titulní strana > co píší jiní
Nová pravidla pro parky zajistí ochranu přírody i práva samospráv
1. března 2017 11:40

PRAHA (ČTK) - Novela zákona upravující pravidla fungování národních parků ve verzi, kterou dnes schválila Sněmovna, zajistí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) větší transparentnost cílů ochrany a způsobů péče o přírodu, trvale udržitelný rozvoj a posílí i roli místních samospráv. Současně nebude bránit turistice. V tiskovém prohlášení připomenul, že původní nařízení vlády, jimiž byly národní parky vyhlašovány, jsou zastaralá jak z pohledu ochrany přírody, tak i z hlediska mezinárodních předpisů.
(Celý text)

Ředitel NP Šumava považuje rozhodnutí Sněmovny za skvělý výsledek
1. března 2017 11:00

PRAHA (ČTK) - Ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený hodnotí dnešní rozhodnutí Sněmovny o pravidlech pro národní parky jako skvělý výsledek. Novela zklidní atmosféru, řekl dnes Hubený ČTK s tím, že věc ještě nekončí, protože novelu musí podepsat prezident Miloš Zeman. Nová pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě by měla platit bez úprav Senátu, který chtěl například větší pravomoci pro obce.
(Celý text)

Litomyšl chystá odchyt přemnožených nutrií
1. března 2017 10:00

LITOMYŠL (ČTK) - Litomyšl na Svitavsku zahájí odchyt přemnožených nutrií, které ničí břeh Loučné. Ve městě žijí několik let. Jejich počet radnice odhaduje na 50. Novinářům to dnes řekl místostarosta Josef Janeček (ODS).
(Celý text)

Fiat Chrysler v USA kvůli emisím vyšetřují další úřady
1. března 2017 09:30

DETROIT (ČTK) - Italsko-americkou automobilovou skupinu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve Spojených státech kvůli emisím naftových vozů vyšetřují kromě ministerstva spravedlnosti také další úřady, včetně Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Informovala o tom firma ve své výroční zprávě.
(Celý text)

V Libereckém kraji lze od 3. dubna znovu žádat o dotace na kotle
1. března 2017 08:30

LIBEREC (ČTK) - V Libereckém kraji bude možné od 3. dubna znovu požádat o dotace na výměnu kotlů na tuhá paliva za ekologičtější. K dispozici je 14 milionů korun, na rozdíl od první výzvy bude tentokrát možné žádat dotaci jen na zařízení využívající obnovitelné zdroje energie, jako jsou tepelná čerpadla nebo kotle spalující výhradně biomasu. Novou výzvu včera schválili zastupitelé Libereckého kraje. Příjem žádostí skončí 14. července nebo ve chvíli, kdy budou peníze vyčerpány.
(Celý text)

Spojenými státy se šíří divoká a zdivočelá prasata. Jsou jich miliony
1. března 2017 01:29

PRAHA (Ekolist) - Ochránci přírody, radní měst, dopravní úřady a správci národních parků musí nyní v USA řešit poněkud nečekaný problém. Na Spojené státy americké totiž ve velkém útočí divoká a zdivočelá prasata. Jak potvrzují aktuální data z Národního centra pro výzkum přírody (NWRC), z relativně skromné nepříjemnosti se v posledních letech stává zásadní komplikace, která v jižních státech stále více lidem komplikuje život. Informuje o tom server Gizmodo.
(Celý text)

Soud EU zamítl žádost o zrušení cel na solární panely z Číny
1. března 2017 01:28

BRUSEL (ČTK) - Tribunál Soudního dvora Evropské unie včera zamítl žádost o zrušení antidumpingových cel, která EU před více než třemi lety zavedla na dovoz čínských solárních panelů. O zrušení cel žádala skupina 26 firem.
(Celý text)

Etna opět chrlí lávu, erupce je podle odborníků klidná
28. února 2017 16:30

(ČTK) - V Itálii se opět probudila k životu sicilská sopka Etna, která od pondělního večera chrlí popel a lávu. Erupce je podle odborníků strombolského typu, což znamená, že je poměrně klidná, informovala agentura ANSA. Fontána vyvržené lávy ale nabízí spektakulární pohled.
(Celý text)

Radní Šanc: V provozu AZOS byl nepořádek a díra ve vzduchotechnice
28. února 2017 15:50

NYMBURK (ČTK) - Radní Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Ivo Šanc (STAN) dnes u nymburského soudu uvedl, že v provozu zinkovny AZOS byl při jeho lednové návštěvě nepořádek. Řekl také, že jeho spolupracovníci tam tehdy našli díru ve vzduchotechnice. U soudu dnes pokračoval spor mezi firmou AZOS a Nymburkem. Obyvatele města dlouhodobě obtěžuje zápach z provozu AZOSu, radnice chce po soudu, aby rozhodl o ukončení činnost zinkovny ve městě. Firma kritiku odmítá a tvrdí, že splňuje veškeré předpisy. Soud byl dnes odročen na duben.
(Celý text)

Uherský Brod instaluje kontejnery, jejichž naplněnost pohlídá senzor
28. února 2017 15:00

U. BROD (ČTK) - Uherský Brod v příštím roce chystá vybudování 25 svozových míst s 90 polopodzemními kontejnery na různé druhy odpadu. Jejich naplněnost pohlídají speciální ultrazvukové senzory. Náklady na projekt činí 8,5 milionu korun, město chce získat evropskou dotaci na pokrytí až 85 procent této částky. Novinářům to dnes řekl místostarosta David Surý (KDU-ČSL).
(Celý text)

Bošovická papouščí zoo chce návštěvníky lákat na nové druhy
28. února 2017 14:00

BOŠOVICE (ČTK) - Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku chce letos návštěvníky lákat mimo jiné na nové druhy, na přelomu minulé a této sezony jich přibylo dalších 15. Přes zimu přišlo na svět i 15 mláďat. ČTK to včera řekla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Zoo zahajuje svoji šestou sezonu 1. března. Loni ji navštívilo téměř 25.000 lidí.
(Celý text)

Praha upravila hranice přírodní památky Komořanské tůně
28. února 2017 13:00

PRAHA (ČTK) - Pražští radní dnes upravili hranice přírodní památky Komořanské a modřanské tůně. Důvodem byla chyba, kvůli níž vznikl nesoulad mezi vymezením památky pomocí souřadnic a vymezení pomocí jednotlivých parcel. Pro vlastníky nemovitostí uvnitř hranic památky se nic nemění. O vyhlášení lokality přírodní památkou rozhodlo vedení města v září 2014.
(Celý text)

Před rokem uletělo z pražské zoo 18 ibisů skalních
28. února 2017 11:00

PRAHA (ČTK) - Před rokem, 1. března 2016, z pražské zoo uletělo osmnáct ibisů skalních. Z voliéry se dostali otvory v ochranné síti, která nevydržela nánosy těžkého mokrého sněhu. Pracovníci zahrady začali opeřené uprchlíky hledat s pomocí lidí, kteří informace o nich hlásili na zveřejněné telefonní číslo nebo na sociálních sítích. Během 13 dnů byli ibisové znovu pochytáni v různých částech Prahy a středních Čech.
(Celý text)

Zpráva: Česko zaostává v plnění cílů úspor energií
28. února 2017 10:00

PRAHA (ČTK) - Česko zaostává v plnění cílů úspor energií. Vyplývá to ze zprávy o stavu cílů v oblasti energetické účinnosti, kterou včera pro informaci dostala vláda. Podle dokumentu je ohrožen mimo jiné závazek na každoroční dosažení nových úspor ve výši 1,5 procenta objemu ročního prodeje energie konečným zákazníkům.
(Celý text)

Pytláci v JAR zabili méně nosorožců než v předchozích letech
28. února 2017 09:00

(ČTK) - Pytláci v Jihoafrické republice v loňském roce zabili 1054 nosorožců, tedy o 10,3 procenta méně než v roce 2015. S odvoláním na jihoafrické ministerstvo životního prostředí o tom včera informovala agentura AP. Úřady pokles přičítají zvýšeným bezpečnostním opatřením, která mají za úkol pytláky odradit.
(Celý text)

Vytříděných baterií přibývá, Moravskoslezský kraj je dál nejhorší
28. února 2017 08:00

OSTRAVA (ČTK) - Obyvatelé Moravskoslezského kraje jsou v třídění použitých baterií stále nejhorší v České republice. Na jednoho obyvatele kraje loni připadlo pouze 73 gramů vytříděných baterií. Přesto se lidé ve sběru baterií výrazně zlepšili: oproti roku 2015 stouplo v kraji množství vytříděných baterií o 45 procent na 88,7 tuny. Za společnost Ecobat, která zajišťuje zpětný odběr a recyklaci baterií, to včera ČTK sdělila Jana Čechová. V roce 2015 připadalo na jednoho obyvatele kraje jen 50 gramů vytříděných baterií.
(Celý text)

Ptákem roku je "lékař stromů" datel černý
28. února 2017 05:00

PRAHA (ČTK) - Ptákem roku vyhlásili ornitologové datla černého. Tento velký opeřenec se s oblibou živí hmyzem žijícím ve dřevě, za což si vysloužil přezdívku "lékař stromů." O výsledku ankety včera v tiskové zprávě informovala Česká společnost ornitologická (ČSO). Volbou datla chtějí přírodovědci upozornit na potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů v lesích a zahradách.
(Celý text)

Jak se dá zkoumat život ptáků hluboko v lese? Pomocí dronu, rybářského vlasce a rekordéru
28. února 2017 01:14

PRAHA (Ekolist) - Ten nápad přišel, když ornitolog Andrew Wilson z Gettysburg College zkoumal v Apalačském pohoří život malých lesňáčků modropláštíkových. Většina výzkumu probíhala z logistických důvodů nedaleko lesních cest a stezek. Wilson věděl, že toto prostorové vymezení bude ovlivňovat výsledky výzkumu. „Jak to asi vypadá u lesňáčků žijících na stromech skrytých hluboko v lese?“ kladl si otázku. A hledal cestu, jak se k nim dostat. O tématu informovala Americká ornitologická společnost.
(Celý text)

V Českém ráji kácejí nebezpečné stromy, padnout jich má až 200
27. února 2017 16:00

HRUBÁ SKÁLA (ČTK) - V Českém ráji kácejí lesníci nebezpečné stromy, padnout by jich do konce března mělo 150 až 200. Jde o stromy, které jsou napadené škůdci nebo jinak poškozené, a mohou ohrozit bezpečnost návštěvníků lesa. Kácí se v chráněné oblasti mezi hradem Valdštejn, Hrubou Skálou a kempem Sedmihorky. První etapa kácení by měla skončit ještě v březnu, před začátkem letní turistické sezony. Pak začne obnova arboreta Bukovina, řekla dnes ČTK Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR, které lesy v oblasti spravují.
(Celý text)

Ludvík: Zdraví lidí není nijak ohroženo výskytem izotopu jodu
27. února 2017 15:00

(ČTK) - Zdraví lidí v Česku není nijak ohroženo výskytem nepatrného množství radioaktivního izotopu jodu 131 v ovzduší několika zemí Evropy, včetně ČR. V tiskové zprávě to dnes uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Některé zdroje podle něj v této souvislosti nabádají k nákupu dozimetrů a jodových tablet. Ludvík upozornil, že nadměrné užívání jodu může naopak některým lidem zdraví poškodit.
(Celý text)

Ludvík: Zdraví lidí není nijak ohroženo výskytem izotopu jodu
27. února 2017 15:00

(ČTK) - Zdraví lidí v Česku není nijak ohroženo výskytem nepatrného množství radioaktivního izotopu jodu 131 v ovzduší několika zemí Evropy, včetně ČR. V tiskové zprávě to dnes uvedl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Některé zdroje podle něj v této souvislosti nabádají k nákupu dozimetrů a jodových tablet. Ludvík upozornil, že nadměrné užívání jodu může naopak některým lidem zdraví poškodit.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1317 | 1318 | 1319 | 1320 | 1321 | .. | 2133 | Další
Další články:
25. dubna 2024 05:55
24. dubna 2024 17:16
23. dubna 2024 06:10
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59

Online diskuse
BIO region v České republice? Jsme na začátku cesty, která i v zahraničí trvá deset a více let
25. dubna 2024 14:50

() - Živý region je v podstatě předstupněm BIO regionů, jaké dnes již existují zejména v Rakousku, Německu, Francii a v dalších zemích. Jedná se o území, kde významná část místních aktérů spolupracuje na udržitelném využívání místních zdrojů. Díky tomu dochází k posílení a rozvoji jednak kvality, tak i množství místní produkce a spotřeby ekologických potravin. Tento koncept byl v uplynulých dvou letech testován na území Tišnovska a Podbrněnska. Jak tento projekt hodnotí Michal Bajgart, lokální koordinátor projektu z Hnutí DUHA.
(Celý text)

Miliardáři by podle ministrů G20 měli platit dvouprocentní majetkovou daň. Peníze by šly na boj proti chudobě a klimatické krizi
25. dubna 2024 12:44

(ČTK) - Světoví miliardáři by podle ministrů ze zemí skupiny G20 měli platit nejméně dvouprocentní majetkovou daň. Návrh na spravedlivější daňový systém, který by přinesl 250 miliard liber (7,35 bilionu Kč) ročně navíc, podepsaly Brazílie, Německo, Španělsko a Jihoafrická republika. Vybrané prostředky by se použily na boj proti chudobě, nerovnosti a klimatické krizi. Píše o tom na svém webu britský deník The Guardian. Daň by se týkala asi 3000 lidí.
(Celý text)

Mráz poškodil většinu ovocných stromů v Čechách. Sadaři přišli o 100 procent úrody
25. dubna 2024 12:29

DAMINĚVES (ČTK) - Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun. Poškozena je většina ovocných stromů v Čechách, mrazy zlikvidovaly téměř 100 procent úrody. Škody na Moravě jsou asi 50 procent, vlivem počasí se tam situace může zhoršit. Ministerstvo zemědělství spustí program s pomocí 70 až 100 milionů korun pro pěstitele ovoce, jeho výši upřesní, sdělili ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a předseda Ovocnářské unie Martin Ludvík.
(Celý text)

Jak postavit udržitelnou IT strategii? Opřete se o 5 základních pilířů
25. dubna 2024 11:26

() - Technologie jsou klíčem k inovacím. Výběrem vhodně IT technologie můžeme také odemknout zelenou budoucnost naší planety a naší civilizace. Je proto velmi důležité, abychom pochopili, jak technologie vybrat a používat pro maximální přínos v oblasti udržitelnosti. Zvládnutí tohoto úkolu vyžaduje holistický přístup založený na udržitelných IT řešeních a zavádění osvědčených postupů. Ať už se jedná o otázku investic, využití, efektivity nebo všech tří oblastí dohromady, spoustu odpovědí lze nalézt právě v udržitelném IT.
(Celý text)

U Západní Austrálie uvízlo na mělčině asi 160 kulohlavců, 26 už uhynulo
25. dubna 2024 09:59

SYDNEY (ČTK) - Australští odborníci na volně žijící mořské tvory se snaží zachránit asi 140 kulohlavců, kteří dnes uvízli na mělčině v jižní části státu Západní Austrálie. Dalších 26 kytovců už uhynulo, informovala agentura Reuters.
(Celý text)

Dřevinou s nejlepším zdravotním stavem v ČR je buk lesní, strádá borovice lesní
25. dubna 2024 01:51

PRAHA (ČTK) - Zdravotní stav lesů se loni ve srovnání s rokem 2022 mírně zlepšil, objem vytěženého kůrovcového dříví 3,2 milionu metrů krychlových ve smrkových porostech byl zhruba o třetinu menší než o rok dříve. Proti předchozím rokům jde sice o zlepšení, konec kůrovcové kalamity to ale neznamená. Dřevinou s nejlepším zdravotním stavem je v ČR nyní buk lesní, ke zhoršování stavu dochází u borovice lesní, řekli zástupci Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM).
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval zákaz některých plastových obalů
25. dubna 2024 01:51

ŠTRASBURK (ČTK) - Europoslanci schválili nová opatření, jejichž cílem je zvýšit udržitelnost obalů a snížit množství obalového odpadu v Evropské unii. Pravidla mají rovněž podpořit opětovné použití obalů a jejich recyklaci. Některé druhy plastových obalů na jedno použití budou od 1. ledna 2030 zakázány.
(Celý text)

V soutěži Adapterra Awards se utkají desítky projektů, které připravují krajinu na změnu klimatu
25. dubna 2024 01:43

(ČTK) - V šestém ročníku soutěže Adapterra Awards se utkají projekty, které se zaměřují na boj proti suchu, přívalové deště, silný vítr a vlny veder. V minulosti vyhrávaly projekty na obnovu mokřadů, letos podobný projekt z Krkonoš také nechybí. Nová kategorie ocení průmyslové projekty, které šetrně hospodaří s vodou, informovala Nadace Partnerství, která soutěž pořádá. Cílem je ocenit projekty podporující adaptaci na klimatickou změnu.
(Celý text)

Evropský parlament dal zelenou přísnějším pravidlům o znečištění vzduchu
25. dubna 2024 00:59

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament odhlasoval normu o zlepšení kvality ovzduší, která zpřísňuje limity některých znečišťujících látek pro rok 2030, včetně jemných prachových částic. Členské státy budou moci za určitých podmínek požádat o posunutí tohoto termínu až o deset let.
(Celý text)

V Brdech roubují ovocné stromy odrůdami ze zaniklých obcí
24. dubna 2024 19:43

(ČTK) - Vojenské lesy a statky (VLS) naroubovaly na Padrťských pláních v Brdech téměř 300 ovocných stromů štěpy ze zaniklých obcí Padrť, Kolvín a Zaběhlá. Vesnice byly vystěhovány při rozšiřování vojenského prostoru v letech 1952 a 1953. Dnes je tam veřejně přístupná Chráněná krajinná oblasti Brdy. V nových alejích u cest tak budou stromy plodit odrůdy ovoce, které pěstovali obyvatelé zaniklých obcí, řekl ČTK ředitel divize VLS Hořovice David Novotný. Roubování zajistily VLS s dobrovolníky, stejně jako loni, kdy šlo o první stovku. Zájem o 'Brdské stromsázení' byl letos vyšší.
(Celý text)

Europoslanci schválili revizi společné zemědělské politiky EU
24. dubna 2024 19:34

ŠTRASBURK (ČTK) - Europoslanci dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku schválili revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří již několik měsíců protestují v řadě unijních zemí a stěžují si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření na půdě.
(Celý text)

Vláda schválila nový systém emisních povolenek, peníze dá na ekologické projekty
24. dubna 2024 16:27

(ČTK) - Vláda dnes napotřetí schválila novelu zákona, která upravuje systém emisních povolenek. Peníze utržené z jejich prodeje bude v budoucnu možné použít výhradně jen na opatření, která budou snižovat nebo kompenzovat důsledky změny klimatu. Výnosy z povolenek budou v příštím roce příjmem státního rozpočtu, od roku 2026 bude hlavním příjemcem Státní fond životního prostředí, menší část příjmů si rozdělí také ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a ministerstvo životního prostředí (MŽP). Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Letošní výnosy z povolenek budou podle odhadů činit kolem 40 miliard korun.
(Celý text)

Atény opět zahalil oranžový opar, prach ze Sahary pohltil i Akropoli
24. dubna 2024 16:26

ATÉNY (ČTK) - Řecké hlavní město Atény zahalil oranžový opar způsobený prachem ze Sahary. Podle řeckých úřadů je koncentrace prachu v ovzduší jednou z nejvyšších od roku 2018. Řecko se přitom se saharským prachem potýkalo již na přelomu března a dubna, podobně jako další části jižní a střední Evropy, včetně Česka.
(Celý text)

Bezobslužná farmářská prodejna dostane jídlo z pole přímo na váš talíř
24. dubna 2024 13:54

() - V současnosti roste poptávka po lokálních farmářských produktech. Spolu s tím také vzniká potřeba najít nové cesty, které usnadní jejich přesun ke spotřebitelům. Právě na způsob, jak lokální potraviny nejlépe dostat k místním obyvatelům se zaměřil loňský Challenge Lab, pořádaný Impact Hubem. Proběhl v rámci projektu Živý region. Vítězným projektem se staly samoobslužné farmářské prodejny, které nejen podporují místní zemědělce, ale také snižují emise oxidu uhličitého díky výrazně zkrácené distribuční trase.
(Celý text)

Drůbeží peří proměňují čeští vědci na hnojivo pro rostliny a prostředek k čištění půdy
24. dubna 2024 11:02

(ČTK) - Českým vědcům se podařilo z drůbežího peří vytvořit surovinu, která podporuje růst rostlin. Dosáhli toho pomocí rozkladné reakce, takzvané hydrolýzy. Při ní lze podle vědců získat z peří aminokyseliny, informovaly konsorcia Národní centrum kompetence (NCK) BIOCIRTECH a NCK BIOCIRKL společně s Technologickou agenturou ČR (TA ČR), která projekt finančně podporuje. Doteď odpad z drůbežího masa v podobě peří nenacházel uplatnění. Buď se dával na kompost, kde se dlouho rozkládal, či do spaloven.
(Celý text)

Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory pro lesníky, uvedl Výborný
24. dubna 2024 10:51

STŘÍTEŽ (ČTK) - Ministerstvo zemědělství nemá dost peněz na podpory dříve slíbené lesníkům, uvedl ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) na konferenci Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) ve Stříteži u Jihlavy. Uvedl, že chce zajistit vyplacení příspěvků na hospodaření v lesích. Peníze nejsou na slíbenou podporu adaptace lesů na klimatickou změnu. Předseda komory SVOL Richard Podstatzký ČTK řekl, že je špatné, že se stát k něčemu zaváže a nakonec peníze nejsou.
(Celý text)

Padesátka CHKO Slavkovský les v novém čísle časopisu Ochrana přírody
24. dubna 2024 10:30

PRAHA (Ochrana přírody) - Padesáti letům CHKO Slavkovský les se věnuje hned několik článků. Číslo otvírá úvodník Vzpomínky ze Slavkovského lesa od Tomáše Pačese, ve kterém se vyznává z lásky k tomuto tajemnému kraji.
(Celý text)

V Jeseníkách žije šest druhů sov. Teprve nedávno se sem rozšířil puštík bělavý
24. dubna 2024 07:07

PRAHA (Ekolist) - V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Moravským ornitologickým spolkem – středomoravskou pobočkou České společnosti ornitologické. Zúčastnilo se jí 18 dobrovolníků z řad profesionálních i amatérských ornitologů, kteří přijeli z různých koutů republiky. Jejich úkolem bylo zaznamenávat na předem určených trasách hlasové projevy sov.
(Celý text)

Evropský parlament odhlasoval snazší opravy výrobků, výrobci je musí umožnit i po záruce
24. dubna 2024 07:03

ŠTRASBURK (ČTK) - Evropský parlament dal zelenou takzvanému právu spotřebitele na opravu. Směrnice vyjasňuje povinnost výrobců opravovat zboží i po uplynutí zákonné záruční lhůty za přiměřenou cenu a v přiměřeném čase. Zároveň má motivovat spotřebitele k tomu, aby si zakoupené předměty nechávali opravit, prodloužili tak jejich životnost a podpořili udržitelnější spotřebu. Cílem je rovněž snížení nákladů na nové nákupy.
(Celý text)

Zajímají vás praktická řešení adaptace města na změnu klimatu? Přijďte na konferenci Urbanscapes Praha 21. - 22. května 2024
24. dubna 2024 05:40

() - Podoba a funkčnost městské krajiny a veřejných prostranství budou hrát klíčovou roli v adaptaci našich měst na přicházející změnu klimatu. Česká asociace pro krajinářskou architekturu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, ve spolupráci s Ústavem krajinářské architektury FA ČVUT a společně s dalšími partnery proto připravila dvoudenní mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí Urbanscapes Praha. Seznámíte se s nejnovějšími přístupy k řešení praktických problémů a výzev spojených s adaptací městské krajiny na klimatické extrémy. Dozvíte se více o naplňování strategie města na změnu klimatu a inspiraci pro vaši práci přinese řada ukázek konkrétních projektů vzniklých v Česku i zahraničí. Vybrány byly ty, na nichž pracují mezioborové týmy. Dobrou zprávou je, že bylo z čeho vybírat.
(Celý text)

Zajímají vás praktická řešení adaptace města na změnu klimatu? Přijďte na konferenci Urbanscapes Praha 21. - 22. května 2024
24. dubna 2024 05:40

() - Podoba a funkčnost městské krajiny a veřejných prostranství budou hrát klíčovou roli v adaptaci našich měst na přicházející změnu klimatu. Česká asociace pro krajinářskou architekturu za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, ve spolupráci s Ústavem krajinářské architektury FA ČVUT a společně s dalšími partnery proto připravila dvoudenní mezioborovou konferenci s mezinárodní účastí Urbanscapes Praha. Seznámíte se s nejnovějšími přístupy k řešení praktických problémů a výzev spojených s adaptací městské krajiny na klimatické extrémy. Dozvíte se více o naplňování strategie města na změnu klimatu a inspiraci pro vaši práci přinese řada ukázek konkrétních projektů vzniklých v Česku i zahraničí. Vybrány byly ty, na nichž pracují mezioborové týmy. Dobrou zprávou je, že bylo z čeho vybírat.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2133 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama