvín a Zaběhlá. Vesnice byly vystěhovány při rozšiřování vojenského prostoru v letech 1952 a 1953. Dnes je tam veřejně přístupná Chráněná krajinná oblasti Brdy. V nových alejích u cest tak budou stromy plodit odrůdy ovoce, které pěstovali obyvatelé zaniklých obcí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Roubování zajistily VLS s dobrovolníky, stejně jako loni, kdy šlo o první stovku. Zájem o 'Brdské stromsázení' byl letos vyšší.
(Celý text)

Europoslanci schválili revizi společné zemědělské politiky EU
24. dubna 2024 19:34

ŠTRASBURK (ČTK) - Europoslanci dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří již několik měsíců protestují v řadě unijních zemí a stěžují si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření na půdě.
(Celý text)

Vláda schválila nový systém emisních povolenek, peníze dá na ekologické projekty
24. dubna 2024 16:27

(ČTK) - Vláda dnes napotřetí schválila novelu zákona, která upravuje systém emisních povolenek. Peníze utržené z jejich prodeje bude v budoucnu možné použít výhradně jen na opatření, která budou snižovat nebo kompenzovat důsledky změny klimatu. Výnosy z povolenek budou v příštím roce příjmem státního rozpočtu, od roku 2026 bude hlavním příjemcem Státní fond životního prostředí, menší část příjmů si rozdělí také ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a ministerstvo životního prostředí (MŽP). Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Letošní výnosy z povolenek budou podle odhadů činit kolem 40 miliard korun.
(Celý text)

Atény opět zahalil oranžový opar, prach ze Sahary pohltil i Akropoli
24. dubna 2024 16:26

ATÉNY (ČTK) - Řecké hlavní město Atény zahalil oranžový opar způsobený prachem ze Sahary. Podle řeckých úřadů je koncentrace prachu v ovzduší jednou z nejvyšších od roku 2018. Řecko se přitom se saharským prachem potýkalo již na přelomu března a dubna, podobně jako další části jižní a střední Evropy, včetně Česka.
(Celý text)

Bezobslužná farmářská prodejna dostane jídlo z pole přímo na váš talíř
24. dubna 2024 13:54

() - V současnosti roste poptávka po lokálních farmářských produktech. Spolu s tím také vzniká potřeba najít nové cesty, které usnadní jejich přesun ke spotřebitelům. Právě na způsob, jak lokální potraviny nejlépe dostat k místním obyvatelům se zaměřil loňský Challenge Lab, pořádaný Impact Hubem. Proběhl v rámci projektu Živý region. Vítězným projektem se staly samoobslužné farmářské prodejny, které nejen podporují místní zemědělce, ale také snižují emise oxidu uhličitého díky výrazně zkrácené distribuční trase.
(Celý text)

Drůbeží peří proměňují čeští vědci na hnojivo pro rostliny a prostředek k čištění půdy
24. dubna 2024 11:02

(ČTK) - Českým vědcům se podařilo z drůbežího peří vytvořit surovinu, která podporuje růst rostlin. Dosáhli toho pomocí rozkladné reakce, takzvané hydrolýzy. Při ní lze podle vědců získat z peří aminokyseliny, informovaly konsorcia Národní centrum kompetence (NCK) BIOCIRTECH a NCK BIOCIRKL společně s Technologickou agenturou ČR (TA ČR), která projekt finančně podporuje. Doteď odpad z drůbežího masa v podobě peří nenacházel uplatnění. Buď se dával na kompost, kde se dlouho rozkládal, či do spaloven.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory pro lesníky, uvedl Výborný
24. dubna 2024 10:51

STŘÍTEŽ (ČTK) - Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory dříve slíbené lesníkům, uvedl ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) na konferenci Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) ve Stříteži u Jihlavy. Uvedl, že chce zajistit vyplacení příspěvků na hospodaření v lesích. Peníze nejsou na slíbenou podporu adaptace lesů na klimatickou změnu. Předseda komory SVOL Richard Podstatzký ČTK řekl, že je špatné, že se stát k něčemu zaváže a nakonec peníze nejsou.
(Celý text)

Padesátka CHKO Slavkovský les v novém čísle časopisu Ochrana přírody
24. dubna 2024 10:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Padesáti letům CHKO Slavkovský les se věnuje hned několik článků. Číslo otvírá úvodník Vzpomínky ze Slavkovského lesa od Tomáše Pačese, ve kterém se vyznává z lásky k tomuto tajemnému kraji.
(Celý text)

V Jeseníkách žije šest druhů sov. Teprve nedávno se sem rozšířil puštík bělavý
24. dubna 2024 07:07

PRAHA (Ekolist) - V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Moravským ornitologickým spolkem – středomoravskou pobočkou České společnosti ornitologické. Zúčastnilo se jí 18 dobrovolníků z řad profesionálních i amatérských ornitologů, kteří přijeli z různých koutů republiky. Jejich úkolem bylo zaznamenávat na předem určených trasách hlasové projevy sov.
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval snazší opravy výrobků, výrobci je musí umožnit i po záruce
24. dubna 2024 07:03

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament dal zelenou takzvanému právu spotřebitele na opravu. Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí zákonné záruční lhůty za přiměřenou cenu a v přiměřeném čase. Zároveň má motivovat spotřebitele k tomu, aby si zakoupené předměty nechávali opravit, prodloužili tak jejich životnost a podpořili udržitelnější spotřebu. Cílem je rovněž snížení nákladů na nové nákupy.
(Celý text)

Zajímají vás praktická řešení adaptace města na změnu klimatu? Přijďte na konferenci Urbanscapes Praha 21. - 22. května 2024
24. dubna 2024 05:40

() - Podoba a funkčnost městské krajiny a veřejných prostranství budou hrát klíčovou roli v adaptaci našich měst na přicházející změnu klimatu. Česká asociace pro krajinářskou architekturu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, ve spolupráci s Ústavem krajinářské architektury FA ČVUT a společně s dalšími partnery proto připravila dvoudenní mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí Urbanscapes Praha. Seznámíte se s nejnovějšími přístupy k řešení praktických problémů a výzev spojených s adaptací městské krajiny na klimatické extrémy. Dozvíte se více o naplňování strategie města na změnu klimatu a inspiraci pro vaši práci přinese řada ukázek konkrétních projektů vzniklých v Česku i zahraničí. Vybrány byly ty, na nichž pracují mezioborové týmy. Dobrou zprávou je, že bylo z čeho vybírat.
(Celý text)

Výzkum: Vzduch nejvíce znečišťuje doprava, lokální topení a stavební činnost
24. dubna 2024 01:00

BRNO (ČTK) - Doprava, lokální topeniště a stavební činnost jsou nejčastějšími zdroji znečištění ovzduší. Vyplývá to z výzkumů odborníků z brněnské Masarykovy univerzity. Vědci a vědkyně sledovali od roku 2021 kvalitu ovzduší v Brně. V první fázi ji měřili pomocí speciálních vozů a v druhé prostřednictvím personálních senzorů, které u sebe měly děti. Loni v létě zahájil výzkumný tým měření ovzduší v šesti jihomoravských obcích a dvou brněnských městských částech. Součástí bylo i dotazníkové šetření zjišťující ochotu lidí přejít na ekologičtější způsob vytápění svých domovů. Novinářům to dnes řekla Dominika Tóthová z ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a Národního institutu SYRI.
(Celý text)

Analytička AMO: Evropské volby přinesou odklon od klimatických cílů
24. dubna 2024 00:43

PRAHA (ČTK) - Letošní volby do Evropského parlamentu budou znamenat odklon od ctižádostivých klimatických cílů směrem k tlaku na budoucnost průmyslu. Budoucnost Evropského parlamentu bude pravicovější než nyní, bude rozdrobenější a rozhádanější. Na pražském briefingu na téma Jaké bude Česko v EU za 20 let to řekla analytička Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Vendula Kazlauskas. Dopady na politiky ochrany životního prostředí bude podle ní mít i vývoj války na Ukrajině, a to v případě úspěchu kterékoli ze stran.<
(Celý text)

Za postříkání Braniborské brány barvou padly podmíněné tresty
23. dubna 2024 23:20

BERLÍN (ČTK) - Za postříkání Braniborské brány barvou dnes třem klimatickým aktivistům soud v Berlíně vyměřil osmiměsíční podmíněné tresty. O rozsudku informovala agentura DPA, která připomíná, že trojice na jedné z nejvýznamnějších německých památek způsobila škodu ve výši přibližně 110.000 eur (2,8 milionu Kč).
(Celý text)

Nestabilní odkaliště v Kyrgyzstánu hrozí zamořit lidnaté údolí Střední Asie
23. dubna 2024 19:42

BIŠKEK (ČTK) - Nestabilní odkaliště vzniklé v Kyrgyzstánu po těžbě uranové rudy v dobách Sovětského svazu hrozí zamořit nejlidnatější oblast ve Střední Asii. S odvoláním na vědecké studie o tom informovala agentura Reuters, podle níž regionu hrozí jaderná katastrofa srovnatelná s černobylskou havárií.
(Celý text)

Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi
23. dubna 2024 19:03

(ČTK) - Bývalý český ministr životního prostředí Jan Dusík se stal zástupcem generálního ředitele pro klimatickou politiku v Evropské komisi, potvrdila dnes unijní exekutiva. Stal se tak jedním z nejvýše postavených českých úředníků v unijních institucích. Výběrové řízení mělo několik kol a Dusík porazil řadu uchazečů z několika států. Na závěr v březnu absolvoval pohovor s eurokomisařem pro klima Wopke Hoekstrou a eurokomisařem pro rozpočet Johannesem Hahnem.
(Celý text)

MŽP: Sedm projektů pro transformaci uhelných regionů čerpá evropské dotace
23. dubna 2024 19:02

PRAHA (ČTK) - Sedm projektů čerpá finanční podporu z evropských peněz v programu Spravedlivá transformace (OPTS), který se zaměřuje na řešení negativních dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech. K dispozici je v něm 39,4 miliardy korun, z toho 31,7 miliardy jde na aktuální výzvy. Odstraňování negativních dopadů odklonu od uhlí se týká v Česku Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Kupříkladu v Karviné vznikne ze staré konírny nové komunitní centrum a v Ústeckém kraji budou moderní řemeslné dílny pro vysokoškoláky. Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) o tom dnes informoval novináře.
(Celý text)

Za přírodou do vyhlášených letovisek? Kypr, Řecko i Turecko vás nadchnou
23. dubna 2024 15:13

() - Dovolená proležená na pláži mezi stovkami dalších dovolenkářů - to nás, milovníky přírody táhne jen zřídka. I přesto vás do vyhlášených letovisek zveme, ale ne na pláž, nýbrž do přírody.
(Celý text)

Šíření kůrovce mají zabránit lapáky ze stromů na stojato i těch pokácených
23. dubna 2024 13:42

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Příchod chladného počasí v minulých dnech zastavil v lesích rojení škůdce kůrovce. Letos jej probudilo velmi teplé počasí na začátku dubna. První masivní rojení kůrovce lesníci očekávají v květnu. Hrozba kůrovcové kalamity je zatím malá, řekl Ladislav Půlpán z odboru lesního hospodářství a ochrany přírody státního podniku Lesy České republiky (LČR). Na obranu proti kůrovci lesníci státních lesů připravili asi 100 000 kusů lapáků z pokácených stromů a 13 000 feromonových lapačů.
(Celý text)

Expert: Změny klimatu ve střední Evropě zasáhnou pěstování chmele nejméně
23. dubna 2024 10:40

(ČTK) - Chmelařské oblasti, které nebudou podle vědeckých perspektiv natolik zasažené klimatickou změnou, získávají konkurenční výhodu. Česká chmelařská oblast by mohla patřit mezi vítěze v celosvětovém měřítku. Tuzemští chmelaři by tak mohli vydělat, řekl ČTK Martin Možný z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
(Celý text)

Expert: Změny klimatu ve střední Evropě zasáhnou pěstování chmele nejméně
23. dubna 2024 10:40

(ČTK) - Chmelařské oblasti, které nebudou podle vědeckých perspektiv natolik zasažené klimatickou změnou, získávají konkurenční výhodu. Česká chmelařská oblast by mohla patřit mezi vítěze v celosvětovém měřítku. Tuzemští chmelaři by tak mohli vydělat, řekl ČTK Martin Možný z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2133 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama