titulní strana > co píší jiní
Kroměříž chce nakoupit 2200 kompostérů za 6,5 milionu korun
21. října 2016 13:32

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměříž chce nakoupit 2200 domácích kompostérů na bioodpad do rodinných domů ve městě a hlavně v místních částech. Náklady činí 6,5 milionu korun, město bude žádat o evropskou dotaci. Ze svého rozpočtu by radnice dala 975.000 korun. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Němec (ANO).
(Celý text)

Lesníci v Krušných horách rozšiřují prostor pro tetřívka obecného
21. října 2016 12:07

LITVÍNOV (ČTK) - Lesníci v Krušných horách chtějí rozšířit plochy pro život ohroženého druhu tetřívka obecného. Ten se v minulosti na severozápadě Čech hojně vyskytoval, teď jeho populace klesá. Lesy ČR nyní připravují projekt za osm milionů korun, který má pomoci k návratu tetřívka do hor. Dnes plány státní společnost v Litvínově na Mostecku představila novinářům.
(Celý text)

Praha koupila za skoro 7 milionů Milíčovský rybník
21. října 2016 11:19

PRAHA (Ekolist) - Do majetku hlavního města Prahy přibyl Milíčovský rybník a dva přilehlé pozemky. Rybník je součástí přírodní památky Milíčovský lese a rybníky s největší diverzitou obojživelníků na území Prahy. Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera potvrdilo jejich odkup za celkovou cenu 6 848 100 Kč bez DPH. Informoval o tom Magistrát hl. m. Prahy.
(Celý text)

V Jizerkách byla obnovena páteřní lesní cesta z Bedřichova
21. října 2016 11:07

BEDŘICHOV (ČTK) - V Jizerských horách skončila obnova páteřní lesní cesty mezi Bedřichovem a bývalou sklářskou osadou Nová Louka. Státní firma Lesy ČR za rekonstrukci 2,3 kilometry dlouhého úseku zaplatila 17,8 milionu korun. Informovala o tom mluvčí firmy Eva Jouklová.
(Celý text)

Vítězem Ekotopfilmu se stal snímek o významu mikroorganismů na přirozený porod
21. října 2016 09:33

PRAHA (Ekolist) - Ve středu večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů prvního českého ročníku festivalu Ekotopfilm. Mezinárodní odbornou porotu nejvíce ohromil britský snímek Mikroporod, který poukazuje na význam mikroorganismů při přirozeném narození dítěte, a už dnes slouží jako učební pomůcka pro porodní asistentky. Festival se chystá na několikaměsíční putování po velkých českých městech.
(Celý text)

Stromem roku 2016 se stala lípa z Lipky na Chrudimsku
21. října 2016 01:08

PRAHA (Ekolist) - U příležitosti Dne stromů vyhlásila Nadace Partnerství výsledky celostátní ankety Strom roku. Vítězkou jubilejního 15. ročníku ankety se stala 800 let stará lípa z Lipky u Horního Bradla na Chrudimsku. Soutěž ovládla s více než 55 tisíc zaslanými hlasy. Druhé místo obsadily břestovce z Ústí nad Labem s téměř 22 tisíci hlasy, třetí v pořadí skončil dub z jihočeských Borovan s téměř 16 tisíci hlasy, uvedli organizátoři z Nadace Partnerství.
(Celý text)

Srílanští policisté nechali nocovat krokodýla na své stanici
20. října 2016 22:38

PRAHA (ČTK) - Ochotně a hlavně rychle opustili policisté svou stanici ve městě Noččijagama na severu Srí Lanky, když si ji jako dobré místo pro nocleh vyhlédl krokodýl. Nebezpečného plaza nechali, aby se v klidu vyspal, a počkali, až ho ráno odchytí odborníci, napsala agentura AFP s odvoláním na jistý policejní zdroj.
(Celý text)

ČEZ: Úprava cíle energetických úspor může ČR stát 650 miliard navíc
20. října 2016 20:12

PRAHA (ČTK) - Případná úprava současného evropského cíle v oblasti energetických úspor může pro Česko znamenat do roku 2030 další dodatečné náklady až 650 miliard korun. Na setkání s novináři to dnes uvedl generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš. Evropská komise (EK) předloni stanovila, že členské státy EU mají do roku 2030 zvýšit energetickou účinnost svých soustav o 27 procent proti roku 1990. Prostředkem mají být mj. rekonstrukce budov a zavedení tzv. inteligentních sítí a měřicích přístrojů, které sníží a zefektivní spotřebu energie.
(Celý text)

Nejmladší pražské slůně prozkoumává svět venku
20. října 2016 15:28

PRAHA (ČTK) - Nejmladší slůně, které se v pražské zoologické zahradě narodilo před 13 dny, už prozkoumává svět venku. Návštěvníci zahrady ho mohou za hezkého počasí pozorovat v Údolí slonů kolem jedné hodiny odpoledne. Vidět mohou i půlročního slona Maxmiliána, který se s novým přírůstkem skamarádil.
(Celý text)

Na dnešek připadá Den stromů. Nejčastěji se slaví společným sázením
20. října 2016 15:00

PRAHA (Ekolist) - Den stromů se v současné době slaví ve více než 40 zemích světa. Podle Nadace Partnerství svátek dřeviny často oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V různých částech světa přitom Den stromů připomíná jindy, většinou na jaře, nebo na podzim v závislosti na klimatických podmínkách a doby vhodné právě k sázení stromů v jednotlivých zemích. V Česku připadá Den stromů na 20. října.
(Celý text)

Lidé v Brně nezaplatili osm milionů na poplatcích za odpad
20. října 2016 14:32

BRNO (ČTK) - Brněnský magistrát v letošním roce vybral na poplatcích za komunální odpad 231 milionů z celkových 239 milionů korun. Informoval o tom mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Osmimilionový nedoplatek tvoří tři procenta. Neplatičům hrozí sankce a vymáhání dluhu. Podle tajemníka magistrátu Pavla Loutockého je město ve vymáhání úspěšné. Město také nově zavádí možnost úhrady poplatku platební kartou.
(Celý text)

Odpadky z pláží přetváří Nizozemec v umělecká díla
20. října 2016 13:22

SCHEVENINGEN (ČTK) - Když jeho dvouletý synek na kostarické pláží s bílým pískem raději sbíral zátky od lahví než exotické mušle, přivedlo to Ralpha Groenheijdeho nakonec na nápad vytvářet umělecká díla z odpadků posbíraných na nizozemských plážích, píše agentura AFP.
(Celý text)

V Zoo ve Dvoře se narodilo třetí letošní mládě vzácného nosorožce. Je to samička
20. října 2016 10:46

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V Zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem se minulý týden narodilo třetí letošní mládě nosorožce dvourohého, druhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je samička. V červnu se v zoo narodili dva samci. Nynější přírůstek je 44. nosorožcem dvourohým, který se ve dvorské zoo narodil. Dvorská zoo chová nosorožce dvourohé jako jediná v České republice. Ve volné přírodě žije posledních několik stovek jedinců tohoto druhu.
(Celý text)

Kouřící šimpanz se stal atrakcí severokorejské zoo
20. října 2016 10:14

PCHJONGJANG (ČTK) - V Pchjongjangu se otevřela nově zrekonstruovaná zoologická zahrada, která má neobvyklou atrakci - kouřícího šimpanze Azaleau. Devatenáctiletá samička vykouří podle pracovníků zoo asi krabičku cigaret denně. Ošetřovatelé však zdůrazňují, že zvíře kouř nevdechuje. Informuje o tom agentura AP.
(Celý text)

Senát schválil kontroly úřadů u domácích kotlů
20. října 2016 09:38

PRAHA (ČTK) - Senát umožnil úřadům kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích, a udělovat za to pokuty. Rozhodl tak přes námitky pravice, která pravomoc pokládá za omezování domovní svobody a chce ji napadnout u Ústavního soudu. Změnu má přinést novela o ochraně ovzduší, kterou nyní dostane k posouzení prezident.
(Celý text)

V indické zoo zabíjela ptačí chřipka
20. října 2016 07:14

DILLÍ (ČTK) - V zoologické zahradě v indickém hlavním městě uhynulo devět ptáků, přičemž u dvou z nich se podle pitevní zprávy našel virus H5N1, jeden z virů způsobujících ptačí chřipku. Uvedl to podle agentury AP ředitel zoo Riaz Ahmed Chán. "Rozhodli jsme se z bezpečnostních důvodů zahradu na pár dnů uzavřít," řekl Chán s tím, že zoo se znovu otevře příští týden.
(Celý text)

Mořské chráněné oblasti u Antarktidy opět nejspíš vyhlášeny nebudou
20. října 2016 01:27

PRAHA (Ekolist) - Zástupci čtyřiadvaceti zemí zasedají v tyto dny v novozélandském Hobartu, v Komisi pro zachování živých mořských zdrojů (Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR). Dvoutýdenní jednání má rozetnout už pět let nastolenou otázku vytvoření antarktických mořských rezervací. A zdá se, že kvůli Rusku se členové komise opět nedohodnou.
(Celý text)

Některé malé vodní elektrárny možná opět získají podporu státu
19. října 2016 19:27

PRAHA (ČTK) - Výrobci elektřiny z rekonstruovaných malých vodních elektráren možná znovu získají nárok na podporu státu, o kterou byli počátkem roku připraveni. Změnu má přinést senátorská novela o podporovaných zdrojích energie, jejíž návrh horní komora schválila. Novelu nyní dostane k projednání vláda a Sněmovna.
(Celý text)

EU prý nepočítá s dokončením jednání o TTIP za současné vlády USA
19. října 2016 18:09

BERLÍN (ČTK) - Evropská komise pokládá za nepravděpodobné, že se rozhovory o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy podaří dokončit ještě za současné americké vlády. Agentuře Reuters to řekl zdroj z komise. Plánovaná dohoda s názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) by měla odstranit některé zbývající překážky v obchodních vztazích mezi EU a USA a vytvořit největší zónu volného obchodu na světě.
(Celý text)

Stát bude moci zakázat pěstování GMO povolených v unii
19. října 2016 17:41

PRAHA (ČTK) - Stát dostane od příštího roku možnost zakázat v Česku pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO), které jsou jinak v Evropské unii povolené. Tuto možnost členským státům dala evropská směrnice, Česká republika ji ale zatím nemohla využít. Změnit to má až novela, kterou schválil Senát. Normu dostane k podpisu prezident.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 762 | Další
Další články:
21. října 2016 01:00
19. října 2016 13:21
19. října 2016 13:16
19. října 2016 13:13
19. října 2016 13:06

Online diskuse
Kroměříž chce nakoupit 2200 kompostérů za 6,5 milionu korun
21. října 2016 13:32

KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměříž chce nakoupit 2200 domácích kompostérů na bioodpad do rodinných domů ve městě a hlavně v místních částech. Náklady činí 6,5 milionu korun, město bude žádat o evropskou dotaci. Ze svého rozpočtu by radnice dala 975.000 korun. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Němec (ANO).
(Celý text)

Lesníci v Krušných horách rozšiřují prostor pro tetřívka obecného
21. října 2016 12:07

LITVÍNOV (ČTK) - Lesníci v Krušných horách chtějí rozšířit plochy pro život ohroženého druhu tetřívka obecného. Ten se v minulosti na severozápadě Čech hojně vyskytoval, teď jeho populace klesá. Lesy ČR nyní připravují projekt za osm milionů korun, který má pomoci k návratu tetřívka do hor. Dnes plány státní společnost v Litvínově na Mostecku představila novinářům.
(Celý text)

Praha koupila za skoro 7 milionů Milíčovský rybník
21. října 2016 11:19

PRAHA (Ekolist) - Do majetku hlavního města Prahy přibyl Milíčovský rybník a dva přilehlé pozemky. Rybník je součástí přírodní památky Milíčovský lese a rybníky s největší diverzitou obojživelníků na území Prahy. Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera potvrdilo jejich odkup za celkovou cenu 6 848 100 Kč bez DPH. Informoval o tom Magistrát hl. m. Prahy.
(Celý text)

V Jizerkách byla obnovena páteřní lesní cesta z Bedřichova
21. října 2016 11:07

BEDŘICHOV (ČTK) - V Jizerských horách skončila obnova páteřní lesní cesty mezi Bedřichovem a bývalou sklářskou osadou Nová Louka. Státní firma Lesy ČR za rekonstrukci 2,3 kilometry dlouhého úseku zaplatila 17,8 milionu korun. Informovala o tom mluvčí firmy Eva Jouklová.
(Celý text)

Vítězem Ekotopfilmu se stal snímek o významu mikroorganismů na přirozený porod
21. října 2016 09:33

PRAHA (Ekolist) - Ve středu večer proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů prvního českého ročníku festivalu Ekotopfilm. Mezinárodní odbornou porotu nejvíce ohromil britský snímek Mikroporod, který poukazuje na význam mikroorganismů při přirozeném narození dítěte, a už dnes slouží jako učební pomůcka pro porodní asistentky. Festival se chystá na několikaměsíční putování po velkých českých městech.
(Celý text)

Stromem roku 2016 se stala lípa z Lipky na Chrudimsku
21. října 2016 01:08

PRAHA (Ekolist) - U příležitosti Dne stromů vyhlásila Nadace Partnerství výsledky celostátní ankety Strom roku. Vítězkou jubilejního 15. ročníku ankety se stala 800 let stará lípa z Lipky u Horního Bradla na Chrudimsku. Soutěž ovládla s více než 55 tisíc zaslanými hlasy. Druhé místo obsadily břestovce z Ústí nad Labem s téměř 22 tisíci hlasy, třetí v pořadí skončil dub z jihočeských Borovan s téměř 16 tisíci hlasy, uvedli organizátoři z Nadace Partnerství.
(Celý text)

Srílanští policisté nechali nocovat krokodýla na své stanici
20. října 2016 22:38

PRAHA (ČTK) - Ochotně a hlavně rychle opustili policisté svou stanici ve městě Noččijagama na severu Srí Lanky, když si ji jako dobré místo pro nocleh vyhlédl krokodýl. Nebezpečného plaza nechali, aby se v klidu vyspal, a počkali, až ho ráno odchytí odborníci, napsala agentura AFP s odvoláním na jistý policejní zdroj.
(Celý text)

ČEZ: Úprava cíle energetických úspor může ČR stát 650 miliard navíc
20. října 2016 20:12

PRAHA (ČTK) - Případná úprava současného evropského cíle v oblasti energetických úspor může pro Česko znamenat do roku 2030 další dodatečné náklady až 650 miliard korun. Na setkání s novináři to dnes uvedl generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš. Evropská komise (EK) předloni stanovila, že členské státy EU mají do roku 2030 zvýšit energetickou účinnost svých soustav o 27 procent proti roku 1990. Prostředkem mají být mj. rekonstrukce budov a zavedení tzv. inteligentních sítí a měřicích přístrojů, které sníží a zefektivní spotřebu energie.
(Celý text)

Nejmladší pražské slůně prozkoumává svět venku
20. října 2016 15:28

PRAHA (ČTK) - Nejmladší slůně, které se v pražské zoologické zahradě narodilo před 13 dny, už prozkoumává svět venku. Návštěvníci zahrady ho mohou za hezkého počasí pozorovat v Údolí slonů kolem jedné hodiny odpoledne. Vidět mohou i půlročního slona Maxmiliána, který se s novým přírůstkem skamarádil.
(Celý text)

Na dnešek připadá Den stromů. Nejčastěji se slaví společným sázením
20. října 2016 15:00

PRAHA (Ekolist) - Den stromů se v současné době slaví ve více než 40 zemích světa. Podle Nadace Partnerství svátek dřeviny často oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V různých částech světa přitom Den stromů připomíná jindy, většinou na jaře, nebo na podzim v závislosti na klimatických podmínkách a doby vhodné právě k sázení stromů v jednotlivých zemích. V Česku připadá Den stromů na 20. října.
(Celý text)

Lidé v Brně nezaplatili osm milionů na poplatcích za odpad
20. října 2016 14:32

BRNO (ČTK) - Brněnský magistrát v letošním roce vybral na poplatcích za komunální odpad 231 milionů z celkových 239 milionů korun. Informoval o tom mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Osmimilionový nedoplatek tvoří tři procenta. Neplatičům hrozí sankce a vymáhání dluhu. Podle tajemníka magistrátu Pavla Loutockého je město ve vymáhání úspěšné. Město také nově zavádí možnost úhrady poplatku platební kartou.
(Celý text)

Odpadky z pláží přetváří Nizozemec v umělecká díla
20. října 2016 13:22

SCHEVENINGEN (ČTK) - Když jeho dvouletý synek na kostarické pláží s bílým pískem raději sbíral zátky od lahví než exotické mušle, přivedlo to Ralpha Groenheijdeho nakonec na nápad vytvářet umělecká díla z odpadků posbíraných na nizozemských plážích, píše agentura AFP.
(Celý text)

V Zoo ve Dvoře se narodilo třetí letošní mládě vzácného nosorožce. Je to samička
20. října 2016 10:46

DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK) - V Zoologické zahradě Dvůr Králové nad Labem se minulý týden narodilo třetí letošní mládě nosorožce dvourohého, druhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je samička. V červnu se v zoo narodili dva samci. Nynější přírůstek je 44. nosorožcem dvourohým, který se ve dvorské zoo narodil. Dvorská zoo chová nosorožce dvourohé jako jediná v České republice. Ve volné přírodě žije posledních několik stovek jedinců tohoto druhu.
(Celý text)

Kouřící šimpanz se stal atrakcí severokorejské zoo
20. října 2016 10:14

PCHJONGJANG (ČTK) - V Pchjongjangu se otevřela nově zrekonstruovaná zoologická zahrada, která má neobvyklou atrakci - kouřícího šimpanze Azaleau. Devatenáctiletá samička vykouří podle pracovníků zoo asi krabičku cigaret denně. Ošetřovatelé však zdůrazňují, že zvíře kouř nevdechuje. Informuje o tom agentura AP.
(Celý text)

Senát schválil kontroly úřadů u domácích kotlů
20. října 2016 09:38

PRAHA (ČTK) - Senát umožnil úřadům kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích, a udělovat za to pokuty. Rozhodl tak přes námitky pravice, která pravomoc pokládá za omezování domovní svobody a chce ji napadnout u Ústavního soudu. Změnu má přinést novela o ochraně ovzduší, kterou nyní dostane k posouzení prezident.
(Celý text)

V indické zoo zabíjela ptačí chřipka
20. října 2016 07:14

DILLÍ (ČTK) - V zoologické zahradě v indickém hlavním městě uhynulo devět ptáků, přičemž u dvou z nich se podle pitevní zprávy našel virus H5N1, jeden z virů způsobujících ptačí chřipku. Uvedl to podle agentury AP ředitel zoo Riaz Ahmed Chán. "Rozhodli jsme se z bezpečnostních důvodů zahradu na pár dnů uzavřít," řekl Chán s tím, že zoo se znovu otevře příští týden.
(Celý text)

Mořské chráněné oblasti u Antarktidy opět nejspíš vyhlášeny nebudou
20. října 2016 01:27

PRAHA (Ekolist) - Zástupci čtyřiadvaceti zemí zasedají v tyto dny v novozélandském Hobartu, v Komisi pro zachování živých mořských zdrojů (Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR). Dvoutýdenní jednání má rozetnout už pět let nastolenou otázku vytvoření antarktických mořských rezervací. A zdá se, že kvůli Rusku se členové komise opět nedohodnou.
(Celý text)

Některé malé vodní elektrárny možná opět získají podporu státu
19. října 2016 19:27

PRAHA (ČTK) - Výrobci elektřiny z rekonstruovaných malých vodních elektráren možná znovu získají nárok na podporu státu, o kterou byli počátkem roku připraveni. Změnu má přinést senátorská novela o podporovaných zdrojích energie, jejíž návrh horní komora schválila. Novelu nyní dostane k projednání vláda a Sněmovna.
(Celý text)

EU prý nepočítá s dokončením jednání o TTIP za současné vlády USA
19. října 2016 18:09

BERLÍN (ČTK) - Evropská komise pokládá za nepravděpodobné, že se rozhovory o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy podaří dokončit ještě za současné americké vlády. Agentuře Reuters to řekl zdroj z komise. Plánovaná dohoda s názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) by měla odstranit některé zbývající překážky v obchodních vztazích mezi EU a USA a vytvořit největší zónu volného obchodu na světě.
(Celý text)

Stát bude moci zakázat pěstování GMO povolených v unii
19. října 2016 17:41

PRAHA (ČTK) - Stát dostane od příštího roku možnost zakázat v Česku pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO), které jsou jinak v Evropské unii povolené. Tuto možnost členským státům dala evropská směrnice, Česká republika ji ale zatím nemohla využít. Změnit to má až novela, kterou schválil Senát. Normu dostane k podpisu prezident.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 762 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama