titulní strana > co píší jiní
Zákaz jízdy pro dieselová auta bude i v Kolíně nad Rýnem a Bonnu
8. listopadu 2018 17:27

BERLÍN (ČTK) - Se zákazem jízdy starších dieselových aut musejí od dubna příštího roku počítat i řidiči ve čtvrtém nejlidnatějším městě Německa, tedy Kolíně nad Rýnem, a v nedalekém bývalém hlavním městě spolkové republiky Bonnu. Rozhodl o tom dnes správní soud v Kolíně. Počet německých měst, která se kvůli znečištěnému ovzduší musejí připravit na podobné zákazy, se tak dál rozrůstá.
(Celý text)

Ke zlepšení ovzduší jsou nutné daně z uhlí či limity, tvrdí ochránci přírody
8. listopadu 2018 17:25

PRAHA (ČTK) - Řešeními pro snížení znečištění ovzduší v ČR jsou podle nevládních organizací vyšší daně z uhlí, splnění limitů pro uhelné elektrárny a nerozšiřování těžby na velkolomu Bílina. Ve společné tiskové zprávě to uvedly Hnutí Duha, Frank Bold, DejchejBrno a Zelený kruh. Spravedlivé by podle ochránců přírody bylo stanovit sazbu daně na úroveň ceny emisní povolenky, která ve středu podle webu Carbon Pulse činila 18,62 eura (zhruba 480 korun) za tunu oxidu uhličitého vypuštěnou do atmosféry. Hnutí dodalo, že by měla být stanovena nižší počáteční sazba, jež by se postupně zvyšovala.
(Celý text)

Schopnost krajiny zadržovat vodu je kriticky nedostatečná, varuje 119 odborníků
8. listopadu 2018 09:38

PRAHA (Ekolist) - Současná krajina je silně poškozená dnešním způsobem zemědělského a lesnického hospodaření a její retenční schopnost z hlediska vody je kriticky nedostatečná. Náprava tohoto stavu nemá dostatečnou politickou prioritu. Shodlo se na tom 119 odborníků z oblasti vodního hospodářství, ochrany přírody a krajiny, lesnictví a urbanismu, kteří se sešli na konferenci Říční krajina 2018 v Praze ve dnech 5.-7. listopadu. Informuje o tom Arnika.
(Celý text)

Kdo zvítězil v soutěži Quarry Life Award 2018?
8. listopadu 2018 08:55

() - Co je Quarry Life Award? Quarry Life Award je mezinárodní soutěž zaměřená na zvyšování povědomí o biologické hodnotě těžebních míst a hledání způsobů, jak tuto hodnotu dále podporovat cílenými managementovými opatřeními. Těžební lokality jsou často místa, která nabízí svým charakterem obnaženého horninového podloží živinami chudá (oligotrofní) stanoviště, na které se vážou ustupující, ohrožené či chráněné druhy.
(Celý text)

Virální video s medvídětem na svahu je dobrý příklad špatného použití dronu
8. listopadu 2018 01:34

PRAHA (Ekolist) - Vydržet a nevzdávat se, i když se nám všechno sype pod rukama. Takové poselství prý lidem mělo přinášet virální video medvíděte, které od minulého pátku obletělo celý svět. Pravda je trochu jiná. Jediná dobrá rada, kterou pro vás medvědi mají, zní „neplašte naše mláďata dronem“. Píše o tom TheAtlantic.
(Celý text)

Mezi Botswanou a Namibií se v řece utopilo 400 buvolů
8. listopadu 2018 00:45

(ČTK) - V řece na hranici mezi Botswanou a Namibií utonulo 400 buvolů. Podle botswanských úřadů je tam zřejmě nahnali lovící lvi a v neobvykle velkém stádu nastala panika, když se ocitlo u vysokého břehu řeky. Mohutná zvířata se pak ušlapala. K místu zamířili místní lidé a odnášeli si maso buvolů domů.
(Celý text)

V Kolumbii zadrželi kontraband jedovatých žab mířící do Německa
8. listopadu 2018 00:30

(ČTK) - Kolumbijská policie zadržela na letišti v hlavním městě Bogotě milionový kontraband jedovatých žab, který měl být dopraven do Německa. Podle agentury DPA to včera oznámilo kolumbijské ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Babiš jednal s eurokomisařem pro životní prostředí
8. listopadu 2018 00:26

PRAHA (ČTK) - Premiér Andrej Babiš (ANO) jednal s eurokomisařem pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenuem Vellou. Mluvili například o ochraně ovzduší, aktuálních návrzích Evropské komise ohledně plastů, ale i problematice migrace. V tiskové zprávě o tom dnes informoval úřad vlády.
(Celý text)

Kůrovec letos v ČR napadne rekordních až 15 milionů m3 dřeva
8. listopadu 2018 00:22

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Současná kůrovcová kalamita je největší v historii českých zemí. Kůrovec letos zřejmě napadne 12 až 15 milionů metrů krychlových dřeva po zhruba šesti milionech metrů krychlových loni. Na včerejším Sněmu lesníků v Hradci Králové to řekl náměstek ředitele Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) pro výzkum Petr Zahradník.
(Celý text)

ČIŽP odhalila v zavazadle šupiny chráněné arapaimy
8. listopadu 2018 00:19

(ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) identifikovala v zavazadle Čecha cestujícího z Brazílie šest šupin chráněné arapaimy velké, jedné z největších sladkovodních ryb na světě. Potřebná povolení muž neměl, dostal pokutu 1000 korun. Zavazadlo označil v pátek při kontrole na letišti Václava Havla v Praze pes, případu se věnovali inspektoři z oddělení mezinárodní ochrany biodiverzity a CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin).
(Celý text)

Na Moravu přišlo druhé jaro, říkají vědci z InterSucha s nadsázkou
8. listopadu 2018 00:13

BRNO (ČTK) - Vědci z týmu InterSucho mluví na Moravě s nadsázkou o druhém jaru. Kvůli vysokým podzimním teplotám a celkově nestandardnímu průběhu letošní vegetační sezony se totiž rostliny chovají tak, jak je to obvyklé na jaře. Řekl to bioklimatolog Zdeněk Žalud z týmu InterSucho z CzechGlobe AV ČR.
(Celý text)

Na pražském Císařském ostrově mají netopýři nové úkryty
8. listopadu 2018 00:11

(ČTK) - Netopýři mají nové úkryty na pražském Císařském ostrově. Pracovníci Lesů hlavního města do korun stromů na konci října zavěsili šest dřevocementových budek, jež nahrazují netopýří úkryty ve stromech, které byly pokáceny kvůli stavbě Ústřední čistírny odpadních vod. Do každé budky se vejde až 150 netopýrů. Informovaly o tom Lesy hlavního města na svém webu. V roce 2015 umístily pět takových budek do sousedního parku Stromovka.
(Celý text)

V Milevsku zlikvidovali 18.000 tun odpadů, část byla nebezpečná
8. listopadu 2018 00:08

MILEVSKO (ČTK) - Přes 80 milionů korun zaplatil stát za sanaci kontaminované zeminy v areálu bývalé obalovny živičných směsí v Milevsku. V úterý stát sanace ukončil, 85 procent nákladů šlo z fondů EU. Práce trvaly osm měsíců, firma FCC odstranila 17.878 tun odpadů. Novinářům to v úterý řekli zástupci státního podniku Diamo, firmy FCC a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).
(Celý text)

Podle nové studie má téměř vyhynulý druh nosorožců přeci jen šanci na přežití
7. listopadu 2018 16:22

PRAHA (Ekolist) - Nosorožec tuponosý severní (jinak též bílý severní nebo nosorožec Cottonův) je s dvěma posledními samicemi na pokraji vyhynutí a jeho jediná naděje na přežití spočívá v umělých technikách reprodukce. Nová genetická studie zveřejněná dnes ukazuje, že genetické zdroje, které jsou pro záchranu severních bílých nosorožců k dispozici, by měly zajistit dostatečnou genetickou variabilitu pro případné obnovení jejich populace. Informuje o tom Safari park Dvůr Králové
(Celý text)

Policie v kauze zabíjení tygrů navrhla obžalovat tři lidi
7. listopadu 2018 13:08

Č. LÍPA (ČTK) - V kauze zabíjení tygrů a nelegálního obchodu s nimi českolipská policie předala státnímu zástupci návrh na podání obžaloby tří lidí. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty jim hrozí trest do pěti let vězení. Informovala o tom českolipská mluvčí policie Ivana Baláková. "Návrh na podání obžaloby byl podán v rozsahu, v jakém bylo zahájeno v červenci trestní stíhání," dodala.
(Celý text)

Student designu navrhl bukové židle. Spoje slepil lepidlem z rýže
7. listopadu 2018 12:27

PRAHA (Ekolist) - Designér Filip Krampla představil na letošním Designbloku kolekci minimalistického nábytku a doplňků s názvem Sokui. Na lepení spojů místo průmyslově vyráběných lepidel používá lepidlo vyrobené z rýže. Navazuje tak na tradiční japonskou techniku výroby nábytku.
(Celý text)

Policie: Nápis na skále v Adršpachu proti srpnu 1968 je přestupek
7. listopadu 2018 08:54

ADRŠPACH (ČTK) - Případ popsaného skalního útvaru Milenci v Adršpašských skalách na Náchodsku s letošního srpna policie překvalifikovala na přestupek. Jeho vyřízení postoupila Správě CHKO Broumovsko. Policie se případem zabývala pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci neznámým pachatelem. V tiskové zprávě to včera uvedla policie.
(Celý text)

Letošní rok ukázal, že přehrady a rybníky jako ochrana před suchem nefungují
7. listopadu 2018 01:51

PRAHA (Ekolist) - Extrémní sucho, které zasáhlo v letošním roce Českou republiku, oživilo diskusi o výstavbě nových přehrad a budování rybníků. Jenže právě průběh letošních veder zároveň ukázal, že tento způsob zadržování vody v krajině nefunguje. Informuje o tom Dalibor Dostál z organizace Česká krajina.
(Celý text)

Environmentální MeToo: Proč teď kritika útočí na Sira Davida Attenborougha?
7. listopadu 2018 01:46

PRAHA (Ekolist) - Dvaadevadesátiletý Sir David Attenborough je ikonou přírodovědeckých dokumentů světového formátu. Ani šedesát let práce jeho dosavadní usilovné práce se nyní nezdá jeho mladším současníkům dostačující a veřejně jej teď obviňují z environmentálního pokrytectví. Je prý příliš málo angažovaný a jeho díla nedostatečně upozorňují na palčivé problémy životního prostředí. Píše o tom ScienceAlert.
(Celý text)

Indonéská přehrada ohrožuje vzácný druh orangutana
7. listopadu 2018 01:24

JAKARTA (ČTK) - V tropickém pralese na Sumatře je nejvzácnější primát na světě, orangutan tapanulijský, ohrožen plánovanou stavbou vodní elektrárny. Projekt financuje Čína a ochránci životního prostředí kvůli dopadům stavby teď bijí na poplach. Stavba této indonéské elektrárny je součástí ambiciózního programu nových hedvábných stezek, který prosazuje právě Čína a který má přispět k rozvoji infrastruktury zhruba 70 zemí od Asie po Evropu.
(Celý text)

Indonéská přehrada ohrožuje vzácný druh orangutana
7. listopadu 2018 01:24

JAKARTA (ČTK) - V tropickém pralese na Sumatře je nejvzácnější primát na světě, orangutan tapanulijský, ohrožen plánovanou stavbou vodní elektrárny. Projekt financuje Čína a ochránci životního prostředí kvůli dopadům stavby teď bijí na poplach. Stavba této indonéské elektrárny je součástí ambiciózního programu nových hedvábných stezek, který prosazuje právě Čína a který má přispět k rozvoji infrastruktury zhruba 70 zemí od Asie po Evropu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1071 | 1072 | 1073 | 1074 | 1075 | .. | 2130 | Další
Další články:
20. dubna 2024 05:45
19. dubna 2024 05:59
18. dubna 2024 05:45
17. dubna 2024 06:01
16. dubna 2024 06:01

Online diskuse
Jak probíhá výcvik psí jednotky?
20. dubna 2024 05:44

PRAHA (Ekolist) - Jak probíhá výcvik psí jednotky z Česká společnost ornitologická, která mimo jiné čerstvě pomohla odhalit traviče z Příbramska? Co je při jejich práci nejdůležitější?
(Celý text)

Z 800 000 PET lahví z oceánu vzniká dvanáctimetrová replika Eiffelovy věže
20. dubna 2024 01:25

(ČTK) - Jan Hřebabecký dostal od manželky před dvěma lety k Vánocům 3D tiskárnu. Nyní vede firmu 3DDEN, která vyrábí dvanáctimetrovou repliku Eiffelovy věže pro Olympijský festival v Mostu. Využívá k tomu materiál z vyhozených plastových lahví v oceánech. Na repliku se odhadem použije 800 000 PET lahví. To, že společnost zabývající se 3D tiskem využívá ke své výrobě udržitelné materiály, nebývá běžné, řekl ČTK Hřebabecký. Firma od svého vzniku vyráběla produkty například pro Sokolský běh republiky, Google nebo Dell. V budoucnu by zakladatel rád vytiskl z recyklovaného plastu dům.
(Celý text)

Lesy ČR vybudovaly u Nového Města pod Smrkem nový rybník Perlík
20. dubna 2024 01:20

(ČTK) - Novou retenční nádrž dokončily nedaleko Nového Města pod Smrkem na Liberecku Lesy ČR. Rybník Perlík na úpatí nejvyšší hory Jizerských hor - Smrku - za bezmála osm milionů korun, je jedním z projektů zaměřených na zadržení vody v krajině. Projekt spolufinancovalo ministerstvo zemědělství, uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
(Celý text)

Při akci Ukliďme Česko našli dobrovolníci v Brně na černé skládce trilobity
20. dubna 2024 01:06

BRNO (ČTK) - Dobrovolníci, kteří se na začátku dubna zúčastnili akce Ukliďme Česko, našli při likvidaci rozsáhlé černé skládky v Brně-Židenicích několik vyhozených destiček se zkamenělinami trilobitů. Zatím jde o letošní nejzajímavější nález, uvedli pořadatelé akce.
(Celý text)

V Zoo Ostrava začíná o měsíc dříve rozkvétat největší kolekce rododendronů
20. dubna 2024 00:49

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada chystá komentované prohlídky ve svém Rododendron parku u expozice Čitván. V těchto dnech začínají rododendrony a azalky ve stohektarovém areálu zoo rozkvétat. Díky příznivému počasí je to zhruba o měsíc dříve než obvykle. Novinářům to dnes sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
(Celý text)

V Kovozoo ve Starém Městě ke Dni Země pokřtí sochu hrocha z kovového šrotu
20. dubna 2024 00:42

STARÉ MĚSTO (ČTK) - V Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku pokřtí v sobotu 20. dubna při oslavách Dne Země sochu hrocha vyrobenou z kovového šrotu. Celodenní akce nabídne také ekologickou olympiádu, ukázku kovošrotové techniky, zásahu hasičů nebo možnost vyzkoušet si práci kováře. Oslavy se v Kovozoo uskuteční popatnácté, areál bude otevřený od 10:00 do 18:00, sdělila Martina Juřenová ze skupiny REC Group, která areál provozuje.
(Celý text)

Pražské služby připravily dva videoklipy zaměřené na třídění odpadu
20. dubna 2024 00:27

PRAHA (ČTK) - Hlavním městem vlastněná společnost Pražské služby (PSAS), která zajišťuje většinu svozu odpadu v metropoli, připravila osvětovou kampaň zaměřenou na časté chyby při třídění odpadků. Ve dvou klipech zveřejněných na portálu YouTube herec a moderátor Václav Matějovský odpovídá například na otázku, jestli patří kovový sušák na prádlo do šedého kontejneru.
(Celý text)

Muzeum Kroměřížska otevřelo interaktivní výstavu věnovanou sušení ovoce
20. dubna 2024 00:09

