ecomonitor.cz
verze pro tisk
Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni
6. května 2024 23:39

PRAHA (ČTK) - Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
(Celý text)

Liberecký spolek Čmelák vysadil 1000 tisů červených ve 40 lokalitách kraje
6. května 2024 20:20

LIBEREC (ČTK) - Liberecký spolek Čmelák vysadil za poslední tři roky 1000 sazenic vzácného tisu červeného. Jsou ve 40 lesních lokalitách po Libereckém kraji. Na tříletý projekt návratu této dřeviny do české krajiny získal Čmelák z norských fondů 1,7 milionu korun. Další více než milion zaplatil ze svého a darů, informoval koordinátor projektu Jiří Antl.
(Celý text)

SVOL: Jarní mráz způsobil v lesích škody na mladých porostech za miliardy korun
6. května 2024 19:59

PELHŘIMOV (ČTK) - V lesích uškodily jarní mrazy mladým porostům listnatých stromů i jedlí. Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) odhadlo, že dopad mrazů způsobí v jejich hospodaření škody za miliardy korun. Vládu žádá, aby v rozpočtu na příští rok a na další roky vyčlenila peníze na plné pokrytí žádostí nestátních vlastníků lesů o příspěvky na jejich hospodaření.
(Celý text)

Výborný chce na vládě vyjednat podporu pro ovocnáře v řádu stovek milionů
6. května 2024 19:51

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství (MZe) chce ovocnářům zasaženým jarními mrazy vyjednat podporu minimálně v řádu stovek milionů korun. Na úterním jednání vlády ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) seznámí členy kabinetu se situací a probere možnosti pomoci. Jednou z nich je spuštění programu pro řešení rizik a krizí v zemědělství, které je ministerstvo připravené spustit, jakmile vláda rozhodně o výši finanční podpory. Výborný dnes po jednání tripartity řekl, že pracovně uvažuje o částce zhruba 200 milionů korun, záleží ale na jednání s ostatními ministry. Výplaty by mohly začít od srpna. Další pomoc očekává od Evropské unie.
(Celý text)

V Krkonoších se objevil los evropský
6. května 2024 14:14

PRAHA (Ekolist) - Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Na tísňové lince Správy KRNAP jsme včera přijali opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma a člověk jej v minulosti vyhubil.
(Celý text)

Studie: Jedovatí hadi budou kvůli globálnímu oteplování zřejmě masově migrovat
6. května 2024 12:36

LONDÝN (ČTK) - Změna klimatu pravděpodobně povede k masové migraci jedovatých hadů do nových regionů a zemí, které na to nejsou připravené, což jejich obyvatele učiní zranitelnějšími vůči uštknutí. Napsal to list The Guardian s odkazem na studii, podle které se nejvíce plazů zřejmě ze sousedních zemí přesune do Nepálu, Nigeru, Namibie, Číny a Barmy.
(Celý text)

Vláda projedná novelu veterinárního zákona, která zavádí kamery na jatkách
6. května 2024 12:18

PRAHA (ČTK) - Vláda v úterý projedná novelu veterinárního zákona, která by měla mimo jiné zavést kamery na jatkách. Novela reaguje na nová nařízení Evropské komise vydávaná pro veterinární péči. Novelu připravilo ministerstvo zemědělství. Připomínkové řízení skončilo loni v prosinci. Účinnost zákona předpokládá ministerstvo od roku 2025.
(Celý text)

O hledání travičů, výcviku psů a nebezpečnosti karbofuranu. Rozhovor s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické
6. května 2024 05:15

PRAHA (Ekolist) - Odhalit člověka, který ve volné krajině klade otrávené návnady, není jednoduché. Nedávno se díky spolupráci Policie ČR a psí jednotky České společnosti ornitologické povedlo jednoho traviče odhalit. O práci a výcviku psí jednotky jsme hovořili s Klárou Hlubockou, psovodkou České společnosti ornitologické.
(Celý text)

Původní druhy rostlin z české krajiny mizí, šíří se teplomilné, potvrdila studie
6. května 2024 02:00

BRNO (ČTK) - Původní druhy rostlin z české přírody mizí, krajinou se šíří teplomilné a nepůvodní druhy. Potvrdila to studie, která vznikla na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd ČR a dalšími univerzitami. Masarykova univerzita o tom informovala na svém webu.
(Celý text)

Ministr životního prostředí Hladík není proti výstavbě dostupného bydlení na zemědělské půdě
6. května 2024 01:20

(ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) není proti výstavbě dostupného nájemního bydlení na zemědělské půdě, stavět by na ní ale měly obce, nikoli soukromí developeři. Hladík to uvedl v rozhovoru s ČTK. Vládní novelu omezující výstavbu na nejkvalitnější zemědělské půdě v pátek schválila Sněmovna. Právnické osoby, tedy právě soukromí developeři, mohou za určitých podmínek na stavbu dostupného bydlení získat i státní dotaci.
(Celý text)

Účinnost přípravků proti škůdcům klesá, uvedl výzkumník ze zemědělské univerzity
6. května 2024 01:15

PRAHA (ČTK) - Účinnost přípravků proti škůdcům se snižuje, může za to omezování počtu povolených účinných látek v přípravcích na ochranu rostlin, upozornil Jan Kazda z Katedry ochrany rostlin České zemědělské univerzity v Praze. Vzniká tak populace odolných škůdců a zemědělci musejí používat méně šetrné přípravky a jejich aplikaci opakovat, dodal. V Česku se i tak pesticidy využívají v menším množství, než je evropský průměr.
(Celý text)

U Brniště plánují postavit šest větrných elektráren, ne všichni v obci jsou pro
6. května 2024 00:27

BRNIŠTĚ (ČTK) - V Brništi na Českolipsku plánují postavit šest větrných elektráren, každou o výšce kolem 150 metrů a instalovaném výkonu sedm megawattů (MW). O záměru vedení obce minulý týden diskutovalo s obyvateli. Původně se mluvilo o 14 až 15 elektrárnách, to ale obec odmítla. Šest je maximum, řekl na jednání starosta Michal Vinš (NEZ). Impulzem k záměru byl zájem společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje postavit v Brništi větrný park, teď má obec na stole dalších pět nabídek.
(Celý text)

V ostravské zoo vznikne expozice pro tučňáky, konkrétní druh se vybírá
5. května 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - V ostravské zoologické zahradě vznikne expozice pro tučňáky. Město hledá zhotovitele stavby, jejíž výstavba by mohla začít letos na podzim a podle odhadů by měla stát 145 milionů korun bez DPH. Tučňáky zahrada, založená v roce 1951, dosud nechovala.
(Celý text)

Vědci objevili na souostroví Galapágy možnou školku kladivounů
5. května 2024 19:51

QUITO (ČTK) - Tým vědců objevil u jednoho z ostrovů ekvádorského souostroví Galapágy potenciální místo pro rozmnožování kladivounů obecných. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na prohlášení národního parku, podle kterého se jedná o velice vzácný nález. Pokud by se existence takzvané školky potvrdila, jednalo by se o první místo na Galapágách, kde se tento druh rozmnožuje.
(Celý text)

Hasiči odstraňují roje včel jen z veřejných prostranstvích či v případě ohrožení
5. května 2024 18:58

PARDUBICE (ČTK) - V posledních dnech evidují hasiči zvýšený počet telefonátů na tísňovou linku se žádostí o odstranění rojů včel či jiného bodavého hmyzu. Opakovaně upozorňují, že v takových situacích zasahují jen tehdy, pokud jde o veřejné prostranství nebo akutně hrozí ohrožení zdraví lidí, například alergiků. Na webu to uvedla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Někdy stačí počkat, až včely odletí, jindy je třeba zavolat specializovanou firmu.
(Celý text)

Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární jógu se štěňaty
5. května 2024 18:56

ŘÍM (ČTK) - Italské ministerstvo zdravotnictví zakázalo populární cvičení jógy za přítomnosti štěňat. Tento týden vydalo směrnici, podle které by se lekce "puppy yogy" měly konat jen s dospělými psy, píše server stanice CNN a italská média. Cílem opatření je podle úřadů chránit zdraví zvířat a bezpečnost cvičících. Rozhodnutí uvítali ochránci zvířat, kteří módní formu cvičení jógy kritizovali.
(Celý text)

Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2142 | Další

Online diskuse
Pomůže nám buk zvládnout klimatickou změnu?
10. května 2024 04:23

PRAHA (Ekolist) - Ekosystémy po celém světě čelí stále větším výzvám v důsledku probíhající globální klimatické změny. Pro tento proces je charakteristické především zvyšování průměrných teplot vzduchu a proměny v distribuci srážek během vegetačního období, což se v posledních letech negativně projevuje především silnými letními přísušky. Ty mají za následek plošné odumírání lesních porostů a sekundárně i pokles rozmanitosti poskytovaných ekosystémových služeb.
(Celý text)

Do sčítání motýlů v Česku se může poprvé zapojit veřejnost. Akce začíná 3. června
10. května 2024 02:48

PRAHA (ČTK) - V Česku začíná sčítání takzvaných denních motýlů, do kterého se může poprvé zapojit veřejnost. Bude se konat na jaře a v létě, první etapa začne 3. června. Cílem je zlepšit ochranu motýlů, kteří z přírody rychle mizí, řekla ČTK hlavní koordinátorka celorepublikové akce Martina Skohoutilová z Mezinárodní ochranářské skupiny JARO. Ta akci zastřešuje a na projektu spolupracuje s vědci z České společnosti entomologické, Společnosti pro ochranu motýlů a Entomologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR.
(Celý text)

Ministerstva poskytla za tři roky pět miliard korun na ochranu před povodněmi
10. května 2024 01:50

PRAHA (ČTK) - Na ochranu před povodněmi poskytla mezi lety 2021 a 2023 ministerstva zemědělství (MZe) a životního prostředí (MŽP) téměř pět miliard korun, méně než mezi lety 2018 a 2020. Příjemci peníze využili například na zvyšování kapacity koryt vodních toků nebo budování ochranných protipovodňových hrází. Dotační titul na podporu prevence před povodněmi fungoval mezi lety 2014 a 2022 a za dobu jeho trvání se dále postavilo například 17 kilometrů ochranných hrází. Ze státního rozpočtu šlo téměř 2,8 miliardy korun. Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstev.
(Celý text)

V Horním Benešově má vzniknout Recypark, dosud nevyužitý odpad přemění v metanol
10. května 2024 01:49

(ČTK) - Skupina Smolo chystá v Horním Benešově na Bruntálsku stavbu závodu Recypark, který bude zpracovávat komunální odpad a vyrábět z něj nové suroviny. Závod má vzniknout mimo obytnou zástavbu na pětiapůlhektarovém brownfieldu přiléhajícímu ke skládce odpadů. Nová technologie bude dosud nevyužitý odpad přeměňovat v metanol pro využití v chemickém průmyslu a strusku vhodnou pro stavebnictví, sdělila mluvčí projektu Ivana Kubacká.
(Celý text)

Rakouští celníci objevili v kufru slovenského auta 30 štěňat v zuboženém stavu
10. května 2024 01:36

Arnoldstein (Rakousko) (ČTK) - Třicet štěňat objevili celníci při namátkové kontrole osobního vozidla se slovenskou poznávací značkou v rakouské spolkové zemi Korutany. Muž předložil falšované očkovací průkazy zvířat, která byla na transport ještě moc mladá, informuje agentura APA.
(Celý text)

Drůbežářská unie: Až 80 procent drůbežího masa prodají řetězce za podnákladové ceny
9. května 2024 23:18

PRAHA (ČTK) - Zhruba 80 procent drůbežího masa prodávají obchodní řetězce podle Gabriely Dlouhé z Českomoravské drůbežářské unie (ČMDU) v akcích za podnákladové ceny. Právě drůbežímu masu pak dávají lidé přednost z důvodu levnější ceny a jeho spotřeba roste. Z údajů českého statického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že ceny jatečných kuřat meziročně klesly, byly nižší o 7,7 procenta. Problém pro chovatele je podle unie také to, že obchodníci často upřednostňují levnějšímu drůbeží maso ze zahraničí.
(Celý text)

V Českém Švýcarsku zasahovali hasiči kvůli požáru od ohňostroje
9. května 2024 21:46

PRAHA (ČTK) - V národním parku České Švýcarsko dnes večer zasahovali hasiči kvůli požáru, který s největší pravděpodobností vznikl v souvislosti s odpalováním ohňostroje. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus. Hořelo na malé ploše na skále nad parkovištěm u hotelu Klepáč. Dnes je přitom v terénu s ohledem na státní svátek v Německu a zvýšenou návštěvnost oblasti více policistů a strážců.
(Celý text)

Z PETky zase PETka. Zálohování slibuje výrazný pokles odpadů. Podpoří cirkularitu a udržitelnost
9. května 2024 13:18

PRAHA (MŽP) - Aby se v příkopech nepovalovaly plasty a z „PETek“ nebyly jen koberce do aut. Zavedení zálohového systému nabízí další cestu, jak lépe a efektivně třídit některé jednorázové nápojové obaly – PET lahve a plechovky. Zálohování má podpořit recyklaci, zvýšit sběr, snížit množství odpadu a zredukovat jeho odhazování v přírodě i ve městě. Kromě toho reaguje na evropské nařízení, které pro členské státy navrhuje povinný zálohový systém na PET lahve a plechovky, pokud země nebudou do roku 2026 schopny vysbírávat 90 % nápojových obalů. Neřešíme tedy, jestli ano, nebo ne, ale jak. Nový systém zálohování doplní stávající systém třídění.
(Celý text)

České SÚRAO bude u zkušebního provozu prvního hlubinného úložiště ve Finsku
9. května 2024 12:52

(ČTK) - Češi se zúčastní zkušebního provozu celosvětově prvního hlubinného úložiště radioaktivních odpadů ve Finsku. Zástupci české Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) budou na místě od podzimu sbírat zkušenosti pro přípravu úložiště v Česku. V tuzemsku správa zatím připravuje geologický průzkum čtyř vyhlédnutých lokalit pro úložiště. Původně měl průzkum začít na začátku letošního roku, SÚRAO však dosud čeká na vyřízení povolení k průzkumu od ministerstva životního prostředí (MŽP). Zpoždění v celé přípravě úložiště, které by mělo být v provozu od roku 2050, ale podle správy zatím nehrozí, sdělili zástupci SÚRAO. Finské úložiště by mělo zahájit ostrý provoz v příštím roce, Češi ho chtějí využít jako vzor.
(Celý text)

Do Česka přiletěla slavná britská bioložka a znalkyně primátů Jane Goodallová
9. května 2024 12:50

PRAHA (ČTK) - Slavná britská bioložka, znalkyně primátů a ochránkyně přírody Jane Goodallová přiletěla do Česka. V pátek mohou zájemci přijít na přednášku, která se bude týkat mimo jiné 60 let její práce nebo jejího výzkumu chování šimpanzů. Akce se uskuteční v aule České zemědělské univerzity (ČZU) od 17:00 a vstup je zdarma, informoval Filip Mašek, mluvčí Zoo Praha, která přednášku pořádá.
(Celý text)

Thunbergová odešla od soudu s pokutou za neuposlechnutí příkazů policie
9. května 2024 12:38

STOCKHOLM (ČTK) - Švédskou klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou potrestal stockholmský soud pokutou za neuposlechnutí příkazů policie. Jednalo se o dva případy z letošního března, kdy mladá aktivistka blokovala vstup do švédského parlamentu a policie ji musela společně s dalšími protestujícími odtáhnout. O výsledku soudu informovala agentura Reuters.
(Celý text)

Japonsko přidá plejtváky myšoky na seznam komerčně lovených velryb
9. května 2024 09:55

TOKIO (ČTK) - Japonsko zařadí plejtváky myšoky na seznam komerčně lovených velryb. Informoval o tom dnes mluvčí japonské vlády Jošimasa Hajaši. Japonsko obnovilo komerční lov velryb před pěti lety poté, co země vystoupila z Mezinárodní velrybářské komise (IWC), napsala agentura Reuters.
(Celý text)

Volkswagen a BMW varují před cly na dovoz elektromobilů z Číny do EU
9. května 2024 09:54

(ČTK) - Vedoucí představitelé německých automobilek Volkswagen a BMW varovali před zavedením nových cel na dovoz elektromobilů od čínských výrobců do Evropské unie. Takový krok by podle nich mohl vést k odvetným opatřením, ohrozit ekologické plány EU a poškodit automobilky, které do EU dovážejí auta vyrobená v Číně. Informovaly o tom agentura Reuters a list Financial Times (FT).
(Celý text)

Evropská komise vyhlásila ceny LIFE. Mezi nejlepšími je i český projekt LIFE Tree Check
9. května 2024 05:39

PRAHA (Ekolist) - Velkého úspěchu dosáhl český projekt LIFE Tree Check, který se dostal do každoročního finále Občanské ceny #LIFEAwards24, kterou od roku 2006 uděluje Evropská komise nejinovativnějším, nejinspirativnějším a nejefektivnějším projektům z programu LIFE.
(Celý text)

Obnovitelné zdroje loni měly na výrobě elektřiny podíl rekordních 30,3 procenta
9. května 2024 02:18

LONDÝN (ČTK) - Obnovitelné zdroje energie měly na celosvětové výrobě elektřiny loni rekordní podíl 30,3 procenta. To bylo o 0,9 procentního bodu více než v roce předchozím. Příčinou je zvýšení kapacit solárních a větrných elektráren, vyplývá ze zprávy, kterou zveřejnil institut Ember.
(Celý text)

Seznam Zprávy: Soud přikázal smazat z webu záběry z chovu kuřat farmy Rabbit
9. května 2024 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Krajský soud v Českých Budějovicích v předběžném opatření přikázal spolku Obránci zvířat (Obraz), aby z internetových stránek vymazal záběry tajně pořízené v chovu kuřat na farmě Rabbit Trhový Štěpánov. Soudce tak vyhověl žádosti Rabbitu. Obránci zvířat, kteří kritizují podmínky chovu rychle rostoucích kuřat a vymezují se zejména proti řetězci Albert, podali proti verdiktu odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Napsal to server Seznam Zprávy.
(Celý text)

Stavební firmy snižují produkci CO2, neutrální chtějí být před rokem 2050
9. května 2024 01:35

(ČTK) - Největší české stavební firmy se postupně snaží snižovat ekologickou náročnost a produkci skleníkových plynů. Úplné uhlíkové neutrality chtějí dosáhnout několik let před závazkem Evropské unie učinit tak do roku 2050. Snižování emisí je podle stavebních firem oslovených ČTK ale postupný proces a ve většině případech se tak na přechod připravují už nyní. Nejčastěji se snaží negativní dopad na prostředí omezit využíváním recyklovaných materiálů či využíváním udržitelných zdrojů energie a moderních technologií.
(Celý text)

Plzeňská zoo postaví nový skleník s tropickým pralesem a africkými motýly
8. května 2024 23:53

PLZEŇ (ČTK) - Nový skleník s tropickým pralesem, želvami obřími a s pestrými africkými motýly postaví plzeňská zoologická zahrada. Má ji to umožnit zhruba jednadvacetimilionová investice jejího zřizovatele, města Plzně, z přebytku loňského hospodaření.
(Celý text)

Na Přerovsku se nečekaně objevili arktičtí ptáci kamenáčci pestří
8. května 2024 18:09

PRAHA (Ekolist) - V těchto dnech se na podmáčeném poli u obce Vlkoš objevilo hejnko osmi kamenáčků pestrých. Jde o bahňáky kteří žijí v arktidě na pobřeží Skandinávského poloostrova a jen velmi vzácně se objevují v době tahu ve střední Evropě.
(Celý text)

Majitelé arény v Seville chtějí dávat dětem lístky na býčí zápasy zdarma
8. května 2024 18:05

SEVILLA (ČTK) - Firma Pagés, která pořádá býčí zápasy v proslulé sevillské aréně, bude poskytovat dětem mladším osmi let vstupenky zdarma. Chce je tak od útlého věku seznámit se španělskou tradicí, o jejímž zachování se v zemi v poslední době vede velmi vášnivá debata, píše agentura Reuters.
(Celý text)

Majitelé arény v Seville chtějí dávat dětem lístky na býčí zápasy zdarma
8. května 2024 18:05

SEVILLA (ČTK) - Firma Pagés, která pořádá býčí zápasy v proslulé sevillské aréně, bude poskytovat dětem mladším osmi let vstupenky zdarma. Chce je tak od útlého věku seznámit se španělskou tradicí, o jejímž zachování se v zemi v poslední době vede velmi vášnivá debata, píše agentura Reuters.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2142 | Další