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Muzeum Kroměřížska otevřelo interaktivní výstavu nazvanou Někdo to rád sušené. Návštěvníci se jejím prostřednictvím seznámí se sušením ovoce. Dozvědí se ale také informace o významu stromů pro člověka a přírodu, o hmyzu, opylovačích, využití ovoce v kuchyni i jiných způsobech jeho uchovávání, sdělila ČTK mluvčí muzea Martina Malá. Výstava potrvá do 22. září.
(Celý text)

V táborské zoo mohou lidé jako v jediné v ČR vidět čírky sibiřské
19. dubna 2024 23:30

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada získala pět čírek sibiřských. Jde o jedinou zoo v České republice, kde návštěvníci tento druh vodních ptáků mohou vidět. Táborská zahrada je získala ze slovenské zoo Bojnice. ČTK to řekl mluvčí zoologické zahrady v Táboře Filip Sušanka.
(Celý text)

V Národním parku Podyjí se s divokými koňmi začali pást pratuři
19. dubna 2024 19:32

(ČTK) - V Národním parku Podyjí na Znojemsku u Mašovic přibyla ke skupince divokých koní z Exmooru dvojice praturů, vypomůže se spásáním. Jde o mladé býky plemene Tauros, které odborníci zpětně šlechtí tak, aby se co nejvíce přiblížilo už vyhubenému praturovi. Lokalitu tak budou spásat dva druhy velkých kopytníků, což by podle ochránců přírody mělo přinést pestřejší prostředí, informovala organizace Česká krajina.
(Celý text)

Čeperka na Pardubicku zatím nevydala stavební uzávěru kvůli stavbě spalovny
19. dubna 2024 19:30

ČEPERKA (ČTK) - Obec Čeperka na Pardubicku zatím nevydala stavební uzávěru, která by zabránila vybudování velké spalovny komunálního odpadu na jejím katastrálním území. Záměr prosazuje elektrárna Opatovice, která by zařízením pro energetické využívání odpadu nahradila část výroby tepla a elektřiny z hnědého uhlí. Ministerstvo životního prostředí v lednu vydalo souhlasné stanovisko EIA o vlivu stavby na prostředí. Obyvatelé Čeperky záměr v září 2022 v referendu odmítli, plebiscit by se však letos na podzim mohl podle zákona opakovat.
(Celý text)

Botanická zahrada Praha představuje migraci tropických motýlů
19. dubna 2024 19:29

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada Praha v Troji nabízí opět výstavu exotických motýlů. Letošní ročník se zaměří na jejich migraci. Desítky druhů tropických motýlů mohou zájemci vidět od 19. dubna do 2. června ve skleníku Fata Morgana, a to denně kromě pondělí od 09:00 do 19:00. Součástí bude i panelová výstava o ochraně motýlů nebo výstava vyhynulých druhů.
(Celý text)

Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
19. dubna 2024 12:25

PRAHA (Ekolist) - Kniha Louky – dobrodružství poznávání autorů Stanislava Březiny, Sylvie Pecháčkové, Hany Skálové a Františka Krahulce získala prestižní ocenění Magnesia Litera v kategorii za naučnou literaturu.
(Celý text)

Ministerstvo životního prostředí podpoří ekocentra, chystá dotace 220 milionů korun
19. dubna 2024 12:24

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí se chystá letos na podzim finančně podpořit v dotačním programu environmentální vzdělávání dětí, pedagogů a veřejnosti a také provoz certifikovaných středisek ekologické výchovy. Půjde o tříletý cyklus, na který bude 220 milionů korun, řekl ČTK a Českému rozhlasu při návštěvě Olomouce ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-CSL).
(Celý text)

Závlahu má v Česku jen třetina ovocných sadů, je podmínkou kvalitní úrody
19. dubna 2024 12:23

HOLOVOUSY (ČTK) - Umělou závlahu má v Česku jen zhruba třetina ovocných sadů. Ovocnáři se ji snaží budovat u nově sázených sadů, kterých však přibývá málo. U nových sadů jsou pod závlahou asi dvě třetiny ploch. V době oteplování a nerovnoměrných srážek je závlaha nezbytnou podmínkou pro kvalitní úrodu ovoce, které mohou pěstitelé dobře zpeněžit. ČTK to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.
(Celý text)

Krkonoše po 20 letech ČR v EU balancují mezi ochranou přírody a rozvojem obcí
19. dubna 2024 10:05

(ČTK) - Na podporu 114 projektů na území pod Správou Krkonošského národního parku (KRNAP) šlo za 20 let členství České republiky v EU z evropských fondů přes 2,2 miliardy korun. Na příští tři roky jsou připravené projekty za dalších 880 milionů korun. Další prostředky čerpaly v Krkonoších na svůj rozvoj obce. Příroda v Krkonoších je v nejlepší kondici za posledních několik desetiletí, nemalou zásluhu na tom má EU, vyplynulo z vyjádření Správy KRNAP. Oslovená horská střediska by si přála, aby posilování ochrany přírody nebylo na úkor rozvoje turistického ruchu.
(Celý text)

Fotovoltaické elektrárny: skvrna na kráse krajiny, nebo místo pestré skladby živočichů a rostlin?
19. dubna 2024 05:30

(Ekolist) - Pohled na fotovoltaické elektrárny většinou příjemné pocity nebudí. Zabírají půdu, přinášejí do krajiny další ploty, podle některých hyzdí krajinu. V horším případě provozovatelé pod solární panely aplikují pesticidy proti pleveli či hlodavcům. V lepším případě bývá vše tak důkladně posečené a vyschlé, že na kvetoucí kytku či bzučící hmyz nenarazíte. Vědci z týmu Envirop (PřF MUNI) ukázali, že správně obhospodařovaná elektrárna může pestrost rostlin a živočichů v krajině naopak zvyšovat.
(Celý text)

V Rokycanech postavili první ekologické veřejné toalety. Nevyužívají elektřinu, ani chemii
19. dubna 2024 01:14

ROKYCANY (ČTK) - V Rokycanech tento týden otevřeli kompostovací veřejnou toaletu finské technologie u skateparku a cesty na rozhlednu Kotel. Toaleta je bez zápachu, nezávislá na chemii a elektřině, řekla ČTK Adriana Jarošová, mluvčí třetího největšího města v Plzeňském kraji.
(Celý text)

Správa železnic v zimě odstranila téměř půl milionu stromů z blízkosti tratí
19. dubna 2024 01:01

(ČTK) - Správa železnic v období vegetačního klidu, tedy od listopadu do konce března, odstranila z blízkosti kolejí téměř půl milionu potenciálně nebezpečných stromů. Na údržbu zeleně v zimní sezoně vynaložila 323 milionů korun. Podobná bezpečnostní opatření podle správy udělali také majitelé pozemků přiléhajících k železničním tratím.
(Celý text)

Více než polovina lidí by rekonstrukci domu financovala z úspor, ukázal průzkum
19. dubna 2024 00:51

(ČTK) - Více než polovina lidí by pro rekonstrukci a zajištění větší energetické úspornosti svého domu využila vlastní úspory, o dotaci by žádala čtvrtina. Třetina lidí by zvolila financování formou úvěru, buď hypotečního, nebo od stavební spořitelny. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos pro Stavební spořitelnu České spořitelny (SSČS). Od letošního roku mohou stavební spořitelny poskytovat poradenství a spolupráci při zajišťování dotací na zlepšení energetické účinnosti bydlení.
(Celý text)

Více než polovina lidí by rekonstrukci domu financovala z úspor, ukázal průzkum
19. dubna 2024 00:51

(ČTK) - Více než polovina lidí by pro rekonstrukci a zajištění větší energetické úspornosti svého domu využila vlastní úspory, o dotaci by žádala čtvrtina. Třetina lidí by zvolila financování formou úvěru, buď hypotečního, nebo od stavební spořitelny. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura Ipsos pro Stavební spořitelnu České spořitelny (SSČS). Od letošního roku mohou stavební spořitelny poskytovat poradenství a spolupráci při zajišťování dotací na zlepšení energetické účinnosti bydlení.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2130 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama